Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Příspěvekod vytryol » 18 dub. 2008, 19:08

docela by me zajimala jedna vec...Normal se Stanislawy prodavaji za 700 a to i primo od vyrobce...Ale u nas v Liberci maji Stan. za 600 a to vsechny druhy (V OC Delta jestli Liberecaci znaji)...Cim to muze byt? Kvalitou???

Prijde mi to zvlastni...i kdyz dymka moc nerozumim (jeste :D )
Uživatelský avatar
vytryol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 547
Věk: 54
Registrován: 11 dub. 2008, 09:19

Příspěvekod Nick » 19 dub. 2008, 09:28

Mam stanislawku za 750 z etrafiky,rustik billiard a je moc dobra,dobre sem ji zakouril a ted je jedna z oblibenych.je to neni fajka na moc velkou paradu ale co chces za ty penize ze.
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod mihra » 19 dub. 2008, 11:38

:arrow: Vytryol:
Stanislawku sice nevlastním, ale na webu Janpipes, který je jejich výrobcem, uvádí, že v ceně je i poštovné, proto asi ten cenový rozdíl.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Příspěvekod tokin » 19 dub. 2008, 12:09

Já bych ty ceny Stanislawek neřešil podle kvality, důvody mohou být prozaické - někdo se jich dlouho nemůže zbavit tak je prodá levně, jinde je trafika na aktraktivním fleku a prodává je za 1300,- a víc.... tuším, že jsem u Churchilla na Můstku viděl před časem takové nějaké ceny.
tokin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Registrován: 26 led. 2008, 20:25

Re: Stanislaw rustik

Příspěvekod 8bambam » 22 srp. 2008, 16:34

Nick píše:Mam stanislawku za 750 z etrafiky,rustik billiard a je moc dobra,dobre sem ji zakouril a ted je jedna z oblibenych.je to neni fajka na moc velkou paradu ale co chces za ty penize ze.

Já mám od pondělka taky Stanislawku rustic.A jsem z ní nadšenej jen když se na ní kouknu.Až budu mít víc volného času začnu s nakuřováním.V knížce Život s dýmkou jsem se dozvěděl,že vymazávat dýmku medem je zbytečné,já myslel,že to někteří z vás tady zminovali jako běžnou dýmkařskou praxi.Tak vážně nevím.Snad ji nezmařím,když budu bafat velmi pomalu a dlouho? :smoke6:
Uživatelský avatar
8bambam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 427
Věk: 49
Registrován: 20 črc. 2008, 16:20
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Stanislaw rustik

Příspěvekod Jack.Grave » 22 srp. 2008, 16:38

8bambam píše:Snad ji nezmařím,když budu bafat velmi pomalu a dlouho? :smoke6:

Rozhodně nikoliv. Hodně zábavy a chladný kouř!
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Stanislaw rustik

Příspěvekod vytryol » 22 srp. 2008, 16:45

8bambam píše:Já mám od pondělka taky Stanislawku rustic.A jsem z ní nadšenej jen když se na ní kouknu.Až budu mít víc volného času začnu s nakuřováním.V knížce Život s dýmkou jsem se dozvěděl,že vymazávat dýmku medem je zbytečné,já myslel,že to někteří z vás tady zminovali jako běžnou dýmkařskou praxi.Tak vážně nevím.Snad ji nezmařím,když budu bafat velmi pomalu a dlouho? :smoke6:

Med si radsi namaz kolem huby, ale ne do dymky...Slupka z medu a slupka z karbonu, to jsou 2 uplne jine veci....Pise se a rika se, ze medova ma jine (rozumnej nezadouci) vlastnosti na koureni...

Jinak ke Stanislawce gratuluju..sam mam 2 a obe se daji v pohode kourit...
Uživatelský avatar
vytryol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 547
Věk: 54
Registrován: 11 dub. 2008, 09:19

Re: Stanislaw rustik

Příspěvekod Cifro » 22 srp. 2008, 16:54

8bambam píše:
Nick píše:Mam stanislawku za 750 z etrafiky,rustik billiard a je moc dobra,dobre sem ji zakouril a ted je jedna z oblibenych.je to neni fajka na moc velkou paradu ale co chces za ty penize ze.

Já mám od pondělka taky Stanislawku rustic.A jsem z ní nadšenej jen když se na ní kouknu.Až budu mít víc volného času začnu s nakuřováním.V knížce Život s dýmkou jsem se dozvěděl,že vymazávat dýmku medem je zbytečné,já myslel,že to někteří z vás tady zminovali jako běžnou dýmkařskou praxi.Tak vážně nevím.Snad ji nezmařím,když budu bafat velmi pomalu a dlouho? :smoke6:


Technická poznámka: nakurujú sa penovky.
Na med sa vykašli a nebudeš mať vo fajke zoškvarený med. Pekne pomaličky bafkaj, radšej viac krát zapaľuj, keď sa ti bude zdať priliš teplá tak ju na chvíľu odlož vychladnúť a hlavne moc to nerieš. Že páliš drevo zbadáš aj v hube. Taká nasládlá nepríjemná chuť, úplne iná ako chuť tabaku. :smoke4:
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod 8bambam » 22 srp. 2008, 20:13

Díky všem kdo poradily.popravdě jsem dost rád,že my to vymazávání dýmky medem nikdo z vás nedoporučil,mě se to taky nezdá.Já budu určitě postupovat jako v té zminované knížce.jenom jsem už netrpělivej,kdy přijde deštivé období a ustanou práce kolem baráku,zkrátka až si budu moct ten okamžik dýmání vychutnat v perfektní pohodě. Přeju pěkné dýmání všem ,kdo ted nesedí u počítače s prázdnými ústy jako já. :D
Uživatelský avatar
8bambam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 427
Věk: 49
Registrován: 20 črc. 2008, 16:20
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod Jack.Grave » 22 srp. 2008, 20:20

Schulz ŽIvot s dýmkou je slušné a výstižné shrnutí informačního minima pro kuřáka dýmky.
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod Hades » 22 srp. 2008, 20:25

8bambam píše:...jenom jsem už netrpělivej,kdy přijde deštivé období a ustanou práce kolem baráku,zkrátka až si budu moct ten okamžik dýmání vychutnat v perfektní pohodě...

taky běhám kolem baráku, ale abych si alespoň večer nenašel čas alespoň na jednu dýmku, to snad je lepší nežít... :D
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 66
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod Cifro » 22 srp. 2008, 20:30

8bambam píše:Díky všem kdo poradily.popravdě jsem dost rád,že my to vymazávání dýmky medem nikdo z vás nedoporučil,mě se to taky nezdá.Já budu určitě postupovat jako v té zminované knížce.jenom jsem už netrpělivej,kdy přijde deštivé období a ustanou práce kolem baráku,zkrátka až si budu moct ten okamžik dýmání vychutnat v perfektní pohodě. Přeju pěkné dýmání všem ,kdo ted nesedí u počítače s prázdnými ústy jako já. :D


Tiež mám barák okolo ktorého je spústa práce. Ale toho Boh dá nebylo... pardon. Aspoň tú jednu fajočku si vždy doprajem. Väčšinou päť.
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod Nick » 25 srp. 2008, 21:19

8bambam píše:Díky všem kdo poradily.popravdě jsem dost rád,že my to vymazávání dýmky medem nikdo z vás nedoporučil,mě se to taky nezdá.:D

noo on to totiž pořádně nikdo nezkusil.Zkus a vymaž-vrstvou která se vsákne/když tam buseš dávat tabák tak to lepit nebude!/Neviďel bych v tom problém.
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod Cifro » 25 srp. 2008, 22:02

:!: :naughty:
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod carolco » 25 srp. 2008, 22:14

Nick píše:noo on to totiž pořádně nikdo nezkusil.Zkus a vymaž-vrstvou která se vsákne/když tam buseš dávat tabák tak to lepit nebude!/Neviďel bych v tom problém.

až tak nesúhlasím - keď som kupoval priamo od výrobcu niekoľko ser jacopoviek, ktoré boli staré aspoň dva-tri mesiace, bola v nich napatlaná vrstva medu a v žiadnom prípade nebola vsiaknutá. stále to lepilo. osobne som proti medu, ale na druhej strane, taký dunhill alebo už spomínaný ser jacopo možno vedia čo robia, keď jeden radí medom fajky vymazávať a druhý ich zase priamo vymazáva... ale sám som do žiadnej fajky med nedával a ani nemám chuť ho tam cpať.
Uživatelský avatar
carolco
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 822
Věk: 52
Registrován: 30 črc. 2004, 08:26
Bydliště: Bratislava

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků