Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit VIII.

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit VIII.

Příspěvekod zungar » 13 lis. 2009, 17:32

Ahoj, jak to tu vidím, taky se pochlubím, Jirsovka sotva zakouřená zůstane asi na Latakii, Pěnovka bojovnice průzkumnice v první línii, tak zvaná zkoušečka nového tabáku, cellini buldoček zakoupený v trafice, kde měli veliký výběr dýmek celkem 4 kusy :-) ale je dobře vrtaná, dobře se kouří spokojenost, za tu cenu, Petersonka se Stanwellkou přišly dnes, jsou to nepolíbené panny, jo Petersonka má v náustku dírku vrtanou nahoře jak bylo již psáno. Teď dám chvíli pokoj s dýmkama, musím postupně zakuřovat a hledat tábáček mé chuti libý, postupně každé přidělit ten svůj a spokojeně pukat.image_id: 7184,image_id: 7185,image_id: 7186,image_id: 7187,image_id: 7188. Jestli tam ty obrázky budou ta děkuji za radu kolegovi Jackie sss :smoke6:

Pistacik: pokračovanie tohoto vlákna: http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?p=200514#p200514
Uživatelský avatar
zungar
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 188
Věk: 62
Registrován: 31 říj. 2009, 13:11
Bydliště: Petrovice u Karviné

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit VII.

Příspěvekod pepson » 13 lis. 2009, 18:10

Vidím,že sa zase urodilo..gratulujem všetkým :ok:
:arrow: zungar-ten buldoček,to je Proseč-mám tri (tuším Cifro má asi päť :shock: )a sú to fakt vďačné fajky.Zebrano mám chvíľku a len jedno,ale neostane to tak-určite ešte jedno pieskované pribudne,sú krásne :clamp: .Zvyšok tiež paráda :clamp:
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit VII.

Příspěvekod zungar » 13 lis. 2009, 18:30

Dík za informaci o tom cellini, nevěděl jsem co to je, proseč? a proč tam píšou cellini?
Uživatelský avatar
zungar
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 188
Věk: 62
Registrován: 31 říj. 2009, 13:11
Bydliště: Petrovice u Karviné

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit VII.

Příspěvekod pepson » 13 lis. 2009, 18:46

zungar píše:Dík za informaci o tom cellini, nevěděl jsem co to je, proseč? a proč tam píšou cellini?

Určite ti niekto odpovie fundovanejšie,ja len toľko,že Proseč (u Skutče?) je mestečko,dedina,kde sa vyrábali fajky už za komoušov a mali rôzne "značky"-Cellini,Bruyer Garantie,BPK atď.Mimochodom klubovky (teda polotovary) sú tiež vyrobené v Proseči.Tu je ich web http://www.bpkprosec.cz/
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit VII.

Příspěvekod Old Bob » 13 lis. 2009, 18:48

zungar píše:Dík za informaci o tom cellini, nevěděl jsem co to je, proseč? a proč tam píšou cellini?

http://www.pipephil.eu/logos/logo-c2.html
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit VII.

Příspěvekod pepson » 13 lis. 2009, 18:52


Tak tá Cellini je sólo firma.Fakt som si myslel,že ten buldoček je Prosečka. :oops:
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit VIII.

Příspěvekod zungar » 14 lis. 2009, 00:30

Tak nevím na čem jsem? Jestli je cellini firma nebo ne???? Vrtaná je kvalitně kouří se mi dobře a to ostatní bůh suď, mně se kouří dobře a basta.
Uživatelský avatar
zungar
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 188
Věk: 62
Registrován: 31 říj. 2009, 13:11
Bydliště: Petrovice u Karviné

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit VIII.

Příspěvekod Scalex » 14 lis. 2009, 01:17

zungar píše:Tak nevím na čem jsem? Jestli je cellini firma nebo ne???? Vrtaná je kvalitně kouří se mi dobře a to ostatní bůh suď, mně se kouří dobře a basta.


Cellini je italská firma. Pepsona spletl tvar, protože ten buldoček opravdu vypadá hodně podobně jako nejznámější tvar z Proseče (ovšem u dnešních proseček (BPK) narazit na dobré vrtání je rovno zázraku).
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit VIII.

Příspěvekod Sobpeta » 14 lis. 2009, 01:45

Paráda, koukám, že ses rozjel a tabáky samé težší kalibry. Jen tak dál... :ok:
Jo na tu Petersonku jsem taky koukal na e-trafice, pěkná, zajímavej tvar a navíc ten rustik,taky mi vrtalo hlavou jestli neobjednat,ale musím teď trochu přibrzdit, bohužel... :oops: Ten P-lip(vývod kouře na patro) je petersoňáckej patent, je to malinko jiný kouření, někomu to třeba nesedí,ale dá se na to zvyknout. Dýmky s p-lipem mi přijdou velmi elegantní.
Z řady Donegal bych rád pořídil alespoň tři dýmky jako zástupce jejich klasických tvarů, mám je rád, navíc tahle série je cenově a kvalitativně velmi přijatelná. Mám Petersonky KInsale XL17 a Kildare 80´s a nemůžu si je vynachválit(80´s byla dokonce moje úplně první dýmka)
Takže blahopřeju a ať Ti z krásných dýmek dobře chutná.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit VII.

Příspěvekod jcp » 14 lis. 2009, 08:25

pepson píše:Tak tá Cellini je sólo firma.Fakt som si myslel,že ten buldoček je Prosečka. :oops:

Nie je. Cellini není samostatná firma, ale sub-brand firmy Brebbia (v tomto případě second brand, čili řada s nižší kvalitou a taky cenou). Viz pipedia.
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit VII.

Příspěvekod mihra » 14 lis. 2009, 09:16

pepson píše: Proseč (u Skutče?) je mestečko,dedina,kde sa vyrábali fajky už za komoušov


V Proseči vyráběli dýmky když ještě chodil Lenin do školky :smoke5:
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit VIII.

Příspěvekod mihra » 14 lis. 2009, 09:36

No, tenkrát, dokonce i později, to uměli. Bohužel, až teď soudruzi z Ukrajiny (kteří tam prý pracují) dělají nějakou chybu :mrgreen: Z dřívějšího období, to ještě u nás prezidentoval Zápotocký, mám několik proseček a ty jsou naprosto bezchybné. :smoke1:
Naposledy upravil mihra dne 14 lis. 2009, 09:40, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit VIII.

Příspěvekod littlebull » 14 lis. 2009, 18:11

basa333 píše:na soudruhy z ukrajiny bych to nesváděl - přece tam musí být nějaká výstupní kontrola kvality :think:

No když už jsme tu tak OT, tak výstupní kontrola tam dle mého není, jedinej mistr umí kulový (s přehazovačkou), dokonce jsem ho to vrtání chtěl naučit. Na zaplacení kohokoli alespoň druholigového, nebo z divize, není, a tak přijde UK, někdo jí ukáže asi toto: hele takhle to má vypadat a tady se to dělá, je ta to: xx za kus. Dělej!A výsledek se brzy dostaví! Oni ty dýmky, pánové, dělají totiž ručně! A dělají je jen pro takové ty obyčejné zákazníky, co tomu tolik nerozumí a nevadí jim, když je trošku blbě vrtaná (o 5mm), ale to už je spíš do vlákénka o klubovkách. Jenže tam si to nepřečtou neregistrovaní, a to mi přijde celkem škoda. :wink:
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit VIII.

Příspěvekod Nevill » 15 lis. 2009, 13:51

Tak tady mám pár suvenýrů z Grand Prix Brno... :puffy:

image_id: 7199
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit VIII.

Příspěvekod Norbert » 15 lis. 2009, 14:02

:arrow: Nevill
Již jsem na ní koukal jak jsi dodal fotky ze soutěže, holt Hápovka je Hápovka :ok: jinak ještě jednou gratulace ke krásným časům :clamp:
Norbert
Účet zrušen
 
Příspěvky: 646
Registrován: 14 črc. 2009, 12:16

Další

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků