Falcon Pipes

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Aký máte vzťah k fajkám Falcon (a podobným)?

Ešte som o nich nepočul
14
6%
Nemám a ani po tom netúžim
65
26%
Nemám, ale uvažujem si kúpiť
95
37%
Mám, ale nie som spokojný
3
1%
Mám, ale nie je to nič extra
9
4%
Mám, a som celkom spokojný
47
19%
Som veľký fanúšik
21
8%
 
Celkem hlasů : 254

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Scalex » 07 bře. 2009, 22:42

BATRACHOS píše:S ruční výrobou pana Hápa? To by tedy Falcon dopadl...
Ty Kloučkovy standardky jsou sice levné, ale kouří se z nich skvěle. Takže to bych se spíš obával, jestli se s nimi Falcon dá porovnávat. To jako zcela vážně.


A proč vůbec porovnávat? Dá se snad porovnávat špičkový nautrál se špičkovou latakií? Dá se u špičkového jablka a špičkové hrušky objektivně říci, co z toho je lepší ovoce?

Přiznám se, že tohle kritizování, aniž by měl člověk vlastní zkušenost, je mi z duše protivné. Falcon se ti vizuálně nelíbí a nevzbuzuje v tobě důvěru. Budiž. Ale věty typu "Srovnání s Hápem? To by Falcon dopadl" nejsou ničím, než ultrasubjektivním hodnocením jediného člověka. Řečnická věta "To by tedy Falcon dopadl" má ve skutečnosti jediný význam: "U Batrachose by Falcon v souboji s Hápovkami prohrál". Nic víc, nic míň. Názor jediného člověka. Takže síla platnosti tohoto názoru je ve skutečnosti velice slabá. O to víc, když vím, že jsi Falcona nikdy neměl v puse a absolutně netušíš, jak se z něj kouří.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod harel » 07 bře. 2009, 22:52

:arrow: BATRACHOS
Tak s čím porovnávat?


... nechapem naco potrebujes silou mocou porovnavat ! Snazil som sa iba naznacit, ze Falcon nie je ziadny modny vystrelok, ale normalne patri do historie fajok, prvy krat ma s nou zoznamil kolega - fotograf asi 65 rocny, kt si ju kupil ked studoval FAMU v Prahe a ma ju do dnes.
Nerozumiem co chces porovnavat, kup si ju zoznam sa s nou, skus si ju zapalit a zhodnot. Tieto teoreticke pisacky co keby a ako stoja za prd ... :ok:

P.S. Tento prispevok som pisal este pred citanim Scalexoveho ale uplne sa s nim stotoznujem.
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod BATRACHOS » 07 bře. 2009, 23:08

Tak jinak: je tu někdo, kdo by před Hápem dal přednost Falconu?
Bral jsem jako samozřejmé, že ne. Pokud se mýlím, máte klávesnice. :wink:

Protože dosud neznám nikoho, komu by se Falcon líbíl víc než klasická fajfka, tázal jsem se, zdaliž mi neuniká nějaký důvod, proč Falcon míti. To je, prosím, porovnávání.
Když si prohlížím "užitkové" fajfky a uvažuji, že bych si nějakou koupil, tak si vybírám tu, která se mi zdá pro daný účel nejlepší - tedy je srovnávám, tedy porovnávám. Stejně jako když si vybírám notebook nebo auto, nebo olivy k večeři.
Popravdě nevím, jak bych to dělal jinak.

Leda že bych upřednostnil tu estetickou kvalitu - úvodní premisa ovšem zněla, že neznám nikoho, kdo by to v případě Falconu myslel vážně.

Falcon jsem se pokusil definovat jako fajfku, která obětuje vzhled a pocit ve prospěch funkce (jinými slovy: ošklivá, ale přinášející výjimečné výhody). Ptal jsem se zkušených kuřáků Falcona, které funkce by to byly, aby mne přesvědčily obětovat ten pocit. A dodal jsem, že ať dělám co dělám, žádnou takovou nenacházím ... až na to kouření v mrazu.

:arrow: Harel
Zdá se mi to jen, že tohle fórum je určeno na vyměňování názorů na fajfky :?:
Nebo jsem si spletl lokál? My se nebavíme o tom, v čem je podle našeho názoru přednost toho či onoho? Tak o čem že tedy? :think:
Naposledy upravil BATRACHOS dne 07 bře. 2009, 23:18, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod LazyBug » 07 bře. 2009, 23:18

Zaujímavá diskusia!

Myslím že už len to že niektorí z nás majú Falcona je dôkazom o tom, že falcona pred nejakou inou fajkou uprednostnili. Mne sa na nej napríklad páči PRÁVE to, že je INÁ!! Pre mňa je kúpa falcona vstup do niečoho nového. Svojim spôsobom je to trochu vzrušujúce a keď tak nad tým uvažujem, toto je prvá fajka, ktorú som si nekúpil kvôli tomu, že by sa mi páčila ;) Hoci sa teším na Image, ktorý mi bude robiť :think:
Dáva to vôbec zmysel :smoke3:

:arrow: Scalex : páči sa mi ako si to napísal :clamp: :clamp:
Uživatelský avatar
LazyBug
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 30
Věk: 39
Registrován: 07 zář. 2008, 15:58
Bydliště: Nová Dubnica

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod harel » 07 bře. 2009, 23:36

:arrow: Batrachos

... este sa mam co ucit :wink:
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Mopic » 07 bře. 2009, 23:47

BATRACHOS píše:...Falcon jsem se pokusil definovat jako fajfku, která obětuje vzhled a pocit ve prospěch funkce (jinými slovy: ošklivá, ale přinášející výjimečné výhody). Ptal jsem se zkušených kuřáků Falcona, které funkce by to byly, aby mne přesvědčily obětovat ten pocit. A dodal jsem, že ať dělám co dělám, žádnou takovou nenacházím ... až na to kouření v mrazu...

Nemůžu sice porovnávat z pohledu kouření, protože jak jsem psal výše, mám pouze zděděné tělo s prasklou hlavičkou, ale jedna výhoda mě napadá zcela okamžitě a vzhledem ke konstrukci falconek i zcela logicky: někam cestuji a jsem z nějakého důvodu omezen ve velikosti zavazadla. Pět hlaviček a jedno tělo zabere podstatně menší prostor než 5 klasických dýmek. Navíc možnost poškození na cestách je daleko menší než u klasických dýmek. Viděl bych to jako ideální dýmku pro extrémní cestování a outdoorové aktivity.
Až si pořídím novou hlavičku, pokusím se falconku zhodnotit i z pohledu kouření.
Uživatelský avatar
Mopic
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 155
Věk: 56
Registrován: 14 úno. 2009, 22:21
Bydliště: Hradec Králové

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Scalex » 08 bře. 2009, 00:53

BATRACHOS píše:Tak jinak: je tu někdo, kdo by před Hápem dal přednost Falconu?
Bral jsem jako samozřejmé, že ne. Pokud se mýlím, máte klávesnice. :wink:


No tak to jako samozřejmé neber. Ve chvíli, kdy budu mít chuť a touhu si koupit Falcona, dám mu přednost před Hápem. Protože jsme opět u jablek a hrušek. Falcon a Háp se NEDAJÍ srovnávat.

BATRACHOS píše:Protože dosud neznám nikoho, komu by se Falcon líbíl víc než klasická fajfka,


Opět klasická žabí slovní manipulace. 8^) Jednak takoví lidé jsou, i když je neznáš. Druhak - proč by se mi Falcon musel líbit víc než klasika? On se mi nemusí líbit víc a přesto ho můžu chtít. Neměl jsem žádný rozumný důvod, proč chtít dýmku z olivového dřeva. Nelíbí se mi víc než klasika, nemá oproti briaru pražádné výjimečné vlastnosti, ale prostě mě jednoho dne napadlo, že bych si takovou dýmku mohl koupit a tak jsem si ji koupil. Jen tak, bezdůvodně.

BATRACHOS píše:tázal jsem se, zdaliž mi neuniká nějaký důvod, proč Falcon míti. To je, prosím, porovnávání.
Když si prohlížím "užitkové" fajfky a uvažuji, že bych si nějakou koupil, tak si vybírám tu, která se mi zdá pro daný účel nejlepší - tedy je srovnávám, tedy porovnávám.


Ano, ale to je srovnávání subjektivní, protože tvé důvody jsou jen tvé, můj důvod pro tebe může být malicherný a naopak pro tebe je podstatné něco, co já zcela pomíjím. Proto se ohrazuju proti některým tvým tvrzením, která jsou formulována tak, jako by šlo o objektivní pravdu a ne o subjektivní názor. Nepíšeš "U mně by Falcon prohrál". Píšeš to ve stylu "Falcon by prohrál a basta".

BATRACHOS píše:Leda že bych upřednostnil tu estetickou kvalitu - úvodní premisa ovšem zněla, že neznám nikoho, kdo by to v případě Falconu myslel vážně.


Tak si udělej první čárku za mě. Falcon se mi líbí, zejména rovný typ. Pokukuju po něm už dlouho a jakmile budou volné finance, jdu do něj.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod BATRACHOS » 08 bře. 2009, 01:58

Mopic píše:Nemůžu sice porovnávat z pohledu kouření, protože jak jsem psal výše, mám pouze zděděné tělo s prasklou hlavičkou, ale jedna výhoda mě napadá zcela okamžitě a vzhledem ke konstrukci falconek i zcela logicky: někam cestuji a jsem z nějakého důvodu omezen ve velikosti zavazadla. Pět hlaviček a jedno tělo zabere podstatně menší prostor než 5 klasických dýmek. Navíc možnost poškození na cestách je daleko menší než u klasických dýmek. Viděl bych to jako ideální dýmku pro extrémní cestování a outdoorové aktivity.
Až si pořídím novou hlavičku, pokusím se falconku zhodnotit i z pohledu kouření.



Ano ano, to jsem si dokonce léta myslel. V Anglii jsem totiž venku viděl spoustu lidí to kouřit, tak jsem si říkal, že tam by se taková podivnost neujala, kdyby nebyla nějak výhodná.
Fanýs ale již několikrát na Muňce něco říkal o choulostivosti toho kouřového kanálku, že je velice křehký a i při slabém tlaku že by se mohl zlomit ... :?: To jsem, možná neoprávněně, bral jako vyvrácení té domněnky o outdoorové odolnosti. Jinak by to bylo jasné, to bych samozřejmě bral jako pádné opodstatnění.

:arrow: Scalex
Je to sice :ot: , ale tohle mi fakt nedá:

Opět klasická žabí slovní manipulace. 8^) Jednak takoví lidé jsou, i když je neznáš. Druhak - proč by se mi Falcon musel líbit víc než klasika? On se mi nemusí líbit víc a přesto ho můžu chtít. Neměl jsem žádný rozumný důvod, proč chtít dýmku z olivového dřeva. Nelíbí se mi víc než klasika, nemá oproti briaru pražádné výjimečné vlastnosti, ale prostě mě jednoho dne napadlo, že bych si takovou dýmku mohl koupit a tak jsem si ji koupil. Jen tak, bezdůvodně.

Asi jsem tedy blázen, ale když mám vedle sebe dvě věci a jedna se mi líbí víc, tak si vyberu právě ji, pokud není funkčně méně výhodná. Nevím, já to opravdu jinak nedokážu.
A vzhledem k tomu, že mám (možná jen já) omezené prostředky, tak vždy volím mezi více fajfkami, co mne zajímají a líbí se mi.
A kupodivu :P si vždy z nich zvolím tu, která se mi líbí nejvíc. Ty ne?

To, že si vyberu hrušku a ne jablko, a neuvědomuji si, že to dělám z nějakého důvodu, ještě neznamená, že to z toho důvodu nedělám. Jen nedokážu udělat tu sebereflexi. Mohu si to uvědomit později, nemusím si to uvědomovat vůbec. To ale neznamená, že tam ten důvod není.
To jen znamená, že buď mi to není shůry dáno, nebo spíš nejsem ochoten se zamýšlet nad příčinami svého jednání. A to bych skoro řekl, že ne jen podle mne :wink: .
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod jcp » 08 bře. 2009, 07:37

:arrow: Batrachos
osm (celkově) nadprůměrně dlouhejch příspěvků které je možno shrnout do prostého konstatování že si Falcon nehodáš pořídit neb se ti nelíbí a nejsi ochoten (nikoli schopen .. :wink: ) pochopit lidi s opačným názorem .. tomu říkám výkon :clamp:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Fanys » 08 bře. 2009, 09:52

Žabáku s dýmkami to je jako s ženami. Vždy chceš jinou než máš doma. Falconka je jiná.
Podkud chceš nějakou technickou výhodu (protože pár gramů ušetřených při cestování neberu jako důvod), tak je neobyčejně pohodlná na držení v zubech.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod klasik51 » 08 bře. 2009, 11:27

Mě se Falcon líbí, vzhledem, tedy svojí zajímavostí, prostě je jinej. Tak jako Scalex, rád by jsem si ho pořídil.
Ale vždycky se mi do toho sakra přimotá nějaká dunhillka. :oops: :roll:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod littlebull » 08 bře. 2009, 11:28

klasik51 píše:Mě se Falcon líbí, vzhledem, tedy svojí zajímavostí, prostě je jinej. Tak jako Scalex, rád by jsem si ho pořídil.
Ale vždycky se mi do toho sakra přimotá nějaká dunhillka. :oops: :roll:

Nóó, to sis u Žabáka šplhnul :roll: :D :D
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod jcp » 08 bře. 2009, 11:34

littlebull píše:Nóó, to sis u Žabáka šplhnul :roll: :D :D

:lol: .. bingo .. :clamp: :ok:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod klasik51 » 08 bře. 2009, 11:34

No, ale já souhlasim se Scalexem, jenom se mi to pak nějak vymkne z ruky. :D
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod beda » 08 bře. 2009, 12:20

Já ho měl, nechutná tak jako klasika, hlavně na dně při dokuřování je to o dost horší. Dobře kouřená briarka je na dně lahoda, Falcon na dně nesaje. A ten hliník je fakt dost tenkostěnej, je to o dost méně odolná fajfka než briarky. Hlavička se dokáže snadno rozpálit a zahořet.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


cron