Pipe Show Chicago 2008

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Pipe Show Chicago 2008

Příspěvekod Jean » 12 kvě. 2008, 15:56

V první řadě asi chcete vidět fotky. Protože jsem musel i pracovat, je Show zachycena, tak jak jsem stačil občas odeběhnout od svého stolu a okukoval jsem konkurenci.

Fotoprezentace z Pipe Show Chicago 2008

První dojmy - vše je velké a mega, jako celá Amerika. Opravdu si v Chicagu můžete vybrat skoro ze všecho co si dýmkař může přát. Je bohužel pravda, že ale i zde je patrný tlak na nekouření a omezování dýmkařů a kuřákům vůbec. Přestože areál hotelu a přilehlou výstavní halu dýmkaři okupovali od středy do neděle, nesmělo se, mimo společenského stanu, kouřit nikde. Vše pod hrozbou tučné pokuty nejen provinilcům, ale i pořadatelům a hotelu. Budiž to výstrahou nám ještě nedotčeným agresivními potikuřáckými zákony, abychom začli bojovat aspoň za španělský model nekuřáckých zákonů. Navíc musím řící, že jen díky nepřízni počasi (střední oblastí USA se prohnala v pátek a sobotu silná bouře a vichřice) se nekonala před Megacentrem demonstrace protikuřáckých aktivistů na protest proti celé Pipe Show.

Ale zpátky k dýmkám. Pipe show oficiálně začíná až v sobotu, ale většina vystavovatelů přijíždí ve středu či ve čtvrtek. Na programu jsou semináře a diskuze mezi výrobci a dýmkaři. V pátek se koná menší Pre-Show, kde v menší části haly mohou různí vystavovatelé předvést jak nové tak použité dýmky. Bylo zde i několik "umělců", kteří nabízeli výtvarno s dýmkovou tématikou a pod..

Pravidelné jsou od čtvrtka večerní dýchánky a srazy mezi dýmkaři, sběrateli a výrobci. Zde potkáte najednou a osobně většinu dýmkařů, které normálně znáte jen z jejich WEBů a je příjemné si přímo popovídat.

Vše směruje k sobotnímu zahájení výstavy, ale tu Vám asi nejlépe přiblíží samotné fotky.

Přestože návštěvníků projde výstavou hojný počet, většinou jen okukují a sbírají kontakty. Vyjímkou jsou dlouhé fronty, které se tvoří u prodejců tabáků, tomu odpovídají i jejich tržby . Je patrný trend, že výrobci věnují velký důraz na prezentaci a setkání s majiteli obchodů, velkoobchodníky a zastupci WEBových serverů. Určitě se pro normální dýmkaře, ale vyplatí navštívit Pipe Show, protože nikde nemuže přímo hmatatelně porovnávat dýmky v tak široké nabídce jako zde. To vše nejen v sobotu a v neděli, ale i v pondělí dopoledne, protože konečný výprodej vystavovaných dýmek, může být zajímavý svými slevami.

Abych doplnil zprávu ze své cesty. Faje z kostelce se objeví po Pipe Show v prestižním obchodě Ivana Riese, v centru Chicaga, dohodl jsem se několika americkými velkoobchodíky, s panem Tsugem z Japonska a manželi Bisgaardovými z Dánska (oboje jsou velké dýmkařské WEBy). Bonbonek na konec, když zavítáte do New Yorku a budete na proslavené 5 Th. Avenue, tak uvidíte nějaké mé dýmky i v největším místním obchodě Nat Sherman. Souhrně: Bylo to poprvé a bylo toho hodně k vidění, ale určitě doufám že jsem Chicago Pipe Show neviděl naposled.

K americkým celníkům: David Wagner i Peter Matzhold nakonec v sobotu zadržené dýmky dostali, sice za pokutu a po pěti hodinách vyjednávání, ale vše mělo dobrý konec.

Klidně posílejte dotazy budu se snažit info průběžně doplňovat a odpovídat. Možná budou i další fotky od slovensko-amerického kamaráda Radka, který mi moc pomohl a samozřejmě také fotil, jen se ještě zdržel za velkou louží.

Závěrem:
Američani jsou taky hračičkové a líbila se jim myšlenka Workshopů a tak Vám nevím, ale možná budeme mít v budoucnu i zámořské hosty.
Mimochodem kdo jede na WS XI. - 24.5.2008, může si odvést soubor fotek a kompletní info jak se na Pipe Show jet příští rok podívat.
Na dílně budou díky této akci i nějaké nové modely fajek od JanPipese a velkej fičák z PipeShow v Chicagu - dýmky s magnetickým víčkem pro bafání venku, taky od HonzyTrubky.
Uživatelský avatar
Jean
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 555
Věk: 58
Registrován: 22 čer. 2006, 08:25
Bydliště: Kostelec über Schwartzwald

Příspěvekod Fénix » 12 kvě. 2008, 15:59

Moc mě nenapadá nic jinýho než:

WOW ! :shock:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Jean » 12 kvě. 2008, 16:02

Fénix píše:Moc mě nenapadá nic jinýho než:

WOW ! :shock:


Doufám že omluvíte amatérskou úrověň mé reportáže a večerní fotky, občas roztřesné nízkou hladinou červených krvinek v alkoholu..
Jsem spíše vinař než novinář.
Naposledy upravil Jean dne 12 kvě. 2008, 16:11, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Jean
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 555
Věk: 58
Registrován: 22 čer. 2006, 08:25
Bydliště: Kostelec über Schwartzwald

Příspěvekod Drnda » 12 kvě. 2008, 16:04

Moc pěkně zpracováno. Blahopřeji k úspěšnému obchodnímu tažení.
Uživatelský avatar
Drnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1468
Věk: 48
Registrován: 22 led. 2008, 21:07
Bydliště: Praha, ČM

Příspěvekod Breer » 12 kvě. 2008, 16:06

ale som rad , ze Ta mame späť :wink: :smoke1:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod vědec » 12 kvě. 2008, 17:09

Breer píše:ale som rad , ze Ta mame späť :wink: :smoke1:

Když je to ve více jazycích, tak to bude pravda:
Ale jsem rád, že Tě máme zpět :wink: :smoke1:
Uživatelský avatar
vědec
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1015
Věk: 56
Registrován: 26 lis. 2007, 20:57
Bydliště: Nymburk

Příspěvekod bromden » 12 kvě. 2008, 17:15

Pěkná práce. :shock:

Komu čest, tomu čest.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Jakub » 12 kvě. 2008, 17:16

tak vítej zpět a jsem rád, že jsi takto uspěl.... a 24.5. se už těším
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Příspěvekod Truhlář » 12 kvě. 2008, 19:46

Ke gratulacim se pridavam i ja :D Sice mi uz asi 14dni nejde doma net ale i v Havlickove Brode se mluvilo o Tvoji navsteve za velkou louzi :wink:
Uživatelský avatar
Truhlář
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 11
Věk: 35
Registrován: 24 bře. 2008, 20:54
Bydliště: Havlíčkův Brod

Příspěvekod klasik51 » 12 kvě. 2008, 21:31

nádherná fotoreportáž,některejch fajek bych se i bál, :roll:
toho littlebulla,tak toho bych mohl,to by se mi líbilo :)
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Příspěvekod Hades » 12 kvě. 2008, 22:14

k uvítání se přidávám i já, vítej Z5 a na WS, tedy po, doufám že povyprávíš více.
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 66
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Příspěvekod Tapinek » 13 kvě. 2008, 06:03

Uuuuuuuzasnyyyyy.... ;-) Jen by me docela zajimalo, jak je tohlevrtany... ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Příspěvekod Mack » 13 kvě. 2008, 06:14

hezká reportáž a fotky...
co takhle po kouření v třeba v Třebíči udělat prezentaci s krátkou osobní přednáškou?

ta pasáž, že vám "umožnili" si zakouřit ve stanu vedle hlavního výstavního centra a vašeho hotelu však vyznívá přímo děsivě :shock:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Příspěvekod vytryol » 13 kvě. 2008, 09:05

No BOZSKE kousky...tam bych vydrzel peknych par chvil...Jinak ke gratulacim jiz vyse se samozrejme pripojuji...
Uživatelský avatar
vytryol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 547
Věk: 54
Registrován: 11 dub. 2008, 09:19

Příspěvekod Copatej » 13 kvě. 2008, 09:24

Krásná reportáž a fotky plné překrásných fajfek, ze kterých jde hlava kolem... Veliká gratulace k obrovskému úspěchu.
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Další

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků