Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod BATRACHOS » 08 srp. 2014, 19:43

Bedřich 2 píše:Moje Savinelka a Vauen mají zápich do náustku udělaný tak, že filtr (Vauen uhlík) se dá lehce natlačit nebo spíše jakoby zašroubovat a v náustku drží, ačkoliv má průměr 8mm oproti otvoru 9mm. Dýmky Jirsa a Stanislaw mají zápich pro filtr pod tupějším úhlem a filtr nelze fixovat a v sestavené dýmce hrká díky vůli v průměru i délce. Nápravu lze docílit vrtákem 8,5mm nabroušeným pod ostřejším úhlem a jen v prstech držíce vrtáček lze docílit dokonalosti kterou oplývají dýmky prvně jmenované. V případě špatného tahu je možné, že komora pro filtr je krátká a filtr se opírá v troubeli o rovné dno a při navrtaném kanálku mimo osu se větší část dírek ve filtru ucpe. Je to moje zkušenost a stačí jen ručně prodloužit vrtáčkem prostor v náustku. Další co může zhoršit tah filtru je totální nasáknutí kondenzátem.


Velmi přesné. :ok:

U několika Kloučkovek ten problém byl, Píp Trubka mi doporučil stejný postup s vrtáčkem v ruce, resp. samozřejmě nabídl, že to udělá sám. Jde především o to, že filtry Stanwell se chovají jinak a Honza to zkoušel (aspoň tehdy) standardně na ně. mj. se také nedaly ty fajfky se zasunutým filtrem plně zašroubovat, zůstávala mezírka mezi náústkem a hlavičkou. Vauen je totiž o fous delší.

Pitrson píše:4. filtr nejakym papirkem, nebo deformaci (zmackutim?) 'sprajcnout' v cepu naustku, aby nespadl po nasazeni na dno vrtani
Ja, bezfiltrak, tohle teda nikdy neresil a i obecne se tady na foru o tomhle asi moc nepise :think: :puffy:


Tohle je samozřejmě jednoduché a vyzkoušené řešení ... filtr se samozřejmě kouřením vždy malinko zvětší, protože nějakou vlhkost z kouře pobere vždy, každý kouř je ex definitione vlhký a zde jde přes savý filtr. Většinou tedy filtr, pokud zpočátku mírně "vaklal", po krátké chvíli sedí dobře. Výrobci s tím dokonce počítají a úmyslně dělají komoru malinkato větší, aby se roztažený filtr pak dal vyndat. U mých Hápovek je to natěsno od začátku a hůře se pak filtr vyndavá.
U rovných je to "vaklání" samozřejmě bez problému, ten vzniká u šikmých vrtů.
Pokud opravdu ve filtrové komoře nesedí, tak ovinout proužkem papíru tak těsně, aby v čepu držel.

Pokud filtr netáhne, tak lze promnout mezi prsty a profouknout, nebo odsypat trochu uhlí. Mně se to stalo jedině u Stanwellů. Vaueny mi vždy táhnou tak akorát. :smoke1:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod beda » 11 srp. 2014, 07:44

No a papírák jde jednoduše zmáčknout, nebo ohrnout a když ucpává kanálek, tak jednoduše sestřihnout do šikma, to řikám furt, origoš je origoš, junior je junior :mryellow:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod BATRACHOS » 20 srp. 2014, 09:34

Obrázek
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod kocour100 » 19 říj. 2015, 20:07

Tento příspěvek už jsem jednou psal, ale ztratil se, tak ho píši znovu. Kdyby se objevila ta první ztracená verze tak se omlouvám.
Takže k věci. Koupil jsem před cca dvěma týdny stanislawku. Dýmka vcelku pěkná za ty peníze (něco kolem 650 kč).
Co mě však trochu překvapilo, že dýmka byla jakoby nenaleštěná, respektive jen velmi málo. Máte někdo podobné zkušenosti se stanislawkami?
tak jsem to už nevydržel, vytáhl jsem trochu vosku od včel a dýmku decentně nahřál i s voskem a přeleštil flanelem. Dýmka vypadá mnohem lépe.

http://www.dymka.net/bb/gallery/image_p ... e_id=21645 před

http://www.dymka.net/bb/gallery/image_p ... e_id=21646 po
Uživatelský avatar
kocour100
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 173
Registrován: 17 říj. 2015, 20:26
Bydliště: Brno

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod PoKlaT » 19 říj. 2015, 21:36

kocour100 píše: Koupil jsem před cca dvěma týdny stanislawku. dýmka byla jakoby nenaleštěná, respektive jen velmi málo. Máte někdo podobné zkušenosti se stanislawkami?

Tento dotaz je třeba směřovat na Jeana :wink: :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 69
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod Ragaz » 19 říj. 2015, 21:54

No já takovou zkušenost mám, ale ta moje je takovej "pařez" v rustiku....tak mi to k ní docela sedí, jinak ovšem naprosto vynikající dýmka.
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod Alter Egon » 20 říj. 2015, 20:49

Já mám jednu hladkou Stanislawku a ta mi přišla v pohodě.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod basa333 » 21 říj. 2015, 11:06

kocour100 píše:Tento příspěvek už jsem jednou psal, ale ztratil se, tak ho píši znovu. Kdyby se objevila ta první ztracená verze tak se omlouvám.
Takže k věci. Koupil jsem před cca dvěma týdny stanislawku. Dýmka vcelku pěkná za ty peníze (něco kolem 650 kč).
Co mě však trochu překvapilo, že dýmka byla jakoby nenaleštěná, respektive jen velmi málo. Máte někdo podobné zkušenosti se stanislawkami?
tak jsem to už nevydržel, vytáhl jsem trochu vosku od včel a dýmku decentně nahřál i s voskem a přeleštil flanelem. Dýmka vypadá mnohem lépe.

gallery/image_page.php?album_id=1260&image_id=21645 před

gallery/image_page.php?album_id=1260&image_id=21646 po


imho bych neřešil, že není naleštěná, ale to, jak má super kresbu. za 650,- by mohla být i bez moření :wink: . je to krásná dýmka za super peníze a pokud se u toho i naučíš, jak občas dýmku přeleštit (a to musíš dělat i u daleko dražších dýmek), tak to není nic proti ničemu. nemám pravdu?
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod kocour100 » 21 říj. 2015, 16:10

Nejsem moc zkušený kuřák, je to moje třetí dýmka teprve. Z té jedné strany je kresba pěkná, z druhé strany už tak hezká není. Myslím, že za své peníze mám pěknou dýmku, kouří se s ní taky dobře v rámci zakuřování. Připadalo mi, že všechny stanislawky, co byly na krámě, byly takové matné oproti jiným dýmkám. Ta moje dýmka má číslo 07, tak nevím jestli tam už nějaký pátek neležela. Leštění mi nevadí :wink:
Uživatelský avatar
kocour100
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 173
Registrován: 17 říj. 2015, 20:26
Bydliště: Brno

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod Dejmal » 22 říj. 2015, 10:52

Finalizace povrchu je časově dost náročná, takže platí jednochuché, za málo peněz, málo muziky, ale já to vidím jako jednoznačnou přednost v tom, že si můžeš dýmku doladit a získat k ní osobnější vztah.
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5813
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod Domek » 22 říj. 2015, 18:32

:arrow: Dejmal

A neměl byste tam, Mistře, nějakou zfušovanou za málo peněz ? Já bych si jí už nějak doladil a získal k ní osobnější vztah ! :twisted:
Uživatelský avatar
Domek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 299
Věk: 46
Registrován: 11 úno. 2015, 17:25
Bydliště: Praha

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod jcp » 23 říj. 2015, 17:25

a prdýlku andělíčkovi spravit bys nechtěl :?:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod kocour100 » 23 říj. 2015, 18:53

jcp píše:a prdýlku andělíčkovi spravit bys nechtěl :?:


Paní já jsem akademický malíř, já jsem namaloval slabikář, podle kterého se děti učí už 10 let. Já chci bejt zasloužilej umělec. :D
Naprosto parádní film, zrovna minulý týden jsem si ho pustil. Takovou plejádou skvělých herců už dneska neuvidíme nikde. Sběratel Hanzlík krásná postava.
Uživatelský avatar
kocour100
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 173
Registrován: 17 říj. 2015, 20:26
Bydliště: Brno

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod jcp » 23 říj. 2015, 18:58

NJN, pro mě obzvlášť parádní, páč kousek od Kerskýho lesa jsem se narodil a dlouho žil (ani teď to tam nemám daleko) a pár reálnejch předobrazů těch filmovejch postav jsem znal osobně ..
:offtopic1:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod Yetenek » 23 říj. 2015, 22:51

Po pravdě řečeno, na pivo jezdím téměř výhradně do Hájenky. Krásně si tu odpočinu a zdejší kančí se šípkovou nemá chybu :yum:
Obrázek
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1739
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků