Jirsa

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Jirsa

Příspěvekod Sobpeta » 16 říj. 2010, 13:52

To sice nepíše, ale začátečníky blbne rozhodně. Ti totiž znají filtry 6mm a 9mm a mohou předpokládat, že to je jejich průměr. Každopádně p.Jirsa je zřejmě jediný, který uvádí přesný rozměr filtru místo uvedení zažité velikosti. :wink:

A vidíme, že jednoho dýmkaře to popletlo dostatečně. :wink:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Jirsa

Příspěvekod Mack » 16 říj. 2010, 14:16

mihra píše:On přece nepíše, že vrtání je 8mm, ale "dýmka připravena na 8mm filtr", což je průměr filtru samotného, tudíž nikoho neblbne :smoke1:

blbne, chtěl bych vidět někoho, kdo si koupí krabičku, kde je napsáno "filter 9m/m" a kluše domů, popadne šupléru, a ověřuje si, zda je to pravda...a že filtry mají trochu menší průměr, aby šly vytáhnout, když nabudou močkou při kouření je nabíledni..
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Jirsa

Příspěvekod JaN » 16 říj. 2010, 16:20

Děkuji vám všem, zatím mám totiž samé bezfiltrovky, takže jsem patřičné rozměry neznal.. Zase jsem o něco chytřejší.. Děkuji :clamp:
Uživatelský avatar
JaN
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 523
Věk: 40
Registrován: 01 čer. 2010, 11:51
Bydliště: Brno

Re: Jirsa

Příspěvekod bikerrm » 20 pro. 2010, 21:11

od jirse mám dvě dýmky a sú skvělé,buldočka a bentku tú mám dokonce nejradši
Uživatelský avatar
bikerrm
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 233
Věk: 50
Registrován: 11 pro. 2010, 19:39
Bydliště: kyjov

Re: Jirsa

Příspěvekod Erik » 28 pro. 2010, 20:56

Zrovna jsem si koupil první dýmku Jirsa a jsem velice zklamán, protože do ní nenacpu 9mm filtry a bez filtru jí kouřit nechci. :evil:
Erik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 26 pro. 2010, 21:07
Bydliště: Praha

Re: Jirsa

Příspěvekod littlebull » 28 pro. 2010, 21:04

Hmm, to je špatně, to je jako přijít domů a říct, koupil jsem si auto, ale prodali mi dodávku a já jsem zklamán neb jsem chtěl jezdit sporťákem. :think: Možná se stačilo v obchodu podívat, případně zeptat.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Jirsa

Příspěvekod Copatej » 28 pro. 2010, 21:13

Erik píše:Zrovna jsem si koupil první dýmku Jirsa a jsem velice zklamán, protože do ní nenacpu 9mm filtry a bez filtru jí kouřit nechci. :evil:


Je to nějaké divné... :think: ptal si se prvotně v několika vláknech na Stanislawky a Petersonky - kde ti bylo řádně poraděno a nakonec si sám zvolíš Jirsu :palm: :think: K tomu není moc co dodat :wink:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Jirsa

Příspěvekod Sobpeta » 28 pro. 2010, 21:21

:arrow: Erik

Abysme Tě správně pochopili. Je to bezfiltrovka, nebo se tam ten filtr prostě nevejde? Do jedné Jirsa/F(F-značí filtrovka), kterou jsem měl tu čest mít v ruce se totiž uhlíkovej Stanwell absolutně nevešel. Předpokládám, že bezfiltrovku od filtrovky bys po sundání náústku poznal... :wink:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Jirsa

Příspěvekod littlebull » 28 pro. 2010, 21:26

Jo, varianta špatného rozměru filtrové komory mi nenapadla, ale to se asi může stát jen u Jirsy
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Jirsa

Příspěvekod Milos Cerman » 28 pro. 2010, 21:45

Tak mi to nějak vrtalo v hlavě :think:
Filtr Adventurejsem vzal šuplerou, a on má 8,07 mm x 36 mm.
:arrow: Eriku, jak se ti filtr nevejde ? nejde tam strčut, alebo s ním nejde dýmku "dovřít" ?
Obojí je možný.
Myslím, že by bylo nejlepší sejít se s někým znalým věci. Tuším, že se prezentuješ jako pražák, a tam je dost dýmkařů. Domluv se, a někdo se s tebou jistě sejde, anebo se zastav na slezině buňky :ok:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Jirsa

Příspěvekod Erik » 28 pro. 2010, 22:28

No vůbec tam nejde nacpat, je pravda, že jsem se ptal na Petersonky a Stanislawy, ale dneska jsem zašel do ráje kuřáků v Plzni a Petersonku co jsem chtěl, ta která mi byla právě tady doporučená, tam neměli, tak mi prodavač poradil tohodle jirsu http://www.dymky-online.cz/dymka-jirsa-select-3.html , tak jsem si ho koupil a když jsem se do něj doma snažil dát filtr, tak se mi to prostě nepovedlo, řekl bych že je špatně vrtaná, proto se pozitří půjdu ještě do prodejny zeptat, no a možná si doplatím a opravdu si koupím nějakého Petersona.

pozn.: ANO je to filtrovka, takže jsem do ní v prodejně nezkoušel dát filtr.
Erik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 26 pro. 2010, 21:07
Bydliště: Praha

Re: Jirsa

Příspěvekod viridis » 28 pro. 2010, 22:48

Erik píše:... prodavač poradil tohodle jirsu

Pekná fajka. Ešte by sa dala situácia riešiť kompromisom. A totižto používať miesto uhlíkového filtra filter balzový.
Tie si môžeš upraviť na špecifický rozmer na mieru. :)

Ale s balzou je to malinko nešikovnejšie oproti uhlíkovému filtru.
Uživatelský avatar
viridis
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 194
Registrován: 03 pro. 2010, 13:18
Bydliště: Ocova, Zvolen, Slovakia

Re: Jirsa

Příspěvekod Erik » 28 pro. 2010, 23:02

O balzovym filtru jsem přemýšlel, ale nakonec jsem se rozhodl, že asi dymku vrátím, připlatím 400 a koupím si toho Petersona.
Erik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 26 pro. 2010, 21:07
Bydliště: Praha

Re: Jirsa

Příspěvekod Copatej » 29 pro. 2010, 00:00

Trochu sis dovyplnil profil a píšeš, že jsi student a v tomto příspěvku píšeš, zda by ti nemohl koupit dýmku tvůj syn, byť ještě ne 18 - ti letý...sorry, ale nějak mi to celé nesedí...nerad bych tě nějak nechtíc kompromitoval, ale je to jen tím, že všechny příspěvky se snažím pozorně číst... :think:

Navíc i ty sám jsi dle profilu Pražák, tak proč kupovat v Plzni...je to celé nějaké zamotané...

Vyplývá mi z toho, že tobě samotnému není ještě ani 18 a sháníš veškeré dostupné informace a snažíš se to tady maskovat...
Neboť sis nevyplnil ani věk...

Erik píše:Dobrý den, začinám s kouřením dýmky a právě se nemůžu rozhodnout, jestli si mam koupit nějakou
lepší Stanislaw nebo trochu připlatit a koupit levnějšího Petersona, také se chci zeptat jestli jsou dýmky Stanislaw vrtány na filtry 9mm, a jestli mi dýmku může koupit syn, který je z Prahy, ale ještě mu nebylo 18. Předem díky za radu Erik
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Jirsa

Příspěvekod Klaby » 08 čer. 2011, 15:48

Ahoj,
nejsem přes dýmky nějakým velkým odborníkem, ale včera mi přišla nová dýmky od Jirsy a moc se mi nelibil její vývrt, který se mi zdá docela velký a ne moc profesionálně provedený, zasílám zde odkazy na foto, jelikož bych se vás jako odborníků chtěl zeptat, jestli to je v pořádku. Děkuji za odpověď.

http://imageshack.us/f/10/foto1th.jpg/
http://imageshack.us/f/801/foto2mk.jpg/
http://imageshack.us/f/828/foto3ui.jpg/
http://imageshack.us/f/862/foto4rw.jpg/
Klaby
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 08 čer. 2011, 15:33

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 28 návštevníků