Jirsa

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Jirsa

Příspěvekod Firo » 15 úno. 2010, 23:13

Kúpil som si "4hviezdickovú" svetlú Jirsovku a musim povedat, ze som sa celkom slusne sklamal, ked som mal po kratsom case zlté prsty a papierový kapesník ktorým som ju jemne otrel bol krásne kanárikovo zltý. Tak ma napadlo ze ten kosostvorec na nej asi naozaj nieco vyjadruje...
Firo
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 4
Věk: 44
Registrován: 15 úno. 2010, 21:58

Re: Jirsa

Příspěvekod Nevill » 16 úno. 2010, 08:58

Firo píše:Kúpil som si "4hviezdickovú" svetlú Jirsovku a musim povedat, ze som sa celkom slusne sklamal, ked som mal po kratsom case zlté prsty a papierový kapesník ktorým som ju jemne otrel bol krásne kanárikovo zltý. Tak ma napadlo ze ten kosostvorec na nej asi naozaj nieco vyjadruje...


No shodou okolností se to samé stalo jednomu kolegovi z pražské buňky, akorát že dýmka byla v černém rustiku, takže ruce a kapesník z toho měl černé. To vypadá jako by ty dýmky byly jen namořené a už nebyly vyleštěné carnaubou... :smoke3:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Jirsa

Příspěvekod messin » 16 úno. 2010, 09:19

Že by vyvinul vedle materiálu na náústky jirsonitu i nový vosk carnaub-nit(resp. carnaub-nic :mryellow: ) ?
Uživatelský avatar
messin
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 640
Věk: 52
Registrován: 10 bře. 2005, 10:52
Bydliště: Odolena Voda

Re: Jirsa

Příspěvekod mihra » 16 úno. 2010, 10:16

Nejen Jirsovky. Byl jsem před časem přítomen ve Štěpánské, když tam se stejným problémem předváděl zákazník svoji nedávno koupenou výroční Petersonku :!:
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Jirsa

Příspěvekod Scott » 16 úno. 2010, 11:40

Nevill píše:
No shodou okolností se to samé stalo jednomu kolegovi z pražské buňky, akorát že dýmka byla v černém rustiku, takže ruce a kapesník z toho měl černé. To vypadá jako by ty dýmky byly jen namořené a už nebyly vyleštěné carnaubou... :smoke3:


Mohu potvrdit, tím postiženým jsem byl bohužel já. Díky Basově péči je už dýmka opět ve službě a nešpiní. :clamp: Ale takové věci by se opravdu stávat neměly a od výrobků firmy "Polotovary Jirsa" mne to spolehlivě odradilo... :alfajka:
Uživatelský avatar
Scott
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1386
Věk: 46
Registrován: 12 kvě. 2009, 09:03
Bydliště: Praha

Re: Jirsa

Příspěvekod Fanys » 16 úno. 2010, 11:55

Nevill píše:
No shodou okolností se to samé stalo jednomu kolegovi z pražské buňky, akorát že dýmka byla v černém rustiku, takže ruce a kapesník z toho měl černé. To vypadá jako by ty dýmky byly jen namořené a už nebyly vyleštěné carnaubou... :smoke3:
Scott píše:
Mohu potvrdit, tím postiženým jsem byl bohužel já. Díky Basově péči je už dýmka opět ve službě a nešpiní. :clamp: Ale takové věci by se opravdu stávat neměly a od výrobků firmy "Polotovary Jirsa" mne to spolehlivě odradilo... :alfajka:


No, pokud by je prodával za ceny firmy Polotovary BPK. :think:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Jirsa

Příspěvekod pepson » 16 úno. 2010, 12:28

Niečo podobné mám s Butz Choquin Cybéle,ale v tmavo ružovom :evil: (pôv. cena bola 144 euro).Niekde som sa tu dočítal,že sa to po čase ochmatá,ale to nie je riešenie.Odporúčate naniesť karnaubu a preleštiť?
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: Jirsa

Příspěvekod Naware » 16 úno. 2010, 12:59

Já se teda musím Jirsy zastat, mám od něj sice jen jednu dýmku ale je naprosto bez problémů a dokonce je moje zatím asi nejoblíbenější. :ok:
Uživatelský avatar
Naware
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 389
Věk: 37
Registrován: 26 kvě. 2009, 11:37
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: Jirsa

Příspěvekod Nevill » 16 úno. 2010, 13:59

Naware píše:Já se teda musím Jirsy zastat, mám od něj sice jen jednu dýmku ale je naprosto bez problémů a dokonce je moje zatím asi nejoblíbenější. :ok:


já jich mám pět, z toho čtyři z dřívějších dob kdy ještě dělal náústky z ebonitu (všechny v pohodě, spokojenost) a jednu tu naši klubovku s náústkem z jirsonitu (tam se bojím že ten náústek asi jednou prokousnu)...dřív bych ty jeho dýmky býval s klidným svědomím doporučoval, ovšem ze zkušeností co jsem tak měl možnost vidět a slyšet v poslední době tedy opravdu nevím... :think:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Jirsa

Příspěvekod BATRACHOS » 16 úno. 2010, 14:01

Od Jirsy mám celkem 5 fajek, výroba v rozmezí asi 14 let. Poslední vloni na podzim.
Myslím, že o Jirsovkách celkem něco vím.

Mají známé slabiny - oxidující a tenkostěnné náústky, lze ovšem vybrat i kousky s akrylem.
A za druhé - rozhodně nelze Jirsovky brát jinak než jako strojové standardky. Takže dát do nich více, než za kolik se dají v akci pořídit v Dellamotu, je hloupost.

Ale s těmito premisami jsou to vcelku dobré fajfky, nesmí ovšem od nich člověk čekat víc, než co je právě dáno premisami.
Co se barvení týče, to se občas stává u mnoha firem ... to bych tvrdě reklamoval.
To je nezpochybnitelná vada, na rozdíl od prokousnutých náústků.
Pokud špiní, tak to musí uznat každý.
A pokud ne, tak ho to vyjde sakra draho - přeci jen je nás dost a fajfky si občas kupujeme. :twisted:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Jirsa

Příspěvekod Breer » 16 úno. 2010, 14:23

takze k Jirsovi :think: ...fajocky mam tri, z toho jedna klubovka z jirsonitom, zatial drzi :pray: jedna sandblast od Michala a jednu som kupoval z UK, zatial som spokojny, z vsetkych troch bafam, ale dalsiu jirsovku si asi nekupim, cize suhlasim s tym co napisal Nevill :ok: :smoke1:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: Jirsa

Příspěvekod tritrek » 16 úno. 2010, 14:57

Tým fajkám, čo púšťajú farbu by asi najviac pomohla jemnučká vrstva riedkého šelaku na fixovanie farby a potom karnaubu. To hovorí amatérsky kutil vo mne. Zákazník vo mne hovorí: tvrdo reklamovať! Je to výrobná vada...jednoznačne.
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Re: Jirsa

Příspěvekod littlebull » 16 úno. 2010, 18:34

tritrek píše: jemnučká vrstva riedkého šelaku na fixovanie farby a potom karnaubu

:roll: no ještě žes tam dopsal toho amatérskýho kutila, jinak to brát nelze.

..k tomu pouštejícímu moření, no že se to stane dobrá, ale profíkovi by nemělo. Nedovedu si představit, že koupím auto a ono mi přes noc voprší na základovku.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Jirsa

Příspěvekod carolco » 16 úno. 2010, 19:27

bola kupovaná odo mňa na etrafike? ak áno, tak ma to úprimne mrzí a navrhujem buď vrátenie peňazí alebo vyreklamovanie.
Uživatelský avatar
carolco
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 822
Věk: 52
Registrován: 30 črc. 2004, 08:26
Bydliště: Bratislava

Re: Jirsa

Příspěvekod klasik51 » 16 úno. 2010, 19:27

littlebull píše: Nedovedu si představit, že koupím auto a ono mi přes noc voprší na základovku.

A co ta matná hrana na Tvé Oktávii :plaster:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Další

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků