Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod vidlak » 08 zář. 2009, 07:08

Koukám, že se diskuse obrátila trochu jiným směrem, ale chtěl bych se vrátit ke stanislawkám. V Bolce v tafice mají dýmek této značky hned několik, možná přes deset (mám pocit, že vše je billiard) - snad od ceny 400Kč výše. Mate mě to. V etrafice mají pouze jednu za 750Kč, zde hned několik a levnějších. V čem je rozdíl? Je možné, že jsou vyrobené v jiného méně kvalitního dřeva? Nebo je chyba jinde :D Z čeho jsou vůbec stanislawky vyráběny?

Díky
Uživatelský avatar
vidlak
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 184
Věk: 33
Registrován: 04 zář. 2009, 17:44
Bydliště: Nosálov

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod Nevill » 08 zář. 2009, 07:50

vidlak píše:Koukám, že se diskuse obrátila trochu jiným směrem, ale chtěl bych se vrátit ke stanislawkám. V Bolce v tafice mají dýmek této značky hned několik, možná přes deset (mám pocit, že vše je billiard) - snad od ceny 400Kč výše. Mate mě to. V etrafice mají pouze jednu za 750Kč, zde hned několik a levnějších. V čem je rozdíl? Je možné, že jsou vyrobené v jiného méně kvalitního dřeva? Nebo je chyba jinde :D Z čeho jsou vůbec stanislawky vyráběny?

Díky


Tak jistě že nebudou vyrobené ze stejného briaru jako na dýmky co se prodávají za několik tisíc, ale kvalita je na tu cenu poměrně slušná. Rozdíl v ceně nebude jiným dřevem, to spíš že je tam asi mají delší dobu a cena se buď nezměnila, nebo ji o nějakou tu stovku snížili... :think:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod vidlak » 11 zář. 2009, 15:15

Tak jsem si dneska jednu pěknou stanislawku pořídil - chtěli za ní 500Kč - sem spokojenej :D akorát je kotel vymatlanej něčim... co to je nevim, ale když tam strčim prst, tak to pěkně do šeda barví? To je kvůli lepšímu zakuřování? Je to ideální, nebo se toho mám nějak zbavit.

Jinak jsem se rozhodl, že pro tuto dýmku zvolím nějaký silnější tabák - asi Balkan Flake od SG. Bohužel mi ho do trafiky přivezou až v pátek :cry: můžu tedy začít zakuřovat (as¨poň 3x) tím slabším co mám - aromatikem od MB? Nebude to pro začátek vadit. Pak hned samozřejmě začnu s balkánem a jinej tabák tam už nepude...
Uživatelský avatar
vidlak
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 184
Věk: 33
Registrován: 04 zář. 2009, 17:44
Bydliště: Nosálov

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod Milos Cerman » 11 zář. 2009, 15:26

:arrow: vidlak
Různí výrobci používají různej maglajz.
Dýmky Stanislaw vyrábí Honza Klouček, a jsou vymazané grafitem.
Grafit nepřekáží, ale já se raději obejdu bez něj. Pokud ho ponecháš, nic se neděje, ale pokud si vezmeš smirkovej papír vybrusíš komoru, taky dobře. :ok:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod vodrap » 11 zář. 2009, 15:43

Koupil jsem nedávno taky Stanislavku, pastu jsem nechal, zakuřoval jsem krakonošem a chutnalo mi to hned na poprvé :puffy:
Uživatelský avatar
vodrap
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 896
Věk: 48
Registrován: 19 črc. 2009, 20:36
Bydliště: Tábor

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod Scott » 11 zář. 2009, 19:33

Milos Cerman píše:Různí výrobci používají různej maglajz.


A jestlipak víš, odkud se slovo "maglajz" vzalo? :wink:
Uživatelský avatar
Scott
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1386
Věk: 46
Registrován: 12 kvě. 2009, 09:03
Bydliště: Praha

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod beda » 12 zář. 2009, 21:52

Aromatik na zakuřování rozhodně ne, pokud z toho kotle chceš kouřit Latakie, raději počkej na ten Balkan. Ikdyž zrovna Samova flákota není zrovna všeobecně považovaná za ideální druh řezu pro začátečníky, ovšem kdo ví, třeba ti to s ní půjde.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod vidlak » 13 zář. 2009, 08:09

Dobrá, počkám na ten Balkan - sice jsem to už včera zkoušel, ten aromatik, ale dám na radu zkušenějšího. Ten řez tohodle tabáku - v čem je rozdíl? Když už jsme u toho - asi se bude nacpávat jinak, co? Jak?
Uživatelský avatar
vidlak
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 184
Věk: 33
Registrován: 04 zář. 2009, 17:44
Bydliště: Nosálov

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod Stano » 13 zář. 2009, 08:35

Veru hej, to máš pravdu v tom, že flake sa napcháva trochu inak, niekto flake zmotá do guličky, niekto len pozohýba do otepi, niekto úplne rozoberie...
pozri sa sem, tu jeden člen fóra dokonale popisuje ako narába s flakmi
http://www.tabaky.cz/tabak/samuel-gawith-sam-s-flake
:smoke1:
Uživatelský avatar
Stano
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 749
Věk: 47
Registrován: 10 dub. 2008, 19:07
Bydliště: Púchov

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod Fanys » 13 zář. 2009, 09:23

beda píše:Aromatik na zakuřování rozhodně ne, pokud z toho kotle chceš kouřit Latakie, raději počkej na ten Balkan. Ikdyž zrovna Samova flákota není zrovna všeobecně považovaná za ideální druh řezu pro začátečníky, ovšem kdo ví, třeba ti to s ní půjde.

Latakií překouříš cokoliv. Běžně tabáky zkouším tak, že nový tabák dostane novou dýmku a když se tabák neosvědčí, tak dýmku zdědí Latakie (myšleno čistá Latakie s Perikem, Balkan Mixture nebo Balkan Flake). Tabáky, kde je jen příchuť Latakie, dostávají rovnou novou dýmku.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod vidlak » 13 zář. 2009, 09:31

Takže myslíte, že nebude vadit, když budu těch pár dní (asi do pátku) kouřit tu black amborsii a pak přesedlám v tý dýmce na Balkan Flake? Osobně je mi to jedno, jde jen o to, že ušetřím čas se zakuřováním a zbavím se tý ambrosie - nechutná mi!
Uživatelský avatar
vidlak
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 184
Věk: 33
Registrován: 04 zář. 2009, 17:44
Bydliště: Nosálov

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod Milos Cerman » 13 zář. 2009, 12:30

vidlak píše:........ zbavím se tý ambrosie - nechutná mi!

Pokud se ti stane, že ti tabák nechutná, tak si nedělej násilí, a nekuř ho !
Časem takový tabáky smícháš, doplníš dalším a uděláš si docela dobrou směsku, kterou rád vykouříš !
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod mihra » 13 zář. 2009, 12:40

Většina tabáků, které Ti nechutnají se dá vylepšit přidáním čisté Latakie. :smoke1:
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod basa333 » 13 zář. 2009, 12:46

Milos Cerman píše:Pokud se ti stane, že ti tabák nechutná, tak si nedělej násilí, a nekuř ho !
Časem takový tabáky smícháš, doplníš dalším a uděláš si docela dobrou směsku, kterou rád vykouříš !


zlatá slova... :ok:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod beda » 13 zář. 2009, 13:00

Milos Cerman to trefil, jestli ti teď nejede Black Ambrosia, tak to ještě neznamená, že ti nesedne později, i kdyby jen jako přísada do směsi, doporučuju zakonzervovat. Latakie má sice pověst výrazného tabáku, ale moje zkušenosti jsou takové, že uzenáče jsou dost náchylné ke ztrátě chuti při stěhování z kotle do kotle. Navíc se mi zdá, že se poměrně dost dlouho zabydlují v dýmkách, trvá dost dlouho, než se všechny jejich nuance plně rozvinou. Dříve jsem v kotlech uzenky dost často střídal, poněvadž jsem si říkal uzený jako uzený, ale dnes už to nedělám :naughty: Takový neutrály se projevěj dobrou chutí poměrně záhy, tři až pět nacpání a je to tam, ale z uzenáče mi někdy zmizej dvě třetiny balení a pořád je to nijaký a až poslední dvě nacpání z padesátigramovky jsou nirvána.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků