Falcon Pipes

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Aký máte vzťah k fajkám Falcon (a podobným)?

Ešte som o nich nepočul
14
6%
Nemám a ani po tom netúžim
65
26%
Nemám, ale uvažujem si kúpiť
95
37%
Mám, ale nie som spokojný
3
1%
Mám, ale nie je to nič extra
9
4%
Mám, a som celkom spokojný
47
19%
Som veľký fanúšik
21
8%
 
Celkem hlasů : 254

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod BATRACHOS » 06 bře. 2009, 18:52

Mno už jsem o Falconce před časem i uvažoval na testování, ale přijde mi, že se to prostě nevyplatí.

Totéž u těch meerschaumových hlaviček.

Při ceně standardky Kloučkovky/Stanislawky někde pod 700 mám celou fajfku sakumprásk a vypadá samozřejmě lépe...
Lorenzovy vložkovky za 900 taktéž.

Jinak je to na podobné účely zajímavá věcička - kdyby hlavička stála 300, tak o tom uvažuji.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Fanys » 06 bře. 2009, 18:59

BATRACHOS píše:
Jinak je to na podobné účely zajímavá věcička - kdyby hlavička stála 300, tak o tom uvažuji.

Ty nemáš doma CNC soustruh?
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Mopic » 06 bře. 2009, 20:25

BATRACHOS píše:Mno už jsem o Falconce před časem i uvažoval na testování, ale přijde mi, že se to prostě nevyplatí.

Totéž u těch meerschaumových hlaviček.

Při ceně standardky Kloučkovky/Stanislawky někde pod 700 mám celou fajfku sakumprásk a vypadá samozřejmě lépe...
Lorenzovy vložkovky za 900 taktéž.

Jinak je to na podobné účely zajímavá věcička - kdyby hlavička stála 300, tak o tom uvažuji.

Na eBay jsou klasické hlavičky k mání za cca 500,- (záleží na kurzu). Např. tady:
http://cgi.ebay.co.uk/Falcon-Standard-B ... m153.l1262
Uživatelský avatar
Mopic
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 155
Věk: 56
Registrován: 14 úno. 2009, 22:21
Bydliště: Hradec Králové

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod BATRACHOS » 06 bře. 2009, 21:46

No právě ... + poštovné jsme někde +/- na 650, když to dobře jde ... a ty standardky se prodávají za stejnou cenu i s náústkem.

... A to nepočítám první investici do komplet Falcona, kterého zatím nemám! Takže z užitkového hlediska to gerade volltrefa nejni. :think: Uvažoval jsem o ní, pokud by se to rentovalo na testování. Zatím se jednoznačně vyplatí koupit King´s Charlesky apod. Také Hingar říkal, že jak Falconi zdražili hlavičky nad 400, že se absolutně neprodávají.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod LazyBug » 06 bře. 2009, 22:06

BATRACHOS píše:Také Hingar říkal, že jak Falconi zdražili hlavičky nad 400, že se absolutně neprodávají.


zaujímavé :think: Ja si určite plánujem prikúpiť hlavičku s meršámovou vložkou, pretože tie lacné fajky s vložkou ktoré som zatiaľ videl sa mi nepáčia designovo. okrem toho som naozaj ochotný veriť tomu že meršámová vložka vo faloconovej hlavičke môže byť odolnejšia voči mechanickému poškodeniu.

BTW: kukal som tie hlavičky z čisto morskej peny... podla mňa na tom kovovom základe musia vyzerať parádne, hoci tiež sa mi nechce veriť že vydržia viac ako 2-3 rozobratia. Škoda že ich cena je taká vysoká a neoplatí sa to skúšať
Uživatelský avatar
LazyBug
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 30
Věk: 39
Registrován: 07 zář. 2008, 15:58
Bydliště: Nová Dubnica

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Mike Hill » 07 bře. 2009, 00:59

Účel falconky u mňa spĺňajú moje kukuričky za ktoré sa nehanbím ani v meste ani v lese. Ale fajčiť z ničoho čo je takmer celé z hliníku, to mi príde ako šlukovka na trávu. Som ovplyvnený prostredím Petržalského getha, čiže to neberte objektívne. Imho, proti gustu žádný dišput.
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Fanys » 07 bře. 2009, 02:41

BATRACHOS píše:No právě ... + poštovné jsme někde +/- na 650, když to dobře jde ... a ty standardky se prodávají za stejnou cenu i s náústkem.

... A to nepočítám první investici do komplet Falcona, kterého zatím nemám! Takže z užitkového hlediska to gerade volltrefa nejni. :think: Uvažoval jsem o ní, pokud by se to rentovalo na testování. Zatím se jednoznačně vyplatí koupit King´s Charlesky apod. Také Hingar říkal, že jak Falconi zdražili hlavičky nad 400, že se absolutně neprodávají.

Takovéto úvahy bych chápal u mne, chudého důchodce, ale někdo s učitelským platem? :think:
Prostě řekni, že se Ti nelíbí a je to. Pokud by se Ti líbily, tak cena není podstatná.
Jinak máš ovšem úplně pravdu v Lídlu je nemají. Při troše hledání se dají koupit briárky i za 250,- Kč.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod BATRACHOS » 07 bře. 2009, 17:08

No ne, tak celá ta fajfka se tváří jako racionální inštrument. K tomu by si snad nevytvořil vztah ani R2 ze Star Wars.

Já ji vnímám jako praktickou verzi fajfky, kde kvůli nějakým výhodám jsem ochoten se vzdát klasiky, která jinak je bez diskuse ve vyšší lize. No a právě konštatíruji, že se těch výhod ne a ne dobrat. :think:

Totiž jedinou výhodu, kterou tam pro sebe vidím, je při testování možnost kupovat jen hlavičky a tím ušetřit. No a - přinejmenším v ČR - tato výhoda prostě neplatí. Na testování se to oproti klasickým fajfkám nevyplatí.

A nevykládej tu o bakelitkách - mluvím o kvalitních Kloučkových Standardkách a KingCharleskách, proti těm jsem ještě neslyšel jediné křivé slovo a mně samotnému se z nich skvěle kouří. A vyjdou levněji - přitm jsou SAMOZŘEJMĚ hezčí, do ruky příjemnější a stylovější. V tomhle bude Flacon vždy pozadu, takže musí nabízet něco navíc jinde ... no a ptám se: kde?

připouštím ovšem, že nejsem sběratel, takže je mi šumáček, že tohleto a támhleto mi nestojí ve skříni. Nekoupím si Falcona proto, že ho ještě nemám. Posuzuji to jako fajfkař. Buďto vybírám novou dýmku proto, že se mi ta konkrétní strašně líbí (což si u Falconu nedokážu vůbec představit), nebo protože je to rozumná volba pro nějaký účel (do lesa, na testování, do mrazu, na jachtu...) No a Falcon jako rozumná volba nevychází ... nebo máš nějaký argument?
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Fanys » 07 bře. 2009, 18:25

O bakelitkách nebyla řeč za 250 až 500 se dají koupit BPK. Například tohoto buldočka jsem koupil za 350,- Kč loni v létě.

image_id: 5023
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod BATRACHOS » 07 bře. 2009, 18:47

No právě. A to bych chtěl vidět někoho, kdo by si raději vybral novou hlavičku Falcon, je-li dražší (opakuji, že už vůbec nemluvím o té ceně celé fajfky na začátku).

Sám víš, že jsem Ti toho buldočka chválil. Jedině zajímavě tu znělo to kouření v mrazu ... to by mohlo být zas niečo nové. :think:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Fanys » 07 bře. 2009, 20:09

No vždyť celou dobu s tebou souhlasím. Falcona mám, jsem s ním spokojený, ale další hlavičky již nedostane.
Naposledy upravil Fanys dne 07 bře. 2009, 22:01, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod harel » 07 bře. 2009, 20:09

... myslim, ze je kazdeho slobodnym rozhodnutim co si zoberie do lesa, ci dunhilla, falcona alebo buldocka za 300, Falcon je proste spratna, mierne extravagantna, dokonca by som sa nebal povedat tradicna vecicka, ktora, vzhladom na svoju cenu, by nemala chybat v klasickej zbierke milovnika fajok, A ten mraz je naozaj mimoriadny zazitok !
Este jeden postreh. Ked si clovek na Falcona zvykne zacne ho fajcit veeelmi sucho, vsetka, aj nepatrna vlhkost konci mimo hlavicky a tabaku, cize pod nou.
Nestavajte a neprirovnavajte Falcona k lacnym fajkam. Vobec si to nezasluzi. Falcon je ina fajka, iny marketing, ale je fakt super a kazdemu ho doporucujem.
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Fanys » 07 bře. 2009, 20:13

Neporovnávám Falcona s levnými dýmkami, jen říkám, že než kupovat další hlavičky, tak raději zkusím něco jiného.
Plechové dno je holt plechové dno. :plaster:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod BATRACHOS » 07 bře. 2009, 21:05

harel píše:... myslim, ze je kazdeho slobodnym rozhodnutim co si zoberie do lesa, ci dunhilla, falcona alebo buldocka za 300, Falcon je proste spratna, mierne extravagantna, dokonca by som sa nebal povedat tradicna vecicka, ktora, vzhladom na svoju cenu, by nemala chybat v klasickej zbierke milovnika fajok, A ten mraz je naozaj mimoriadny zazitok !
Este jeden postreh. Ked si clovek na Falcona zvykne zacne ho fajcit veeelmi sucho, vsetka, aj nepatrna vlhkost konci mimo hlavicky a tabaku, cize pod nou.
Nestavajte a neprirovnavajte Falcona k lacnym fajkam. Vobec si to nezasluzi. Falcon je ina fajka, iny marketing, ale je fakt super a kazdemu ho doporucujem.


Tak s čím porovnávat?

S ruční výrobou pana Hápa? To by tedy Falcon dopadl...
Ty Kloučkovy standardky jsou sice levné, ale kouří se z nich skvěle. Takže to bych se spíš obával, jestli se s nimi Falcon dá porovnávat. To jako zcela vážně. Hodulovky mi třeba tolik nevyhovují, i když jsou mnohem více ruční práce a stojí ještě jednou tolik.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod LazyBug » 07 bře. 2009, 22:26

hmmm...
Mám pocit že čo sa falconiek týka, veľmi dôležitú úlohu tu hrá najmä vkus - ak sa to niekomu nepáči, proste sa ani nezamýšľa nad výhodami/nevýhodami. V mojom prípade to aspoň tak bolo. Keď som ju videl zopár ľuďom v hube a zistil som že to nevyzerá úplne prepadácky (ba naopak!!), začala sa mi páčiť, začal som sa o ňu zaujímať. A keď som zistil že ju môžem mať za necelch 30 libier, neváhal som ani minútu. Okrem toho si myslím že táto fajka bude celkom v súlade s mojou experimentátorskou a trochu rebelskou osobnosťou :smoke1:
Uživatelský avatar
LazyBug
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 30
Věk: 39
Registrován: 07 zář. 2008, 15:58
Bydliště: Nová Dubnica

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků