Pipoo apod.

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Příspěvekod klasik51 » 11 kvě. 2008, 16:29

Já souhlasim se Scalexem - koliktát je mi jasné že si dýmku nezapálim,že
prostě čas nebude / na dýmku a na pohodu / jen tak si dát čtvrthodinku,to
by se mi líbilo a tak malou faju nemám.Netvrdim,že se mi líběji,to ne,ale jako účelovku do dílny,proč ne,až na ni narazim,tedy si ji určitě koupim.
A cigára nebudu nikdy,ten papír mě neláká!
A netvrdim jako vzorkovku,ale jako 15minutovku.
No,nebo si ji udělám na WS,to bude ono,jdu vymýšlet tunink :wink:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Příspěvekod Stano » 11 kvě. 2008, 16:52

teraz sa budem ruhat az panubohu do okien. :twisted:
kamos mi navrhol, aby som si tie tabaky, ktore sa mi zdaju slabe v dymke cpal do dutiniek.. a nosil si to do prace. no... neviem, aj ked to bude sice mozno chutit, ale dymka je dymka(urcite to nebude chutit tak ako z fajky). predsa len radsej budem hladat nieco male ako pipoo.
aach jo, ja nestastny zavislak.... :(
priatelka mi teraz navrhla, aby som si kupil nejake nicorette alebo podobny fras(niquitin, alebo ako sa to vola) a bral si par kuskov do prace miesto cigariet. to by mohlo byt najschodnejsie riesenie. :?
Uživatelský avatar
Stano
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 749
Věk: 47
Registrován: 10 dub. 2008, 19:07
Bydliště: Púchov

Příspěvekod beda » 11 kvě. 2008, 17:20

Jedinej dýmkovej tabák, kterej můžu jako cígo je SG Black XX, je to sice docela sousto, ale vím že šlukuju, ostatní vůbec necítím. Zkus šňupat a žvejkat, tak to většinou řeším já, cíga jsou fakt výdobytek naší hektické a upracované doby.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod Stano » 11 kvě. 2008, 17:30

:arrow: beda : dobry napad, skusim neskor..
hmm, ked som skusil teraz zasulat HD honey dew do papierika, tak sa to dalo... ale "nyst moc".. :? boh ho vie co by to bolo z dutinky :?
Asi skocim zajtra rano do nejakej lekarne a kupim nejaku tu chemiu a skusim....
Uživatelský avatar
Stano
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 749
Věk: 47
Registrován: 10 dub. 2008, 19:07
Bydliště: Púchov

Příspěvekod Hades » 11 kvě. 2008, 21:04

klasik51 píše:... No,nebo si ji udělám na WS,to bude ono,jdu vymýšlet tunink :wink:

napadlo mne to samé, nějak to celý den skládám na papír, jen ve velikosti dospělé dýmky
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 66
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Příspěvekod klasik51 » 11 kvě. 2008, 23:27

řikal jsem si že dlouho,dlouho na WS nepojedu,byl jsem tam poslední dobou často,aby se taky dostalo na jiné,ale asi tam ještě letos někdy dorazim a budu dělat dětskou :wink: Pipoo
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Příspěvekod BATRACHOS » 13 kvě. 2008, 15:39

No, to pipoo mi připadá, že jde zcela proti základnímu směřování fajfkaře.

Tedy především že nárazově uspokojuje aktuální potřeby čistě konzumním stylem. To není jako žrát hamburger místo skutečného jídla pro lidi, to je jako amaroun uměle nahrazující jídlo.
Mimochodem - ten Scalexův příměr s dítětem a bonbonem není špatný ... právě proto jsou fajfky pro dospělé, kteří se ovládají a nemusí hned dělat to, kam v tu vteřinu začmuchá jejich nos.

Až se rozhodnu, že budu kouřit, že na to mám čas, chuť, náladu etc., tak kouřím. A ne někde na zastávce, kdy sice na jazyku cítím chuť, ale jinak se mi to nehodí. To by omezovalo moji vůli - závislost lhostejno na čem. I na chuti - ne náhodou dietologové tvrdí, že závislost na sladkém (řepném cukru) jen nejnávykovější.

Ale chápu, že někdy má člověk chuť na krátký kouř i když jej k tomu nic nenutí ... proč ne, na to jsou maličkaté pěnovky nebo bedou oprávněně připomínané hliněnky. Ale jsou choulostivé, neskladné ... tedy brání konzumnímu přístupu jinak. Proto jsou přijatelné.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod bromden » 13 kvě. 2008, 15:55

žabák :arrow:

...a nebo malé brierky. Jsou malé, skladné, odolné, dají se tahat po kapsách a kouřit při libovolné příležitosti. K takovému účelu se výtečně hodí. :wink:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Breer » 13 kvě. 2008, 17:02

:arrow: bromden

mas pravdu, sam som minule taku pieskovanu mini BPK dostal. Ked je malo casu na dymanie...idealna :smoke1:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod Scalex » 13 kvě. 2008, 17:08

bromden píše:...a nebo malé brierky. Jsou malé, skladné, odolné, dají se tahat po kapsách a kouřit při libovolné příležitosti. K takovému účelu se výtečně hodí. :wink:


Inu a co je Pipoo jiného než malá brierka ošklivého tvaru? 8^) Je to něco, co bych si nikdy nezapálil třeba na srazu dýmkařů, protože to prostě nepovažuju za rovnocennou dýmku a chápu, že pro někoho to může být až skoro urážkou. Mně z Pipoo tabák chutná, nemám žádnou jinou malou fajfku, ze které by se kouřilo tak krátce a byla to zároveň filtrovka, takže pro účely, o kterých jsem psal výše, mi Pipoo vyhovuje.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod Scalex » 13 kvě. 2008, 17:28

BATRACHOS píše:No, to pipoo mi připadá, že jde zcela proti základnímu směřování fajfkaře.


Lidé jsou individuality ("- Me not! - Pssssst!") a každý základně směřuje jinam. Někdo k široké kolekci Dunhillek, někdo k pěti latakiovým kotlům denně, někdo se div neoběsí na pečených twistech a někdo si pukne špetku Planty jednou za 14 dní. Nemyslím, že bych byl oprávněn kterýkoli z těch přístupu považovat za pomýlený a nepovažuju za pomýlené ani kouření Pipoo.

BATRACHOS píše:Tedy především že nárazově uspokojuje aktuální potřeby čistě konzumním stylem. To není jako žrát hamburger místo skutečného jídla pro lidi, to je jako amaroun uměle nahrazující jídlo.


Nesouhlasím. Amaroun je podle mne e-dýmka. Něco, kde se elektronicky zahřívá ampule s nikotinem a příchutí. Pipoo je briarová dýmka plněná normálním tabákem, zapalovaná sirkou, uhlík v něm spaluje tabák a kuřák jej skrz klasický filtr a akrylový náustek vdechuje.

Není rozdílu mezi malou briarkou a Pipoo, jen ve tvaru a povrchové úpravě. Když si nacpu půl kotlíku malé briarky, patrně budu mít stejný zážitek. I když jednu malou briárku mám a přiznám se, že víc mi to chutná z toho Pipoo, které má užší kotlík.

Nedivím se, že se mnoha lidem Pipoo prostě fyzicky nelíbí a proti takovým protestům nic nenamítám (mně samotnému se ze všech těch povrchových úprav líbí jedna, s přimhouřením oka a skrz upatlané brýle dvě). Ale co do reálného fyzického použití je to prostě normální dýmka.

BATRACHOS píše:Až se rozhodnu, že budu kouřit, že na to mám čas, chuť, náladu etc., tak kouřím. A ne někde na zastávce, kdy sice na jazyku cítím chuť, ale jinak se mi to nehodí.


Ano, to je v pořádku. Tak to máš ty. Já (a další Pipaři) to máme jinak. Když se rozhodnu, že následujicích deset minut je čas, který chci strávit kouřením, tak není co řešit. Chuť a náladu mám skoro pořád, oblíbený tabák sebou obvykle taky tahám, takže za chvilku už spokojeně báním. A věř mi, že konstelace okolností je někdy taková, že je ta desetiminutovka tím nejlepším kuřáckým zážitkem dne. Že přijdu domů, hodím se do klidu, nacpu fajfku, zapálím a ono to začne zlobit. Onehdá jsem takové období měl dokonce pár dní po sobě. Přes den Pipoo v pohodě, večer fajfka na prd. Jak jsem byl pane rád, že ho mám. 8^)

BATRACHOS píše: proč ne, na to jsou maličkaté pěnovky nebo bedou oprávněně připomínané hliněnky. Ale jsou choulostivé, neskladné ... tedy brání konzumnímu přístupu jinak. Proto jsou přijatelné.


Pěnovky a hliněnky jsou dobré na vzorky nebo na krátké _domácí_ kouření. Na cesty jsou víceméně nepřijatelné nebo minimálně nevhodné. Na cesty a krátkodobé kouření jsou lepší malé brierky nebo malé vložkovky nebo Pipoo. Jsou přijatelné pro každého, kdo se na svět nedívá příliš úzkým a lehce snobským pohledem.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod ypres.bass » 13 kvě. 2008, 17:28

BATRACHOS píše:Až se rozhodnu, že budu kouřit, že na to mám čas, chuť, náladu etc., tak kouřím.
nojo, jenomže často máš buď čas, chuť nebo náladu ...
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod basa333 » 13 kvě. 2008, 17:37

BATRACHOS píše:No, to pipoo mi připadá, že jde zcela proti základnímu směřování fajfkaře.

Tedy především že nárazově uspokojuje aktuální potřeby čistě konzumním stylem. To není jako žrát hamburger místo skutečného jídla pro lidi, to je jako amaroun uměle nahrazující jídlo.
Mimochodem - ten Scalexův příměr s dítětem a bonbonem není špatný ... právě proto jsou fajfky pro dospělé, kteří se ovládají a nemusí hned dělat to, kam v tu vteřinu začmuchá jejich nos.

Až se rozhodnu, že budu kouřit, že na to mám čas, chuť, náladu etc., tak kouřím. A ne někde na zastávce, kdy sice na jazyku cítím chuť, ale jinak se mi to nehodí. To by omezovalo moji vůli - závislost lhostejno na čem. I na chuti - ne náhodou dietologové tvrdí, že závislost na sladkém (řepném cukru) jen nejnávykovější.

Ale chápu, že někdy má člověk chuť na krátký kouř i když jej k tomu nic nenutí ... proč ne, na to jsou maličkaté pěnovky nebo bedou oprávněně připomínané hliněnky. Ale jsou choulostivé, neskladné ... tedy brání konzumnímu přístupu jinak. Proto jsou přijatelné.


tentokrát s tebou musím 100% souhlasit. pipoo mi přijde už skoro ve směru k dýmkové cigaretě. dýmka pro mě znamená 1,5 hodiny pohody a ne nějakou rychlovku. na druhou stranu je pravda, že jsme každý jiný a jako dýmkař beze zbytku akceptuji názory ostatních, které se od mých mohou výrazně lišit.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod Drnda » 13 kvě. 2008, 17:41

Navíc nelze odsuzovat nevyzkoušené - každému prostě vyhovuje ta jeho cesta.
Uživatelský avatar
Drnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1468
Věk: 48
Registrován: 22 led. 2008, 21:07
Bydliště: Praha, ČM

Příspěvekod Scalex » 13 kvě. 2008, 17:56

basa333 píše:tentokrát s tebou musím 100% souhlasit. pipoo mi přijde už skoro ve směru k dýmkové cigaretě. dýmka pro mě znamená 1,5 hodiny pohody a ne nějakou rychlovku. na druhou stranu je pravda, že jsme každý jiný a jako dýmkař beze zbytku akceptuji názory ostatních, které se od mých mohou výrazně lišit.


Tak sám jsi kdysi psal, že si občas jako rychlovku dopřeješ nějaké cigarillo. Já dosud neobjevil žádné s latakií, takže Pipoo je pro mne vlastně jakousi latakiovým cigarillem (vylepšeno navíc tím, že se kouří z briaru).

Jak říkám, sám nepovažuju Pipoo za rovnocenného partnera dýmky... Když někde kouřím s jinými kuřáky a oni se ptají, co to mám za dýmku, tak říkám, že to není dýmka, že je to prostě Pipoo. 8^)
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků