Zippo

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Pouzivate k zapalovani dymky Zippo?

Ano
132
37%
Ne, ale Zippo vlastnim
71
20%
Ne
153
43%
 
Celkem hlasů : 356

Zippo

Příspěvekod Simon » 28 říj. 2004, 15:59

zkousel nekdo z vas(alespon teoretizovat :lol: ) zippo dymkovy zapalovac? cim je plneny, benzinem jako ostatni zippa?

treba peterson se jich zjevne neboji, http://www.peterson.ie/category.asp?categoryID=91
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Graveir » 28 říj. 2004, 16:17

No, zni mi to dost divne...jednak by to muselo byt nejak uzpusobeno k uziti do dymky, druhak z toho musi smrdet benzin a beda kdyby pres ten knot tam do tabaku kapka kapla...hotova rafinerie....ne fakt diky nechci...zlatej plyn. Jedine pokud by clovek nechtel delat frajera ze ma zippo. 8)
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Fénix » 28 říj. 2004, 16:19

Až sem přijde Miloš Cerman, tak vám určitě odpoví - používá benzínový zippo a nemůže si ho vynachválit.
Naposledy upravil Fénix dne 29 říj. 2004, 21:33, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Simon » 28 říj. 2004, 16:22

Graveir píše:No, zni mi to dost divne...jednak by to muselo byt nejak uzpusobeno k uziti do dymky, druhak z toho musi smrdet benzin a beda kdyby pres ten knot tam do tabaku kapka kapla...hotova rafinerie....ne fakt diky nechci...zlatej plyn. Jedine pokud by clovek nechtel delat frajera ze ma zippo. 8)


samozrejme ze je to uzpusobeno, je to zippo dymkovy zapalovac, proto se taky ptam ze :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Milos Cerman » 28 říj. 2004, 17:51

Samozřejmě, že používám ZIPPO !
Zoppo v dýmkovém provedení má trochu jiný komínek. Běžný cigareťák Zippo má komínek navrtaný několika asi 2mm otvory, ale dýmkový má z každé strany jeden otvor 1/4" (to je asi 12mm) Vršek komínku cigaretového zapalovače je otevřený, ale dýmkový má vršek zakrytý.
Zapaluje se s ním tak, že držím zapalovač naplocho. Plamen šlehá velkým otvotem nahozu. Podržím ho tak 2-3mm nad dýmkou, a plamen se lehce vtáhne do dýmky. Plamen je oněco mohutnější nežli při použití zápalky.
Co se týče benzinového aroma, není skoro žádné. Je cítit při otevření zapalovače, ale ihned po jeho zapálení zmizí. Benzin přátelé, totiž NENÍ VŮBEC CÍTIT, cítíte pouze jeho výpary, ale ty po zapálení hoří, pokud použiju originál ZPIIO benzín, při hoření nemrdí. Holt se nevyplácí šetřit a lejt do zapalovače technickej benzín.
To nejdůležitější nakonec : Jsou lidi, kterým benzin smrdí, a jsou tací, kterým benzín voní. S tím přátelé nic nenaděláte, ale je to tak.
***********
Malá douška pro Graviera : Viděl jsi někdy jakýkoli benzinový zapalovač?
Ze ŽÁDNÉHO hořícího zapalovače nikdy nemůže vypadnout kapka ani kdby se jí chtělo. Prostě to není možné, ta kapka by MUSELA hořet, a hořící palivo teče jenom z vojenskejch plamenometů. Tedy žádná rafinerie !
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Simon » 28 říj. 2004, 18:18

Milos Cerman píše:Samozřejmě, že používám ZIPPO !
Zoppo v dýmkovém provedení má trochu jiný komínek. Běžný cigareťák Zippo má komínek navrtaný několika asi 2mm otvory, ale dýmkový má z každé strany jeden otvor 1/4" (to je asi 12mm) Vršek komínku cigaretového zapalovače je otevřený, ale dýmkový má vršek zakrytý.
Zapaluje se s ním tak, že držím zapalovač naplocho. Plamen šlehá velkým otvotem nahozu. Podržím ho tak 2-3mm nad dýmkou, a plamen se lehce vtáhne do dýmky. Plamen je oněco mohutnější nežli při použití zápalky.
Co se týče benzinového aroma, není skoro žádné. Je cítit při otevření zapalovače, ale ihned po jeho zapálení zmizí. Benzin přátelé, totiž NENÍ VŮBEC CÍTIT, cítíte pouze jeho výpary, ale ty po zapálení hoří, pokud použiju originál ZPIIO benzín, při hoření nemrdí. Holt se nevyplácí šetřit a lejt do zapalovače technickej benzín.
To nejdůležitější nakonec : Jsou lidi, kterým benzin smrdí, a jsou tací, kterým benzín voní. S tím přátelé nic nenaděláte, ale je to tak.
***********
Malá douška pro Graviera : Viděl jsi někdy jakýkoli benzinový zapalovač?
Ze ŽÁDNÉHO hořícího zapalovače nikdy nemůže vypadnout kapka ani kdby se jí chtělo. Prostě to není možné, ta kapka by MUSELA hořet, a hořící palivo teče jenom z vojenskejch plamenometů. Tedy žádná rafinerie !


ja prave premyslim co na ven, novej turbo zapalovac se mne kupovat nechce(nenasel sem jinej nez tady oblibenej royce a podruhe uz ho, kvuli vzhledu a materialu, nechcu) a eurojet magnum co mam je na doma :), .... a mam rad vuni benzinu, asi pana zippo zkusim, diky za info
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod meduard » 29 říj. 2004, 00:10

poznám dvoch fajkárov, ktorí si v pohode zapalujú zippáčmi, a nie fajkovými, ale obyčajnými, majú trochu obhoreté fajky, to je pravda.....
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Twineryy » 29 říj. 2004, 07:16

Měl jsem orig. zippo cigareťák jen tak na hraní a má OBČAS děsný problémy chytnout. Někdy mě z toho mohl trefit šlak. Navíc je to plamen živenej výparama (jak píše Miloš) a jde velmi lehce sfouknout. Rozhodně líp než plyňák, takže pro mě postrádá smysl (na zapalování venku) :wink: . Ale na zkoušku a do sbírky... proč ne?
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Simon » 29 říj. 2004, 08:27

Twineryy píše:Měl jsem orig. zippo cigareťák jen tak na hraní a má OBČAS děsný problémy chytnout. Někdy mě z toho mohl trefit šlak. Navíc je to plamen živenej výparama (jak píše Miloš) a jde velmi lehce sfouknout. Rozhodně líp než plyňák, takže pro mě postrádá smysl (na zapalování venku) :wink: . Ale na zkoušku a do sbírky... proč ne?


ja sem prave slysel ze moc sfouknout nejde ... sakra prace :)
a co jinej turbo nez ten royce, nevidels?
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Twineryy » 29 říj. 2004, 08:44

Simon píše: ja sem prave slysel ze moc sfouknout nejde ... sakra prace :)
a co jinej turbo nez ten royce, nevidels?


Tak si zajdi do nějakýho shopu, že máš jako vážný zájem o koupi třeba toho cigaretovýho a zkus si to. Třeba už dělaj vymakanější modely :D Já jsem měl takovýho stařečka, knot měl máčenej ve vatě s benzínem, takže vlastně takovej malej kahan :wink: . Furt se mi ztoho odpařoval samovolně benzín a sfoukávalo se to skoro samo :D . Ten dýmkovej zippo jsem viděl tuším v katalogu Danpipe. Myslim, že se s nim bude zapalovat pohodlněji, než s klasickým plynovým. Ale zase: z toho benzíňáku je plamen takovej surovej, neusměrněnej, hrozí popálení vršku hlavičky (Miloš mě třeba vyvede z omylu :D ) a vůbec si nedovedu představit, jak s tím zapálím zbytky tabáku dole v komoře. Každej zapik má svoje plusy a mínusy.

Nejlíp z toho všeho stejně vychází klasickej dýmkovej plynovej, kterej po zažehnutí hoří sám (aniž bych cokoli držel), dokud ho nestopneš. Kdybyste nějakej takovej LEVNEJ viděli... :wink:
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod tuton » 29 říj. 2004, 08:49

Twineryy píše:Nejlíp z toho všeho stejně vychází klasickej dýmkovej plynovej, kterej po zažehnutí hoří sám (aniž bych cokoli držel), dokud ho nestopneš. Kdybyste nějakej takovej LEVNEJ viděli... :wink:


V Plzni jsem kdysi narazil na jeden "stalehorici" a stal kolem 200,-. Jak na tom byl s kvalitou, nevim...
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Twineryy » 29 říj. 2004, 08:57

tuton píše:
Twineryy píše:Nejlíp z toho všeho stejně vychází klasickej dýmkovej plynovej, kterej po zažehnutí hoří sám (aniž bych cokoli držel), dokud ho nestopneš. Kdybyste nějakej takovej LEVNEJ viděli... :wink:


V Plzni jsem kdysi narazil na jeden "stalehorici" a stal kolem 200,-. Jak na tom byl s kvalitou, nevim...


Já asi počkám, až se mi ucpe turbík mým nekvalitním plynem a pak budu hledat tenhle stálehořící :lol: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Graveir » 30 říj. 2004, 08:48

Milos Cerman píše:Malá douška pro Graviera : Viděl jsi někdy jakýkoli benzinový zapalovač?
Ze ŽÁDNÉHO hořícího zapalovače nikdy nemůže vypadnout kapka ani kdby se jí chtělo. Prostě to není možné, ta kapka by MUSELA hořet, a hořící palivo teče jenom z vojenskejch plamenometů. Tedy žádná rafinerie !


Ano, videl a to nekolik. ZIppo sice nekapal ale nektere jeho plagiaty a napodobeniny ano. A ty to delavaly.
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Milos Cerman » 30 říj. 2004, 13:02

Pokud se nemýlím, tady byla řeč o zapalovači ZIPPO v dýmkovém provedení, ne o plagiátech. Stejně bych rád viděl ten plagiát, ze kterého během hoření kape benzín !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod meduard » 30 říj. 2004, 13:10

kape benzín :shock: :?: z horiaceho zapalovača :shock: :?: ...jedine ak...horiaci, ale benzín nehorí, horia len výpary
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Další

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků