Dýmka v pěší turistice

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Dýmka v pěší turistice

Příspěvekod alpenstock » 24 lis. 2007, 21:42

Zdravím vás kolegové!

Omlouvám se pokud toto téma tu někde je, ale dost špatně vidím, tak jsem to možná neobjevil. Jde mi o to, zda má někdo z vás zkušenosti s kouřením dýmky při turistice. Turistika je moje velké hobby a dýmka taky. Takže to nějak kloubím dohromady. Ne vždy úspěšně. Ale teď na podzim mi to jde celkem dobře. Je vlhko, chladno a dýmka mi v tomto moc chutná. Jenže jsem si všimnul, že kouření dýmky, alespoň u mě taky závisí na tlaku. Vlhkost vzduchu mi nedělá problémy, akorát za deště musím dávat bacha, aby mi do dýmky nenateklo.

Samozřejmě nemůžu při kouření rychle pochodovat, to pak dost chrchlu. Ale občas porazím nějaké pseudoturisty i s dýmkou a do pěkného kopečku! Ne o moc, ale o kus dál stejně musím dělat, že mi dýmka špatně táhne, abych to rozdýchal. A ty řeči typu „Ty vole kómé teho dědka jak vali do kopca a eště kóři!“ mně dělají dobře.
Na túru si většinou beru meršánku, ale když očekávám drsnější terén, tak nějakou starou dřevěnku. Taky se mi už stalo, že jsem při pádu chtěl zachránit dýmku a vrazil si ji do krku. Nebo jsem spadl a dýmka mi vyletěla z huby i s falešnýma zubama a jak tak blbě vidím, měl jsem hrozný problém to všechno najít. Ale nebylo to poprve, tak mám na to metodu.

Velký problém mám se zapalováním dýmky. Sirky většinou špatně hoří a dýmkový zapalovač, který jsem dostal k narozeninám, je dobrý akorát na doma. I slabý vánek ho sfoukne. Takže to řeším většinou úplně obyčejným zapalovačem. Není to sice ono, ale na lepší trik jsem nepřišel.

Jaké jsou vaše zkušenosti? Rád se nechám poučit!
Uživatelský avatar
alpenstock
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 95
Věk: 69
Registrován: 24 bře. 2006, 21:01
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Mike Hill » 24 lis. 2007, 22:29

...čo sa mňa týka, tak dnes som sa definitývne rozhodol, že musím poriešiť pár outdoorvých fajok, s pokličkou, pretože môj dynamický spôsob života mi neumožňuje sa moc často zdržiavať v uzavretom priestore a keď aj, tak v ortodoxne nefajčiarskych zónach...

...btw do terénu by som osobne určite meershaumku nebral...

...rustikovaná full bentley Brebbia s briarovým deklom sa mi vidí najideálnejšia a popri tom deklíkovaná quater bentka od pána Hápa v rustikovanom alebo pieskovanom povrchu...

...keď už meerschaum, tak maximálne nejakú vložkovku, ale najradšej mám svoju XXXL kukuričku...

...čo sa týka zapalovania, tak zápalky nuôla bodou, bežný zapalovač by mi mohol pri najmenšom vánku napáliť fajku a najideálnejšie mi príde Zippo s fajkovou vložkou...najlacnejšie(fajkové samozrejme) som videl za 593,- Sk čo nieje vôbec horibylná suma za origoš Zippo, ale mňa u Carolca už očakáva klubové s mojim nickom... :twisted:
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod alpenstock » 24 lis. 2007, 23:02

Mike Hill píše:...čo sa mňa týka, tak dnes som sa definitývne rozhodol, že musím poriešiť pár outdoorvých fajok, s pokličkou, pretože môj dynamický spôsob života mi neumožňuje sa moc často zdržiavať v uzavretom priestore a keď aj, tak v ortodoxne nefajčiarskych zónach...

...btw do terénu by som osobne určite meershaumku nebral...

...rustikovaná full bentley Brebbia s briarovým deklom sa mi vidí najideálnejšia a popri tom deklíkovaná quater bentka od pána Hápa v rustikovanom alebo pieskovanom povrchu...

...keď už meerschaum, tak maximálne nejakú vložkovku, ale najradšej mám svoju XXXL kukuričku...

...čo sa týka zapalovania, tak zápalky nuôla bodou, bežný zapalovač by mi mohol pri najmenšom vánku napáliť fajku a najideálnejšie mi príde Zippo s fajkovou vložkou...najlacnejšie(fajkové samozrejme) som videl za 593,- Sk čo nieje vôbec horibylná suma za origoš Zippo, ale mňa u Carolca už očakáva klubové s mojim nickom... :twisted:


Dík za odpověď! Jetšě dotaz - Kolik máš sebou dýmek na celý den venku? Já nanejvýš dvě, protože ještě hulím cifarety.
Uživatelský avatar
alpenstock
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 95
Věk: 69
Registrován: 24 bře. 2006, 21:01
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod beda » 24 lis. 2007, 23:08

Za chůze kouřím hodně často a nepotřebuju k tomu ani fajfku s víčkem, ta se mi zdá potřebná jen do silného větru. Vlastně mi ještě nikdy fajfka kvůli větru nezahořela. To je lepší krýt se nacpáním flake otýpkou, potom se fajfka chová vzorově i v horším počasí. Co se týče zapalování, tak jednoznačně vedou sirky. S trochou šikovnosti hoří mnohem lépe, než zapalovač.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod Mike Hill » 24 lis. 2007, 23:08

alpenstock píše:Dík za odpověď! Jetšě dotaz - Kolik máš sebou dýmek na celý den venku? Já nanejvýš dvě, protože ještě hulím cifarety.
...cigarety som nikdy nefajčil, ani neskúšal a s fajkami je to u mňa problém, prvé tri briarky mi nejakým záhadným spôsobom zmyzli, s kalabaškou som bol akurát raz v parku a to som si dával skra pozor aby som si ju nepoškodil a bolo to výnimočná udalosť, s bielou vložkovanou biliardkou od Chacom som raz fajčil vonku, ale je to boj o život doslova, takže tiež nula bodou a kukurička sa mi rozpadla teraz nedávno tak musím kúpiť novú hneď ako dostanem konečne výplatu a hneď začnem riešiť aj nejaké tie faky do terénu ktoré som spomínal vyššie...

...ale myslím si, že by mi stačili bohate dve vonku na celí deň...
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod alpenstock » 24 lis. 2007, 23:15

beda píše:Za chůze kouřím hodně často a nepotřebuju k tomu ani fajfku s víčkem, ta se mi zdá potřebná jen do silného větru. Vlastně mi ještě nikdy fajfka kvůli větru nezahořela. To je lepší krýt se nacpáním flake otýpkou, potom se fajfka chová vzorově i v horším počasí. Co se týče zapalování, tak jednoznačně vedou sirky. S trochou šikovnosti hoří mnohem lépe, než zapalovač.


Problém mám se sirkama ten, že sice škrtnou dobře, ale jaksi málo hoří a dřívko zkrítka nechytne. Měl jsem něajké běžné sirky a ty hořely fest, ale nemůžu je už nikde sehnat.
Uživatelský avatar
alpenstock
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 95
Věk: 69
Registrován: 24 bře. 2006, 21:01
Bydliště: Prostějov

Re: Dýmka v pěší turiastice

Příspěvekod Scalex » 24 lis. 2007, 23:21

alpenstock píše:Velký problém mám se zapalováním dýmky. Sirky většinou špatně hoří a dýmkový zapalovač, který jsem dostal k narozeninám, je dobrý akorát na doma. I slabý vánek ho sfoukne. Takže to řeším většinou úplně obyčejným zapalovačem. Není to sice ono, ale na lepší trik jsem nepřišel.


Na ven se mi osvědčil zapalovač Zippo s dýmkovou vložkou. To už musí být fakt vichřice, aby ho to uhasilo. Na dýmky pak nosím sundávací víčko ( Obrázek ) a taky se mi osvědčilo. Při mírném větru zabraňuje tomu, aby ti to vyfouklo popílek do očí, při větším větru to pak brání tomu, aby ti to tamtéž vyfouklo žhavý uhlík. Dýmka se s tím kouří opravdu pohodově.

Jinak na ven doporučuju dýmky, které nejsou extra vzácné a nebude ti vadit prokouslý náustek - někdy stačí blbě šlápnout, zakopnout, zuby se silněji semknou a neštěstí je hned.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Dýmka v pěší turiastice

Příspěvekod Mike Hill » 24 lis. 2007, 23:27

Scalex píše:Jinak na ven doporučuju dýmky, které nejsou extra vzácné a nebude ti vadit prokouslý náustek - někdy stačí blbě šlápnout, zakopnout, zuby se silněji semknou a neštěstí je hned.
...v náustku až tak problém nevidím...

...skôr na povrchovejj úprave fajky, uprednostnil by som rustic a piesok pred hladkým povrchom a keď už hladký tak voskovaný karnaubou a nie lakovaný...
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod ypres.bass » 24 lis. 2007, 23:31

taky bych volil rustic nebo aspoň písek - spadne to a na hladké je všechno vidět...

ale jo já můžu radit když pěstuju tak maximálně městskou turistiku...

btw. když je do lesa zakázaný vstup s otevřeným ohněm, tak vztahuje se to i na fajr v dýmce? plánuju že si na jaro udělám pěšovýlet k babičce (půl dne nádhernou krajinou)
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Re: Dýmka v pěší turiastice

Příspěvekod alpenstock » 25 lis. 2007, 00:12

Scalex píše:
alpenstock píše:Velký problém mám se zapalováním dýmky. Sirky většinou špatně hoří a dýmkový zapalovač, který jsem dostal k narozeninám, je dobrý akorát na doma. I slabý vánek ho sfoukne. Takže to řeším většinou úplně obyčejným zapalovačem. Není to sice ono, ale na lepší trik jsem nepřišel.


Na ven se mi osvědčil zapalovač Zippo s dýmkovou vložkou. To už musí být fakt vichřice, aby ho to uhasilo. Na dýmky pak nosím sundávací víčko ( Obrázek ) a taky se mi osvědčilo. Při mírném větru zabraňuje tomu, aby ti to vyfouklo popílek do očí, při větším větru to pak brání tomu, aby ti to tamtéž vyfouklo žhavý uhlík. Dýmka se s tím kouří opravdu pohodově.

Jinak na ven doporučuju dýmky, které nejsou extra vzácné a nebude ti vadit prokouslý náustek - někdy stačí blbě šlápnout, zakopnout, zuby se silněji semknou a neštěstí je hned.


Kde se to víško dá splašit?
Uživatelský avatar
alpenstock
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 95
Věk: 69
Registrován: 24 bře. 2006, 21:01
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod alpenstock » 25 lis. 2007, 00:16

ypres.bass píše:taky bych volil rustic nebo aspoň písek - spadne to a na hladké je všechno vidět...

ale jo já můžu radit když pěstuju tak maximálně městskou turistiku...

btw. když je do lesa zakázaný vstup s otevřeným ohněm, tak vztahuje se to i na fajr v dýmce? plánuju že si na jaro udělám pěšovýlet k babičce (půl dne nádhernou krajinou)


To se teda nepřetrhneš :D Já jsem šel nejdál z PV na Sněžku, zážitek vynikající!!! Bohužel teď musím moc pracovat, tak se nemůžu urvat na víc dní pochodu. Takže mi zbývá občas víkend. Vyrážím se projít a pořádně si zakouřit dýmku v přírodě. neb jsem již zralejší, tak mně nikdo z lesa nevyhání ani s dýmkou.
Uživatelský avatar
alpenstock
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 95
Věk: 69
Registrován: 24 bře. 2006, 21:01
Bydliště: Prostějov

Re: Dýmka v pěší turiastice

Příspěvekod Fénix » 25 lis. 2007, 00:27

alpenstock píše:Kde se to víško dá splašit?


např. na rajek.de
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod JardaS » 25 lis. 2007, 00:33

alpenstock :arrow:
nebo http://www.synjeco.ch/
stojí 4 Chfranky . :D
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod tifik » 25 lis. 2007, 07:51

Dýmka venku není špatná, i lépe hoří, nosím většinou jen jednu, rustikovanou nebo nějakou levnější, víčko jsem zatím nepotřeboval, ale mám m ho v plánu. Ze zapalovátek jednoznačně zippo, je s ním i menší riziko popálení vršku dýmky. Většinou kouřím, když ráno venčím psa nebo v lese na houbách. Tož tak.
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

dýmka v turistice

Příspěvekod alpenstock » 25 lis. 2007, 08:30

Díky za rady! Ale pozoruju, že asi nikdo není ten turista jako já. Zkuste se někdy pořádně projít! Já ráno na pochodu tak 1-3 hodiny chrchlu, ale pak si perfektně zakoučím až do veřera. A když v klidu jdu a kouřím dýmku, tak mně napadají jen samé vzletné myšlenky, hlava se čistí a mám skoro radost ze života. Ovšem provádím jen nenáročnou pěší turistiku.... A když pak večer zajdu někdy na pivo, tak mi kouření dýmky jde samo od sebe!!!
Uživatelský avatar
alpenstock
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 95
Věk: 69
Registrován: 24 bře. 2006, 21:01
Bydliště: Prostějov

Další

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


cron