Ferndown

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit VII.

Příspěvekod tifik » 04 dub. 2009, 07:31

Mimochodem, nevíte, co znamená na náústku to LJS? Les John ... ?? Možná by jsme Ferndownům mohli založit vlákno, abychom to tu neprasili :wink:
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit VII.

Příspěvekod Breer » 04 dub. 2009, 07:44

tifik píše:Mimochodem, nevíte, co znamená na náústku to LJS? Les John ... ?? Možná by jsme Ferndownům mohli založit vlákno, abychom to tu neprasili :wink:


mas to tu: http://pipedia.org/index.php?title=Ferndown :smoke1:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Ferndown

Příspěvekod Nevill » 04 dub. 2009, 08:53

Takže vlastní vlákno pro Ferndowny vytvořeno, snad sem občas něco napíšete... :wink:

- Nevill
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit VII.

Příspěvekod Juri » 04 dub. 2009, 13:07

tifik píše:Mimochodem, nevíte, co znamená na náústku to LJS? Les John ... ?? Možná by jsme Ferndownům mohli založit vlákno, abychom to tu neprasili :wink:


Jojo, rozumný nápad :ok: Mimochodem, tady taktéž vysvětlení co znamená LJS
Jo a už jsi vyzkoušel svůj nový kousek, spokojenost? U mě zatím 2 x plný kotel a nemůžu si stěžovat ...excelentní kuřácké vlastnosti :clamp:
Juri
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1540
Registrován: 26 kvě. 2008, 22:33

Re: Ferndown

Příspěvekod tifik » 04 dub. 2009, 16:24

Dneska jsem ho zakouřil Halem, kouří se z něj dobře, nehřeje se, ale trochu močkoval. Pak jsem si nacpal schválně buldočka od Pavla Hápa a bylo to trochu lepší pokouření, ovšem ten už má za sebou několik kotlíků halu.
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Re: Ferndown

Příspěvekod tifik » 06 dub. 2009, 06:18

Po druhém kouření musím říct, že můj ferndown vysychá suveréně nejrychleji z dýmek, co mám. Po dokouření krásně voní, přesto, že se mi první kouření tak docela nepovedlo a druhý jsem nacpal hned druhý den.
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Re: Ferndown

Příspěvekod Juri » 06 dub. 2009, 22:29

JJ, můj F. má za sebou 4 x St. Bruno RR a chutná čím dál lépe :clamp: Kotlík začíná krásně voňet Brunem :ok: Ale po 20 to začne být tepve to pravé ořechové :lol: Každopádně jsem s F. velmi spokojen a už pomalu přemýšlím o další kousku, už aby se u Barbera objevily další - mám zálusk na ten co jsi koupil Ty :ok:
Juri
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1540
Registrován: 26 kvě. 2008, 22:33

Re: Ferndown

Příspěvekod bromden » 07 dub. 2009, 08:21

No pánové, jak o tom básníte tak jsem taky koukl na barbera a vybrat by se dalo. Ala pohledal jsem na netu, a vypadl mi názor že má jít o "anglické strojově vyráběné dýmky, průměrné kvality, za vyšší až nepřiměřené ceny"... tak nevím.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Ferndown

Příspěvekod basa333 » 07 dub. 2009, 08:33

bromden píše: No pánové, jak o tom básníte tak jsem taky koukl na barbera a vybrat by se dalo. Ala pohledal jsem na netu, a vypadl mi názor že má jít o "anglické strojově vyráběné dýmky, průměrné kvality, za vyšší až nepřiměřené ceny"... tak nevím.


přesně ten názor na ně mám také, ale proti gustu... (a třeba mají nějaké speciální kvality, o kterých nic nevíme)
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Ferndown

Příspěvekod jcp » 07 dub. 2009, 08:42

bromden píše:No pánové, jak o tom básníte tak jsem taky koukl na barbera a vybrat by se dalo. Ala pohledal jsem na netu, a vypadl mi názor že má jít o "anglické strojově vyráběné dýmky, průměrné kvality, za vyšší až nepřiměřené ceny"... tak nevím.

basa333 píše:přesně ten názor na ně mám také, ale proti gustu... (a třeba mají nějaké speciální kvality, o kterých nic nevíme)

.. The average of presently 1500 - 2000 pipes a year is sold as "Ferndown" - named for the mansion he lives in - in the UK and US, but as "L. Wood" pipes in Germany.
To many pipe dabsters Les Wood's pipes embody the revival of great English pipemaking iitiated by Ashton in the early 1980's. The high grade Moroccan and Greek plateau he prefers is oil-cured in the tradition of both Dunhill and Ashton. The pipes are renowned for their pleasant, slightly nutty flavor and remarkable smoking characteristics. They feature impeccable craftsmanship extending to very good stem / bit work, though many pipes are often a bit heavier.
But, of course, the hallmark of his work is the excellent silver work. Almost all of his pipes feature rings or ferules for spigot stems...

praví pipedia pánové .. :eh:

a v DAFŤáckým PfeifenBrevier Tome zas o nich píšou
.. Die inneren Werte der Pfeife zählen, nicht die Maserung. Allerding sind die Modelle kittfrei und nobel mit Silber verziert ..
.. tak vám hoši nevím .. :puffy:
btw Tome .. kdybys dýmky sám nevyráběl a neprodával tak bych to třeba bral, ale takhle mi to přijde krapet unfair ..
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Ferndown

Příspěvekod Juri » 07 dub. 2009, 11:10

:arrow: jcp

:clamp: :ok:

:arrow: bromden, basa333

No, co se týká vyšší a nepřiměřené ceny, tak to tedy nevím jak Vám pánové, ale mně osobně plus mínus 150 koláčů nepřipadá jako vyšší a nepřiměřená cena :think: Obzvláště za tak excelentní řemeslné zpracování se smyslem pro detail. Troufám si tvrdit, že je to jedna z nejkvalitnějších dýmek co mám....
Juri
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1540
Registrován: 26 kvě. 2008, 22:33

Re: Ferndown

Příspěvekod tifik » 07 dub. 2009, 12:30

Ohledně zpracování bych měl dvě výtky, jednu k těsnému náústku, druhou k stržené hraně na drážce, příliš odleštěné mořidlo na hrankách považuji za detail. Kuřácké vlastnosti se mi po dvou kouřeních zdají nadprůměrné, ale uvidíme časem. Vzhled je tak pěkně starobylý, tvar klasický. Jestli je to hand made nebo strojovka je mi putna, značka je mi taky celkem fuk, ale 3k za dýmku s velmi dobrými kuřáckými vlastnostmi mi připadá akorád, kvůli tomu jsem ji vlastně kupoval, chtěl jsem vidět, co se dřevem udělá to vaření v oleji.
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Re: Ferndown

Příspěvekod jcp » 07 dub. 2009, 18:57

tifik píše:Ohledně zpracování bych měl dvě výtky, jednu k těsnému náústku,

JJ, i můj případ, ale stačilo trochu nagrafitovat a OK .. ale s tím už jsem se potkal víckrát, od dunhillek po Hápovu (filtrovou) klubovku. Tohle je běžnej probém bezfiltrovek, jejich čep je o něčem jiným než čep filtrovek ..
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Ferndown

Příspěvekod Nevill » 07 dub. 2009, 19:30

bromden píše:No pánové, jak o tom básníte tak jsem taky koukl na barbera a vybrat by se dalo. Ala pohledal jsem na netu, a vypadl mi názor že má jít o "anglické strojově vyráběné dýmky, průměrné kvality, za vyšší až nepřiměřené ceny"... tak nevím.


To samé se dá říct o dýmkách Ashton nebo Dunhill...holt je to jedna parta, i když co jsem četl tak Ashton a Ferndown jsou v posledních letech hodnoceni líp než Dunhill... :think:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Ferndown

Příspěvekod beda » 07 dub. 2009, 19:50

Mám dva bezfiltrový Parkery a maj taky těsný čepy, jsou to moje nejstarší fajfky a na ty čepy jsem zatím šáhl jen grafitem. Vůbec se ty náustky neuvolňujou, jsou parakaučukový a skus maj bezkonkurenčně pohodlnej, soupeřit s nima může snad jen moje BPK, ale to je asi náhoda. Mám rád anglický fajfky.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Další

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků


cron