Zippo

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Pouzivate k zapalovani dymky Zippo?

Ano
133
37%
Ne, ale Zippo vlastnim
71
20%
Ne
153
43%
 
Celkem hlasů : 357

Příspěvekod mycroft » 17 bře. 2005, 11:30

bromden píše:V tomto směru zůstávám nevěřícím tomášem. Když jsem kouřil cigarety, a zapaloval si je zippem, tak chuť tabáku byla minimálně do třetiny výrazně ovlivněná benzínem... ono mi to až tak nevadilo, ale dýmku bych si tím nezapaloval. Pro úplnost dodávám že jsem plnil originálem Zippo-lighter fluid (nebo jak se to jmenuje)... :roll:

Taky jsem kouřil cigarety a taky jsem si je zapaloval zippem s originální náplní, ale benzínovou příchuť jsem nezaznamenal. A pokud, tak spíš nosem před a po zapalování, než z tabáku. Nevim, možná jsem necita necitlivá, ale chce se mi věřit, že kdyby to kazilo pokouření, asi by se to na trhu neudrželo. Na druhou stranu je nepochybně dobře, že máme tolik možností výběru. Sušický sirky patřej ke světový špičce.
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 44
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

Příspěvekod Šimi » 20 bře. 2005, 10:54

mycroft píše:Tak mi ten dýmkovej zippáč včera přišel.


Ten zapalovač je moc pěkný, nevíš na kolik připálení vydrží když ho naplníš? Dost by mě to zajímalo.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod dix » 20 bře. 2005, 19:13

ty cece rozmyslam jak blazen ale nemozem vobec prijit na to nac Ti je ten udaj...neboj vydrzi vice ja dvacet pripaleni... :lol
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Šimi » 20 bře. 2005, 19:27

Je mi nato, abych zjistil jak by to pro mě bylo užitečné, protože poměrně často připaluju. Ten počet pro mě znamená 4 - 5 dýmek.
Dík
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Fénix » 20 bře. 2005, 21:44

Simi píše:Ten počet pro mě znamená 4 - 5 dýmek.
Dík


To ja tak moje frekvence plnění zapíka.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Šimi » 20 bře. 2005, 21:46

Tak to si asi někdy udělám taky trochu radosti a to zippo si pořídím. Měl sem kdysi benzíňák (neznačkový ale dobrý) a měl sem ho rád. Pak se mi rozbil vitřek. Ale pořád ho někde mám.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod dix » 20 bře. 2005, 22:08

ked som fajcil cigarety pouzival som zippak...ked dosel benzin tak som ho jednoducho dolil...k dymce zasadne pouzivam sirky.Sirka je sirka...dymani by malo mit urcitou uroven...je pravda ze kazdy si je strojcom te sve vlastni.. :P
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Taurendil » 26 bře. 2005, 01:35

Som dnes vyskusal opatovne zapalovat dymku mojim klasickym nedymkovym zippakom a bol som vcelku spokojny. Nejaka mala pachut tam bola, ale pridlho neostala....
Uživatelský avatar
Taurendil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 382
Věk: 37
Registrován: 29 zář. 2004, 22:42
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Milos Cerman » 26 bře. 2005, 06:19

Taurendil píše:Som dnes vyskusal opatovne zapalovat dymku mojim klasickym nedymkovym zippakom a bol som vcelku spokojny. Nejaka mala pachut tam bola, ale pridlho neostala....

:idea: Strch z "vůně benzínu" je něco jako strach nekuřáků před dýmkou, anebo abstinentů před koňakem :!:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod mycroft » 26 bře. 2005, 07:02

Milos Cerman píše:
Taurendil píše:Som dnes vyskusal opatovne zapalovat dymku mojim klasickym nedymkovym zippakom a bol som vcelku spokojny. Nejaka mala pachut tam bola, ale pridlho neostala....

:idea: Strch z "vůně benzínu" je něco jako strach nekuřáků před dýmkou, anebo abstinentů před koňakem :!:

...taková rozechvělost panny. :)
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 44
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

Příspěvekod Nick » 26 bře. 2005, 07:58

Me benzin smrdi!!Chapu ze spravnym chlapum musi vonet tak jako toulen,nitrolak atd :)Nevidim sebemensi duvod pripalovat si necim co po otevreni smrdi.Zlate sirky/ja/nebo plyn.Cely projekt dymkoveho zippa me prijde krokem do pryc.
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod Milos Cerman » 26 bře. 2005, 08:25

Nick píše:Me benzin smrdí. Cely projekt dymkoveho zippa me prijde krokem do pryc.

Ber laskavě v úvahu, že ZIPPO se vyrábí od roku 1932. Nevím přesně, jak dlouho se vyrábí v dýmkovým provedení, ale určitě s tím začali před válkou. -- Tak jakej krok do pryč ? Doživotní záruka na ZIPPO platí od roku 1934.
Všimni si, že tě tady do ZIPPA ani do jinýho benzíňáku nikdo nenutí. A to ani do jinýho zapalovače vůbec. Klidně si nech zápalky, ale srovnávat benzín s toluenem a nitrolakem = to jsi trošku ulít ! :lol:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod mycroft » 26 bře. 2005, 09:17

Nick píše:Me benzin smrdi!!Chapu ze spravnym chlapum musi vonet tak jako toulen,nitrolak atd :)Nevidim sebemensi duvod pripalovat si necim co po otevreni smrdi.Zlate sirky/ja/nebo plyn.Cely projekt dymkoveho zippa me prijde krokem do pryc.

Nesouhlasím. Benzínový zippo neni o chlapáctví o nic víc než celý dýmkaření. Mě plamen ze zippo fluidu vyhovuje, je sušší než plynový. Za syrova, jak už bylo řečeno několikrát, je cítit, ale po zapálení hoří bez aromatických splodin. Plynový plamen taky nesmrdí, ale jeho hlavní splodinou je vodní pára která může tabák zbytečně vlhčit. Osobně sirkám nic nevytýkám, má to styl a je to účinné a levné, ale na procházce, při třeba jen malém vánku už jasně vítězí zippo.
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 44
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

Příspěvekod Fénix » 26 bře. 2005, 09:37

Já fakt nevím, před benzínovým plamenem zatím všechny zdroje svorně varovaly (ne jako v případě vymazávání medem apod). Buď to tam prostě necítíte nebo máte kombinaci superkvalitní zapalovač i plyn.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Simon » 26 bře. 2005, 09:44

Fénix píše:Já fakt nevím, před benzínovým plamenem zatím všechny zdroje svorně varovaly (ne jako v případě vymazávání medem apod). Buď to tam prostě necítíte nebo máte kombinaci superkvalitní zapalovač i plyn.


vsichni svorne varuji pred turbem, na zippo se nazory lisi
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 15 návštevníků