Kukuřičná dýmka

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Jakub, Fénix

Máte kukuřičnou dýmku?

Ano
118
31%
Ne
132
34%
Budu si ji kupovat
109
28%
Z takoveho smejdu nikdy kouřit nebudu
27
7%

Celkem hlasů : 386

Re: Kukuřičná dýmka

Příspěvekod Alter Egon » 26 úno. 2020, 13:13

Já si dokonce myslím, že pro začátečníka kouřit kukuřičku je jednodušší než kouřit briár. Kukuřička má větší průměr troubele a lépe táhne a tak nějak odpouští chyby. Tak možná, když na ní někdo začne, tak už nemá potřebu briáru - v US tohle není vyjjímkou.
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu

Věk: 35

Příspěvekod Renno » 08 bře. 2020, 17:41

tak jsem zakouřil tu svou kukuřičku a protože jsem zvyklý kouřit s filtrem nebylo to úplně ono, protože 6mm uhlíkovej filtr Elephant celkem utěsní troubel takže se tahá hůře a po vykouření a čištění se rád trhá a nejde ven, takže pokud filtr, tak za mne asi spíš balsovej. Jinak se z ní kouří dobře, jak to má menší kotel tak je to taky daleko rychlejší:o)
Renno
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu

Věk: 53

Příspěvekod Geosmin » 23 kvě. 2020, 09:25

Musím říct že mě dýmka mile překvapila. Ze začátku jsem byl dost skeptickej, nakonec jsem ji však pořídil jako svou první. Z čistě prozaickejch důvodů. A nyní jsem spokojenej. NIcméně, i když se snažím dýmat střídmě, mám pocit že se dýmka hodně rychle přehřívá. Což buďto patří k vlastnostem toho materiálu, nebo se jedná o moji nešikovnost.

Hodnotím tedy velmi pozitivně. Ale i přesto mi přitom něco chybí. Mám rád dřevo. Jsem vyučenej truhlář a krásně zpracovaný výrobky ze dřeva mě jednoduše přitahujou. No a dýmkaření mě z velký části přitahuje prostě proto, že dýmky jsou krásný dřevěný výrobky. Samozřejmě, je to ryzí materialismus, ale myslím že doma se budu cítit mnohem lépe, když v zubech zkousnu krásně vystrouhanej kus vřesovce. A s kukuřičkou se spíše potáhnu do lesa s kalačem.
Geosmin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Věk: 26

Příspěvekod proger » 23 kvě. 2020, 09:40

Ad přehřívání: Nevím, jak moc potahuješ z fajfky, ale kukuřice je porézní a teplo odvádí ven, takže se fakt zahřívá mnohem víc než vřesovec. Alespoň já to tak mám.
Ad práce se dřevem: Kde to mám podepsat? :smoke5:
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Věk: 45

Příspěvekod genericon » 04 čer. 2020, 11:16

Já kukuřici nikdy neměl a to se považuji za zvídavého tvora, ale vždycky jsem radši upřednostnil peníze na další tabák k vyzkoušení než-li za dymku na vyzkoušení. Mám tu 11 dýmek z briaru a jednu pěnovku, takže dýmek mám dost a na testování mi ta pěnovka vyhovuje, ale někdo mi jednou řekl, že při kouření z toho ta kukuřice je cítit jakoby popcornovým aroma což by mohlo být zajímavé s nějakým burley. Možná proto ty amíci mají tak rádi burley. Takže dřív nebo později to určitě chci zkusit, ale nejdřív si musím koupit nějaký ten burley :)
genericon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Věk: 34

Příspěvekod Alter Egon » 04 čer. 2020, 12:09

Já z kukuřiček nejradši kouřím právě tabáky založené na Kentucky, takže na tom asi něco bude :smoke5:
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu

Věk: 35

Příspěvekod Geosmin » 04 čer. 2020, 13:26

genericon píše:... ale někdo mi jednou řekl, že při kouření z toho ta kukuřice je cítit jakoby popcornovým aroma...

To mě hodně překvapilo no :D Ale zdá se mi že popcorn začíná být cítit až v momentu, kdy to člověk roztahá víc než by měl. Nicméně, je to docela příjemná vůně.
Geosmin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Věk: 26

Příspěvekod Redbaron » 25 črc. 2020, 23:07

Ahoj, jsem začátečník a mám taky jednu doma. Dnes jsem zkoušel nacpat dýmku Frankovou metodou a prostor pro tabák je menší než moje dýmky a šlo mi to blbě, kouření ze začátku šlo hůř ( asi moc nacpaná) než u minulých kouření touto dýmkou. U nás stojí 70,-.
Redbaron
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Věk: 41

Příspěvekod Syky » 30 črc. 2020, 20:23

Geosmin píše:
To mě hodně překvapilo no :D Ale zdá se mi že popcorn začíná být cítit až v momentu, kdy to člověk roztahá víc než by měl. Nicméně, je to docela příjemná vůně.

Já ten popcorn cítil jen pár prvních kouření a teď už moc ne a ani když bafám jak blázen, což je prakticky pokaždý. Chuť to má ale poněkud jinou, než vřesovec, takže s tím je také nutné počítat. Já osobně s tím ale problém nemám.
Syky
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Věk: 29

Předchozí

Zpět na O dýmkách a tak...