Switch to full style
Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.
Odeslat odpověď

Re: Extrémne veľkosti

02 úno. 2019, 11:39

škoda toho dreva :smoke3: image_id: 27036

Re: Extrémne veľkosti

02 úno. 2019, 12:02

Přesně, kolik z toho špalku mohlo být krásných fajek...

Re: Extrémne veľkosti

21 dub. 2021, 12:12

Na Instagramu jsem našel jednoho chlapíka, který sbírá XXL dýmky... :smoke6:
image_id: 28330 image_id: 28331 image_id: 28332
Tam by se toho vešlo... :D

Re: Extrémne veľkosti

23 dub. 2021, 10:17

To bych kouřil celej den :D

Re: Extrémne veľkosti

23 dub. 2021, 11:35

viděl jsem jednou takovouhle faju ve vídni, šlo by do ni jistě půl krabky. smysl těchto dýmek mi však uniká - nevím, jestli by někdo vykouřil reálně 25 g na jedno nacpání.

Re: Extrémne veľkosti

23 dub. 2021, 12:39

Že by obr Koloděj? Ale ten by tam nacpal bábu s chroštím ... :smoke5: :lol:

Re: Extrémne veľkosti

23 dub. 2021, 13:13

Na to je třeba takovouto čelist :D :mryellow: :palm: image_id: 28333
Naposledy upravil JohnyMach dne 27 bře. 2022, 10:29, celkově upraveno 1

Re: Extrémne veľkosti

25 dub. 2021, 16:53

Mám několik větších (tedy ne takovýhle bago ) ale kouřit se z toho kloudně nedá. Moc hluboký, fúra močky, dole vzniká kvalitní močál, huba z toho bolí, hoří blbě. Nakonec jsem stejně zjistil že dvě-tři malé i poloprázdné chutnají líp než jedna velká.

Re: Extrémne veľkosti

25 dub. 2021, 17:43

Už jsem se opakovaně setkal s tím, že lidi používaji výraz bago pro tabák kouřený. Bohužel výraz bago, je výrazem pro tabák žvýkaný :twisted: Samo, že tu máme kusy, jimž baccy a bago připadají podobné, nicméně se jedná spíše o materiál, jenž chce znít britsky, aniž by o Británii něco víc veděl. :mrgreen: Bago má blíž k pytli, prostě nálož, co vytahá časem pytle ve tvářích, kdežto baccy je taková mazlivější forma slova tobacco. Enjoy your silence :twisted:

Re: Extrémne veľkosti

25 dub. 2021, 20:38

Jojo, v dobách, kdy se ještě potkávali cizí lidé v hospodách (a dokonce tam kouřili), označovali jiní hosté poměrně často můj doutník slovem bago. A ještě jsem se setkával s tím, že celkem běžně říkali bago balené cigaretě. Nikdy jsem se nezabýval tím, jestli je to správně, ale - minimálně u některých - vylučuju snahu vypadat britsky.

Re: Extrémne veľkosti

26 dub. 2021, 00:18

basa333 píše:viděl jsem jednou takovouhle faju ve vídni, šlo by do ni jistě půl krabky. smysl těchto dýmek mi však uniká - nevím, jestli by někdo vykouřil reálně 25 g na jedno nacpání.

Souhlas. A pokud je takovy mamut ještě z pěkného dřeva tak mi to přijde jako plýtvání materiálem. Takovou house pipe nebo radu Sherlock holmes beru jako takové kouritelne maximum.

Re: Extrémne veľkosti

28 dub. 2021, 13:47

Před pár dny se na etrafice objevil tento mamut :palm: :shock:
image_id: 28341 Hloubka kotlíku 67 mm :mryellow:

Re: Extrémne veľkosti

28 dub. 2021, 15:32

nevim jak kdo co preferuje ale já mám jednu hlubší prosečku a dokouřit jí až na dno mi nedělá radost. spodek mokrej, nehoří to, blbě se to zapaluje, stejně to pak hoří jen u kanálku. ta první hodinka v poho a pak jen trápení

Re: Extrémne veľkosti

28 dub. 2021, 17:22

Taky nemusím moc velké dýmky, ale zajímavé to je... :smoke5:

Re: Extrémne veľkosti

28 dub. 2021, 19:44

baron Tom píše:nevim jak kdo co preferuje ale já mám jednu hlubší prosečku a dokouřit jí až na dno mi nedělá radost. spodek mokrej, nehoří to, blbě se to zapaluje, stejně to pak hoří jen u kanálku. ta první hodinka v poho a pak jen trápení


Tak jednak záleží, co tam cpeš - ne vše se hodí na velekotle.
A za druhé to chce trochu pečlivější a celkově jiné nacpávání, a především hooodně citlivou práci s dusátkem, aby se to postupně neutemovalo u dna.
Odeslat odpověď