Pipoo apod.

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Příspěvekod beda » 10 kvě. 2008, 10:38

Když mám čas na cígo, tak si většinou dám to cígo :twisted: Na druhou stranu by mohla být Pipoo dobrá na hulení zeleně. Ten design je dost podobnej šlukovkám.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod Hades » 10 kvě. 2008, 10:50

vytryol píše:... ani na vzorek, ani na koureni...JE TO SPECH A FAJFKOVA NEUPLNOST a ta ke koureni fajfky NEPATRI

Naprostý souhlas, dýmka je na pohodu a na relaxaci. Jako vzorkovku buď malou meršánku nebo klasickou hliněnku
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 65
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Příspěvekod Scalex » 10 kvě. 2008, 11:29

vytryol píše:2.neustale tu padaji slova jako uslechtilost fajfky, kvuli jejimu vlivu na cas...A vy tu ted vymyslite nejake pipko ci co...5-10 minut koureni...Ja bych si to nezapalil ani na vzorek, ani na koureni...JE TO SPECH A FAJFKOVA NEUPLNOST a ta ke koureni fajfky NEPATRI


Najdi mi lepší řešení, když mám deset minut čas a velkou chuť na latakii (nehodlám kouřit cigarety nebo vanilkové doutníčky). Ano, je to něco úplně jiného, než zapálit si rozvážně dýmku doma v křesle a bánit dvě hodiny. Ale rozhodně bych to nenazýval kravinou. Je to prostě jen jiný přístup ke kouření. Někdo si radši počká, až bude mít čas, někdo si zapálí pipoo a uspokojí tak svoji chuť. Je to briár, čili po chuťové stránce tomu není co vytknout, tabák z pipoo prostě chutná. Samozřejmě především takový, který se během tak krátké doby stačí patřičně rozvinout.

Ohrnovat nad tím nos mi přijde jako snobárna. Ano, design je divný. Ale možná že je právě dobře, že se to nesnaží víc podobat dýmce. Je to prostě brácha dýmky, stejně jako cigareta, cigarillo nebo doutník. Je to nástroj na vpravení výborného tabákového kouře do ústní dutiny v plné kvalitě. Jsou dýmkaři, kteří nekouří doutníky nebo cigarety a budou i dýmkaři, kteří nebudou nikdy kouřit pipoo. Je to jejich volba a je to tak v pořádku. A mnoho jiných dýmkařů si pipoo klidně a bez předsudků dá, pochutná si a je to taky v pořádku. A někdo si možná dá jenom pipoo, protože kouření klasické dýmky je na něj příliš dlouhé a taky je to v pořádku. Ono je moc jednoduché něco hned odsoudit jako kravinu, aniž by se nad tím člověk zamyslel a aniž by uznal, že jiní lidé mohou mít jiné potřeby.

A mezi námi, mám dojem, že pipoo používá i Lubo, a že je to nějaký dýmkový znalec a fajnšmekr!
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod Stano » 10 kvě. 2008, 11:32

:arrow: scalex: no presne o tento pripad mi ide.pracujem ako skladnik a nemozem lietat skladom na retraku(vysokozdvizny vozik) s fajkou v ustach(zapalenou). A prave ked sa naskytne 10 min. tak to vyuzijem.

:arrow: vytryol: na tom co hovoris je ohromne mnozstvo pravdy, ale ja ako clovek zavisly na nikotine potrebujem obcas svoju davku. a v praci nemozem stravit 1,5-2hod fajkou(ale ver mi, ze by som rad) tak hladam nejaku nahradu miesto cigariet...( a o tom povodne zacala tato debata)
Uživatelský avatar
Stano
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 749
Věk: 46
Registrován: 10 dub. 2008, 19:07
Bydliště: Púchov

Příspěvekod vytryol » 10 kvě. 2008, 11:43

golitko píše::arrow: scalex: no presne o tento pripad mi ide.pracujem ako skladnik a nemozem lietat skladom na retraku(vysokozdvizny vozik) s fajkou v ustach(zapalenou). A prave ked sa naskytne 10 min. tak to vyuzijem.

:arrow: vytryol: na tom co hovoris je ohromne mnozstvo pravdy, ale ja ako clovek zavisly na nikotine potrebujem obcas svoju davku. a v praci nemozem stravit 1,5-2hod fajkou(ale ver mi, ze by som rad) tak hladam nejaku nahradu miesto cigariet...( a o tom povodne zacala tato debata)


Chapu Vas oba hosi...Muj nazor je ovlivnen tim ,ze jsem byl vzdy nekurak cigaret, takze nik. zavislost se mi obloukem vyhybala...

Vim ze je to divne, ale i ted kdyz jsem kurak fajfky mi cig. dym vuec nevoni...vlastne mi smrdi jeste vic nez mi smrdel...Taky jste to nekdo u sebe pozoroval, nebo jsem jen ja takova primadona? :lol:
Uživatelský avatar
vytryol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 547
Věk: 54
Registrován: 11 dub. 2008, 09:19

Příspěvekod Scalex » 10 kvě. 2008, 11:53

vytryol píše:Chapu Vas oba hosi...Muj nazor je ovlivnen tim ,ze jsem byl vzdy nekurak cigaret, takze nik. zavislost se mi obloukem vyhybala...


Já jsem taky nikdy cigarety nekouříl. Byl jsem naprostý nekuřák až do 33 let. Závislost na nikotinu zatím nemám, ale mám závislost na chuti. Prostě mi některé tabáky hrozně moc chutnají a v případě latakie mi opravdu stačí "poškádlit" chuťové a čichové buňky fajfkou desetiminutovkou. A doma nebo v hospodě si pak fajfku vychutnám naplno, s kompletním zážitkem.

Je to podobné jako zahnat chuť na sladké bonbónem a nebo si dát fajnový dortíček v báječné kavárně. Zážitek v kavárně je nesrovnatelný, pohoda, klid, harmonie chuti, mana nebeská, ráj v hubě. Ale neznamená to, že jsou bonbóny špatné a že neplní svůj účel. Dítě si dá ve škole o přestávce bonbón. Nemá čas patlat se s dortíkem na stříbrném servisu. Takový zážitek si dopřeje až v klidu po vyučování.

vytryol píše:Vim ze je to divne, ale i ted kdyz jsem kurak fajfky mi cig. dym vuec nevoni...vlastne mi smrdi jeste vic nez mi smrdel...Taky jste to nekdo u sebe pozoroval, nebo jsem jen ja takova primadona? :lol:


Mně nevoní, ale ani nevadí. Beru ho tak nějak neutrálně, jen je mi trochu líto cigaretářů, že třeba za celý život neobjeví to široké spektrum chutí a vůní, které objevit mohli. Ale zase - je to jejich volba a je to tak v pořádku. 8^)
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod vytryol » 10 kvě. 2008, 11:59

Scalex píše:
vytryol píše:Chapu Vas oba hosi...Muj nazor je ovlivnen tim ,ze jsem byl vzdy nekurak cigaret, takze nik. zavislost se mi obloukem vyhybala...


Já jsem taky nikdy cigarety nekouříl. Byl jsem naprostý nekuřák až do 33 let. Závislost na nikotinu zatím nemám, ale mám závislost na chuti. Prostě mi některé tabáky hrozně moc chutnají a v případě latakie mi opravdu stačí "poškádlit" chuťové a čichové buňky fajfkou desetiminutovkou. A doma nebo v hospodě si pak fajfku vychutnám naplno, s kompletním zážitkem.

Je to podobné jako zahnat chuť na sladké bonbónem a nebo si dát fajnový dortíček v báječné kavárně. Zážitek v kavárně je nesrovnatelný, pohoda, klid, harmonie chuti, mana nebeská, ráj v hubě. Ale neznamená to, že jsou bonbóny špatné a že neplní svůj účel. Dítě si dá ve škole o přestávce bonbón. Nemá čas patlat se s dortíkem na stříbrném servisu. Takový zážitek si dopřeje až v klidu po vyučování.

vytryol píše:Vim ze je to divne, ale i ted kdyz jsem kurak fajfky mi cig. dym vuec nevoni...vlastne mi smrdi jeste vic nez mi smrdel...Taky jste to nekdo u sebe pozoroval, nebo jsem jen ja takova primadona? :lol:


Mně nevoní, ale ani nevadí. Beru ho tak nějak neutrálně, jen je mi trochu líto cigaretářů, že třeba za celý život neobjeví to široké spektrum chutí a vůní, které objevit mohli. Ale zase - je to jejich volba a je to tak v pořádku. 8^)


Tak ta zavislot na chuti: to mame oba stejne
Uživatelský avatar
vytryol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 547
Věk: 54
Registrován: 11 dub. 2008, 09:19

Příspěvekod Stano » 10 kvě. 2008, 12:16

:arrow: vytryol: uz-uz to vyzeralo ako "spravedlive rozhorceni" ale mas pravdu. Odkedy sa venujem fajke( povazujem to za vysoku skolu fajciarsku) mi ta cigareta nevyhovuje tak, ako cca pred mesiacom. a najhorsi pocit mam, ked si zapalim cigo tak 2-3 hodiny po fajke. napriklad ked mam odpoledni tak si doma zadymam pred odchodom do prace a potom v praci uz len cigo a je to v porovnani s fajkou horsie(vid scalex a bonbon versus dortik) ale ten nikotin, ktory mi chyba mi to doda. vcera som si po kotliku HD honey dew(asi 20 min. po) skusmo zapalil cigo a hned som ho zahodil(fuj!), co ako sa mi ten tabak zdal slaby(honey dew) tak som nechcel riskovat ze priatelke ohodim balkon...
Uživatelský avatar
Stano
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 749
Věk: 46
Registrován: 10 dub. 2008, 19:07
Bydliště: Púchov

Příspěvekod Nevill » 10 kvě. 2008, 13:05

Asi tak tři roky zpátky jsem si pořídil takové to mrňavé BPK s "delším" náústkem (celková délka dýmky je asi 10cm) s tím že bych to měl jako takovou dýmku na deset minut - jak se ukázalo, bylo to spíš na 15-20 minut a žádný velký kuřácký požitek to zrovna nebyl. V předchozím zaměstnání to i přes zákaz kouření na pracovišti až takový problém nebyl - prostě jsem se zamknul v kanceláři a pak jsem vyvětral. V současném zaměstnání si většinou zakouřit ani moc nechodím, raději si počkám na večer, kdy si můžu vychutnat normální dýmku...a když už si teda jdu před barák zapálit, tak si dám malý kubánský doutníček...

Jinými slovy malé BPK nemůžu doporučit - nevydrží na tom lak a rozpaluje se ať už se kouří sebevíc opatrně a pomalu. Pipoo se mi nelíbí, přijde mi to jak taková ta šlukovka na trávu (bez urážky). Docela roztomilé a snad i relativně funkční jsou takové ty prťavky od Big Ben Ranger (na nějaké německé diskusi to někdo hezky nazval Nasenwärmer - ohřívač nosu :lol: ), ale co jsem slyšel je to přes zdánlivě malé rozměry tak na půl hodiny kouření...
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Max » 10 kvě. 2008, 13:06

Pipoo teď vidím poprvé a určitě si ho objednám. Dostal jsem se totiž mezi dva velké mlýnské kameny a pipoo bude snad kompromisní vysvobození :lol: Můj kamarád, kterého mám velmi rád, kouří cigarety. Někdy si s ním chci zakouřit, ale on by musel vykouřit celou krabičku, než já vybafám dýmku. No, jedna cigareta mi neuškodí, zvlášť když ji ani nešlukuju. Ale cigareta smrdí mé přítelkyni, která je radši, když bafám dýmku :lol: je to prostě světice :lol: :lol: :lol:
Pipoo mi možná pomůže k tomu, abych si vychutnal tabáček s kamarádem a mé přítelkyni to na druhou stranu zas až tak vadit nebude :twisted: Takže se ztotožňuju se Scalexem a děkuju za výborný typ :idea:
Uživatelský avatar
Max
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 69
Věk: 40
Registrován: 10 zář. 2006, 18:33
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod tifik » 10 kvě. 2008, 17:13

Mně se pipoo taky nelíbí,ale hlavně pochybuju, že nacpané dýmkovým tabákem to bude nějakej zvláštní požitek. Prostě taková hubopalka, ten kotlík je na to dost malej.(soudě podle fotky, rozměry jsem ani nehledal)
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod beda » 10 kvě. 2008, 17:46

Je to šlukovka a basta. Taková malá hliněnka strčí chladností, suchostí a chutí kouře Pipoo do kapsy. Co je ovšem nejdůležitější, že oproti Pipoo má styl. Na Pipoo mi vadí to komolení ducha dýmání tabáku právě směrem k šlukovce. To radši lehkou Petru s filtrem, než Pipoo.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod Hades » 10 kvě. 2008, 17:53

tifik píše:Mně se pipoo taky nelíbí,ale hlavně pochybuju, že nacpané dýmkovým tabákem to bude nějakej zvláštní požitek. Prostě taková hubopalka, ten kotlík je na to dost malej.(soudě podle fotky, rozměry jsem ani nehledal)


průměr komory 17mm, hloubka 20mm :lol:
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 65
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Příspěvekod tifik » 10 kvě. 2008, 17:57

Hades_ píše:
tifik píše:Mně se pipoo taky nelíbí,ale hlavně pochybuju, že nacpané dýmkovým tabákem to bude nějakej zvláštní požitek. Prostě taková hubopalka, ten kotlík je na to dost malej.(soudě podle fotky, rozměry jsem ani nehledal)


průměr komory 17mm, hloubka 20mm :lol:


No tak to beru zpět, z toho se asi kouřit dá, ale není to na 10 minut :D
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Hades » 10 kvě. 2008, 18:00

přesně, ale on se k tomu prodává ještě tabák, slisovaný do válečku :lol:

jinak ta komora odpovídá mé "dětské" meršánce a ta vydrží(dobře nacpaná) cca 35- 50 minut podle tabáku a mého spěchu kouření :lol:
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 65
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


cron