Pipoo apod.

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Příspěvekod basa333 » 13 kvě. 2008, 18:00

jo, to s tím cigarillem je u mě spíš tak jednou za 3 měsíce, když po pěti dýmkách večer nemám chuť na šestou, tak si dám jen cigarillko. ale jak říkám, beze zbytku to respektuji, není k tomu co dodat. dokonce to i chápu. chuťově jsou cigarilla opravdu ne zrovna pestrá (vanilka, třešeň, klasika). latakie fakt chybí, jsou to matějové :wink: . jako další chuťové směry bych pak navrhl bxx, brown a black irish a SRT :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod littlebull » 13 kvě. 2008, 19:06

Pipoo se mi hrubě nelíbí, ale nelíbí se mi ještě spousty jiných fajfek. Pipoo je ale pro mne fakt něco naprosto nepřijatelného. Z estetického hlediska především.
Ale, možnost zakouřit si dýmku při nedostatku času hodiny a půl, už nějaký čas řeším. Výsledek je na světě: http://littlebull.rajce.idnes.cz/galerie/#P1090262.JPG průměr kotlíčku 15mm, hloubka 23mm.....paradoxně ještě nebyl čas ji vyzkoušet.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Příspěvekod Milos Cerman » 13 kvě. 2008, 19:39

Na PIPu se mi nelíbí hlavně ten jeho naprosto nefajfkovej tvar. V Ústí v Sherlocku jsem je prodával, ale byly ve vitríně se šlukovkama.

Dýmku s malinkou hlavičkou jsem pruboval, ale blbě hoří. Potřebuje téměř cigaretovej, jemnej řez tabáku. Ten system tabákovejch briket, co má Pipo, se mi ale líbí.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Mike Hill » 13 kvě. 2008, 19:40

littlebull píše:Pipoo se mi hrubě nelíbí, ale nelíbí se mi ještě spousty jiných fajfek. Pipoo je ale pro mne fakt něco naprosto nepřijatelného. Z estetického hlediska především.
Ale, možnost zakouřit si dýmku při nedostatku času hodiny a půl, už nějaký čas řeším. Výsledek je na světě: http://littlebull.rajce.idnes.cz/galerie/#P1090262.JPG průměr kotlíčku 15mm, hloubka 23mm.....paradoxně ještě nebyl čas ji vyzkoušet.
Najelegantnejšie riešenie aké som doteraz zaregystroval. :smoke6:
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod Mike Hill » 13 kvě. 2008, 19:43

Milos Cerman píše:Potřebuje téměř cigaretovej, jemnej řez tabáku. Ten system tabákovejch briket, co má Pipo, se mi ale líbí.
Podľa mňa tvist alebo rope sa dá narezať na požadovaný cut a myslím si, že silné tabaky sú práve najideálnekším riešení pre túto konkrétnu problematiku. :smoke3:
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod Drnda » 13 kvě. 2008, 20:13

Pro okamžiky časové nouze mám pidi BPK - takovou miniaturu čtenářské dýmky rekl bych - musí se sice dávat pozor na rozpalování už tak úzkých stěn a je to jen chladičovka ale funguje náramně.
Uživatelský avatar
Drnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1468
Věk: 48
Registrován: 22 led. 2008, 21:07
Bydliště: Praha, ČM

Příspěvekod klasik51 » 13 kvě. 2008, 22:22

littlebull píše:Ale, možnost zakouřit si dýmku při nedostatku času hodiny a půl, už nějaký čas řeším. průměr kotlíčku 15mm, hloubka 23mm.....paradoxně ještě nebyl čas ji vyzkoušet.

Asi to neni správně,/ no určitě / ale neberu Pipoo jako Pipoo,pro mě je to
prostě malá dýmka na 15minut jakéhokoliv tvaru,taková pidi dýmka.
Mám to nakreslené na papíru,myšlenka je podobná Pavlové myšlence,
jenom má tvar Canadianu,průmět kotlíku 17mm a hloubka 20mm.
Kolikrát vstávám v 5ráno a od 5.20ti opravuji kola,v takovejch 9hodin
bych si dal dýmku,sedl na chvilku,natáhl nohy.Vim že mi čeká, jak kdy
dalších šest,sedm hodin i více.Ale sednout si na 1,5 - 2 hodiny je nesmysl.
Tedy takové " Pipoo " by tedy opravdu bodlo.A klidně 2 - 3x za den.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Příspěvekod JardaS » 13 kvě. 2008, 22:28

littlebull píše:Pipoo se mi hrubě nelíbí, ale nelíbí se mi ještě spousty jiných fajfek. Pipoo je ale pro mne fakt něco naprosto nepřijatelného. Z estetického hlediska především.
Ale, možnost zakouřit si dýmku při nedostatku času hodiny a půl, už nějaký čas řeším. Výsledek je na světě: http://littlebull.rajce.idnes.cz/galerie/#P1090262.JPG průměr kotlíčku 15mm, hloubka 23mm.....paradoxně ještě nebyl čas ji vyzkoušet.

Vypadá to moc hezky . Taková 20 - 30 minutovka by byla prostě super . Až se k tomu vyzkoušení dostaneš , tak napiš . :D :puffy: A pak že nejsou zlatý český ručičky .
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod Hades » 13 kvě. 2008, 23:18

Jo ten Pavlův prcek je dost pěknej. Jinak se přikláním k těm malým meršánkám a hliněnkám, ale neodsuzuji ani to pipoo (zvlášť když hulím cigára), ale přiznám se, že po dokouření, i když zlikviduju vajgly, tak mi ten cigaretový kouř pěkně smrdí. Takže se tomu poslední dobou snažím pokud možno vyhnou.
p.s.
závislost na nikotinu je prostě příšerná... :( dýmka je prostě dýmka...
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 66
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Příspěvekod beda » 14 kvě. 2008, 00:09

A cígo je cígo. Pipoo je jakejsi patvar mezi fajfkou a šlukovkou. Nemám rád kompromisy. Mám rád klasiku, takže radši to cígo. Jestli někomu stačí patnáct minut pukání, tak mu to závidím, já si dodře zabafám od hodiny výš. Rychlovka je pro mne cígo, potáhnu, vdechnu a hned vím, že kouřím. Doufám, že se toho zbavím a doufám v to už hezkou řádku let. Kdyby se mi to ovšem nepodařilo, tak radši umřu s cígem na rtech, než s Pipoo v zubech. :twisted:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod Scalex » 14 kvě. 2008, 01:42

beda píše:A cígo je cígo. Pipoo je jakejsi patvar mezi fajfkou a šlukovkou. Nemám rád kompromisy. Mám rád klasiku, takže radši to cígo. Jestli někomu stačí patnáct minut pukání, tak mu to závidím, já si dodře zabafám od hodiny výš. Rychlovka je pro mne cígo, potáhnu, vdechnu a hned vím, že kouřím.


Problém je, že cígo chutná hnusně, je to uniformní tabák nevelké kvality a mizerné chuti. Až někdo začne vyrábět cigarety s latakií nebo vyrobené z nejkvalitnější virginie a nebude je balit do papírků, ale aspoň do toho papíru vyrobeného z pomletých tabákových listů, pak budu mít důvod nepoužívat Pipoo. Do té doby prostě bohužel není alternativa.

Co se týká rychlovky, na té není nic špatného. Rád si posedím s přáteli pár hodin v hospodě u piva nebo jiných drinků, ale když mám přes den žízeň, tak ji taky neukojuju hodinu.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod littlebull » 14 kvě. 2008, 07:18

A teď se omlouvám, minulý odkaz na pidi dýmku jsem splet. Ta předcházející je mezičlánek s rozměry průměr 18, hloubka 25 a kouří se z ní výborně.
Dýmka jejíž rozměr jsem uváděl předtím vypadá takto:
image_id: 4213
image_id: 4214
A poznámka k tloušťce stěn u mini dýmek: dle mého si u malé dýky můžu dovolit tenčí stěnu, protože i ohniště je výrazně menší, jako vždy ale záleží na kvalitě dřeva, ale to až v první řadě.
Naposledy upravil littlebull dne 14 kvě. 2008, 07:20, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Příspěvekod klasik51 » 14 kvě. 2008, 07:20

Cígo prosim ne,ani náhodou a béda - koukej to cígo zahodit a hned,přestaň doufat a vys..r se na to, :twisted:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Příspěvekod Copatej » 14 kvě. 2008, 07:27

klasik51 píše:Cígo prosim ne,ani náhodou a béda - koukej to cígo zahodit a hned,přestaň doufat a vys..r se na to, :twisted:


tak, tak, svatá slova...zahodit a hotovo :evil:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Příspěvekod JardaS » 14 kvě. 2008, 08:24

Zahodit ? Tak jo , ale jedině s Littelbullovou dýmečkou :D :puffy:
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků