Falcon Pipes

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Aký máte vzťah k fajkám Falcon (a podobným)?

Ešte som o nich nepočul
14
6%
Nemám a ani po tom netúžim
65
26%
Nemám, ale uvažujem si kúpiť
95
37%
Mám, ale nie som spokojný
3
1%
Mám, ale nie je to nič extra
9
4%
Mám, a som celkom spokojný
47
19%
Som veľký fanúšik
21
8%
 
Celkem hlasů : 254

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod jcp » 08 bře. 2009, 13:03

mno .. já ji kouřím už 30 let .. i když v poslední době dost zřídkavě, až v posledních dnech párkrát kvůli téhle diskusi, ale dovolím si nesouhlasit ..
- ani dobře (suše) kouřená briárka na dně není extra lahoda, kondenzuje se tam (v tabáku) vlhkost a dehet a nevím proč by to u Falcona mělo být jinak
- hlavička (krom spodku) je úplně stejná jako u normální dýmky takže proč by se měla víc hřát? Něco se mi hřeje víc, něco míň, ale to je daný tloušťkou stěny a kvalitou materiálu
- ten hliník není tak tenkej aby se zlomil když ho nebudeš chtít zlomit úmyslně :wink:
Jestli mě u Falcona něco vadí tak je to fakt, že díky lehčímu náústku není v ruce vyváženej tak, jak jsem zvyklej z normálních dýmek
that's all, folks :)
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod beda » 08 bře. 2009, 13:10

Osobně mi nejvíc kazí chuť, když tabák v kotli vystydne a z par se stane močka. Což díky vynikající tepelné vodivosti hliníku dělá z Falcona jedničku v rychlosti stydnutí a trpknutí náplně. To je ten rozdíl.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Mopic » 08 bře. 2009, 13:38

beda píše:Osobně mi nejvíc kazí chuť, když tabák v kotli vystydne a z par se stane močka. Což díky vynikající tepelné vodivosti hliníku dělá z Falcona jedničku v rychlosti stydnutí a trpknutí náplně. To je ten rozdíl.

Tomu nerozumím. Máš na mysli, když Ti dýmka vyhasne a znovu zapaluješ? Jinak pokud tabák hoří, tak přeci nemůže vystydnout.
:think: :smoke1:
Uživatelský avatar
Mopic
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 155
Věk: 56
Registrován: 14 úno. 2009, 22:21
Bydliště: Hradec Králové

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod beda » 08 bře. 2009, 14:17

Dokud hoří tak nevystydne, to je jasný. Ovšem málokdy pouze sedím a kouřím, většinou u toho ještě něco dělám a tak se mi dost často stává, že mám během kouření krátké přestávky, kdy dýmka vyhasne. Prostě ji na chvíli musím odložit a v takovejch momentech jsou pro mne nejlepší robustní briarky, v nich jen tak náplně nevystydne.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Mack » 08 bře. 2009, 15:46

:arrow: beda
no, pokud by se ti stává "dost často", jak píšeš, tak ta falconka je asi lepší kvůli odchodu močky než sebelepší jiná dýmka, kterou takto trápíš a humusuješ.... :naughty:
Naposledy upravil Mack dne 08 bře. 2009, 15:56, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod beda » 08 bře. 2009, 15:55

Nemám pocit, že by to mé fajfky nějak těžce nesly, dělám to už leta a chutnaj skvěle. Píšu krátké přestávky a tím mám na mysli do deseti min. Briarka za tu dobu nevystydne, ale Falcon jo.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Mack » 08 bře. 2009, 16:05

safra, dyť do toho spodku, ať je z hliníku, nebo z bakelitu šroubuješ kompaktní kousek briáru, dole s dírkou...
proč by měl, dle tebe, tento briar při přerušení kouření vychládat rychleji nej klasický kus stejné hmotnosti je pro mne záhadou...
:think:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod beda » 08 bře. 2009, 16:30

Nepsal jsem o chladnutí briaru, ale o chladnutí tabáku, viz. výše. Prostě když mi náplň vystydne, tak už to není ono, hlavně na dně. No a právě tím, jak je spodek hlíníkovej, tak napomáhá chladnutí náplně uvnitř na dně, o to mi jde. Navíc ve Falconu není dírka, ale centimetrová džusna, kterou vyplňuje zespodu hliníkovej ostrůvek tak, aby zůstal jen kružnicovej otvor pro potahování a střed tohoto ostrůvku je hliníková ploška, která to teplo odvádí mnohem více, než obyčejné dno briarového kotle. Falcona jsem měl, vím o čem mluvím.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod BATRACHOS » 08 bře. 2009, 16:48

jcp píše::arrow: Batrachos
osm (celkově) nadprůměrně dlouhejch příspěvků které je možno shrnout do prostého konstatování že si Falcon nehodáš pořídit neb se ti nelíbí a nejsi ochoten (nikoli schopen .. :wink: ) pochopit lidi s opačným názorem .. tomu říkám výkon :clamp:


... a zase vedle ! :lol:

Naopak do budoucna vůbec nevylučuji, že bych si Falcona koupil.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Fanys » 08 bře. 2009, 16:54

BATRACHOS píše:
Naopak do budoucna vůbec nevylučuji, že bych si Falcona koupil.

V pondělí ho přinesu, můžeš si zkusit jak Ti bude slušet a jestli nezneváží Tvoji vědeckou důstojnost. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod jcp » 08 bře. 2009, 19:52

BATRACHOS píše:... a zase vedle ! :lol:
Naopak do budoucna vůbec nevylučuji, že bych si Falcona koupil.

v tom případě se omlouvám za tvrzení, že nejsi ochoten pochopit lidi s opačným názorem :naughty: .. ty prostě nemáš žádnej názor, pouze obsesivní potřebu slovního exhibicionismu :wink:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod BATRACHOS » 08 bře. 2009, 20:20

:lol:
Obsesivní potřebu mám určitě kde čeho.

Ale jinak si prostřednictvím této debaty názor DĚLÁM.

Nevstupuji jako spousta lidí do diskuse s hotovým postojem, který je neměnný.
Bavím se o tom, ó čem si nejsem jist a na co si názor utvářím. (Což je skoro všechno na tom širém světě).
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Stano » 08 bře. 2009, 20:50

Celá táto debata ohľadne Falcon-a ma celkom zaujala. A zistil som, že v Delamott-e(u) majú akciu
http://www.delamot.cz/?action=43 akcia je síce platná od novembra minulého roku, ale asi ešte platí. keďže však neviem, za akú cenu sa tieto fajky bežne predávajú, prosím skúsenejších, o radu.Vyplatí sa za túto cenu ?(990,-)
Uživatelský avatar
Stano
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 749
Věk: 47
Registrován: 10 dub. 2008, 19:07
Bydliště: Púchov

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Milos Cerman » 08 bře. 2009, 20:55

golitko píše:......Vyplatí sa za túto cenu ?(990,-)

Je to sleva minimálně 15 - 20%
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod jcp » 08 bře. 2009, 21:16

golitko píše:Celá táto debata ohľadne Falcon-a ma celkom zaujala. A zistil som, že v Delamott-e(u) majú akciu
http://www.delamot.cz/?action=43 akcia je síce platná od novembra minulého roku, ale asi ešte platí. keďže však neviem, za akú cenu sa tieto fajky bežne predávajú, prosím skúsenejších, o radu.Vyplatí sa za túto cenu ?(990,-)

Je to tak v relaci s tím, za co je to venku .. anglickej greenofleeds ji nabízí za 30 GBP i s poštovným, tady je za 27 GBP taky včetně poštovnýho sem .. (s greenofleeds mám dobrou zkušenost a myslím že tam kupuje i Breer)
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků