Kde sehnat dýmku?

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Kde objednat dýmky v zahraničí.

Příspěvekod czumyl » 17 led. 2012, 12:24

Nasel sem tema o nakupech v zahranicncich eshopech jen v sekci pro tabak, tak zakladam tema zde. Kdyztak at dle uvazeni admin slouci ... Chtel bych to pojmout jako navod, kterejm eshopum se vyhnout a ktery sou OK.

1, Moje prvni zkusenost byla s http://www.dealextreme.com - je to Cinskej shop, kde sezenete uplne vsecho - od baterek, po noze, auticka na ovladani, padelky tabletu a mobilu tak i dymky. V Cine pracujou i deti a pracovni odbory tak asi nejsou a s aoutorskymi zakony si taky nelamou hlavu - takze ceny sou dooost nizky. Veliky plus je - doprava ZDARMA!! Zkusmo sem si objednal 3 dymky - 1. minidymka - asi na cigarety (45Kc), 2. keramicka (70Kc), 3. horn. Prvni dve se mi podarilo strelit na aukru kolem stovky, ale dost lidi na to prislo taky (viz na aukru - jeden pan nakoupil asi 50dymek a nemuze se jich zbavit tak pul roky). Horn sem ani neprodaval - je vyroben z fakt mekeho dreva -a tak byl dost poskrabanej a pocitam, ze pri zapaleni by chytla jako papir.
Zaver - naprosto nepouzitelne pro koureni a jako prodejni artikl (nakup a pak prodej na ebay/aukro) taky nepouzitelny. Kdyz si chcete koupit treba pouzdro na tablet s klavesnici za 1/4 cenu jak unas - je to OK, ale dymky NE! :naughty:

2, Pred tydnem sem se dostal k http://www.fajkowo.pl . Slusnej vyber fajek, doutniku,tabaku i prislusenstvi. Pri prolejzani tematu "Nakup tabaku v zahranici" sem koukal, ze je obcas problem zaslat tabak do CR/SK, tak sem si objednal raci jen jednu tobolku Amphora (u nas sem ji nevidel a chci ji vyzkouset). No ceny sou docela dost zajimavy. Koupil sem Petersona Kapet XL02 za 1000Kc (nevim jak je to s typem "Kapet" cenove a kvalitou), ale co sem koukal u nas v shopech, tak nejmensi a nejlevnejsi Peterson byl kolem 1700Kc. Vrtani mi prijde docela dobry - mozna tak o 1mm niz by neskodilo, ale pri tom obrovskym kotli se to ztrati. Povrch cele dymky naprosto nadhernej.
Dale sem tam objevil dymky z hruskoveho dreva od Mr.Brog - takova dymka vychazi kolem 200Kc. Myslim si ze se najde urcite vyuziti: darek, cestovni, fajka do prace, testovaci na vlastni smesi ... a maj k tomu jeste i "zlatej" krouzek . Vsechny hrusky sou perfektne vrtany a povrch je bez (pro me) viditelnejch kazu a skrabancu.
Dalsi ohromny + je to, ze s panem z fajkowo.pl je dokonala komunikace ... polsky neumim, ale anglicky sme se domluvili. Jen me mrzi, ze u pokera sem si objednal variantu s bilym naustkem, a prisla mi cerna, ... ale u ostatnich se trefil presne podle pokynu u objednavky. Na maila odpovidal maximalne do 2.dne a dalo se s nim komunikovat pres skype zpravy (na telefonat sem si netrouf - raci pisu pomoci google prekladace ;-p).
Platba: v PL je trochu jiny system identifikace cisla uctu (popisu dal) ale po poslanem navodu od p. Piotra z fajkowo, sem to dokazal poslat i ja. Platba byla v PLN a moje banka si ztrhla 220Kc za prevod (to je dle me slusny). Prachy byli na jeho uctu do druhyho dne (moje mBank-CZ a jeho taky mBank-PL).
... a tady pokyny pro platbu od Piotra:
IBAN: PL88114020040000390247889598
BIC Number: BREXPLPWMBK
Name of Bank: BRE Bank S.A. INTERNET BANKING
Adres: al. Piłsudskiego 3
Post code: 90-368 Łódź
Name of business: Assarion Wojciech Kobeszko
Adres: Jurowce, ul. Przyleśna 7, 16-010 Wasilków

Doprava: pri moji objednavce (cca 2600Kc) sem dostal postovne zdarma (jinak se do CZ pohybuje kolem 250Kc). Ve ctvrtek dostal penize , v patek podal na postu a dnes - v utery mam fajky domaaaaaaAAA!! (pardon) ... Prislo to ve velke bublinkove obalce, a kazda dymka byla obalena bublinkama zvlast , ty drazsi byli v original krabicce s pytlikem. Cekal sem krabici, ale evidentne fajfky prezili i cestu v obalce.
Zaver: Podle me :ok:

Tady par fotek co sem si vsechno poridil za 2800(i s castkou za prevod) - jen ten stojanek je muj ... uz vlastne taky ne ... prodal sem ho v sobotu na aukru.
cela zasilka (az na stojan)image_id: 12921 Peterson XL02 image_id: 12920 JeanClaude pro manzelku image_id: 12916 a hrusky image_id: 12917 image_id: 12918 image_id: 12919
Uživatelský avatar
czumyl
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 335
Věk: 44
Registrován: 24 lis. 2011, 13:00

Dýmky a tabák v Plzni

Příspěvekod Marťas » 11 kvě. 2012, 15:18

Ahoj,
před nějakou dobou jsem se přestěhoval do Plzně a rád bych si pořídil nějaký nový dýmkový přírůstek a tabáček k němu. Nevíte někdo o obchodu nebo trafice, kde se dá sehnat pěkná dýmka nebo vybrat dobrý tabák ? :smoke3:

Díky a hezký den.
Martin
Uživatelský avatar
Marťas
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 28
Věk: 36
Registrován: 25 pro. 2009, 13:23
Bydliště: Brno

Re: Dýmky a tabák v Plzni

Příspěvekod Mack » 11 kvě. 2012, 15:47

:arrow: Marťas
zkus prodejnu "Ráj kuřáků", adresa Americká 31
je tam zastávka trolejbusu s názvem "Mrakodrap"
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Dýmky a tabák v Plzni

Příspěvekod Adamisko » 11 kvě. 2012, 21:10

Jo, Ráj je OK. Od kukuřiček po kousky k pěti tisícům, nejvíc je tam levných Jirsovek a Stanislavek.
Tabáků by mohl být výběr větší, ale pár desítek druhů se tam taky najde.
Obsluha rozhodně není stoprocentně znalá, ale vždycky ochotná.
Uživatelský avatar
Adamisko
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Věk: 41
Registrován: 31 bře. 2012, 08:04
Bydliště: Plzeň

Re: Dýmky a tabák v Plzni

Příspěvekod littlebull » 12 kvě. 2012, 10:59

Obsluhu bych označil na neznalou, neznají ani základy, někteří z prodavačů se trochu orientují v doutnících, ale v dýmkách :think: neporadí nic, tedy mluvit mluví, ale hovadiny, kde jsou ty doby, kdy tamní obsluha znala.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Dýmky a tabák v Plzni

Příspěvekod BATRACHOS » 13 kvě. 2012, 14:01

Dobrý výběr lowendových Jirsovek, několik pěkných, ale předražených ležáků od Petersona, totéž v bledě modrém Savinellky.

Tabáky na poměry české odlehlejší gubernie dost nadprůměrně vybaveno.

Bohužel prodavači již pátým rokem absolutně mimo, dříve to bývalo místo, kde se dalo minimálně o fajfkaření popovídat.

Jinými slovy: kdo se již vyzná, bude (kromě možností Prahy a snad Brna) asi maximálně spokojen, pro začátečníka noční můra.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Kde sehnat dýmku?

Příspěvekod Marťas » 23 kvě. 2012, 16:27

Děkuju moc, chodím kolem toho každý den do práce a nenapadlo mě se tam podívat :oops: :smoke3: Hezký den.
Uživatelský avatar
Marťas
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 28
Věk: 36
Registrován: 25 pro. 2009, 13:23
Bydliště: Brno

Re: Kde sehnat dýmku?

Příspěvekod czumyl » 02 čer. 2012, 15:32

Chtěl bych se zeptat ... nemá někdo zkušenosti nakupování na polskym Aukru? De mi o to... že když najdu aukci , kde se dá platit přes PayU a člověk to posílá i do zahraničí .... tak bych ušetřil za převod CZK->PLN tím, že si nabiju PayU účet přes bankovní převod a dám PayU transakci.... jde to?
Uživatelský avatar
czumyl
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 335
Věk: 44
Registrován: 24 lis. 2011, 13:00

Re: Kde sehnat dýmku?

Příspěvekod dedekjuro » 02 čer. 2012, 17:34

Co se týká polského Faikowo, můžu potvrdit,dokonalá konverzace, slušné ceny a perfektní zboží.Mám od tud jednu hruškovku a jsem s ní nadmíru spokojený.Nákup u Mr Broga přímo trochu vázne na komunikaci.Na odpověď jsem čekal měsíc.
Uživatelský avatar
dedekjuro
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 681
Věk: 68
Registrován: 29 led. 2012, 20:46
Bydliště: Senica

Re: Kde sehnat dýmku?

Příspěvekod Džetro » 05 čer. 2012, 11:30

Díval jsem se na Fajkowo, je možno platit kartou, ušetří se 250 kč za převod. Pokud byste potřebovali pomoc s komunikací, umím polsky tak můžu pomoct. :D
Uživatelský avatar
Džetro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1066
Věk: 58
Registrován: 05 říj. 2005, 17:12
Bydliště: Hlučín

Re: Kde sehnat dýmku?

Příspěvekod Backgramond » 02 lis. 2012, 17:47

Za to fajkowo dík moc. Už jsem přemýšlel, ale ještě nehledal. Jelikož bydlím na hranicích s Polskem, tak si můžu nechat posílat dýmky ke známým do Polska a mám vyřešeny problémy s poplatky za platby a poštu. Paráda dík.... :clamp:
Uživatelský avatar
Backgramond
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 9
Věk: 38
Registrován: 02 lis. 2012, 16:50
Bydliště: Český Těšín

Re: Kde sehnat dýmku?

Příspěvekod Backgramond » 28 říj. 2014, 22:02

Po dlouhé době jsem zabrouzdal a vzpoměl si na toto vlákno.
Objednával jsem přes fajkowo a super. No spíše kamarád se kamarádí s prodavačem z toho eshopu a dává mi to ještě se slevou asi 20% a když jede do Cieszyna tak mi to i doveze. Takže super kup.
Uživatelský avatar
Backgramond
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 9
Věk: 38
Registrován: 02 lis. 2012, 16:50
Bydliště: Český Těšín

Re: Kde sehnat dýmku?

Příspěvekod Miky V-2 » 18 led. 2015, 14:58

....diky za dobry tip..začínám ale bude se hodit..na Allegru a celkove s Polaky v poho...delam do militarii..slise pred lety ..dnes plno kopii :-( ..a polstina v poho. Resil jsem to vzheldem k drahemu poplatku ze jsem penize poslal doporučene v obalce a vzdy v pohode :-)..taky je to samozrejme o důvěře ;-)

...muzete doporucit nejake pekne dymky od nich ? Diky moc :-)
Uživatelský avatar
Miky V-2
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 103
Věk: 51
Registrován: 13 led. 2015, 20:37
Bydliště: Frýdlant n.O.- Široká Niva

Re: Kde sehnat dýmku?

Příspěvekod Miky V-2 » 30 led. 2015, 21:16

Co se říkáte na stranky Fajka.ws???
Má někdo zkušenosti? Jsou to Maďaři a obrovsky výběr a velmi zajimave ceny :ok:

Pokud se už v tomhle opakuji tak pardon ! :wink:
Uživatelský avatar
Miky V-2
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 103
Věk: 51
Registrován: 13 led. 2015, 20:37
Bydliště: Frýdlant n.O.- Široká Niva

Re: Kde sehnat dýmku?

Příspěvekod matyman » 06 črc. 2015, 20:41

Dobrý večer, chtěl jsem se zeptat, jestli nejste někdo z královéhradeckého kraje? Přesněji jestli nemáte někdo typ kde v tomto kraji mají slušný výběr tabáků, ale i dýmek, díky.
matyman
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 90
Věk: 37
Registrován: 06 črc. 2015, 20:36
Bydliště: Podkérkonoší

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků