Zippo

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Pouzivate k zapalovani dymky Zippo?

Ano
133
37%
Ne, ale Zippo vlastnim
71
20%
Ne
153
43%
 
Celkem hlasů : 357

Re: sirka sušice

Příspěvekod mycroft » 14 bře. 2005, 11:58

Milan Zabloudil píše:
mycroft píše:Říká se, že jedna sirka roste osm hodin... :?

Díky Milošovi za reference, před třema minutama jsem si objednal na dobírku mosaznej dýmkovej zipáč.

Ve vedlejší diskusi M.C. psal, že plamen turbo zapalovače má až 1200 °C.
Netušíte někdo jaký teploty dosahuje nesycenej plamen z benzinovejch výparů a jaký teploty plamen z normální nevoskovaný smrkový sirky ze Sušice? :?:


čeče tak jsem ti zkusil změřit tu sirku a nevím přesně kolik je to stupnů, ale určitě víc jak 60 protože pak mi prasknul teploměr :D

Hm. chudák teploměr, ale to se skoro dalo čekat, ne? :lol:
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 44
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

Příspěvekod Pampalini » 14 bře. 2005, 13:49

Milos Cerman píše:
Twineryy píše:Závěr byl, že já jsem byl nalitej jak žok a oni rozhodnutý zapalovače reklamovat


ZIPPO které z pěti škrtnutí 3x nechytne (za předpokladu dobrýho kamínku a dostatku benzínu) je možné úspěšně reklamovat.
Na případnou reklamaci není potřeba žádnej paragon, ani žádnej záručák, a je možný ji uplatnit v každý prodejně, kde se ZIPPO prodává. I v kterýmkoli jiným státě, nejen v ČR.
Takovou reklamaci výrobce uznává. Pokud to jde výměnou střev, trvá to 2 tejdny. Když je potřeba oprava v USA - třeby ulomený víčko, anebo volnej pant - tak to trvá 3 - 4 měsíce.

Smrdí ? Někomu holt benzín smrdí, někomu voní. Jak praví klasik Jára Cimrman : můžete s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno.


Mám cigaretový Zippo, alespoň 15 let starý. Urvalo se mi víko (rozuměj: urval jsem víko), a tak jsem ho poslal přímo do USA.

Po cca 1,5 měsíci (už jsem byl nervózní) mi přišel zpět opravený + nový vnitřek (zapalovač jsem dostal použitý a vnitřní mechanismus vypadal jako noname) + kamínky a omluva za zpoždění. Jejich přístup mi dost zvednul náladu. Až mi odejde stávající zapalovač, jdu do dýmkového Zippo.

Jinak můj cigareťák, těžce zkoušený osudem, nikdy nekapal, chytá ukázkově a je vůbec super. Když ho ale přeleješ, kape přes knot a všude kolem. Ale abys ho přelil, tak musíš být buď opilý nebo zfetovaný.
Uživatelský avatar
Pampalini
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 87
Registrován: 25 lis. 2004, 10:29
Bydliště: Praha

Příspěvekod Šimi » 14 bře. 2005, 17:31

Co se sfoukávání plamene týká, tak pokud to plníte benzínem, jde sfouknout raz dva. Když to naplníte original Zippo náplní, jde to dost špatně.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Milos Cerman » 15 bře. 2005, 07:53

Přelití ZIPPA ? Já leju benzín zásadně dokud nevidím na konci knotu kapku !
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Pampalini » 15 bře. 2005, 09:29

Milos Cerman píše:Přelití ZIPPA ? Já leju benzín zásadně dokud nevidím na konci knotu kapku !


No jasně, ale nesmí ti to crčet po stranách. :lol: To pak tomu tečení jaksi nezabráníš. Rozuměj, také říkám, že je to blbost, přelít Zippo tak, aby ti z toho kapal hořící benzín.
Uživatelský avatar
Pampalini
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 87
Registrován: 25 lis. 2004, 10:29
Bydliště: Praha

Příspěvekod bromden » 15 bře. 2005, 09:52

Pampalini píše:
Milos Cerman píše:Přelití ZIPPA ? Já leju benzín zásadně dokud nevidím na konci knotu kapku !


No jasně, ale nesmí ti to crčet po stranách. :lol: To pak tomu tečení jaksi nezabráníš. Rozuměj, také říkám, že je to blbost, přelít Zippo tak, aby ti z toho kapal hořící benzín.


Ty plníš Zippo hořícím benzínem???? :lol:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Pampalini » 15 bře. 2005, 13:12

Ty plníš Zippo hořícím benzínem???? :lol:[/quote]

No jasně. Nebezpečí je mé druhé jméno. Doma to ale nezkoušejte. :lol:
Uživatelský avatar
Pampalini
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 87
Registrován: 25 lis. 2004, 10:29
Bydliště: Praha

Příspěvekod mycroft » 16 bře. 2005, 14:27

Tak mi ten dýmkovej zippáč včera přišel.
image_id: 487
Je krásnější než na fotce a zapaluje jedna báseň. Jsem nadšen. Kdysi jsem měl plynový dýmkový zapalovač Colibri tzv. tužkový, ale pro poruchovost a nespolehlivost jsem ho odložil dlouhá léta škrtal sirky. Tenhle zippáč na chcíplý dinosaury, to je něco na co jsem měl přijít už dřív.
:puffy:
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 44
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

Příspěvekod Pampalini » 16 bře. 2005, 17:05

mycroft píše:Tak mi ten dýmkovej zippáč včera přišel.
image_id: 487
Je krásnější než na fotce a zapaluje jedna báseň. Jsem nadšen. Kdysi jsem měl plynový dýmkový zapalovač Colibri tzv. tužkový, ale pro poruchovost a nespolehlivost jsem ho odložil dlouhá léta škrtal sirky. Tenhle zippáč na chcíplý dinosaury, to je něco na co jsem měl přijít už dřív.
:puffy:


A jak zapalování? Cítíš benzín?
Uživatelský avatar
Pampalini
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 87
Registrován: 25 lis. 2004, 10:29
Bydliště: Praha

Příspěvekod mycroft » 17 bře. 2005, 10:10

Pampalini píše:
mycroft píše:Tak mi ten dýmkovej zippáč včera přišel.
image_id: 487
Je krásnější než na fotce a zapaluje jedna báseň. Jsem nadšen. Kdysi jsem měl plynový dýmkový zapalovač Colibri tzv. tužkový, ale pro poruchovost a nespolehlivost jsem ho odložil dlouhá léta škrtal sirky. Tenhle zippáč na chcíplý dinosaury, to je něco na co jsem měl přijít už dřív.
:puffy:


A jak zapalování? Cítíš benzín?

Když odklopím víčko tak samozřejmě ano, ale od chvíle kdy škrtnu je vůně benzínu pryč. Vykouřil jsem s jeho pomocí už 5 plných dýmek a zodpovědně mohu prohlásit, že chuť dýmu nekazí.
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 44
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

Příspěvekod Simon » 17 bře. 2005, 10:44

mycroft píše:
Pampalini píše:
mycroft píše:Tak mi ten dýmkovej zippáč včera přišel.
image_id: 487
Je krásnější než na fotce a zapaluje jedna báseň. Jsem nadšen. Kdysi jsem měl plynový dýmkový zapalovač Colibri tzv. tužkový, ale pro poruchovost a nespolehlivost jsem ho odložil dlouhá léta škrtal sirky. Tenhle zippáč na chcíplý dinosaury, to je něco na co jsem měl přijít už dřív.
:puffy:


A jak zapalování? Cítíš benzín?

Když odklopím víčko tak samozřejmě ano, ale od chvíle kdy škrtnu je vůně benzínu pryč. Vykouřil jsem s jeho pomocí už 5 plných dýmek a zodpovědně mohu prohlásit, že chuť dýmu nekazí.


dobra zprava, jak se dostanu zase k penezum tak ho tez koupim
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bromden » 17 bře. 2005, 10:54

V tomto směru zůstávám nevěřícím tomášem. Když jsem kouřil cigarety, a zapaloval si je zippem, tak chuť tabáku byla minimálně do třetiny výrazně ovlivněná benzínem... ono mi to až tak nevadilo, ale dýmku bych si tím nezapaloval. Pro úplnost dodávám že jsem plnil originálem Zippo-lighter fluid (nebo jak se to jmenuje)... :roll:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Simon » 17 bře. 2005, 10:58

bromden píše:V tomto směru zůstávám nevěřícím tomášem. Když jsem kouřil cigarety, a zapaloval si je zippem, tak chuť tabáku byla minimálně do třetiny výrazně ovlivněná benzínem... ono mi to až tak nevadilo, ale dýmku bych si tím nezapaloval. Pro úplnost dodávám že jsem plnil originálem Zippo-lighter fluid (nebo jak se to jmenuje)... :roll:


ja to potrebuju na ven a tam to do me latakiove smesi(50% SG FVF, 45% stanislaw 100% latakia, 5% SG Black XX) nebo do royal yachtu nemuze vadit i kdyby to citit bylo :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bromden » 17 bře. 2005, 11:07

Simon píše:
bromden píše:V tomto směru zůstávám nevěřícím tomášem. Když jsem kouřil cigarety, a zapaloval si je zippem, tak chuť tabáku byla minimálně do třetiny výrazně ovlivněná benzínem... ono mi to až tak nevadilo, ale dýmku bych si tím nezapaloval. Pro úplnost dodávám že jsem plnil originálem Zippo-lighter fluid (nebo jak se to jmenuje)... :roll:


ja to potrebuju na ven a tam to do me latakiove smesi(50% SG FVF, 45% stanislaw 100% latakia, 5% SG Black XX) nebo do royal yachtu nemuze vadit i kdyby to citit bylo :)


Ta směs nezní zle, ještě bych ji naboostoval špetkou perique :wink:
Latakie by ten benzínovej ocas asi přebila, ale u RY si to nedovedu představit... to je přesně ten hraniční tabák, který mi chutná, ale když si představím chuťový posun kousek jinam, tak by to musel být strašnej humus...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Simon » 17 bře. 2005, 11:10

bromden píše:
Simon píše:
bromden píše:V tomto směru zůstávám nevěřícím tomášem. Když jsem kouřil cigarety, a zapaloval si je zippem, tak chuť tabáku byla minimálně do třetiny výrazně ovlivněná benzínem... ono mi to až tak nevadilo, ale dýmku bych si tím nezapaloval. Pro úplnost dodávám že jsem plnil originálem Zippo-lighter fluid (nebo jak se to jmenuje)... :roll:


ja to potrebuju na ven a tam to do me latakiove smesi(50% SG FVF, 45% stanislaw 100% latakia, 5% SG Black XX) nebo do royal yachtu nemuze vadit i kdyby to citit bylo :)


Ta směs nezní zle, ještě bych ji naboostoval špetkou perique :wink:
Latakie by ten benzínovej ocas asi přebila, ale u RY si to nedovedu představit... to je přesně ten hraniční tabák, který mi chutná, ale když si představím chuťový posun kousek jinam, tak by to musel být strašnej humus...


zkusim a dam vedet
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


cron