Switch to full style
Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.
Odeslat odpověď

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

30 led. 2017, 18:54

Jasně Honza už je nedělá, tak neni co řešit. Jsou prostě jiné, když je dělá někdo jiný. :smoke1:

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

30 led. 2017, 19:02

Jj, vyzerá to, že dokázali znížiť kvalitu pri zachovaní ceny :ok: :clamp: . :plaster:

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

30 led. 2017, 19:12

:mryellow: :ok:

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

30 led. 2017, 19:26

Dobrý večer všem, položím teda otázku jako naprostý začátečník, který si zakoupil dvě tyhle Stanislawky, protože mě to přišlo jako dobrý nápad, vzhledem k tomu, že se tady i jinde mnohdy začátečníkům zkrátka radily. (ano chápu, že ty rady byly udělovány před touto řadou)
Máte tedy pocit, že teď je to "až taková trága"?

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

30 led. 2017, 22:57

Gimli, moje oblíbená scéna. :ok: :lol: :lol: :lol:

Miro, za Chucka i snížení kvality při zachování ceny: :rofl:

Klasik: Právě proto, že je teď dělá někdo jiný a jsou jiné, tak je co řešit. :smoke1:

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

31 led. 2017, 11:20

Rád si počkám, co tedy tady, nebo i jinde vyřešíte. :puffy:

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

31 led. 2017, 11:34

RottenFox píše:Asi jsi to nepochopil, myslím tu současnou produkci, co už "Honza" nedělá. ;-)
http://www.etrafika.cz/vypis/201/stanislaw


to jsem fakt nepochopil, nestuduji pokaždé datum příspěvku.

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

31 led. 2017, 12:32

> basa: Já si to hned myslel.

> klasik: Jsem zvědavý na první recenze, já si zatím v plánu žádnou kupovat nemám, ale jistě se někdo brzy najde a pochlubí se a něco k tomu řekne. :ok:
Taky by mě dost zajímalo, nakolik se to muselo přebírat.

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

31 led. 2017, 13:33

klasik51 píše:Rád si počkám, co tedy tady, nebo i jinde vyřešíte. :puffy:


1. Že stanislawky vyrába niekto iný, ako doteraz je užitočné info (BPK versus JanPipes).
2. Ak by som bol ich priaznivec, alebo nováčik na tomto vlákne, tak by som spozornel, či tá chvála úžitných vlastností, ktorá sa tu za roky nazbierala stále platí.
3. Ak som mal stanislawky doteraz rád a plánoval som si ešte nejaké zaobstarať, tak sa rýchlo popozerám po trafikách, kde sú možno ešte nejaké vyrobené v Kostelci. A možno po nákupe poreferujem tu na vlákne že tam a tam ich ešte majú...?

Možností je viac...

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

31 led. 2017, 15:14

Koukám, že každý to myslíme jinak. :puffy: tak tedy :plaster:

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

31 led. 2017, 20:47

By to spíš chtělo směřovat dotaz na kluky z Blanický, zda je nějaká výraznější změna. Na fotkách se toho moc nepozná, ony ani původní Stanislavky nebyly po vizuální stránce žádná velká paráda. Pokud by měla jít kvalita dolů, byla by to škoda, pro začátečníky to bývaly ideální dýmky za přijatelný peníz :smoke4:

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

05 úno. 2017, 18:57

Je mi trochu líto těch odsuzujících závěrů Stanislawek od nového výrobce. Udělal jsem chybu, když jsem na Facebooku s dobrým úmyslem prolátl jméno nového výrobce. Zájimaly by mě názory kritiků, kteří nové dýmky ještě neměli v ruce, co by říkali, kdyby něvěděli kdo je vyrábí. Až na výmaz je materiál v podstatě stejný. Briár, ebonitový náustek, čep na 9 mm filtr, povrchová úprava. Dokonce není mořená tabáková komora ani kanálek, prostě se natírají pouze z venku ručně. A to že je výmaz jiný než od Honzy? Je to stejná šmakuláda, kterou je vymazával i Honza. Tak co je na nich teda krok zpět? Drtivá většina původních Stanislawek měla na sobě půlcentimetrové kyty a někdy i větší. To, že jste se s takovou dýmkou u nás nesetkali, protože jsem je odmítnul prodávat, nedělá původní Stanislawky lepší a kvalitnější. Každá změna výrobce sebou ze začátku ponese rozdíly proti původní produkci, než se doladí detaily, na které jsou zákazníci zvyklí - barva mořidla, tvar, vzhled rustiku..... A osobně mohu potvrdit, že nový výrobce má velkou snahu doladit detaily k všestrané spokojenosti.

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

05 úno. 2017, 19:36

Výborně, konečně názor od někoho, kdo je měl v ruce!

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

05 úno. 2017, 20:55

Michal Hubacz píše:... Až na výmaz je materiál v podstatě stejný. Briár, ebonitový náustek, čep na 9 mm filtr, povrchová úprava...

nechci polemizovat, ale až na tu povrchovou úpravu mám pocit, že to tak dělají skoro všichni a přeci jenom jsou ve výsledku rozdíly i přes ten - briár, ebonitový náustek, čep na 9mm filtr. :smile:

Re: Dýmky Stanislaw a vse kolem nich

07 úno. 2017, 10:54

http://www.etrafika.cz/detail/14250/sta ... islaw_0158

Tady je myslím jasně vidět takový ten typický hrbatý ohyb náústku co BPK dělá u buldočku...ale jinak je to docela pěkná dýmka, ten rustik není vůbec špatný... :puffy:
Odeslat odpověď