Falcon Pipes

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Aký máte vzťah k fajkám Falcon (a podobným)?

Ešte som o nich nepočul
14
6%
Nemám a ani po tom netúžim
65
26%
Nemám, ale uvažujem si kúpiť
95
37%
Mám, ale nie som spokojný
3
1%
Mám, ale nie je to nič extra
9
4%
Mám, a som celkom spokojný
47
19%
Som veľký fanúšik
21
8%
 
Celkem hlasů : 254

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod jcp » 05 bře. 2009, 14:30

:arrow: Fanýs
mohl bys please vzít svýho Falcona K ukrutnýmu smradu? Jeden čas jsem si pohrával s myšlenkou přikoupit si do toho svýho starýho Ronsona hlavičku buď meršánovou nebo s meršánovou vložkou, ale nebyl jsem si jistej jestli jsou stejný závity .. takhle by se to dalo odzkoušet :idea:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod BATRACHOS » 05 bře. 2009, 17:17

Falcon dělá i hlavičky vložkovky :?:

Nějak jsem tomuto dýmoinštrumentu doposud nevěnoval pozornost ... možná z nepředloženého předsudku.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Cifro » 05 bře. 2009, 18:34

Na tom "dýmoinštrumentu" niečo bude. Keď ho prepáliš, dá sa to zavariť a strhaný závit ti prereže každý šikovnejší zámočník :ok:
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Loki » 05 bře. 2009, 18:36

Když mi bylo tak dvanáct, jezdil za sousedkou jeden germán v mercedesu a kouřil tuhle krásku z kovu a dřeva. Tehdy jsem to viděl jako absolutní luxus a nedosažitelnou nádheru !! Vidíte a dneska si to snadno koupíme taky ! No není ten svět skvělej ?? :smoke5:
Uživatelský avatar
Loki
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 239
Věk: 62
Registrován: 22 úno. 2009, 20:17
Bydliště: hlavní město piva

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Cifro » 05 bře. 2009, 18:39

Loki píše:Když mi bylo tak dvanáct, jezdil za sousedkou jeden germán v mercedesu a kouřil tuhle krásku z kovu a dřeva. Tehdy jsem to viděl jako absolutní luxus a nedosažitelnou nádheru !! Vidíte a dneska si to snadno koupíme taky ! No není ten svět skvělej ?? :smoke5:

:ot:
Veď sme sa tými kľúčami aj čosi naštrngali :!:
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Loki » 05 bře. 2009, 18:44

:arrow: cifro - pravda, pravda, ale dneska si raději štrngnu něčí silnějším než svazkem klíčů !! :smoke5: :smoke5: :smoke5:
:ot:
Uživatelský avatar
Loki
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 239
Věk: 62
Registrován: 22 úno. 2009, 20:17
Bydliště: hlavní město piva

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Fanys » 05 bře. 2009, 23:54

jcp píše::arrow: Fanýs
mohl bys please vzít svýho Falcona K ukrutnýmu smradu? Jeden čas jsem si pohrával s myšlenkou přikoupit si do toho svýho starýho Ronsona hlavičku buď meršánovou nebo s meršánovou vložkou, ale nebyl jsem si jistej jestli jsou stejný závity .. takhle by se to dalo odzkoušet :idea:

No jestli mi v tom ten Němec nezabrání, tak to není problém.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Mopic » 06 bře. 2009, 07:29

Tak jsem včera vytáhl tu starou falconku po strýcovi a zjistil jsem, že má prasklou hlavičku. Holt budu muset zainvestovat 500,- a koupit na ebay novou hlavičku.
Chci se poradit. Vyplatí se koupit hlavičku s merchaumovou vložkou nebo mám vzít klasiku? I když kouřím dýmku víc než 20 let, tak co se týká pěnovek, tak v tomto ohledu jsem nepolíbený :oops: Stojí to vyvložkování za to? Nejsou s tím problémy při kouření nebo při údržbě?
Díky za jakoukoliv radu.
Uživatelský avatar
Mopic
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 155
Věk: 56
Registrován: 14 úno. 2009, 22:21
Bydliště: Hradec Králové

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod jcp » 06 bře. 2009, 08:28

BATRACHOS píše:Falcon dělá i hlavičky vložkovky :?:

Hlavičky s pěnovou vložkou třeba tady, echtovní hlavičky z meršánu tady.

Loki píše:Když mi bylo tak dvanáct, jezdil za sousedkou jeden germán v mercedesu a kouřil tuhle krásku z kovu a dřeva. Tehdy jsem to viděl jako absolutní luxus a nedosažitelnou nádheru !!

Tak ti nevím, ale ten "absolutní luxus a nedosažitelnou nádheru " jsem si přesně před těma (víc než) 30 lety pořídil tady a za český Káčé .. a nevyšla dráž než klasický český Monte Bello z Proseče :naughty: (takže z prostředků chudýho vysokoškolskýho studenta)

:arrow: Mopic
vložkovka jako vložkovka, čili hlavní výhoda by měla být v tom, že ji lze kouřit víckrát za sebou a navíc s různým tabákem. Myslím, že proti normální vložkovce by mohla být ještě výhodnější, protože kouřový kanálek jde do dna a ne do boku, takže není riziko že mezi vložkou a briarovým dnem je vůle a při čištění vložka prdne - tady by to prdlo už při vrtání kanálku. Čistě meerschaumový hlavičky bych se bál - IMHO: on ten sepiolit je opravdu měkkej minerál, takže si myslím, že ten závit na hlavičce asi nebude mít valnýho ducha a co s tím pak?
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Mopic » 06 bře. 2009, 12:07

Mám praktický dotaz na kuřáky falconek. Používáte pod hlavičku odsávací kroužky (poslední položka dole v následujícím odkazu) nebo kouříte bez nich a pak kondenzát odsajete papírovým kapesníčkem? Podle mě musí být na dně docela "mokro".
http://www.premierpipes.com/falconpipes ... pipes1.htm
Uživatelský avatar
Mopic
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 155
Věk: 56
Registrován: 14 úno. 2009, 22:21
Bydliště: Hradec Králové

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Milos Cerman » 06 bře. 2009, 12:28

Falconku nemám, ale kapitána.
Odsávací kroužek mepoužívám, ale v dýmce pod hlavičkou je fakt hodně mokro.
Pokud se vytře hned po dokouření, je to OK, ale nesmí se nechat zaschnout. Pak se s tím jeden nadře :smoke3:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Mopic » 06 bře. 2009, 13:00

Milos Cerman píše:Falconku nemám, ale kapitána.
Odsávací kroužek mepoužívám, ale v dýmce pod hlavičkou je fakt hodně mokro.
Pokud se vytře hned po dokouření, je to OK, ale nesmí se nechat zaschnout. Pak se s tím jeden nadře :smoke3:

A nevyleje se ta močka, když dýmku nahneš? Je ten závit tak dokonale těsný? Měl jsem takový "incident" s bentkou od Petersona. Po dokouření jsem si neuvědomil, že je tam ten známý patent, kde se zachycuje kondenzát a při naklopení dýmky na konci kouření se mně na kalhoty náústkem vylil páchnoucí potok :think: :smoke4: Vzhledem k tomu, že hliník žádný kondenzát neabsorbuje, mám z toho trochu obavu. :pray:
Uživatelský avatar
Mopic
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 155
Věk: 56
Registrován: 14 úno. 2009, 22:21
Bydliště: Hradec Králové

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Milos Cerman » 06 bře. 2009, 13:06

Je ve dně mokro, ale nezapomeň, že Kapitámn má míň nežli třetinovou "náplň" tabáu, a protože před náustkem je ještě filtr, -- prostě vylití jsem ještě nezaznamenal.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod jcp » 06 bře. 2009, 14:25

:arrow: Mopic
vytřít kapesníčkem nebo ubrouskem - jednak té vlhkosti není tolik aby tam byla přímo loužička, jen orosený stěny (aspoň při mým kouření) a pak taky v tom kovovým spodku se usazuje i dehet a ten kroužek ho všechen nevezme protože ho nevyplňuje zcela. Takže to současně s tím vytřením i vyčistíš ..
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Fanys » 06 bře. 2009, 15:29

Mopic píše:Mám praktický dotaz na kuřáky falconek. Používáte pod hlavičku odsávací kroužky (poslední položka dole v následujícím odkazu) nebo kouříte bez nich a pak kondenzát odsajete papírovým kapesníčkem? Podle mě musí být na dně docela "mokro".
http://www.premierpipes.com/falconpipes ... pipes1.htm

Ten kroužek je kousek stočeného čisticího drátku. Když nezapomenu tak ho tam dávám. Po použití se vyhodí a tělo vytře ubrouskem.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků