Kukuřičná dýmka

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Máte kukuřičnou dýmku?

Ano
129
32%
Ne
137
34%
Budu si ji kupovat
111
27%
Z takoveho smejdu nikdy kouřit nebudu
27
7%
 
Celkem hlasů : 404

Kukuřičná dýmka

Příspěvekod drinker » 27 lis. 2004, 15:06

Ahoj, tak jsem slyšel o docela levné variantě rychlejších, hospodských dýmek, a to o fajfce z kukuřice - taky jsem si to nemohl představit :) - ale je lehká a levná, takže se hodí i do rizikovějších prostředí a hodí se i pro začátečníky. Na druhou stranu jsem zase slyšel, že se velmi rychle propaluje, a už vzhledem k ceně to nebude zas taková kvalitka. Takže, znáte, kouříte z ní? docela by mě to zajímalo.

Co se týče mně, asi si ji pořídím. dostal jsem k narozeninám aromatický tabák (Sunday fantasy od Poschlu) a do mojí oficiální zakuřované Mac Barenem Mixture to prostě dát nemůžu.
Uživatelský avatar
drinker
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 20 lis. 2004, 14:51
Bydliště: Brno

Příspěvekod Simon » 27 lis. 2004, 15:40

me kukuricna dymka nelaka .... mam rad trvalejsi hodnoty :) a nejsu cernej otrok :lol:
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod archduke » 27 lis. 2004, 15:59

Mne osobne vzhledove nepritahuje, ale je plno lidi, co corncobs nemuzou vynachvalit. Je pravdou, ze kouri velmy dobre hlavne Burley tobacco i jine. Za zkousku stoji, treba ti to bude vyhovovat. VYROBCE - http://www.corncobpipe.com/
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod drinker » 27 lis. 2004, 16:09

archduke: hm, vzhledove nic moc, ale treba se najdou i nejake slusnejsi... asi do toho pujdu.
simon: hehe, cernej otrok... :wink:
Uživatelský avatar
drinker
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 20 lis. 2004, 14:51
Bydliště: Brno

Příspěvekod archduke » 27 lis. 2004, 16:23

"drinker"
je dost mozne, ze se v Evrope dostanou trochu hezci. Videl jsem jednu s bambusovym naustkem a to nevypadalo tak spatne. Ale zas, bambus je kulaty, takze se neda drzet v zubech stejne, jako hlinovka. Jinak ty, co jsou uvedene na te adrese maji levne/mekke naustky (cerne), ty zlute jsou tvrdci bakelitove.
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod piter » 27 lis. 2004, 19:49

mi se driv kukuricky nelibily, ale ted trochu menim nazor a asi si jednu v budoucnu poridim (pokud ji sezenu) - ale necham ji nekourenou, budu ji mit jen pro ten pocit ze ji mam ve sbirce
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Milos Cerman » 27 lis. 2004, 21:13

Ne pokaždé je to levné taky špatné. Kukuřička je prima.
Nemusí se zakuřovat, kouří se hned naplno. Hned první kouření opravdu chutná. Nevadí jí, když si jí nacpeš za jeden večer několikrát.
Při kouření se začne asi tak po půl - až třičtvrtě hodiny prudce zahřívat, tak ji prostě vysypu. Počkám, až schladne, a klidně znovu nacpu. Zatím co v dřevěné dýmce se část močky vsákne do hlavičky a musí potom vysychat, kukuřička nevysychá - - vlastně vysychá strašně pomalu. Po nějakém čase je močky plná, a prostě se zahodí. Ale 25 - 30 kouření v pohodě vydrží.
K mání jsou buďto bezfiltrovky, v poslední době ale častěji jsou na filtr 6mm. V originále je papírovej, ty se dají sehnat od fy VAUEN, anebo je možné používat 6mm balzové.
Kukuřičky se dají (alespoň v Ústí n.L.) sehnat asi za 250,- korun. Některé firmy je na prezentačkách tabáků rozdávají.
Není pravda, že jsou na jedno kouření. Já si ji beru po několik let na dovolenou. Na čundru anebo na vodě je to špica.
při čištění opatrně, prostředek hlavičky je mněkkej, ať ji nepropíchneš ! Na parádu to sice není, ale svoje kouzlo má. Za vyskoušení rozhodně stojí !
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Fénix » 28 lis. 2004, 12:49

Já už mám kukuřičky 3 a jsem s nimi spokojený, hlavně na srazech pipE-clubu s nimi můžu otestovat víc tabáků :-) První sice už zkysla, ale vydržela relativně dlouho (odahduji též asi 30 kouření)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Twineryy » 29 lis. 2004, 08:22

Kukuřička je sranda věc. Mě se líbí, ale po čase fakt zkysne. Mě z ní kouřit moc nechutná, tabák dostane takovej divnej podtón, takže ji mám jenom na výstavce 8) .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod bromden » 29 lis. 2004, 08:53

Kukuřici si rozhodně pořídím... pro práci na zahradě, ale musím pořídít jako doplněk ječtě klobouk zříceninu ála Huckleberry Finn :lol:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod piter » 11 pro. 2004, 13:59

Nova varka kukuricek je uz par dnu na etrafice, takze kdo uvazuje o koupi tak ma prilezitost :)
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod dix » 11 pro. 2004, 20:32

tak isto si zaobstaram zopar kukuricek...

dix kukuricne dite
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod meduard » 11 pro. 2004, 21:42

zatial mi to nic nehovori ale mozno casom sa necham ukecat, stale mam pocit, že kukurica je niečo ako fajka z papiera, ked ju použijem tak ju zahodím a solidna fajka je predsa len FAJKA, ale ako vravim a pri tej cene, možno si ju poriadim...
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod dix » 11 pro. 2004, 21:45

do krcmy je dobra...nemusis ich trepat viac,fajcis viac krat za sebou nemusis sa bat ze ju znicis.Alebo na skusanie tabakov.
Len na sk to nekupime... :cry:
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod meduard » 11 pro. 2004, 21:50

ale ja si rád donesiem do krčmy aj tri fajky a tešim sa z každej z nich, ku každej patrí iný tabak, a tak nejak by mi vadil pocit, že fajčím tri rôzne tabaky z jednej fajky....kua
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Další

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků