Pipoo apod.

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Příspěvekod Drnda » 14 kvě. 2008, 09:10

Toto je mé řešení dýmky na krátké pobafání. Je to skutečně pidikotlík ale funguje překvapivě dobře. image_id: 4216
Jinak abych trochu přispěl do diskuze - nemyslím, že délka samotného kouření je problém - důležitý se snad stav mysli který se oproti kouření cigaret zásadně liší. Nesouhlasím s tím že 5min cigára je to samý jako 5 min dýmky - i těch našich 5 minut je přece určitý rituál a relax (nebo by měl být) což u cigár při vší snaze nevidím. Občas mám třeba přesně půl hodinu volnou, kdy si rád sednu, kouknu do novin při kávě a při tom si zapálím právě tuhle prťatou fajfku (třeba když čekám na dceru během tréninku). Necítím se v tu chvíli nijak ošizen a naopak si tu chvíli krásně užiju a o to myslím jde i u pipa, které se mi sice nelíbí ale jako myšlenka je to skvělá věc za kterou bych nikoho nekamenoval.
Uživatelský avatar
Drnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1468
Věk: 48
Registrován: 22 led. 2008, 21:07
Bydliště: Praha, ČM

Příspěvekod klasik51 » 14 kvě. 2008, 12:52

To jsi napsal hezky :!:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Příspěvekod bromden » 14 kvě. 2008, 14:33

Hoši, tohle je krásná debata o hovně.

Pozoruhodným způsobem se vám daří míchat dohormady tři otázky:

1. Je fajn mít a kouřit i malé (miniaturní) dýmky?

2. Je v souladu s "dýmkařskou etikou" používat dýmku na konzumní kouření, dvacetiminutovky někde v pauze (a může být opravdovým dýmkařem "závislák který tohle potřebuje")?

3. Je pipoo hnusný?

Vzhledem k tomu, že odpovědi na všechny tři jsou maximálně subjektivní, je obecné řešení (resp. jeho neexistence) celkem nasnadě :lol:

Sám za sebe říkám ano, ano, ano :wink:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod mihra » 14 kvě. 2008, 14:55

Mně osobně se Pipoo také nelíbí, ale má-li někdo potřebu si na chvíli trochu bafnout, tak proč ne.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Příspěvekod Scalex » 14 kvě. 2008, 16:10

bromden píše:Sám za sebe říkám ano, ano, ano :wink:


Sám říkám naprosto totéž.

Dejte mi minifajfku stejných (nebo lepších) kuřáckých vlastností jako Pipoo, stejně odolnou, stejně tlustostěnnou filtrovku s úzkým kotlíčkem, a já zahodím Pipoo tak daleko, že mi ho jako aportek nedonese žádný z mých psů.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod Cifro » 14 kvě. 2008, 16:12

Môj názor na malé fajky je takýto. Chvíľu trvá, kým sa vo fajke rozvinie chuť a aróma tabaku. Mne trvá tak 10 - 15 minút po zapálení, kým naplno vnímam fajčený tabak. Pri čistých Virginiach aj dlhšie. Moja najmenšia fajka má rozmer 17x30 mm a nefajčím ju rád, skoro vôbec, práve z tohoto dôvodu. Keď si začnem tabak vychutnávať, tak som s ohňom na dne kotlíka, čo tiež nie je bohvie čo. Na druhú stranu, keď niekto chce skoncovať s cigaretami, tak je malá fajka dobré riešenie.
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Příspěvekod Mike Hill » 14 kvě. 2008, 16:20

Cifro píše:Môj názor na malé fajky je takýto. Chvíľu trvá, kým sa vo fajke rozvinie chuť a aróma tabaku. Mne trvá tak 10 - 15 minút po zapálení, kým naplno vnímam fajčený tabak. Pri čistých Virginiach aj dlhšie....
S týmto plne súhlasím a ja osobne ak nemám čas na fajku, ta si ju proste nedám. Mal som obdobie, keď som si kôly pracovnej vyťaženosti fajku zapálil asi dva razy v priebehu troch mesiacov. :smoke3:

Btw, pipoo sa mi zdá rozhodne prijateľnejšie ako držať v ruke zväzok kľúčov a fajčiť pritom z tohoto. :smoke6:
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod vytryol » 14 kvě. 2008, 16:23

Mike Hill píše:
Cifro píše:Môj názor na malé fajky je takýto. Chvíľu trvá, kým sa vo fajke rozvinie chuť a aróma tabaku. Mne trvá tak 10 - 15 minút po zapálení, kým naplno vnímam fajčený tabak. Pri čistých Virginiach aj dlhšie....
S týmto plne súhlasím a ja osobne ak nemám čas na fajku, ta si ju proste nedám. Mal som obdobie, keď som si kôly pracovnej vyťaženosti fajku zapálil asi dva razy v priebehu troch mesiacov. :smoke3:

Btw, pipoo sa mi zdá rozhodne prijateľnejšie ako držať v ruke zväzok kľúčov a fajčiť pritom z tohoto. :smoke6:


Tak v tomhle s vami chlapci taky plne souhlasim! TA vune se mi nerozviji ihned...Chvili to trva...
Uživatelský avatar
vytryol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 547
Věk: 54
Registrován: 11 dub. 2008, 09:19

Příspěvekod Truhlář » 14 kvě. 2008, 18:19

Me se pipoo, teda docela libi. Je to trosicku chudsi ale docela zvlastni design "dymky". Jinak se mi strasne moc libi Scalexovo teorie o bombonech na uspokojeni;);):D a take okamzite premyslim nad vlastni vyrobou na nejakem dalsim ws...
Uživatelský avatar
Truhlář
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 11
Věk: 35
Registrován: 24 bře. 2008, 20:54
Bydliště: Havlíčkův Brod

Předchozí

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Ahrefs [Crawler] a 20 návštevníků