Jirsa

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Jirsa

Příspěvekod klasik51 » 23 pro. 2012, 20:14

Hlavně že to dopadlo. :ok:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Jirsa

Příspěvekod Dýmomil » 23 pro. 2012, 22:08

VaHa píše:Mám celkem 3 Jirsovky z posledních 4 let a jsem spokojen...

Jen u jedné jsem prokousl náústek na železničním přejezdu v Mělníku :roll:
Nicméně pan Jirsa provedl opravu příkladně a nic nechtěl ani za opravu, ani za poštovné...to mě hodně překvapilo a potěšilo...


máš dobrý chrup, mně by připravil náustek o zuby :lol: :D
Uživatelský avatar
Dýmomil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 652
Věk: 63
Registrován: 17 led. 2012, 21:41
Bydliště: Praha 9

Re: Jirsa

Příspěvekod lukask » 03 dub. 2013, 19:06

Chtěl jsem se podívat na stránky pana Jirsy www.jirsa.cz a objevuje se hláška:
Provoz prezentace byl pozastaven z důvodu nezaplacení webhostingu na serverech CzechHosting.cz

Copak se to děje? :think:
Uživatelský avatar
lukask
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 274
Věk: 44
Registrován: 04 úno. 2013, 09:10
Bydliště: Pardubice

Re: Jirsa

Příspěvekod littlebull » 03 dub. 2013, 19:30

Co na to napsat.... asi nezaplatil. :D
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Jirsa

Příspěvekod Jakub » 04 dub. 2013, 09:10

jak píše pavel....nezaplatil, a podle mých info v podstatě nevyrábí .... důvody neznám - je to jedna paní povídala
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Re: Jirsa

Příspěvekod Sobpeta » 04 dub. 2013, 13:36

Jestli to nebude tím, že je těžká doba... :plaster:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Jirsa

Příspěvekod Tapinek » 04 dub. 2013, 13:43

...a mekke náustky... ;-) :plaster: :ot:
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Jirsa

Příspěvekod Bečetka » 04 dub. 2013, 14:06

Poplatek za web a domenu rocne by měl byt v radu stokorun a imho Jirsa by se dymkama uzivil, i kdyby rozpustil zamestnance a měl delat sám na sebe 300-400 dymek rocne v odpovidajici kvalite jako kloucek, hodula apod. Divil bych se, kdyby o takovou dymku byla nouze o zakaznika i v tezke dobe... Na druhou stranu treba to tak nechce delat, pravda.
Uživatelský avatar
Bečetka
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 391
Věk: 38
Registrován: 16 úno. 2013, 10:07
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Jirsa

Příspěvekod Myre » 04 dub. 2013, 16:24

Do lajtru, čo máte s tými jeho naustkama stále? Čo som čítau tak je to predsa v posledných rokoch v pohode či nie??! To je ako spomínať na Nový rok vianočné darčeky z predminulého roka... Ja si rozmýšľam zaobstarať ako 2 lulku práve Jirsovku a takýto komentár mám potom chápať ako srandu abo ako zamlčiavaný fakt..? Napíšte mi dakto aspoň v SZ ako je to... Bude ešte vyrábať??
Myre
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 49
Věk: 31
Registrován: 13 led. 2012, 20:41
Bydliště: Bratislava - okolie

Re: Jirsa

Příspěvekod Sobpeta » 04 dub. 2013, 16:41

Jestli bude nebo nebude vyrábět je ve hvězdách. Zkus mu napsat mail, ale pochybuju, že odpoví, někteří s komunikací s ním máme své zkušenosti, že? :twisted:

Náústky to je stará historie. Kdysi používal na jejich výrobu vlastní hmotu, zde jsme si ji pojmenovali jako "jirsonit", která se mimo jiné vyznačovala tím, že velmi ráda praskala. Mnohým se stalo to, že prostě prokousli náústek. Tak to bylo tvrdé, tenké a přitom křehké. Takovou jednu jirsovku jsem měl, jsem ji teda neprokousl, ale raději jsem ji kouřil jenom z ruky, protože při skousnutí náústku a to i při opatrném to tak pružilo, že jsem opravdu věřil tomu, že nevydrží. Vydržel, asi jsem měl štěstí. :smile:
Není vyloučeno, že si právě takovou koupíš, pokud narazíš na ebonitové náústky v pohodě, ale pokud to bude připomínat akryl, pozor na to!


Jo a pohádky to opravdu nejsou.
Napiš mu a dej sem vědět, jestli žije. :wink:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Jirsa

Příspěvekod lukask » 05 dub. 2013, 08:02

Včera jsem se stavoval u pana Prouzy v Stanislaw Cigar & Pipe Shop Hradec Králové a sám mi říkal, že za dobrých časů pan Jirsa objížděl a nechával osahat a vybrat své dýmky. Pak s tím ale přestal. Proto ani on už ve svém krámku jeho dýmky neprodává. Každopádně, mě se víc líbily jeho starší dýmky. Ty poslední mě neoslovily. Ale určitě bych jednu v budoucnu chtěl. Proto doufám, že s tím neskončí...
Uživatelský avatar
lukask
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 274
Věk: 44
Registrován: 04 úno. 2013, 09:10
Bydliště: Pardubice

Re: Jirsa

Příspěvekod littlebull » 05 dub. 2013, 09:10

Jirsovek se zatím po trafikách válí, někde se zastav a vyber, to nebude problém.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Jirsa

Příspěvekod Bečetka » 05 dub. 2013, 09:27

Jirsa pry 70% produkce vyvazi, tak uz asi nemel zapotrebi tolik objizdet obchody u nas. Nasvedcovalo by tomu i to, z v praze v delamottu mají opravdu qanta jirsovych dvojkovych dymek za litr. Ze jsou dvojkove je teda muj nazor, mám odsud dvě. Kresba nic moc, ale jinak jsou to me oblibene kusy. Tak z toho bych spekuloval, ze to lepsi posila ven.
Uživatelský avatar
Bečetka
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 391
Věk: 38
Registrován: 16 úno. 2013, 10:07
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Jirsa

Příspěvekod Sobpeta » 05 dub. 2013, 15:44

Pravda je, že Jirsa dělal velmi pěkné dýmky, když začínal. Byl to takový řekl bych zápal, snažil se vymýšlet nové tvary a víc si výrobu hlídal. Sám jednu takovou mám a chystám se pořídit si ještě jednu, která se tu u nás válí v jedné trafice snad už deset let.
Postupem času mi jeho dýmky z pozdějších let začaly připadat jakési mdlé, bez nápadu, jako by ho to přestalo bavit. No a v současnosti se domnívám, že už ho to nebaví vůbec... :palm:
O tom jeho přístupu ohledně objíždění zákazníků, oprav a reklamací zpočátku jeho dráhy by myslím lépe povyprávěl Miloš Cerman, který s ním má rovněž své zkušenosti.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Jirsa

Příspěvekod Bečetka » 05 dub. 2013, 16:02

Nevím, zda je tu známo tohle video.
http://www.youtube.com/watch?v=zAgBO_paOPg

Je nad mé síly to tu příspěvek po příspěvku prohledat. Pokud to tu už je, prosím moderátora o smazání. Ve videu se ukazuje, jak Jirsa postupně přešel na seriovou strojní výrobu prostřednictvím různých ženštin a zřejmě na výrobu už jen z větší "dohlížel". Nějak se mi nechce věřit, že by dovedl firmu zugrunt. Jedině že by příliš spoléhal na pár zahraničních odběratelů, kteří mu pak přestali odebírat a českej trh už mu to nezachránil. Jsem ale přesvědčenej, že Jirsa ve větší nebo menší velikosti bez problémů přežije.

Co se týče jeho novější produkce (tu počáteční prakticky neznám), má několik zdařilejších tvarů, ale cca 80% je nuda.
Uživatelský avatar
Bečetka
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 391
Věk: 38
Registrován: 16 úno. 2013, 10:07
Bydliště: Týn nad Vltavou

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 18 návštevníků


cron