Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod BATRACHOS » 14 zář. 2009, 16:19

vidlak píše:Takže myslíte, že nebude vadit, když budu těch pár dní (asi do pátku) kouřit tu black amborsii a pak přesedlám v tý dýmce na Balkan Flake? Osobně je mi to jedno, jde jen o to, že ušetřím čas se zakuřováním a zbavím se tý ambrosie - nechutná mi!


1. Nezakuřovat tabákem typu flake, pokud s ním už neumíš zacházet
2. Být Tebou bych si nebyl tak jistý, že ti BF bude chutnat ... je to dost specifická latakie
3. B Ambrosie je skoro čistý negroidní cavenish, a tem bych na zakuřování taky moc nedoporučoval, neb tenduje k vyrábění spečených špuntů na dně a tudíž brání vytváření uhlíku tam, kde se dělá nejhůř a kde ho je nejvíc potřeba (a kde ho začátečník vytvoří horko-těžko i s jiným tabákem)

Já bych docela doporučoval toho Drakem pořád zmiňovaného Krakonoše, na zakuřování mi přijde vhodný.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod vidlak » 14 zář. 2009, 19:40

Tak jsem sehnal zase pár korunek a koupim si zejtra ještě jednu stanislawku, aby se ten můj dýmkářskej park trochu rozrostl a mohl jsem si dopřát bafání každej den :lol: doufám, že zejtra vyberu dobře. Ta první stanislawka za 500,- a měli jich tam víc, takže ještě jednu koupim! Přemejšlim, že koncem září, až se našetří trošku věčí obnos, tak si pořídim petersonku... ale to je ještě daleko.

Určitě sem šoupnu fotky - abyste zkontrolovali, jestli jsem nenakoupil nějaký duplikáty :D :D
Uživatelský avatar
vidlak
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 184
Věk: 33
Registrován: 04 zář. 2009, 17:44
Bydliště: Nosálov

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod bouvard89 » 16 črc. 2014, 22:21

Zdravim, já si koupil jako první dýmku právě Stanislawku a musím říci, že jsem s ní dodnes velice spokojený. Po pár vyzkoušených tabácích jsem v ní ustálil tabáky typu Cherry choice či Cherry ambrosia a chuť je podána krásně... Takže za mě palec nahoru :smoke1:
bouvard89
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 4
Věk: 34
Registrován: 12 zář. 2013, 13:30
Bydliště: Jižní 209, 330 02 Dýšina Plzeň-město

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod BATRACHOS » 17 črc. 2014, 21:43

Filtr?
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod bouvard89 » 20 črc. 2014, 19:15

Jj 9mm
bouvard89
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 4
Věk: 34
Registrován: 12 zář. 2013, 13:30
Bydliště: Jižní 209, 330 02 Dýšina Plzeň-město

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod lexodont » 04 srp. 2014, 16:55

Zdravim. Stanislawku jsem si poridil take. Ma prvni zkusenost konkretne s mou je, ze z teto se moc dobre neda tahat, pokud v ni mam filtr. Uz pouze jeho vlozenim klade dymka pri tahani ohromny odpor, filtr jsem tedy vyndal a pak uz slo vse bez problemu.
Uživatelský avatar
lexodont
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Věk: 55
Registrován: 16 črc. 2014, 08:58
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod Alter Egon » 06 srp. 2014, 06:52

S filtrem žádná dýmka tak netáhne jako bez filtru. Záleží na vrtání dýmky a samozřejmě záleží jaký filtr tam byl. Kouření s filtrem je přeci jenom něco jinačího, ale do toho by tě mohl zasvětit např. Batrachos.
Já sám dávám přednost bezfiltrovému kouření, jedním z důvodů je právě o hodně lepší tah a s tím související lepší pocit při kouření.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod pitrson » 06 srp. 2014, 09:28

lexodont píše:..z teto se moc dobre neda tahat, pokud v ni mam filtr. ...
Bentka?
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod lexodont » 06 srp. 2014, 11:23

Mam Dymku Stanislaw 0103. Mam jeste jine dve, ne Stanislawky, ve kterych filtr nedela problem. Pozitivum vidim ve vyzkouseni si zadymat i bez filtru. :D :clamp:
Uživatelský avatar
lexodont
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Věk: 55
Registrován: 16 črc. 2014, 08:58
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod pitrson » 06 srp. 2014, 12:42

Tzn, tuhle? Troufnu si odhadnout, ze je to zpusobeny tim, ze dira pro cep je moc hluboka a kourovej kanalek vede vysoko nad jejim dnem. Tzn filtr spadne az na dno a kanalek ucpe bokem. Jestli je to tak, muzes:
1. faju reklamovat, protoze nemoznost kourit filtrovku s vlozenym filtrem je imo. jasna vyrobni zavada
2. kourit bez filtru
3. pouzivat balsu, nebo proste neco, co diky svymu profilu kanalek neucpe
4. filtr nejakym papirkem, nebo deformaci (zmackutim?) 'sprajcnout' v cepu naustku, aby nespadl po nasazeni na dno vrtani
Ja, bezfiltrak, tohle teda nikdy neresil a i obecne se tady na foru o tomhle asi moc nepise :think: :puffy:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod lexodont » 06 srp. 2014, 12:56

Super rady, diky moc. Koureni z teto dymky vidim na bid cislo dva - bez filtru. Zkousim nyni bafat bez nej, a tak nejak mi to vic chutna. :)
Uživatelský avatar
lexodont
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Věk: 55
Registrován: 16 črc. 2014, 08:58
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod pitrson » 06 srp. 2014, 12:59

:ok: tak at to vydrzi :puffy:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod Bedřich 2 » 06 srp. 2014, 22:56

Moje Savinelka a Vauen mají zápich do náustku udělaný tak, že filtr (Vauen uhlík) se dá lehce natlačit nebo spíše jakoby zašroubovat a v náustku drží, ačkoliv má průměr 8mm oproti otvoru 9mm. Dýmky Jirsa a Stanislaw mají zápich pro filtr pod tupějším úhlem a filtr nelze fixovat a v sestavené dýmce hrká díky vůli v průměru i délce. Nápravu lze docílit vrtákem 8,5mm nabroušeným pod ostřejším úhlem a jen v prstech držíce vrtáček lze docílit dokonalosti kterou oplývají dýmky prvně jmenované. V případě špatného tahu je možné, že komora pro filtr je krátká a filtr se opírá v troubeli o rovné dno a při navrtaném kanálku mimo osu se větší část dírek ve filtru ucpe. Je to moje zkušenost a stačí jen ručně prodloužit vrtáčkem prostor v náustku. Další co může zhoršit tah filtru je totální nasáknutí kondenzátem.
Bedřich 2
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 198
Věk: 77
Registrován: 14 zář. 2013, 20:39

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod Kazaam » 07 srp. 2014, 21:35

Nevíte, kde se dá sehnat ta samotná dublinka?

http://www.etrafika.cz/detail/9367/zaci ... anislaw_02
Uživatelský avatar
Kazaam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 94
Věk: 34
Registrován: 21 říj. 2013, 08:51
Bydliště: Pardubice

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod Alter Egon » 08 srp. 2014, 06:48

Nedávno jich na etrafiku pár přišlo, ale hned zmizely. Já sám jsem jednu rychle koupil taťkovi k narozeninám (šířím tak dobrou dýmkovou zvěst :D ). Takže asi vyčkat na další kousky. Podle mého názoru povedené dýmky s menší hlavičkou.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků


cron