Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

Příspěvekod vytryol » 12 dub. 2008, 12:52

Zdravim pratele pohodveho dymu, mam v umysu si koupit svoji uplne prvni dymku, podotykam, ze se jedna o mou uplne prvni zkusenost s dymkou...Predtim jsem nekouril ani cigarety...(ale jako kazdy kluk jsem samozrejme zkousel).

Myslite, ze jako uple prvni dymka se hodi stanislawka? napr. takovato:http://www.etrafika.cz/dymky/dymky_stanislaw/detail.php?items[itemid]=1241

Na co je potreba si u koupi takoveto dymky davat pozor...Da se v teto cenove relaci pohodove a kvalitne pokourit? Jak je to s touto stanislawkou a vysychanim..Co mocka?

Ted naprosto zacatecnicka otazka...Jak casto menit filtr v dymce?, Jaky zacatecnicky jemny tabak pro nekuraka?¨¨

Diky moc za jasne odpovedi.Budu mit radost pokud prihodite svuj nazor...Doufam ze nikoho neurazim takto lamistickymi otazkami....

Honza, 20 let, Liberec. Jihlava
Naposledy upravil vytryol dne 12 dub. 2008, 17:39, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
vytryol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 547
Věk: 54
Registrován: 11 dub. 2008, 09:19

Příspěvekod Breer » 12 dub. 2008, 13:02

boha, preco si neprecitas thread pre zaciatocnikov , o filtroch a vlastne skoro vsetky a zakladas zbytocne vlakna :roll: :evil:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod Scalex » 12 dub. 2008, 13:02

Ahoj, základní pravidlo: nejdřív si projdi názvy zdejších témat, jestli už se tu nevyskytuje něco, co pokrývá problematiku tvých dotazů.

Koukni se sem: http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?t=1586 - tam máš seznam hlavních začátečnických témat. Jsou tam i odkazy na dýmkařské knížky v elektronické podobě, které je dobré si pro začátek přečíst. A samozřejmě jsou tu i témata o vhodnosti či nevhodnosti dýmek a tabáků pro začátečníky.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod Scalex » 12 dub. 2008, 13:04

Breer: nebuď na ty nováčky tak přísný. 8^)
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod klasik51 » 12 dub. 2008, 13:05

vytryol - dostaneš vytryol :twisted:
vlákna - Filtry,Moje cesta k dýmce,atd.atd.
číst, hledat a hledat a číst :idea:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Příspěvekod vytryol » 12 dub. 2008, 13:13

Uz mam z fora neco nacteno, vim ze bych nemel zakladat nove tema, ale nenasel jsem prime a jasne odpovedi na tyto otazky-Myslim primo ohledne stanislawky...Hromada z nich byla a je jen snuska dohadu... Pokud mi na to nekdo jasne odpovi hned topic smazu
Uživatelský avatar
vytryol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 547
Věk: 54
Registrován: 11 dub. 2008, 09:19

Příspěvekod Scalex » 12 dub. 2008, 13:16

vytryol píše:Uz mam z fora neco nacteno, vim ze bych nemel zakladat nove tema, ale nenasel jsem prime a jasne odpovedi na tyto otazky...Hromada z nich byla a je jen snuska dohadu... Pokud mi na to nekdo jasne odpovi hned topic smazu


Přímé a jasné odpovědi nenajdeš. Co člověk, to názor. Prostě to čti a najdi si názory, které se vyskytují nejčastěji a které ti připadají sympatické.

Začínal tu takhle každý, každý musel číst, nikdo to nedostal naservírováno až pod nos, nejsi výjimka.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod tokin » 12 dub. 2008, 13:43

vytryol píše:Uz mam z fora neco nacteno, vim ze bych nemel zakladat nove tema, ale nenasel jsem prime a jasne odpovedi na tyto otazky-Myslim primo ohledne stanislawky...Hromada z nich byla a je jen snuska dohadu... Pokud mi na to nekdo jasne odpovi hned topic smazu


Já bych tento thread tady nechal, pod názvem Dýmky Stanislaw. Jsou tu jiné thready o jiných značkách, je tu sice i Jan Pipes, ale každému hned nedojde, že vyrábí Stanislavky - a navíc se to časem může změnit - že Stanislavky bude dělat někdo jiný. Jinak za ty prachy jsou to dobré dýmky. Určitě to dřevo není kvalita plateaux, ale jinak je nejspíše srovnatelné s Jirsovými standardkami, které stojí o pár peněz víc. Jasnou odpověď ti nedá nikdo, co hlava (huba) to názor. Když koupíš, vyhozené prachy to nebudou.
tokin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Registrován: 26 led. 2008, 20:25

Příspěvekod jcp » 12 dub. 2008, 14:18

tokin píše: ale jinak je nejspíše srovnatelné s Jirsovými standardkami, které stojí o pár peněz víc.

spíš než s Jirsou bych je srovnal s JanPipes standart - výrobce obvykle stejnej, ale proti Stanislawkám cena o maličko nižší a výběr tvarů o maličko větší :D
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Drnda » 12 dub. 2008, 14:56

Jednu mám a jsem s ní docela spokojený, kouří se z ní slušně. Jediná negativní zkušenost je, že ta moje musí odpočívat o něco déle aby pořádně vyschla - a to myslím kouřím celkem suše. Ale to může být kus od kusu jiné.
Uživatelský avatar
Drnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1468
Věk: 48
Registrován: 22 led. 2008, 21:07
Bydliště: Praha, ČM

Příspěvekod vytryol » 12 dub. 2008, 17:45

Drnda píše:Jednu mám a jsem s ní docela spokojený, kouří se z ní slušně. Jediná negativní zkušenost je, že ta moje musí odpočívat o něco déle aby pořádně vyschla - a to myslím kouřím celkem suše. Ale to může být kus od kusu jiné.


Jak dlouho tak stanislawka vysycha? V knize Zivot s dymkou jsem cetl, ze by se mela dyma nechat vyschnout alespon den...Jak je to tady?

Topic jsem prejmenoval...Snad uz nebude ted nutkani ho smazat...
Moc se omlouvam za tyhle zacatecnicke dotazy, ale nechci udelat chybu a rad bych se o tom neco dozvedel...
Uživatelský avatar
vytryol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 547
Věk: 54
Registrován: 11 dub. 2008, 09:19

Příspěvekod vytryol » 12 dub. 2008, 17:47

vytryol píše:
Drnda píše:Jednu mám a jsem s ní docela spokojený, kouří se z ní slušně. Jediná negativní zkušenost je, že ta moje musí odpočívat o něco déle aby pořádně vyschla - a to myslím kouřím celkem suše. Ale to může být kus od kusu jiné.


Jak dlouho tak stanislawka vysycha? V knize Zivot s dymkou jsem cetl, ze by se mela dyma nechat vyschnout alespon den...Jak je to tady?

Topic jsem prejmenoval...Snad uz nebude ted nutkani ho smazat...
Moc se omlouvam za tyhle zacatecnicke dotazy, ale nechci udelat chybu pri prvnim vyberu, aby me to pak od jinak asi skveleho zazitku jako je koureni dobre dymky neodradilo... ...
Uživatelský avatar
vytryol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 547
Věk: 54
Registrován: 11 dub. 2008, 09:19

Příspěvekod Scalex » 12 dub. 2008, 17:54

Ten den je minimum, které obvykle stačí. Lepší je ale řídit se nasálním testem - tedy rozdělat dýmku a čichnout si k vnitřku náústku i k troubeli. Pokud cítíš příjemnou vůni tabáku, dýmka je připravena ke kouření. Pokud cítíš takový podivně nakyslý smrádek, který je spíš čichově nepříjemný, tak ještě nech dýmku odpočívat.

Ve zcela výjimečných případech jsem kouřil dýmku třeba i dvakrát za večer, ale jako úplný začátečník bych si to nelajsl, a taky jsem pak tu dýmku nechal vysychat týden.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod Drnda » 12 dub. 2008, 18:25

Ta moje schne standartně tak cca 3 dny - přesně jak píše Scalex, je třeba se řídit frňákem. Jen doplním, že pokud chceš bafat víckrát než jednou za večer, pořiď si buď víc dýmek nebo pěnovku, případně vložkovku (ta je pro začátečníky asi vhodnější).
Uživatelský avatar
Drnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1468
Věk: 48
Registrován: 22 led. 2008, 21:07
Bydliště: Praha, ČM

Příspěvekod Milos Cerman » 12 dub. 2008, 20:12

vytryol píše:.......Jak dlouho tak stanislawka vysycha?...


Všeobcně platí, že nová dýmka vysychá dýl.
Ale záleží taky na počasí, jakej tabák kouříš, a den není od večera do rána !
Jeden den je v příručkách uváděnej jako minimální. Dobrá praxe je kouřit několik dýmek, a tak po 14ti dnech - až měsíci je nechat odpočinout měsíc a dýl. Prostě prostřídat !
( Ovšem to předpokládá nějakej vozovej park - sorry :oops: )
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Další

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Ahrefs [Crawler] a 15 návštevníků