Kukuřičná dýmka

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Máte kukuřičnou dýmku?

Ano
129
32%
Ne
137
34%
Budu si ji kupovat
111
27%
Z takoveho smejdu nikdy kouřit nebudu
27
7%
 
Celkem hlasů : 404

Re: Kukuřičná dýmka

Příspěvekod Vejr » 30 led. 2016, 08:39

Michal: to nebyla narážka na etrafiku, ta funguje k naprosté spokojenosti ale na MM. Ale jako člověk vyučenej v řemesle vím že se daj dělat věci líp. To nadvrtání chápu že se to neřeší ale ten lak v kotli je docela hnus.
Uživatelský avatar
Vejr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 207
Věk: 52
Registrován: 21 úno. 2015, 20:22
Bydliště: Kladno / kamion

Re: Kukuřičná dýmka

Příspěvekod Radawar » 30 led. 2016, 09:55

Předně je třeba si uvědomit, že kukuřičky jsou z principu jen smetí. Kdokoli někdy něco vyrobil a není úplné kopyto, musí logicky zastávat výše zmíněné názory a nelze mu to mít za zlé. Tím myslím, že MM je zejména etalonem toho, že prodat se dá opravdu cokoli, ale rozhodně není etalonem kvality. To bychom také mohli mít na nohou jen provázkem přivázanou kůru ze stromu a říkat tomu boty. Ani to, že takovou "obuv" vyrobili za oceánem, by to neomluvilo. A cena pak nehraje roli. Je to prostě výsměch. Jak jsem již napsal jinam - ani když bude barel psích zvratků v akci za pětikorunu, není to výhodná koupě. To je můj názor.

Nevyjadřuji svůj pohled na věc jen tak bez praktické zkušenosti. S nejstarším synem jsme se chtěli o skutečné pravdě přesvědčit osobně (zejména kvůli rozporuplným názorům) a krabici těchto předmětů jsme též zakoupili. Jak vyjádřit první dojem... spadla nám brada a nebyli jsme schopni slova. První se vzpamatoval a rozmluvil syn nejmladší (8 let), když řekl něco ve smyslu "Cože, to jsou ty dýmky z Ameriky? Ale to je přece hrůza!"

Na vysvětlenou - v osmi letech si synek vyrobil ze dřeva dýmku nesrovnatelně vyšší kvality. Nepřeháním. I ťapťátko si vysoustružil a v mých očích je to pořád poctivá práce i funkčni výrobek.

A jak výstižně napsal Vejr - věci se dají dělat lépe. V případě kukuřiček od MM to hůře už opravdu asi nepůjde. Etrafika je zárukou maximální kvality a dobrých služeb, ale čarovat tam prostě nedokážou.

Beru to tak, že pokud chce někdo fetovat nikotin, je kukuřička vhodným aplikátorem. A je úplně jedno, jestli zprvu páchne popkornem, pak kouřem a nakonec zkysne. Pořád dokáže spálit tabák. Někomu to třeba vyhovuje.
Uživatelský avatar
Radawar
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Věk: 54
Registrován: 28 čer. 2015, 23:28
Bydliště: Brno

Re: Kukuřičná dýmka

Příspěvekod PoKlaT » 30 led. 2016, 13:26

Radawar píše:Předně je třeba si uvědomit, že kukuřičky jsou z principu jen smetí.

Někteří ti jistě budou oponovat :wink: např. tenhle prodejce tvrdí, že je i Atypická korkovaná fajfka,používaná, vzácný model
No nekup to, pouze 299,- kč :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Kukuřičná dýmka

Příspěvekod RottenFox » 30 led. 2016, 13:29

Proč oponovat? :smile:
Píše jeho pohled na věc a nikomu ho nevnucuje. (jako někteří rozumbradové)
Ať si myslí o kukuřicích co chce, jemu se nelíbí, mě se líbí, ale já je nevnucuji jemu a on je nezakazuje mě, ani se kvůli nim do mě nekéruje, tak co. :puffy:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Kukuřičná dýmka

Příspěvekod Radawar » 30 led. 2016, 16:38

No jasan. Normálně si povídáme, jaképak copak. Já nemám ohledně nějakého vnucování žádné morální právo tak činit. Jako majitel pěti kousků kukuřiček mám sám máslo na hlavě. Vlastně se za to stydím. Hlavně kvůli vývozu našich financí za moře v rámci takového obchodu.

Jsem nyní poučen a informován, závěr jsem si pro sebe učinil. Pokud někoho dalšího zajímá, zde je k dispozici. Rád si vše ověřuji a testuji osobně. I když to mnohdy není nejlevnější. Syn má taky pět kousků (také různých) a názor sdílí. Oba jsme se dvakrát pokusili dýmku i použít a fakt to nešlo.

Ale že bych něco někomu rozmlouval, to zase ne. Každý má jiné požadavky a touhy.
Uživatelský avatar
Radawar
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Věk: 54
Registrován: 28 čer. 2015, 23:28
Bydliště: Brno

Re: Kukuřičná dýmka

Příspěvekod RottenFox » 30 led. 2016, 17:09

Radawar píše:...Každý má jiné požadavky a touhy.

Jj, zrovna před chvílí jsem si vychutnal Pergamona z Country Gentlemana od Missouri Meerschaum a jsem spokojenej. :puffy:
Obrázek
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Kukuřičná dýmka

Příspěvekod morlum » 02 úno. 2016, 13:56

Vaše příspěvky a skvělé video od Duriska (mimochodem, díky za něj) mě přesvědčily. :smoke5: Mark Twain bent a Tom Sawyer jsou na cestě. Huck byl bohužel vyprodaný už. Když už jsem byl v tom, tak jsem přihodil do košíku ještě Frog Mortona.
morlum
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 44
Věk: 36
Registrován: 26 srp. 2014, 10:41
Bydliště: Opava

Re: Kukuřičná dýmka

Příspěvekod Morda » 02 kvě. 2016, 20:52

Zdravím všechny,
vážně uvažuji o koupi kukuřičky.. chtěl bych jí zkusit objednat ze smokingpipes.com. Bude to zároveň můj první obchod. Původně jsem chtěl tento příspěvek napsat do vlákna "platby do zahraničí" kam by se tento příspěvek více hodil. Jde mi totiž o to jaký způsob přepravi ve smokingpipes zvolit? Vím že tabák se do 50g jakž takž u celníků toleruje a že s dýmkami a serepetičkama kolem to neni tak hrr.. prosím tedy o radu jak postupovat při objednání resp. jaké zaslání zvolit. Předem mnohokrát děkuji
Morda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 13
Věk: 29
Registrován: 05 kvě. 2015, 13:27
Bydliště: Hrádek u Rokycan

Re: Kukuřičná dýmka

Příspěvekod Tapinek » 03 kvě. 2016, 05:33

Naopak, dýmky jsou bez problémů, maximálně Ti je procli. ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Kukuřičná dýmka

Příspěvekod Bukinist » 03 kvě. 2016, 09:05

Už ne...
Uživatelský avatar
Bukinist
Účet zrušen
 
Příspěvky: 718
Věk: 41
Registrován: 09 dub. 2012, 15:23
Bydliště: Praha 10 - Vršovice

Re: Kukuřičná dýmka

Příspěvekod JaRooN » 03 kvě. 2016, 09:44

To znamená, že nejsou bez problémů, nebo že je neproclí?
Uživatelský avatar
JaRooN
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 165
Věk: 52
Registrován: 07 bře. 2016, 11:53
Bydliště: Tábor

Re: Kukuřičná dýmka

Příspěvekod Bukinist » 03 kvě. 2016, 10:40

Ne, týkalo se to cla. Od 1.5. již balík obchodní povahy ze zemí mimo EHS pouze v celním režimu. Nakolik se to ještě vyplatí ve srovnání s dovozovými, nevím.
raději neber můj výkřik moc vážně :-)
Uživatelský avatar
Bukinist
Účet zrušen
 
Příspěvky: 718
Věk: 41
Registrován: 09 dub. 2012, 15:23
Bydliště: Praha 10 - Vršovice

Re: Kukuřičná dýmka

Příspěvekod Morda » 03 kvě. 2016, 11:40

Tapinek píše:Naopak, dýmky jsou bez problémů, maximálně Ti je procli. ;-)

to jsem se někde už dočetl mě jde o to jaký přesně typ dopravy mám zvolit když budu nakupovat na smokingpipes, díky
Morda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 13
Věk: 29
Registrován: 05 kvě. 2015, 13:27
Bydliště: Hrádek u Rokycan

Re: Kukuřičná dýmka

Příspěvekod ttygr » 03 kvě. 2016, 12:25

to je na tobě, ale ten nejlevnější typ byl celkem v pořádku s minimálními ztrátami, jen nedostaneš Tracking number- i když někteří z nás ho na první objednávku dostali a potom už nikdy, takže možná budeš mít štěstí...
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Re: Kukuřičná dýmka

Příspěvekod Tapinek » 03 kvě. 2016, 12:26

Ja pouzival to economy (nejlevnejsi)... ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


cron