Kukuřičná dýmka

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Máte kukuřičnou dýmku?

Ano
129
32%
Ne
137
34%
Budu si ji kupovat
111
27%
Z takoveho smejdu nikdy kouřit nebudu
27
7%
 
Celkem hlasů : 404

Příspěvekod ondrech » 09 zář. 2006, 16:57

Ty jo, taxem dneska vyzkoušel MB Vanille z kukuřičky, ze které jsem už nechtěl nikdykouřit a chutnalo mi to snad jeste lip nez ze dreva... Ale myslim, ze je to jen zdani..
Uživatelský avatar
ondrech
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 200
Věk: 34
Registrován: 12 srp. 2006, 20:07
Bydliště: Okolí Brna

Příspěvekod Mačin » 05 led. 2007, 20:40

Příští týden mám v plánu návštěvu p. Taraby kvůli nějakému dobrému tabáčku a při té příležitosti se chci optat na kukuřičku, právě kvůli čundrům.
Uživatelský avatar
Mačin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 108
Věk: 55
Registrován: 26 říj. 2006, 02:11
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod piter » 12 úno. 2007, 11:43

karbo píše:Dobrý den,
jsem absolutní začátečník, nekuřák cigaret ani doutníků. Jednou jsem se pokusil kouřit z dýmky, ale zkysla mi. Kouřil jsem moc rychle, vybral jsem si levnou dýmku, tabák ale příjemně voněl po růžích, byl sladší povahy. Jelikož jsem student a vykládat horentní sumy za dýmky, které ani neumím kouřit mi přijde nerozumné, napadlo mě, že bych si to mohl otestovat na dýmce z kukuřičného klasu. V publikaci Život s dýmkou z roku 1977 jsem se dočetl, že její kuřácké vlastnosti jsou dobré a že se nemusí zakuřovat, což je trochu škoda, protože vlastně přijdu o to nejdůležitější, ale zase by mi mohla pomoci v pochopení jak rychle kouřit, aby se nepřepálila apod. Vzhledem k tomu, že se dá v krámech najít za 250 - 300Kč mi to přijde dobré. Jaký názor na to mají ostřílení harcovníci? (vím, že dlouho nevydrží, již mi bylo odpovězeno Fénixem na email, který jsem včera poslal, tímto děkuji.)

Jinak mě překvapilo, že tu je mnoho mladých lidí (do 30ti let), člověk se tu hned necítí jak nějaký pseudodospělí nekňuba. Přece jen ten předobraz rovzážného muže v letech nebo dědečka z dýmkou je asi v každém z nás..

Mockrát vám děkuji za odpověďi
Karbo

Alferi píše:Já osobně jsem ji nezkoušel. Za tři čtyři stovky se dá pořídit briárová BPK, sice esteticky nic moc, ale je to normální dýmka co při správném zacházení vydrží napořád. Není to zase nic tak složitého, stačí si nastudovat několik moudrých rad pro začátečníky. :wink:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod JardaS » 12 úno. 2007, 11:58

Alferi napsal:

Já osobně jsem ji nezkoušel. Za tři čtyři stovky se dá pořídit briárová BPK, sice esteticky nic moc, ale je to normální dýmka co při správném zacházení vydrží napořád. Není to zase nic tak složitého, stačí si nastudovat několik moudrých rad pro začátečníky. Wink

Přesně , mám většinu BPK pro normální každodenní kouření a jsem spokojen a co víc mám je rád a nestydím se za ně , sic bych si mohl koupit mnohem dražší ( pár jich mám ) , jak někteří tvrdí značkové .
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod ondrech » 12 úno. 2007, 12:10

osobně bych kukuřičku nezatracoval, ale učit se na ní nedoporučuju, protože já na ní začínal, a doteď mám problémy s rychlostí kouření(že kouřím moc rychle), kterých se asi už nezbavím, no co. Jaxe říká, že kukuřička se nemusí zakuřovat, tak to není celkem pravda, co se týče chuti. Mně začala opravdu sloužit až tak po desátém kouření.
Na zkoušení vzorků bych ji vyloženě nebral, ale pravdou je, že do toho nacpeš co chceš a přenos chutí je minimální.
A taky celkově doba kouření(alespoň u mé) je max. 25 minut, což ti ale opět nabídnou některá BPKačka.
Další nevýhodou je, že u většiny není místo pro klasický filtr. Já jsem tam sice nějakej šmejd měl, ale to jsem radši hned vyndal.
Jo a taky je jedno omezení - ať se staráš, jak se staráš, za půl roku(aktivního) kouření se s ní můžeš rozloučit.
Určitě se vyplatí to aspoň zkusit, však tři stovky za dymku je luxus, a zjistit jestli je to ono.
Já osobně mám svou kukuřičku velmi rád a až mi doslouží, s chutí si půjdu koupit novou...
Uživatelský avatar
ondrech
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 200
Věk: 34
Registrován: 12 srp. 2006, 20:07
Bydliště: Okolí Brna

Příspěvekod ondrech » 12 úno. 2007, 12:15

jeste tu mam jeden obrazek

Obrázek
Uživatelský avatar
ondrech
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 200
Věk: 34
Registrován: 12 srp. 2006, 20:07
Bydliště: Okolí Brna

Příspěvekod piter » 12 úno. 2007, 12:33

dobra fotka :)
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Milos Cerman » 12 úno. 2007, 12:37

Tej fotce chybí jenom čepice, a je to celej Mc Arthur :wink:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

vítězství mladické horlivosti

Příspěvekod karbo » 12 úno. 2007, 15:27

piter píše:
karbo píše:Dobrý den,
jsem absolutní začátečník, nekuřák cigaret ani doutníků. Jednou jsem se pokusil kouřit z dýmky, ale zkysla mi. Kouřil jsem moc rychle, vybral jsem si levnou dýmku, tabák ale příjemně voněl po růžích, byl sladší povahy. Jelikož jsem student a vykládat horentní sumy za dýmky, které ani neumím kouřit mi přijde nerozumné, napadlo mě, že bych si to mohl otestovat na dýmce z kukuřičného klasu. V publikaci Život s dýmkou z roku 1977 jsem se dočetl, že její kuřácké vlastnosti jsou dobré a že se nemusí zakuřovat, což je trochu škoda, protože vlastně přijdu o to nejdůležitější, ale zase by mi mohla pomoci v pochopení jak rychle kouřit, aby se nepřepálila apod. Vzhledem k tomu, že se dá v krámech najít za 250 - 300Kč mi to přijde dobré. Jaký názor na to mají ostřílení harcovníci? (vím, že dlouho nevydrží, již mi bylo odpovězeno Fénixem na email, který jsem včera poslal, tímto děkuji.)

Jinak mě překvapilo, že tu je mnoho mladých lidí (do 30ti let), člověk se tu hned necítí jak nějaký pseudodospělí nekňuba. Přece jen ten předobraz rovzážného muže v letech nebo dědečka z dýmkou je asi v každém z nás..

Mockrát vám děkuji za odpověďi
Karbo

Alferi píše:Já osobně jsem ji nezkoušel. Za tři čtyři stovky se dá pořídit briárová BPK, sice esteticky nic moc, ale je to normální dýmka co při správném zacházení vydrží napořád. Není to zase nic tak složitého, stačí si nastudovat několik moudrých rad pro začátečníky. :wink:


tak ve mně nakonec zvítězila mladická horlivost a zašel sem si tu kukuřičku koupit.. za 220Kč.. pani na mě byla sice nepříjemná a asi si tam už nic koupit nebudu.. ale vzal jsem si k tomu Holger Danske Original Honey Dew a musim říct, že mi to přišlo docela dobrý.. dyž sem kdysi přestal kouřit (z frajeřiny sem začal a nikdy pořádně nekouřil, abych u toho zůstal) tak jsem si začal kupovat cigaretovej tabák Golden Virginia (nejdřív mi ho kamarád dovážel ze zahraničí).. ten sem v podstatě jenom tahal do pusy, páč mi prostě chutnal.. navíc zkušenosti s jinejma kuřáckejma lahodama s jemnejma nebo těžšíma vedlejšíma příznakama moje chuťový buňky taky dostatečně propraly..

takže ten kouřovej šok z tohodle lehkýho tabáku Holger Danske neni nikterak velkej, je, ale skutečně ne zničující..
Uživatelský avatar
karbo
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Věk: 39
Registrován: 12 úno. 2007, 09:30
Bydliště: Praha

Příspěvekod karbo » 12 úno. 2007, 15:33

ondrech píše:osobně bych kukuřičku nezatracoval, ale učit se na ní nedoporučuju, protože já na ní začínal, a doteď mám problémy s rychlostí kouření(že kouřím moc rychle), kterých se asi už nezbavím, no co. Jaxe říká, že kukuřička se nemusí zakuřovat, tak to není celkem pravda, co se týče chuti. Mně začala opravdu sloužit až tak po desátém kouření.
Na zkoušení vzorků bych ji vyloženě nebral, ale pravdou je, že do toho nacpeš co chceš a přenos chutí je minimální.
A taky celkově doba kouření(alespoň u mé) je max. 25 minut, což ti ale opět nabídnou některá BPKačka.
Další nevýhodou je, že u většiny není místo pro klasický filtr. Já jsem tam sice nějakej šmejd měl, ale to jsem radši hned vyndal.
Jo a taky je jedno omezení - ať se staráš, jak se staráš, za půl roku(aktivního) kouření se s ní můžeš rozloučit.
Určitě se vyplatí to aspoň zkusit, však tři stovky za dymku je luxus, a zjistit jestli je to ono.
Já osobně mám svou kukuřičku velmi rád a až mi doslouží, s chutí si půjdu koupit novou...


jak jsem napsal vejš.. díky za info.. eště bych se rád zeptal ty BPK.. to sou ty dýmky okolo 500Kč? nebo co to přesně je? U tý kukuřičky co jsem si dnes pořídil mě trochu překvapilo, že je kouřovej kanálek moc vysoko.. za ty peníze mě to nijak nerajcuje, aspoň je prvotní impuls levně odpískanej a teď se s rozvahou pustim do výběru lepšího kousku..

je tady ještě někdo, kdo kukuřičku na začátek nedoporučuje? jakej názor na to máte? pochopitelně nemám absolutně žádné srovnání, ale v tý chuti sem trochu cejtil popcorn .c)
Uživatelský avatar
karbo
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Věk: 39
Registrován: 12 úno. 2007, 09:30
Bydliště: Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 12 úno. 2007, 16:05

karbo píše:.....U tý kukuřičky co jsem si dnes pořídil mě trochu překvapilo, že je kouřovej kanálek moc vysoko......


Nadvrtaná hlavička je u dýmky považovaná za těžkou vadu, ale taková dýmka jde kouřit docela dobře. Akorát neprohoří tanbák dodna.
U kukuřičky bych to považoval za velikou výhodu. Střed kukuřičnýho klasu je měkkej. (Skus lehce prstem zmáčknout zespodu střed hlavičky !)
Tím mi ta trocha tabáku, která neprohoří, zajišťuje delší výdrž celý dýmky.

Ondrech kukuřičku začátečníkovi nedoporučuje, já ale ano.
Kukuřička se nemusí zakuřovat. Pochopitelně, že po pár nacpáních šmakuje malinko jinak, ale chutná hned od začátku. Což se o každý dýmce říct rozhodně nedá.
Že hoří jenom 25 minut ? Taky má daleko menší komoru. To bych řeklže je další výhoda právě pro začárečníka !
Kukuřička nevysychá. Proto je asi po 50ti nacpáních odepsaná.
Ale taky jí nevadí, když si ji nacpeš 3x za večer !
Do některejch kukuřiček jdou filtry 6mm. Dodávají se balzový, anebo taky "Natur Meerschaum" od Brebbie, nebo papírový Vauen. Taky jsou občas k mání buničinový od firmy Falkon.
Hodím sem zachvíli fotku.

----------------------

Tak. A co se týče BPK :
Některý jejich dýmky jsou velmi kvalitní, a taky sakra drahý. Trafikanti ale chtějí laciný zboží, tak berou pátou nebo osmou kvalitu.
Tyhle málo kvalitní kusy mají hromadu kazů, a co hůř - oni je při moření namáčejí celý do mořidla. Tak jsou namořený i vnitřky kotle, a to zakuřovat, to je šmak !

Lacinou dýmku koupíš skoro od každýho dýmkaře, každej slušnej výrobce když vidí hodně kazů, dá lacino. Aby se mu zaplatil alespoň matroš. A bejvají to i docela kvalitní kusy.

Tohle jsou ty filtry 6mm. Uprostřed je pro srovnání měřítka jeden 9mm Adventure.
Ty Vaueny a Brebbie by něly bejt na e-trafice, jestli se nemejlím. V Ústí jsou (snad) určitě. Balza je běžná.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Zababa » 12 úno. 2007, 18:15

Milos Cerman píše:Kukuřička nevysychá. Proto je asi po 50ti nacpáních odepsaná.
----------------------

Tak. A co se týče BPK :
...
Tyhle málo kvalitní kusy mají hromadu kazů, a co hůř - oni je při moření namáčejí celý do mořidla. Tak jsou namořený i vnitřky kotle, a to zakuřovat, to je šmak !


No to jsou mi teda noviny. Ne, vážně. Já o kukuřičkách zatím moc nevím. Jaktože nemusej vysychat? To si ji můžu nacpat fakt 3x po sobě?

A ta moje Hápovka, se imho taky mořená celá. I kotel zevnitř. Pravda, chutná jinak než ostatní, ale kouřím ji velice chladně, aby se mi nenapálila. Nestěžuju si. Nepřipadá mi to tak hrozný.
Uživatelský avatar
Zababa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 810
Věk: 43
Registrován: 31 led. 2006, 12:21
Bydliště: Lipsko

Příspěvekod Milos Cerman » 12 úno. 2007, 21:34

Bryer je téměř jedinej materiál, kterej do sebe při kouření nabere část močky, a je taky schopnej ji v krátký době odpařit.
Kukuřička funguje jinak : močku nabere, ale nechá si ji v sobě. Po nějakejch 50ti kouření (přibližně) je plná, a měla by se zahodit.
Protože je druhej, a třetí den po kouření pořád stejná, je jedno, jestli si jí nacpeš 3x za večer.

Není to pravda zase tak docela. Já si beru kukuřičku na čundr. No a jednou se mi povedlo ji zapomenout v kabátě, a protože dnes už nejezdím ven tááák často, našel jsem jí asi po jedenapůl roce. A byla dobře vyschlá.

Namořená dýmka taky není každá stejná. Rozlišuj namořenej kotel zevnitř, a vymazanej zakuřovací pastou.
Když jsem prodával, dával jsem identifikační lístky do kotlíků dýmek, abych je nepopletl. Měl jsem taky BPK za míň nežli 300,- a ten lístek uvnitř za pár dní zfialověl. Tak byla hlavička namořená !! To snad pto ilustraci stačí !
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod ondrech » 13 úno. 2007, 11:04

Milos Cerman píše:Ondrech kukuřičku začátečníkovi nedoporučuje, já ale ano.


když to říká taková kapacita jako milos cerman, tak to asi bude mít pravdu on. Já jen vycházím z dosavadních zkušeností. :oops:
Uživatelský avatar
ondrech
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 200
Věk: 34
Registrován: 12 srp. 2006, 20:07
Bydliště: Okolí Brna

Příspěvekod Zababa » 13 úno. 2007, 11:19

Milos Cerman píše:Namořená dýmka taky není každá stejná. Rozlišuj namořenej kotel zevnitř, a vymazanej zakuřovací pastou.
Když jsem prodával, dával jsem identifikační lístky do kotlíků dýmek, abych je nepopletl. Měl jsem taky BPK za míň nežli 300,- a ten lístek uvnitř za pár dní zfialověl. Tak byla hlavička namořená !! To snad pto ilustraci stačí !


No tyhlety lístky tady nemám, a už myslím je pozdě na to zkoušet to. Hápovka se mi postupně zakuřuje a už je tam vrstvička karbonu. Já jen vim, že uvnitř kotle neměla holý dřevo ani žádnou pastu, ale že tam vevnitř vypadala stejně jako na povrchu.
Uživatelský avatar
Zababa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 810
Věk: 43
Registrován: 31 led. 2006, 12:21
Bydliště: Lipsko

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků


cron