Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Příspěvekod Hades » 12 dub. 2008, 20:20

a nebo hliněnku. Já vím, nevypadá to nejlíp, ale dneska sem vydoloval ze šuplete jednu takovou malou hliněnou a přes to, že byla ještě nikdy nepoužitá, tak z ní chutnalo bohovsky, akorát to chce kouřit opravdu chladně :lol:
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 66
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Příspěvekod Cifro » 12 dub. 2008, 20:38

Ja mám Stanislavku jednu, takúto: image_id: 4135
image_id: 4134
Vyhral som ju na tabaky.cz a je upravovaná. Som s ňou spokojný. Myslím, že pre začínajúceho fajkára sú fajky Stanislaw vhodné. Aj keď na značke v začiatkoch až tak nezáleží. Ide o to, aby majiteľovi sedela. Dôležitejšia je huba. Na začiatku ani nerozozná rozdiel medzi lacným a drahým (kvalitným) drevom. Dovolím si tvrdiť, že ani rozdiel medzi lacným a kvalitným tabakom. Všetko ide časom. Len pri lacných fajkách treba dávať pozor na vŕtanie a úpravu vnútrajšku kotla (napr. BPK treba dôkladne, slovom dôkladne vybrúsiť). A menej kvalitné drevo musí dlhšie vysychať.
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Příspěvekod vytryol » 14 dub. 2008, 08:38

No kazdopadne dnes si ji jdu koupit....Nemohl jsem dospat...MA PRVNI...Tabak vyberu bud HD Orig. honey choice nebo kentucky Bird, anebo Alsbo Cherry...Proste neco slabeho aromatickeho a jakz takz dobreho na zakurovani...
Uživatelský avatar
vytryol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 547
Věk: 54
Registrován: 11 dub. 2008, 09:19

Příspěvekod Drnda » 14 dub. 2008, 08:51

vytryol píše:No kazdopadne dnes si ji jdu koupit....Nemohl jsem dospat...MA PRVNI...Tabak vyberu bud HD Orig. honey choice nebo kentucky Bird, anebo Alsbo Cherry...Proste neco slabeho aromatickeho a jakz takz dobreho na zakurovani...


Taky jsem, začínal na Birdovi (když nepočítám Amphoru...). Pro začátek doporučuju kupovat tabák v co nejmenších balení - nevyschne Ti a máš větší šanci zkusit různé druhy a profilovat tak své chuti.
Uživatelský avatar
Drnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1468
Věk: 48
Registrován: 22 led. 2008, 21:07
Bydliště: Praha, ČM

Příspěvekod vytryol » 14 dub. 2008, 15:39

Tak uz to mam zasebou...prvni zakurovani...Pro me naprosto MYSTICKY okamzik...Nakonec jsem zvolil HD Honey DEW...Mozna jsem to trosku prehanel s tahanim...Dymka se zahrivala...Casto zhasinala....

Co kdyz kurak pri prvnim zakurovani trosku zamockuje...Po kolika zamockovanich je dymka nepouzitelna...Poznam i jako naprosty laik, ze je to uz maxi mocka a dymka je v trapu? Mam strach abych to neznicil hned prvnim zakurovanim vite...Nacteno sice mam...Ale zkusit si to nazivo je ine kafe...
Uživatelský avatar
vytryol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 547
Věk: 54
Registrován: 11 dub. 2008, 09:19

Příspěvekod Milos Cerman » 14 dub. 2008, 19:26

vytryol píše:...Dymka se zahrivala...Casto zhasinala.....


Až budeš kouřit dýmku na jedno zapálení dodna, budeš chodit na soutěže :smoke5:

.......

Hodně zamočkovaná nečištěná dýmka může skysnout, ale není to zase tak běžný. Stačí pečlivě čistit, a nechat vysychat !
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Drnda » 14 dub. 2008, 19:40

Nech jí alespoň dva dny odpočinout v rozloženém stavu nekde na vzduchu. Pokud jsi kouřil tak, že byla horká, tak se stejně musí nejdřív vzpamatovat nejen dýmka ale i ty popáleniny, co sis tím zřejmě přivodil (ale tím se nenech odradit - známe to všichni)
Uživatelský avatar
Drnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1468
Věk: 48
Registrován: 22 led. 2008, 21:07
Bydliště: Praha, ČM

Příspěvekod vytryol » 14 dub. 2008, 19:56

Drnda píše:Nech jí alespoň dva dny odpočinout v rozloženém stavu nekde na vzduchu. Pokud jsi kouřil tak, že byla horká, tak se stejně musí nejdřív vzpamatovat nejen dýmka ale i ty popáleniny, co sis tím zřejmě přivodil (ale tím se nenech odradit - známe to všichni)


No ja jsem se prave vubec nepopalil...Ani spaleninka na jazyku...Ale tech sirek...snad 10 na tretinu dymice :lol:
Uživatelský avatar
vytryol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 547
Věk: 54
Registrován: 11 dub. 2008, 09:19

Příspěvekod mihra » 14 dub. 2008, 20:31

:arrow: Hades:
Proč by nová hliněnka neměla chutnat bohovsky? Hliněnka se přece nezakuřuje, není třeba tvořit žádný karbon!
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Příspěvekod Hades » 14 dub. 2008, 23:00

mihra píše::arrow: Hades:
Proč by nová hliněnka neměla chutnat bohovsky? Hliněnka se přece nezakuřuje, není třeba tvořit žádný karbon!

no protože je ještě trochu hliněná a ne zatáhlá vůní.
BTW vím že se nezakuřují, ale já ji zapoměl alesppoň protáhnout :lol:
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 66
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Příspěvekod bigdragon » 15 dub. 2008, 04:32

Hades_ píše: ale já ji zapoměl alesppoň protáhnout :lol:

že by ypresův syndrom :lol:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Cifro » 15 dub. 2008, 08:59

vytryol píše:Tak uz to mam zasebou...prvni zakurovani...Pro me naprosto MYSTICKY okamzik...Nakonec jsem zvolil HD Honey DEW...Mozna jsem to trosku prehanel s tahanim...Dymka se zahrivala...Casto zhasinala....

Co kdyz kurak pri prvnim zakurovani trosku zamockuje...Po kolika zamockovanich je dymka nepouzitelna...Poznam i jako naprosty laik, ze je to uz maxi mocka a dymka je v trapu? Mam strach abych to neznicil hned prvnim zakurovanim vite...Nacteno sice mam...Ale zkusit si to nazivo je ine kafe...

S najväčšou pravdepodobnosťou si tabak vo fajke príliš pritlačil. Napchávaj zľahka (keď z fajky potiahneš, tak odpor by mal byť zhruba taký, ako keď piješ brčkom, radšej ešte menší). V dlani ťa musí fajka nierne hriať. Keď páli, tak prestaň ťahať a fajku nechaj vychladnúť, lebo ju napáliš. Nová fajka sa obyčajne menej hreje, ako zafajčená. A ťahaj póóómaličky, zľahka. Krátkymi ťahmi, Radšej častejšie zapaľuj. Nebude tak močkovať. A vysychať ju nachávaj niekoľko dní. Do novej fajky močka vsakuje hlbšie do dreva. Fajka sa nestáva nepoužiteľnou tým, že močkuje, ale tým, že nevyschne. A za močkovanie väčšinou nemôže fajka, ale huba.
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Příspěvekod Drnda » 15 dub. 2008, 09:28

Svatá pravda. V mých začátcích mi taky docela pomáhalo, když jsem při tahání pouštěl trochu vzduchu do pusy i mimo dýmku (takový falešný tah). Dýmka byla pak o mnoho chladnější. Je to špíš taková regulace pro začátek. Hlavní je se naučit správně nacpat (jak píše Cifro) a příliš netlačit na tabák - pro začátek ho spíš rovnej a až na konci trochu přitlač.
Uživatelský avatar
Drnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1468
Věk: 48
Registrován: 22 led. 2008, 21:07
Bydliště: Praha, ČM

Příspěvekod vytryol » 18 dub. 2008, 16:58

A propo...Vubec bych se nezlobil, kdyby tu nekdo ukazal fotky svych stanislawek....Jean sice ma na svem webu fotky standartek, ale ty jsou takove moc jednoduche....
Uživatelský avatar
vytryol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 547
Věk: 54
Registrován: 11 dub. 2008, 09:19

Příspěvekod Hades » 18 dub. 2008, 18:47

vytryol píše:A propo...Vubec bych se nezlobil, kdyby tu nekdo ukazal fotky svych stanislawek....Jean sice ma na svem webu fotky standartek, ale ty jsou takove moc jednoduche....

jo, ale skvěle se z nich kouří
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 66
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 21 návštevníků


cron