Zippo

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Pouzivate k zapalovani dymky Zippo?

Ano
132
37%
Ne, ale Zippo vlastnim
71
20%
Ne
153
43%
 
Celkem hlasů : 356

Příspěvekod Zdenda » 11 lis. 2004, 12:22

imagoo píše:Po rozsypání turba řeším nový zapík. Jaký kdo vůbec používáte?


Normální cigaretovej plyňák a v pohodě. Koupíš ho všude a když extrémně nefouká tak není co řešit. Někdo psal, že si popalil dýmku, ale to si fakt neumím představit jak to dokázal. Sirky jsou náročnější a tak je nepoužívám. Měl jsem i turbo, ale po 3 nedělích se rozbil. Už to asi nebudu dál řešit a zůstanu u cigereťáku.
Zdenda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 149
Registrován: 16 srp. 2004, 10:24
Bydliště: Zelená okr. Chomutov

Příspěvekod Simon » 11 lis. 2004, 12:46

imagoo píše:Po rozsypání turba řeším nový zapík. Jaký kdo vůbec používáte?


sem ti slibil ten svuj na nahradni dily, jestli ho najdu tak to porad plati, jestli ti to pomuze
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Twineryy » 11 lis. 2004, 12:54

To já zase marně čekám, až se mi turbík rozpadne a on mrcha drží jak pes. Nechce se mi investovat do novýho zapiku, dokud mám tenhle, ale vypadá to, že mě asi přežije :D .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod imagoo » 16 lis. 2004, 14:46

Včera jsem pořádal lov na nový zapík. Zippo benzínové dýmkové je v Brně za 1100,- měl jsem v ruce i dýmkové turbo CAT za 520,- zvící velikostí handgranát a tvarem flašku s WC čističem. Dopadlo to ale tak, že jsem narazil na podpultový Perfection ve více exemlářích, takže mě prachy zbyly zas jen na to turbo Royce - dám mu ještě jednu šanci, než bude na něco pořádného.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Simon » 16 lis. 2004, 16:48

imagoo píše:Včera jsem pořádal lov na nový zapík. Zippo benzínové dýmkové je v Brně za 1100,- měl jsem v ruce i dýmkové turbo CAT za 520,- zvící velikostí handgranát a tvarem flašku s WC čističem. Dopadlo to ale tak, že jsem narazil na podpultový Perfection ve více exemlářích, takže mě prachy zbyly zas jen na to turbo Royce - dám mu ještě jednu šanci, než bude na něco pořádného.


http://www.atcholding.cz/NewFiles/Zippo ... mkove.html

ale taky ho jeste nemam, chcu se jeste podivat ve vidni
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bromden » 17 lis. 2004, 12:03

Simon píše:
imagoo píše:Včera jsem pořádal lov na nový zapík. Zippo benzínové dýmkové je v Brně za 1100,- měl jsem v ruce i dýmkové turbo CAT za 520,- zvící velikostí handgranát a tvarem flašku s WC čističem. Dopadlo to ale tak, že jsem narazil na podpultový Perfection ve více exemlářích, takže mě prachy zbyly zas jen na to turbo Royce - dám mu ještě jednu šanci, než bude na něco pořádného.


http://www.atcholding.cz/NewFiles/Zippo ... mkove.html

ale taky ho jeste nemam, chcu se jeste podivat ve vidni


Ten mosaznej je asi nejhezčí...
Btw, nebudete mít někdo zipáč na srazu? Docela rád bych to zkusil, jestli budu nebo nebudu cítit ten benál...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod rour » 17 lis. 2004, 18:50

bromden píše:Ten mosaznej je asi nejhezčí...
Btw, nebudete mít někdo zipáč na srazu? Docela rád bych to zkusil, jestli budu nebo nebudu cítit ten benál...


Kolega ho má, zkoušel jsem to.
Benzín je cítit při zapalování, po zapálení velice rychle (tak po dvou potaženích) příchuť zmizí. Jedná se ovšem o benzín Zippo, s horším to musí být ovšem humus. Je to věc individuálního vkusu, mně například benzín Zippo voní a příchuť při zapálení mi nevadila, ale stejně budu používat jen sirky.
Uživatelský avatar
rour
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 62
Registrován: 29 črc. 2004, 12:43
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Todík » 30 pro. 2004, 00:45

Chtěl bych vás chlapi fajkový informovat, že jsem si nedávno koupil do Zippa plynový vnitřek s turbem!!! Nemá to chybu! Doporučuji hlavně příznivcům legendy Zippo! Pro zájemce uvádím, že ho mají v Brně ve známém tabáčnictví na Dvořákový ul. :pipe1:
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod mycroft » 10 bře. 2005, 15:15

Říká se, že jedna sirka roste osm hodin... :?

Díky Milošovi za reference, před třema minutama jsem si objednal na dobírku mosaznej dýmkovej zipáč.

Ve vedlejší diskusi M.C. psal, že plamen turbo zapalovače má až 1200 °C.
Netušíte někdo jaký teploty dosahuje nesycenej plamen z benzinovejch výparů a jaký teploty plamen z normální nevoskovaný smrkový sirky ze Sušice? :?:
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 44
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

Příspěvekod Milos Cerman » 10 bře. 2005, 21:07

Teplotu plamene sirky anebo benzínovýho zapalovače neznám, ale teplota "turba" byla popisovaná ve Střelecký revi" v souvislosti s nožem Victorinox vybaveným turbo-zapalovačem.
Byl jsem u toho, když kamarád v krčmě nevalný pověsti turbíkem svařil dva zvonkový dráty (měděný).
V prodejně Sherlock Holmes - pokud se dostaneš do Ústí n.L., ti předvedou Stenwvellku kterou jeden zákazník propálil turbíkem, a ještě ji přišel reklamovat !
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Twineryy » 11 bře. 2005, 08:52

Zrovna tenhle víkend jsem s dvouma kámošema (kuřáci cigaret s pravými Zippáky) na bowlingu hrál "důvěřuji svému Zippu" (z filmu čtyři pokoje, akorát my to hráli o panáky, ne o prsty :) )
Závěr byl, že já jsem byl nalitej jak žok a oni rozhodnutý zapalovače reklamovat :lol: .

Btw, smrad otevřenýho Zippa je děsnej, někomu to možná nevadí, ale mě by to úplně zkazilo chuť na dýmku. Ať žijou sirky :wink: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod mycroft » 11 bře. 2005, 14:03

Twineryy píše:Zrovna tenhle víkend jsem s dvouma kámošema (kuřáci cigaret s pravými Zippáky) na bowlingu hrál "důvěřuji svému Zippu" (z filmu čtyři pokoje, akorát my to hráli o panáky, ne o prsty :) )
Závěr byl, že já jsem byl nalitej jak žok a oni rozhodnutý zapalovače reklamovat :lol: .


:roll: no to asi nějak flákali škrtání, nebo měli mizerný kamínky a málo benzínu... :)

Pravdou je, že benzín smrdí (je cítit) jenom do zapálení. Spíš by mě zajímalo, jestli benzínová vlhkost před zapálením nerozpusí povrchovou úpravu hlavičky...
Za tři dny by měl bejt zippáč doma, tak to brzo zjistim...
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 44
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

sirka sušice

Příspěvekod Milan Zabloudil » 11 bře. 2005, 15:02

mycroft píše:Říká se, že jedna sirka roste osm hodin... :?

Díky Milošovi za reference, před třema minutama jsem si objednal na dobírku mosaznej dýmkovej zipáč.

Ve vedlejší diskusi M.C. psal, že plamen turbo zapalovače má až 1200 °C.
Netušíte někdo jaký teploty dosahuje nesycenej plamen z benzinovejch výparů a jaký teploty plamen z normální nevoskovaný smrkový sirky ze Sušice? :?:


čeče tak jsem ti zkusil změřit tu sirku a nevím přesně kolik je to stupnů, ale určitě víc jak 60 protože pak mi prasknul teploměr :D
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 11 bře. 2005, 20:34

Twineryy píše:Závěr byl, že já jsem byl nalitej jak žok a oni rozhodnutý zapalovače reklamovat


ZIPPO které z pěti škrtnutí 3x nechytne (za předpokladu dobrýho kamínku a dostatku benzínu) je možné úspěšně reklamovat.
Na případnou reklamaci není potřeba žádnej paragon, ani žádnej záručák, a je možný ji uplatnit v každý prodejně, kde se ZIPPO prodává. I v kterýmkoli jiným státě, nejen v ČR.
Takovou reklamaci výrobce uznává. Pokud to jde výměnou střev, trvá to 2 tejdny. Když je potřeba oprava v USA - třeby ulomený víčko, anebo volnej pant - tak to trvá 3 - 4 měsíce.

Smrdí ? Někomu holt benzín smrdí, někomu voní. Jak praví klasik Jára Cimrman : můžete s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

reklamace ZIPPO zapalovače

Příspěvekod Sherlock Holmes » 12 bře. 2005, 10:33

Pro upřesnění :
Pokud někdo chce reklamovat ZIPPO a nedostane se do prodejny, je možné zaslat přímo výrobci do USA , anebo v naší republice dovozci.

Adresa je : ATC ZIPPO, Gen. Štefánika 40, 75002 PŘEROV.

Opravdu vezmou do záruční opravy i 70 let starý zapalovač.
Sherlock Holmes
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 20
Registrován: 15 úno. 2005, 09:14
Bydliště: Ústí nad Labem,Paří_ská 12

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 13 návštevníků


cron