Switch to full style
Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.
Odeslat odpověď

Jirsa

15 úno. 2010, 23:13

Kúpil som si "4hviezdickovú" svetlú Jirsovku a musim povedat, ze som sa celkom slusne sklamal, ked som mal po kratsom case zlté prsty a papierový kapesník ktorým som ju jemne otrel bol krásne kanárikovo zltý. Tak ma napadlo ze ten kosostvorec na nej asi naozaj nieco vyjadruje...

Re: Jirsa

16 úno. 2010, 08:58

Firo píše:Kúpil som si "4hviezdickovú" svetlú Jirsovku a musim povedat, ze som sa celkom slusne sklamal, ked som mal po kratsom case zlté prsty a papierový kapesník ktorým som ju jemne otrel bol krásne kanárikovo zltý. Tak ma napadlo ze ten kosostvorec na nej asi naozaj nieco vyjadruje...


No shodou okolností se to samé stalo jednomu kolegovi z pražské buňky, akorát že dýmka byla v černém rustiku, takže ruce a kapesník z toho měl černé. To vypadá jako by ty dýmky byly jen namořené a už nebyly vyleštěné carnaubou... :smoke3:

Re: Jirsa

16 úno. 2010, 09:19

Že by vyvinul vedle materiálu na náústky jirsonitu i nový vosk carnaub-nit(resp. carnaub-nic :mryellow: ) ?

Re: Jirsa

16 úno. 2010, 10:16

Nejen Jirsovky. Byl jsem před časem přítomen ve Štěpánské, když tam se stejným problémem předváděl zákazník svoji nedávno koupenou výroční Petersonku :!:

Re: Jirsa

16 úno. 2010, 11:40

Nevill píše:
No shodou okolností se to samé stalo jednomu kolegovi z pražské buňky, akorát že dýmka byla v černém rustiku, takže ruce a kapesník z toho měl černé. To vypadá jako by ty dýmky byly jen namořené a už nebyly vyleštěné carnaubou... :smoke3:


Mohu potvrdit, tím postiženým jsem byl bohužel já. Díky Basově péči je už dýmka opět ve službě a nešpiní. :clamp: Ale takové věci by se opravdu stávat neměly a od výrobků firmy "Polotovary Jirsa" mne to spolehlivě odradilo... :alfajka:

Re: Jirsa

16 úno. 2010, 11:55

Nevill píše:
No shodou okolností se to samé stalo jednomu kolegovi z pražské buňky, akorát že dýmka byla v černém rustiku, takže ruce a kapesník z toho měl černé. To vypadá jako by ty dýmky byly jen namořené a už nebyly vyleštěné carnaubou... :smoke3:
Scott píše:
Mohu potvrdit, tím postiženým jsem byl bohužel já. Díky Basově péči je už dýmka opět ve službě a nešpiní. :clamp: Ale takové věci by se opravdu stávat neměly a od výrobků firmy "Polotovary Jirsa" mne to spolehlivě odradilo... :alfajka:


No, pokud by je prodával za ceny firmy Polotovary BPK. :think:

Re: Jirsa

16 úno. 2010, 12:28

Niečo podobné mám s Butz Choquin Cybéle,ale v tmavo ružovom :evil: (pôv. cena bola 144 euro).Niekde som sa tu dočítal,že sa to po čase ochmatá,ale to nie je riešenie.Odporúčate naniesť karnaubu a preleštiť?

Re: Jirsa

16 úno. 2010, 12:59

Já se teda musím Jirsy zastat, mám od něj sice jen jednu dýmku ale je naprosto bez problémů a dokonce je moje zatím asi nejoblíbenější. :ok:

Re: Jirsa

16 úno. 2010, 13:59

Naware píše:Já se teda musím Jirsy zastat, mám od něj sice jen jednu dýmku ale je naprosto bez problémů a dokonce je moje zatím asi nejoblíbenější. :ok:


já jich mám pět, z toho čtyři z dřívějších dob kdy ještě dělal náústky z ebonitu (všechny v pohodě, spokojenost) a jednu tu naši klubovku s náústkem z jirsonitu (tam se bojím že ten náústek asi jednou prokousnu)...dřív bych ty jeho dýmky býval s klidným svědomím doporučoval, ovšem ze zkušeností co jsem tak měl možnost vidět a slyšet v poslední době tedy opravdu nevím... :think:

Re: Jirsa

16 úno. 2010, 14:01

Od Jirsy mám celkem 5 fajek, výroba v rozmezí asi 14 let. Poslední vloni na podzim.
Myslím, že o Jirsovkách celkem něco vím.

Mají známé slabiny - oxidující a tenkostěnné náústky, lze ovšem vybrat i kousky s akrylem.
A za druhé - rozhodně nelze Jirsovky brát jinak než jako strojové standardky. Takže dát do nich více, než za kolik se dají v akci pořídit v Dellamotu, je hloupost.

Ale s těmito premisami jsou to vcelku dobré fajfky, nesmí ovšem od nich člověk čekat víc, než co je právě dáno premisami.
Co se barvení týče, to se občas stává u mnoha firem ... to bych tvrdě reklamoval.
To je nezpochybnitelná vada, na rozdíl od prokousnutých náústků.
Pokud špiní, tak to musí uznat každý.
A pokud ne, tak ho to vyjde sakra draho - přeci jen je nás dost a fajfky si občas kupujeme. :twisted:

Re: Jirsa

16 úno. 2010, 14:23

takze k Jirsovi :think: ...fajocky mam tri, z toho jedna klubovka z jirsonitom, zatial drzi :pray: jedna sandblast od Michala a jednu som kupoval z UK, zatial som spokojny, z vsetkych troch bafam, ale dalsiu jirsovku si asi nekupim, cize suhlasim s tym co napisal Nevill :ok: :smoke1:

Re: Jirsa

16 úno. 2010, 14:57

Tým fajkám, čo púšťajú farbu by asi najviac pomohla jemnučká vrstva riedkého šelaku na fixovanie farby a potom karnaubu. To hovorí amatérsky kutil vo mne. Zákazník vo mne hovorí: tvrdo reklamovať! Je to výrobná vada...jednoznačne.

Re: Jirsa

16 úno. 2010, 18:34

tritrek píše: jemnučká vrstva riedkého šelaku na fixovanie farby a potom karnaubu

:roll: no ještě žes tam dopsal toho amatérskýho kutila, jinak to brát nelze.

..k tomu pouštejícímu moření, no že se to stane dobrá, ale profíkovi by nemělo. Nedovedu si představit, že koupím auto a ono mi přes noc voprší na základovku.

Re: Jirsa

16 úno. 2010, 19:27

bola kupovaná odo mňa na etrafike? ak áno, tak ma to úprimne mrzí a navrhujem buď vrátenie peňazí alebo vyreklamovanie.

Re: Jirsa

16 úno. 2010, 19:27

littlebull píše: Nedovedu si představit, že koupím auto a ono mi přes noc voprší na základovku.

A co ta matná hrana na Tvé Oktávii :plaster:
Odeslat odpověď