Falcon Pipes

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Aký máte vzťah k fajkám Falcon (a podobným)?

Ešte som o nich nepočul
14
6%
Nemám a ani po tom netúžim
65
26%
Nemám, ale uvažujem si kúpiť
95
37%
Mám, ale nie som spokojný
3
1%
Mám, ale nie je to nič extra
9
4%
Mám, a som celkom spokojný
47
19%
Som veľký fanúšik
21
8%
 
Celkem hlasů : 254

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Dejmal » 03 čer. 2021, 10:15

Díky Kryštofe, to je velká poklona, zejména ve spojitosti s Falconem :mryellow:
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Bentley » 21 čer. 2021, 18:59

Radku, zdá se, že tenhle kacířský špílec jsi ustál se zdviženým hledím a bez škrábance na zbroji :clamp:
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod klasik51 » 08 črc. 2021, 16:53

Tak nevím proč začínat zrovna Trabantem. :shock:
Já bych začal tou mladou vkusně oděnou krasavicí, za kterou se otočím a když jde v hezkých titěrných plavkách tak se holt otočím také. :wink:
Přirovnání Falcona k Trabantu je velmi vulgární a nanejvýš nevkusné. :pray:
Tedy - Falcon=krasavice, Falcon v solidní úpravě Dejmala=slečna v titěrných plavkách
Dejmal se s tím popasoval vcelku solidně, stále je to Falcon :ok: :puffy: Za kterým se otočím. :smoke1:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Bentley » 18 črc. 2021, 20:00

Pokud mi něco připomnělo Trabanta, tak to byl plastový předrevoluční Kapitán. Joo, taky jsem ho měl, začátky chudého študáka. Komanč zkrátka těžko sháněl nerezové trubičky a když už lisoval plnicí pera tak vymáčknul i fajfku.
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod MBO » 19 črc. 2021, 08:10

Koupil jsem si novou hlavičku k Falconu, ale vevnitř je jiná než stará. Ve staré byla komora vyvrtaná až na dno ke kovovému špuntu, ale v nové je nad špuntem ještě dobře centimetr dřeva. Je tam prostě asi centimetrový komín široký jako kovový špunt dole. Tam dolů cpát tabák nebudu, ale když tam nějaký napadá, čemuž se nedá zabránit... Můžu se zeptat, jak to máte v hlavičkách Falconu vy?
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Domek » 19 črc. 2021, 18:02

Ze zvědavosti jsem prohlíd asi sedum Falconů co jsem narychlo našel. Všechny maj “komín” (odhadem) od pár milimetrů do cca 1cm. Ale myslim, že řešíš ptákoviny! Neštresuj se a v klidu kuř.
Uživatelský avatar
Domek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 299
Věk: 46
Registrován: 11 úno. 2015, 17:25
Bydliště: Praha

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod MBO » 19 črc. 2021, 21:47

Máš pravdu, asi zbytečně řeším blbosti. Nacpal jsem hned dvakrát, kouřil a dokouřil. Ten můj Falcon bude odhadem 40-50 let starý a stará hlavička je prostě u dna dělaná jinak než nová. Rozdíl je tak velký, že jsem se tady zeptal, ale kouřit se dá z obojího. Každopádně dík. :ok:
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Gobra » 09 kvě. 2022, 13:28

BATRACHOS píše:... už mne to aspoň neuráží na první pohled a není to vysloveně odpudivý předmět ... že jsi výrazně zlepšil uživatelské kvality, tohle se jistě dobře drží v zubech a bude to vyvážené. ... prospěl vizuálně hodně ... Celkově tleskám, tleskám!


:shock: :shock: :smoke6: :smoke6:

Teda, rok tu nejsem a Batrachos chválí Falconku? :mryellow:

A abych nebyl úplně OT:
MBO píše:Koupil jsem si novou hlavičku k Falconu, ale vevnitř je jiná než stará...

Mohl bych poprosit o fotku staré vs. nové? Z toho popisu si to nějak nedokážu představit.
Uživatelský avatar
Gobra
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 222
Věk: 34
Registrován: 01 dub. 2013, 09:41
Bydliště: Praha

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod MBO » 09 kvě. 2022, 14:24

Vyfotit to asi nepůjde, ale u staré je dno tenké a u nové je naopak tak tlusté, že nad kovovoým špuntem je zhruba půcentimetrová jamka.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod klasik51 » 22 črc. 2022, 17:35

:ok: Jasně, popsal jsi to úplně jasně. :ok: :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Doutníkář » 10 črc. 2023, 10:20

Za mě to nemá moc smysl, připadne mi jako lepší varianta koupit si pár levnějších dýmek klasické konstrukce
Doutníkář
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Věk: 37
Registrován: 07 črc. 2023, 14:27
Bydliště: Prostějov

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod MBO » 12 črc. 2023, 08:20

Vždycky je lepší mít víc dýmek. A kdo má Falcona a kouří z něj, dřív nebo později ho napadne pořídit si další hlavičku - třeba na dovolenou nebo na jiný tabák. Jestli s tím nesouhlasíš v poho, určitě Tě nechci přemlouvat do koupě další hlavičky.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod woom » 12 črc. 2023, 11:38

Největší výhoda Falcona jsou právě ty výměnné hlavičky. Ať už se ti s ním stane cokoliv, nebo jen prostě chceš tahat jen jednu dýmku, vždy můžeš mít náhradní hlavičku. To s klasickou dýmkou nejde
Uživatelský avatar
woom
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 32
Věk: 36
Registrován: 22 dub. 2017, 18:44
Bydliště: Praha

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod vědec » 12 črc. 2023, 16:19

souhlas - např. na vodu si beru jednoho falcona a více hlaviček.
...nevýhoda je, že když ti falcon spadne do vody, tak neplave - ověřeno - a na dně ho nenajdeš
Uživatelský avatar
vědec
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1015
Věk: 56
Registrován: 26 lis. 2007, 20:57
Bydliště: Nymburk

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod BATRACHOS » 12 črc. 2023, 23:33

Někomu přijde Falcon přijatelné nazývat dýmkou, někomu (například mně) ani náhodou. Je to věc vkusu, celkového naturelu.

Samozřejmě, že Falcon má nějaké výhody, to měl takový Trabant také (třeba se dal poponést v asi 6 lidech, to s autem nejde). Falcon má určitě výhodu účinnějšího chlazení kouře díky obnaženému kanálku, zvláště v chladném počasí si to zde na fóru mnozí chválili.

Jiná věc jsou ale ty řeči o praktičnosti Falconů. Tady je třeba si řáci pár věcí:

1. dýmka je věc nepraktická. Jestli chcete být mladí, výkonní, efektivní, rychlí, IN .... tak nekuřte vůbec, nebo jděte spotřební cestou cigaret. To JE praktický přístup ke kouření. Kompromis spotřebního přístupu s určitou kvalitou jsou cigarilla, nebo na delší dobu doutník.

2. úspora místa je zanedbatelná. Pokud jedete do Himálaje s vysokohorským batohem, tak možná řešíte i gramy a milimetry. Ale obecně platí, že Falcon a 5 hlaviček není zásadní úspora místa oproti 5 dýmkám SROVNATELNÉ VELIKOSTI KOTLÍKU v dobře vyrobeném, skladném pouzdře. Nemůžete srovnávat s bentkami běžné velikosti, ale dejme tomu např. s BPK buldočky. 5 takových buldočků nezabere o tolik větší protor, než Falcon.

3. Co snese Falcon, snese lacinější "otrkaná" či "pracovní" rustikovaná fajfka také. Nevidím důvodu, proč by zrovna ty buldočky nesnesly vodu stejně dobře. A krátkodobě se dobře zakouřená fajfka dá kouřit vícekrát za sebou, takový týden to fajfky dají, čili lze vystačit s takovými 2-3 otloukánky.

4. Nevidím až takovou výhodu v mnoha hlavičkách s jediným náústkem. Zápach a vlhkost se netýkají jen hlaviček! Nestačí náústek protáhnout čističem, prostě je třeba vyvětrat a nechat vyschnout celou fajfku, tj. hlavičku i náústek. Dlouhodobě to dělat tak, že denně člověk dá 5 hlaviček, ale furt točí 1 náústek, to bude ten náústek nakonec nevyvětratelně smradlavý. :naughty:

Sečteno a podtrženo: rozhoduje pocit. Někomu ten idustriál sedne. Ale rozhodně není nějak třeskutě odolnější nebo praktičtější.

Samozřejmě cenový rozdíl tu je: kupovat 7x dýmku je nepochybně dražší než 7 hlaviček + jeden Falcon náústek. V tomto jediném ohledu je Falcon praktičtější.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků