Dýmky Mario Grandi

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Dýmky Mario Grandi

Příspěvekod Faethor » 11 črc. 2008, 15:57

Přátelé, je tomu pár měsíců, co jsem si na německém Ebay pořídil dva bent dubliny od tohoto italského mistra. A nemůžu si (prozatím jen jednu, druhou si nadělím k narozeninám, takže příští týden :lol: ) tohohle výrobce vynachválit. Nejenže dýmky jsou velmi zručně a řemeslně provedeny (jedinou vadou na kráse u mého kusu bylo špatné leštění, respektive malá vrstva vosku ale to už jsme s prítelem Filcákem a sestřenicí Karnaubou vyřešili), nemluvě o velmi volném pojetí tvarů, každý kus je originál a dalo by se říci i freehand. Ceny jsou více než přijatelné, navíc teď rozjel PR kampaň na youtube.com, viz.http://www.youtube.com/user/futurepipes kde se skoro každý týden objevuje nové video z manufaktury týkající se výroby či prezentací (když dáte vyhledávat uživatele futurepipes tak se dá subscribovat i jejich channel a budou Vám chodit upomínky na nové releases, ale to jsem tady už někde na dýmkách psal . Takže, jaké jsou vaše zkušenosti s tímto výrobcem? Máte už nějakou "Grandiovku" nebo po ní pokukujete? Myslím, že za ty peníze by stála za úvahu i nějaká freehandovější klubovka od tohohle chlapíka.....
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Re: Dýmky Mario Grandi

Příspěvekod tritrek » 11 črc. 2008, 16:02

Ja mam v plane kupovat zopar od neho... su strasne lacne a (niektore) su dost pekne. Som subscribovany aj na jeho RSS na eBay, takze dostavam vsetky novinky a mozem povedat, ze 9 z 10 by som bral ;)
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Re: Dýmky Mario Grandi

Příspěvekod Faethor » 11 črc. 2008, 16:05

tritrek píše:Ja mam v plane kupovat zopar od neho... su strasne lacne a (niektore) su dost pekne. Som subscribovany aj na jeho RSS na eBay, takze dostavam vsetky novinky a mozem povedat, ze 9 z 10 by som bral ;)


tak to jsme na tom stejně. Mě to opravdu překvapuje. Koupil jsem dvě dýmky za cca 50E, přičemž ta jedna, co u kouřím skoro denně je naprosto famozni-krasne dřevo, přičemž je na povrchu citit, že to není soustruženo, sem tam mu to ujede, takže povrch je třeba místy asymetrický, ale víš, že to je hand made. Obě supr vrtané, krásně se z nich kouří. Velmi příjemný akrylový náústek. Neotřelý design, který mě osobně velmi sednnul. Já si prostě našel favorita mezi výrobci dýmek...
Navíc, i když to chlapíci sekají opravdu ve velkém, pochopili, že je lepší několik dýmek za rozumnou cenu než jednu za cenu přemrštělou a tenhle marketing se mi líbí....nemluvě o jejich výprodejích 8)
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Re: Dýmky Mario Grandi

Příspěvekod tritrek » 11 črc. 2008, 16:40

Faethor píše:Já si prostě našel favorita mezi výrobci dýmek...
Navíc, i když to chlapíci sekají opravdu ve velkém, pochopili, že je lepší několik dýmek za rozumnou cenu než jednu za cenu přemrštělou a tenhle marketing se mi líbí....nemluvě o jejich výprodejích

Moje slova ;) mas aj fotky?
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Re: Dýmky Mario Grandi

Příspěvekod bromden » 11 črc. 2008, 16:51

Já tedy sám za sebe mohu říct, že od "Mario Grandi" se mi (z těch několika desítek co jsem viděl na ebay) nelíbila snad ani jedna. Připadne mi to taková parodie an nápaditý design, kdy je spíš klasický tvar (nebo někdy ukradený nápad) nějak pokřiven či zpotvořen. Nevím jak jsou na tom s řemeslným provedením či naživo, ale dle fotek mi připadne jejich cena (jakože jsou velmi levné) s ohledem na to jak vypadají až neúnosně vysoká... takový kolotočářský artikl :lol:

Takže osobně bych to viděl tak, že radši jedna "bpk s bílou tečkou" než dvacet Mario Grandi-ů :wink:

P.S. Jinak - pokud to jsou řemeslně dobře udělané dýmky, a bude se z nich dobře kouřit, tak proč ne... (to ale z fotek poznat nejde, i když od italů a za 40 USD asi těžko něco takového čekat...). Tedy moje výtky jsou jen estetické, ergo ryze subjektivní.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Dýmky Mario Grandi

Příspěvekod Faethor » 11 črc. 2008, 17:08

tritrek píše:Moje slova ;) mas aj fotky?


Baže mám!
Dark one
image_id: 4373 image_id: 4372

Light one
image_id: 4371 image_id: 4370

Tamvou už kouřím je super. Ty fotky trošku zkerslují, ve skutečnosti není tak tmavá, spíš do oříškova. Bylo u toho i to ťapátko.
Světlá bude ve čtvrtek :D

:arrow: Bromden
nezkusils, neodsuzuj :D Za cenu jirsovek, respktive POD cenou jirsovek a řekl bych velmi nad úrovní řemeslného zpracování...to je pro mě taky ale jen subjektivní pocit. Odrovnal jsem 3 jirsovky za tři měsíce během nechvalně proslulé jirsonitové éry....(jedna prohořela, teda spíš vylezly kyty)
Co se týče designu nejsem tak konzervativní takže tohle je pro mě docela průchozí....
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Re: Dýmky Mario Grandi

Příspěvekod ypres.bass » 11 črc. 2008, 18:50

já jsem jednu kupoval přes ebay mateskovi a byl to nádherný dobře zpracovaný kousek ... já bych se jich nebál, ale nějak jsem nenašel žádnou která by mne oslovil natolik abych si ji pořídil
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Re: Dýmky Mario Grandi

Příspěvekod Copatej » 12 črc. 2008, 07:11

:arrow: Faethor

...nemůžu si pomoct, ale na té tmavé fajce mi nějak víc ta kombinace "stříbra" na náústku a krčku připomíná laciný "chrom" od pouťového prodejce. Třeba ne, je to skutečně stříbrný? Pokud ano, tak ta fotka je vážně mizerná, bych se jinak i vsadil ... :wink:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Dýmky Mario Grandi

Příspěvekod Cifro » 12 črc. 2008, 08:15

Často sa pri fajkách používajú aj iné kovy. Napr. Krška často používa dural.
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: Dýmky Mario Grandi

Příspěvekod Jack.Grave » 12 črc. 2008, 21:53

:arrow: Faethor Moc pěkné kousky, ať slouží ku spokojenosti.
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Dýmky Mario Grandi

Příspěvekod Cifro » 13 črc. 2008, 08:28

bromden píše:Já tedy sám za sebe mohu říct, že od "Mario Grandi" se mi (z těch několika desítek co jsem viděl na ebay) nelíbila snad ani jedna. Připadne mi to taková parodie an nápaditý design, kdy je spíš klasický tvar (nebo někdy ukradený nápad) nějak pokřiven či zpotvořen. Nevím jak jsou na tom s řemeslným provedením či naživo, ale dle fotek mi připadne jejich cena (jakože jsou velmi levné) s ohledem na to jak vypadají až neúnosně vysoká... takový kolotočářský artikl :lol:

Takže osobně bych to viděl tak, že radši jedna "bpk s bílou tečkou" než dvacet Mario Grandi-ů :wink:

P.S. Jinak - pokud to jsou řemeslně dobře udělané dýmky, a bude se z nich dobře kouřit, tak proč ne... (to ale z fotek poznat nejde, i když od italů a za 40 USD asi těžko něco takového čekat...). Tedy moje výtky jsou jen estetické, ergo ryze subjektivní.


Pozrel som si tie filmíky a sám za seba môžem povedať že môj názor na výrobky f. Mario Grandi je úplne opačný. Nikdy som fajku Mario Grandi v rukách nedržal, ale ak tie filmy zodpovedajú realite, tak nápaditý desing mi na tých fajkách chýba asi najmenej, o spotvorených klasických tvaroch sa už vonkoncom hovoriť nedá a zábery z dielne mi nepripadajú ako výroba kolotočiarskeho artiklu. Osobne by som to videl tak, že keby som mal možnosť vybrať si medzi jednou Dunhillkou a dvadsiatimi fajkami Mario Grandi, bral by som tých dvadsať.
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: Dýmky Mario Grandi

Příspěvekod basa333 » 13 črc. 2008, 09:10

to faethor: obě jsou krásné a vidím to stejně jako ty. z jednoho bpk s bílou tečkou bych si určitě nezakouřil tak, jako z dvaceti jiných dýmek. nehraji si na značky - buď mě dýmka osloví nebo ne a tyhle by mě obě oslovily, takže není co řešit. jsou obě krásné a za tu cenu nemají imho v čechách konkurenci (snad jen v nějakých ws-dýmkách)
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Dýmky Mario Grandi

Příspěvekod matesek » 13 črc. 2008, 10:15

basa333 píše:...nehraji si na značky - buď mě dýmka osloví nebo ne a tyhle by mě obě oslovily, takže není co řešit. jsou obě krásné a za tu cenu nemají imho v čechách konkurenci (snad jen v nějakých ws-dýmkách)



....naprosto s tímto souhlasím a připojuji se jsou obě pěkné, sám mám jednu a jsem s ní spokojený :wink: .
Uživatelský avatar
matesek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1001
Věk: 56
Registrován: 04 kvě. 2007, 18:28
Bydliště: Slavičín

Re: Dýmky Mario Grandi

Příspěvekod Faethor » 14 črc. 2008, 09:05

:arrow: Cifro, Copatej
není to stříbro, to by se imho prodražilo, neboť ty kroužky jsou frézované prostorově.Je to dural- na těch fotkách se to hodně leskne, trošku tomu přidali kontrast když to fotili....
:arrow: Jack.Grave
díky :D
:arrow: Matesek
Ať ti slouží!
:arrow: Basa333
jak to tady tak čtu, tak se stále utvrzuji v tom, že tohle hobby je opravdu velmi subjektivním podnikem. Chtěl jsem jen upozornit na zajímavého výrobce a sklízím odsudky za kolotočářský artikl. Ale co, na to si nacpu :smoke1:

PS ty dýmky jsou opravdu kvalitně provedené, dobře vrtané a bezchybné dřevo. ze své vlastní zkušenosti doporučuji.
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Re: Dýmky Mario Grandi

Příspěvekod tritrek » 14 črc. 2008, 09:13

:arrow: Faethor: hlavne ze sa (nie len) tebe pacia a to je hlavne, vsak si to nekupoval pre inych, ale pre seba ;)
V mene tych, ktori o MG nevedeli: dik za info 8)

PS: keby pri kolotococh predavali take artikle, tak by som rad bol kolotocarom ;)
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Další

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků