Zippo

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Pouzivate k zapalovani dymky Zippo?

Ano
132
37%
Ne, ale Zippo vlastnim
71
20%
Ne
153
43%
 
Celkem hlasů : 356

Re: Zippo

Příspěvekod muf » 07 črc. 2016, 19:04

To chce trochu číst příspěvky. :smoke3:
Uživatelský avatar
muf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 510
Věk: 50
Registrován: 02 úno. 2015, 07:58
Bydliště: Čehovice u Prostějova

Re: Zippo

Příspěvekod pby » 15 črc. 2016, 06:54

Dýmkove ZIPPO prišlo, včera vyskúšanie a zhodou okolnosti aj fúkalo - vo vetri ZIPPO nezhasne, zápalku ani neškrtneš.. Smrad z benzínu - vo fajke absolútne žiadny a to mám citlivý rypák. Po otvorení zapaľovača pred zapálením je cítiť (jemne) benzín, ale len par cm od zapaľovača (musíš si pričuchnúť) po škrtnutí už nič a v chuti tabaku ani náznakom - nič
Keď škrtnete ZIPPOm a takých 30cm nad ohňom skúšaš vôňu ohňa tak tam cítiť horiaci benzín je (slabo ale je..) no vo fajke absolútne - pointa je škrtnúť mimo fajku a neprikladať hneď nad fajku 1-2s dať tomu ohňu čas potom zapaľovať tabak
Na vonku je ten zapaľovač parádny.
PS: benzín originál zippo
pby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 56
Registrován: 26 črc. 2010, 11:41

Re: Zippo

Příspěvekod OldToby » 06 říj. 2016, 07:28

Dobrý den kolegové,

chci se zeptat na vaše zkušenosti s mosaznou vložkou? Přemýšlím nad mosazným dýmkovým zippákem, ale mám strach, že by po letech třeba povrchová úprava popraskala nebo jinak slezla. Případně pokud nejde jenom o povrchovou úpravu ale komplet materiál, tak jestlipak má podobné vlastnosti jako plechový obyč? Koukám, že v rámci vlákna pár z vás před deseti lety o mosazném zippáku básnilo, takže by se mohlo najít pár letitých zkušeností :)
Uživatelský avatar
OldToby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 34
Registrován: 20 pro. 2014, 23:10
Bydliště: Šumavské louky a Žitno-ostrovská step

Re: Zippo

Příspěvekod Ragaz » 06 říj. 2016, 08:24

Vložka je podle mě standardně vždy stejná - nerezová (dýmková nebo cigaretová). Plášť zřejmě taky nebude z mosazi, ale bude to jen pobrchovka. Vzhledem k tomu, že povrchovka je tuším to jediné na co se nevztahuje doživotní záruka, tak bych tipoval, že se poškodit může, a to poměrně záhy.
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Zippo

Příspěvekod Plha » 06 říj. 2016, 09:00

Take bych rekl, designove upravy se dle meho nazoru a zkusenosti tykaji toliko pouzdra, zatim vsechny vlozky, at uz cigaretove ci dymkove, ktere jsem mel moznost videt, byly stejne, nerezove. Pokud se u mosazneho pouzdra jedna o povrchovku, cimz si nejsem az tak jist, je udelana velmi dobre, protoze kamaraduv mosazny zapalovac, stary cca 20 let, je pouze krasne omsely a patinovany letitym uzivanim, avsak stale mosazny (a ze za ta leta bylo materialu osoupano).

Jinak zkusenosti kolegu, kteri nezanamenali zmenu chuti tabaku mohu potvrdit, po zapaleni lehke odvetrani mimo dymku a nasledne zapaleni bez problemu, bez zapachu.

Jen pro zajimavost, aktualne zasilani dymkovych vlozek zdarma firmou ACT stale funguje na jednicku, viz e-mailova komunikace s p. Jureckou.


Dne 5.10.2016 v 11:54 Ota Jurečka <jurecka@atcdistribution.cz> napsal(a):

Dobrý den ,
dýmkovou vložku Vám odesílám zdarma na uvedenou adresu.
S pozdravem

Otakar Jurečka
ATC distribution s.r.o.
Gen. Štefánika 40
750 02 Přerov
Tel. 581 202 031

-------------------

From: Jirka Plha Rybář
Sent: Wednesday, October 5, 2016 11:21 AM
To: atc@atcdistribution.cz
Subject: dymkova vlozka do zapalovace Zippo


Dobry den,
rad bych touto cestou zdvorile pozadal o dymkovou vlozku do zapalovace Zippo.
Dekuji.

Jiří Rybář
Čeminy 23
Město Touškov
330 33
Uživatelský avatar
Plha
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 258
Věk: 46
Registrován: 16 lis. 2015, 17:54
Bydliště: Čeminy (Plzeň-sever)

Re: Zippo

Příspěvekod OldToby » 06 říj. 2016, 09:32

Ragaz píše:Vložka je podle mě standardně vždy stejná - nerezová (dýmková nebo cigaretová). Plášť zřejmě taky nebude z mosazi, ale bude to jen pobrchovka. Vzhledem k tomu, že povrchovka je tuším to jediné na co se nevztahuje doživotní záruka, tak bych tipoval, že se poškodit může, a to poměrně záhy.


viděl jsem ji zde na fotce, a někdo tady taky psal, že při žádosti o výměnu se ho ptali jestli chce obyč nebo mosaz... nevím, nejdřív koupím zipáka, pak budu zjišťovat, jestli lze pořídit ladící vložku :D
Uživatelský avatar
OldToby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 34
Registrován: 20 pro. 2014, 23:10
Bydliště: Šumavské louky a Žitno-ostrovská step

Re: Zippo

Příspěvekod Jirka80 » 06 říj. 2016, 11:00

Mosazné zippo mám už asi 17 let a vložku už v něm mám třetí. Vždycky se ošoupala. Hlavně soustavným vyndáváním kvůli plnění. Je to jenom povrchovka.
Uživatelský avatar
Jirka80
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 110
Věk: 44
Registrován: 04 led. 2012, 09:27
Bydliště: Jihlava

Re: Zippo

Příspěvekod Ragaz » 06 říj. 2016, 11:57

:arrow: OldToby aha
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Zippo

Příspěvekod Plha » 06 říj. 2016, 12:45

:arrow: Jirka80
Ano, vlozka se neustalym vyndavanim a zas tam davanim osoupe, a to dost vyrazne, kazda...ja psal o zkusenosti s mosaznym pouzdrem a osoupani zvenci (tedy spis neosoupani mosazneho vzhledu).

:arrow: OldToby
Ja se doposud setkaval vzdy v obou verzich jen s nerezovkama. Ale ted vramci tematu smejdim po netu a vidim opravdu mosazne zapalovace s mosaznou vlozkou.

Narazil jsem i na obrazky osoupane mosazne vlozky a vypada to, i podle toho co ctu, ze pouzdro je skutecne mosazne, ale vlozka nerezova s mosaznou povrchovkou.

https://www.google.cz/search?q=zippo+mosazna+vlozka&client=firefox-b&biw=1448&bih=910&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi2zaq_kMbPAhWGbhQKHTlmAfAQsAQIGg#imgrc=_

http://www.uhshop.cz/zippo/
Uživatelský avatar
Plha
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 258
Věk: 46
Registrován: 16 lis. 2015, 17:54
Bydliště: Čeminy (Plzeň-sever)

Re: Zippo

Příspěvekod Jirka80 » 06 říj. 2016, 13:10

Plha: pouzdro se neosoupe. Je cele z mosazi takze se jen otira material a mosazny vzhled zustava. Kupoval jsem ho s normalni vlozkou a neni problem pozadat o dymkovou, ktera bez problemu pasuje.
Uživatelský avatar
Jirka80
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 110
Věk: 44
Registrován: 04 led. 2012, 09:27
Bydliště: Jihlava

Re: Zippo

Příspěvekod Plha » 06 říj. 2016, 13:12

Jasne, viz vyse...
Uživatelský avatar
Plha
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 258
Věk: 46
Registrován: 16 lis. 2015, 17:54
Bydliště: Čeminy (Plzeň-sever)

Re: Zippo

Příspěvekod OldToby » 11 říj. 2016, 16:31

Dovolím si přidat nový způsob nákupu Zippo zapalovače s dýmkovou vložkou:

Místo objednání libovolného zapalovače, a Následné žádosti ATC o zaslání, případně výměnu vložky jsem to udělal trochu jinak. Zippo jsem koupil na stránkách smokenetu, což je internetový obchod který jsem našel skrze stránky ATC. Při vytvoření objednávky jsem je v poznámce poprosil, jestli by mi místo standartní vložky neposlali Zapalovač s mosazní dýmkovou vložkou... a hle, dneska dorazil :D

image_id: 24474 image_id: 24475 image_id: 24476

P.S. Jednak, upřímně nevím, co bych dělal s rezervní cigaretovou vložkou, jelikož kouřím na 95% dýmky, a na těch 5% si s dýmkovým vystačím. Taky jsem se zde dočetl, že když je moc velký nával darmožroutů co chtějí jenom tak poslat vložku, tak by mi ATC mohli odpovědět, že mi vložku vymění = další poštovní pro zaslání cigaretové vložky... Takhle mám co jsem původně chtěl a nemusel jsem nic dál řešit :D
Uživatelský avatar
OldToby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 34
Registrován: 20 pro. 2014, 23:10
Bydliště: Šumavské louky a Žitno-ostrovská step

Re: Zippo

Příspěvekod Brav » 11 říj. 2016, 22:02

Ahojte, včera mi tiež dorazil zippo dýmkový zapalovač. Akú máte skúsenosť s menením knôtu ? Zdá sa mi že nejak rýchlo horí. Inak musím pochváliť ohrievač rúk, poctivo hreje tých 12hodín. Dokonca premýšlam, že dokúpim ešte jeden :D To bude paráda na posede s dýmkou. :puffy:
Brav
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 92
Registrován: 04 lis. 2014, 18:19
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Zippo

Příspěvekod Ragaz » 11 říj. 2016, 22:12

V zapalovači musí být dost benzínu a zapalovač se nesmí nechávat dlouho hořet..aby nehořel knot, ale pouze benzín.
:arrow: Old Toby udělal jsem to úplně stejně, akorát nemám mosaznou, ale nerezovou
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Zippo

Příspěvekod klasik51 » 12 říj. 2016, 08:20

Mosazné zippo ce dělalo jeden rok jako klubové, tušim že 2008. Je stále mosazné, žádné ošoupání, ale získalo hezkou patinu.
Nerezová která mám to nedokážou, jsou stále jako nová, nanejvýš nějaký ten škrábanec.
Co se týká knotu, ještě nikdy jsem neměnil a používám zippo od roku 2007. :puffy:
Když budu mít chvilku, dám sem nějaké foto.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků