Dýmky Mario Grandi

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Dýmky Mario Grandi

Příspěvekod Copatej » 14 črc. 2008, 09:14

Faethor píše::arrow: Cifro, Copatej
není to stříbro, to by se imho prodražilo, neboť ty kroužky jsou frézované prostorově.Je to dural- na těch fotkách se to hodně leskne, trošku tomu přidali kontrast když to fotili....
:arrow: Jack.Grave
díky :D
:arrow: Matesek
Ať ti slouží!
:arrow: Basa333
jak to tady tak čtu, tak se stále utvrzuji v tom, že tohle hobby je opravdu velmi subjektivním podnikem. Chtěl jsem jen upozornit na zajímavého výrobce a sklízím odsudky za kolotočářský artikl. Ale co, na to si nacpu :smoke1:

PS ty dýmky jsou opravdu kvalitně provedené, dobře vrtané a bezchybné dřevo. ze své vlastní zkušenosti doporučuji.


Nemáš úplně pravdu, mě se fajfky líbí a ptal jsem se pouze na ten kroužek, kterej mi přišel zvláštní a myslím, že i ostatní jako Cifro, Basa, Matesek vyjádřili chválu na tvé fajfky :wink:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Dýmky Mario Grandi

Příspěvekod Faethor » 14 črc. 2008, 09:55

copatej píše:Nemáš úplně pravdu, mě se fajfky líbí a ptal jsem se pouze na ten kroužek, kterej mi přišel zvláštní a myslím, že i ostatní jako Cifro, Basa, Matesek vyjádřili chválu na tvé fajfky :wink:

dovol mi citovat: "...nemůžu si pomoct, ale na té tmavé fajce mi nějak víc ta kombinace "stříbra" na náústku a krčku připomíná laciný "chrom" od pouťového prodejce. "jinak to beru, každému se líbí něco jiného a popravdě řečeno, kdyby tam byl jen jeden kroužek namísto dvou, líbílo by se mi to osobně více. ale nějak to přežiju :D

tritrek píše::arrow: Faethor: hlavne ze sa (nie len) tebe pacia a to je hlavne, vsak si to nekupoval pre inych, ale pre seba ;)
V mene tych, ktori o MG nevedeli: dik za info 8)

PS: keby pri kolotococh predavali take artikle, tak by som rad bol kolotocarom ;)

Pravdu díš :pipe1:

budu sem průběžně linkovat videa a odkazy na Futurepipes takže když bude mít někdo zájem, cokoliv co se týká této značky, sem s tím...

PS takže teď si konečně nacpu ten řetízkáč 8)
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Re: Dýmky Mario Grandi

Příspěvekod Copatej » 14 črc. 2008, 11:10

Faethor píše:dovol mi citovat: "...nemůžu si pomoct, ale na té tmavé fajce mi nějak víc ta kombinace "stříbra" na náústku a krčku připomíná laciný "chrom" od pouťového prodejce. "jinak to beru, každému se líbí něco jiného a popravdě řečeno, kdyby tam byl jen jeden kroužek namísto dvou, líbílo by se mi to osobně více. ale nějak to přežiju :D

To je zase tvoje citace
...Je to dural - na těch fotkách se to hodně leskne, trošku tomu přidali kontrast když to fotili....

Myslím, že bylo vše vysvětleno... :wink:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Dýmky Mario Grandi

Příspěvekod Jakub » 14 črc. 2008, 12:13

na důkaz smíru si roztrhejte navzájem občanky (myslím tím občanské průkazy, aby zas někoho něco nenapadlo) :wink:

:arrow: Faethor: ta světlá se mi líbí víc , ale i s tou tmavou bych se dokázal srovnat,
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Re: Dýmky Mario Grandi

Příspěvekod Faethor » 14 črc. 2008, 12:18

Jakub píše:na důkaz smíru si roztrhejte navzájem občanky (myslím tím občanské průkazy, aby zas někoho něco nenapadlo) :wink:


když ty zavařený v plastu se rvou děsně blbě :D

a díky, já se sní srovnal vcelku úspěšně:)
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Re: Dýmky Mario Grandi

Příspěvekod Kamil » 14 črc. 2008, 15:42

Mně náhodou taky líbí, aji co jsem viděl na ebay
Kamil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 34
Věk: 55
Registrován: 04 bře. 2008, 12:02
Bydliště: Hradčany

Re: Dýmky Mario Grandi

Příspěvekod Faethor » 14 črc. 2008, 15:57

ještě si dovolím jedno malé srovnání. Pokud bych vzal dýmku od profláknutého výrobce jako je např. Stanwell, vzal cenově podobnou dýmku z řady Zebrano (v mém případě rhodesian č.170) musím říct, že stanwell se mi první čtyři měsíce pekelně napaloval, i když jsem ho nakuřoval stejným tabákem (Amphora full aroma) a už to vypadlo, že tím neustálým vyškrabováním napálené stěnu u dolního kanálku se prokutám skrze krček jaká tam byla jáma.Pak si to sedlo ale stálo mě to spoustu nervů.... U Grandiovky nic. Navíc, co se týče fancy kovů, musím říct že mi to možná (teď nikoliv z estetického hlediska) sedí víc, neboť jak jsem si všiml minulý týden, na povrchu krčku mi začalo zebrano praskat. Je to jen povrchové jak doufám, ale jsou tam dvě trhliny skrze celou délku...takže asi tak. :smoke3:

i když jsem se teď díval na jejich nabídku na německém ebay, musím říct, že v jistém ohledu mají kritici pravdu, některé kusy jsou vážně ujeté a vypadají, že jsou kutané ze zbytků, neboť tvar dýmky je nepatřičně "okleštěn"....viz.

Obrázek


ta vlevo musí prohořet při prvním kouření...asi :D
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Re: Dýmky Mario Grandi

Příspěvekod JardaS » 22 črc. 2008, 07:43

Již asi rok koukám na jeho dýmky a prodej na eBay u jednoho Italského prodejce , kde jich má stále v prodeji i pár desítek kusů . Jeho dýmky mne docela dostali a vím jedno , že si jistě nějakou koupím . Navíc i ta cena je kupodivu překvapivě nízká . Pohybuje se od 35 do 60 dolarů za kus a pár se prodává mezi 60 - 80 dolary . Navíc teď má nějakou akci a 5 - 6 kusů dýmek prodává za cca 140 dolarů . Navíc poštovné po Evropě činí jen , říkám jen 10 Euro . :D :puffy:
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Re: Dýmky Mario Grandi

Příspěvekod BATRACHOS » 22 črc. 2008, 09:50

jaké jsou stránky toho prodejce?

Co jsem zatím viděl na e-bay já, tak opravdu bylo poněkud kolotočové ... takové "nápadně nápadité" ... na rozdíl od těch Faethorových kousků, ty jsou pro mne více než přijatelné.
Dural mi nevadí, Petersonky mají také leckdy "Nickelband" :lol:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Dýmky Mario Grandi

Příspěvekod JardaS » 22 črc. 2008, 09:52

Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Re: Dýmky Mario Grandi

Příspěvekod BATRACHOS » 22 črc. 2008, 12:08

No právě. To jsem viděl taktéž.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Dýmky Mario Grandi

Příspěvekod Faethor » 22 črc. 2008, 12:59

:arrow: JardaS
doporučuji spíše ebay.de -už proto, že tam mají fitrovky a tam jsem je kupoval já
:arrow: Batrachos
je pravda, že v poslední době jsem tam neviděl snad žádnou hezkou- mám ale dojem že ty,co jsou na německém ebay jsou trošku usedlejší-evropani jsou holt asi konzervativnější:) je to kus od kusu, nedá se to brát paušálně.... jinak zkus německý ebay a prodejce futurepipes
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Re: Dýmky Mario Grandi

Příspěvekod tritrek » 22 črc. 2008, 13:10

Sranda. Na ebay.de su listovane prave tie fajky, ktore "skoncili" na ebay.co.uk...
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Re: Dýmky Mario Grandi

Příspěvekod Faethor » 22 črc. 2008, 14:15

tritrek píše:Sranda. Na ebay.de su listovane prave tie fajky, ktore "skoncili" na ebay.co.uk...



sranda spíš je, že mi to na ebay.co.uk nechce slovvní spojení "mario Grandi" vyhledat. Zkracuje to furt na Mario Grand a háže nějaké pretěkáry....
btw. měl jsem právě za to, že mají rozdělený trh dle nároků klientů- na ebay.com právě skoro žádné filtrovky nejsou, přičemž na .de skoro samé....
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Re: Dýmky Mario Grandi

Příspěvekod Kamil » 23 črc. 2008, 11:23

Na italským ebay jsem našel tuto krasavici v poněkud jiné cenové relaci :D :

http://cgi.ebay.it/PIPE-MARIO-GRANDI-IT ... .m14.l1318
Kamil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 34
Věk: 55
Registrován: 04 bře. 2008, 12:02
Bydliště: Hradčany

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků