Máte kukuřičnou dýmku?

Ano
134
33%
Ne
138
34%
Budu si ji kupovat
111
27%
Z takoveho smejdu nikdy kouřit nebudu
27
7%
 
Celkem hlasů : 410

Re: Kukuřičná dýmka

05 led. 2016, 11:51

Jak to tady čtu a vidím nadšení některých kolegů, snad to take vyzkouším. Zvlášť v tomhle zimním období, když člověk vyleze opravdu jen na chvilku ven to vypadá ideálně. Takže díky za inspiraci.

Myslím, že tenhle prťous bude pro mne to pravé:

http://www.smokingpipes.com/pipes/new/Missourimeerschaum/moreinfo.cfm?product_id=116687

Re: Kukuřičná dýmka

05 led. 2016, 14:14

Není tohle malý už moc? :think:
Pak jí kdyžtak vyfoť, vedle něčeho. :ok:

Re: Kukuřičná dýmka

05 led. 2016, 14:29

No hele ozkoušim to a vyfotim to, až to přijde. Já jsem šel schálně purchase order tom nejmenším, protože já kouřím fakt pomalu. Mě prostě vydrží dýmka 20x30 fakt na hodinu a když nespěchám tak klidně i víc. Takže pro mě bude tenhle kotlík na kratší pauzu akorát si myslím.

Re: Kukuřičná dýmka

05 led. 2016, 14:36

Tu doma mam, dostal jsem ji kdysi nekde od nekoho. Ma ji malinka na hrani, kdyz se mota kolem fajfek, tak aby tatinkovi nebrala ty opravdicky. :naughty:
Je to fakt prtavy, ale kourit se z toho da, vyzkouseno. Cesta koure kratoulinka, objem hlavicky zhruba jako kdyz vysypes cigaro. Celkova velikost - schova se do krabicky od dlouhejch sirek (ty o neco vetsi nez normalni).

Re: Kukuřičná dýmka

05 led. 2016, 15:01

Za tu cenu si koupim rovnou tři čtyři na zkoušku a uvidim :smoke5:

Re: Kukuřičná dýmka

05 led. 2016, 15:07

Jasny, bud ti budou vyhovovat na kratky koure, nebo je das detem na hrani :ok:

Re: Kukuřičná dýmka

05 led. 2016, 18:20

Než čtyři stejný, tak bych raději vzal jen ten tři a místo té čtvrté Hucka:
http://www.smokingpipes.com/pipes/new/M ... _id=165298
Pro porovnání. Zas o tolik větší není, co se kotle týče, ale řekl bych, že kuřácký komfort bude vyšší. (delší náústek)

Navíc ani u velké dýmky nemusíš cpát plnej kotel. :think:

Re: Kukuřičná dýmka

05 led. 2016, 18:35

Ja jsem si dnes na poště vyzvedl dvě kukuricky
kukuricky Mizzou straight a bend (společně s pixlou Froga) a dost mě překvapilo, jak jsou malý, tak nějak jsem je čekal větší. :) Ty mini si už nedokážu moc představit.

Re: Kukuřičná dýmka

06 led. 2016, 00:51

RottenFox píše:Než čtyři stejný, tak bych raději vzal jen ten tři a místo té čtvrté Hucka:
http://www.smokingpipes.com/pipes/new/M ... _id=165298
Pro porovnání. Zas o tolik větší není, co se kotle týče, ale řekl bych, že kuřácký komfort bude vyšší. (delší náústek)

Navíc ani u velké dýmky nemusíš cpát plnej kotel. :think:

souhlasím, mám Hucka doma a krom toho, že je vevnitř lakovanej si není na co stěžovat- 20 minut dobrýho kouře :puffy:

Re: Kukuřičná dýmka

06 led. 2016, 01:16

A když nacpeš půlku, tak deset minut - akorát na pauzu do práce místo cigarilla. :ok:

Re: Kukuřičná dýmka

06 led. 2016, 06:08

jak ten lak v kotlíku řešíte ? Mýho country gentl. šmirgluju už potřetí a furt je cejtit. :gasmask: Já jí snad budu muset o milimetr převrtat :evil:

Re: Kukuřičná dýmka

06 led. 2016, 08:57

Tady je fotka Huck Finna a Mini vedle krabicky od sirek (55 mm delka). Fotka je sice bidna, ale pro predstavu o velikosti snad postaci.
image_id: 22206
Asi jsem mel zatim vzdy (3 x) stesti, ale pokazdy tabakova komora cista bez jakyhokoliv sajrajtu.

Re: Kukuřičná dýmka

07 led. 2016, 00:10

Vejr píše:jak ten lak v kotlíku řešíte ? Mýho country gentl. šmirgluju už potřetí a furt je cejtit. :gasmask: Já jí snad budu muset o milimetr převrtat :evil:

po 3. kouření nic není cítit, takže neřešil, bylo to první setkání s lakem a blbec jsem to nešmirgloval, ale bylo to už namále...

Re: Kukuřičná dýmka

07 led. 2016, 04:51

Plachtař píše:Zdravím,
koukám, že tady je maj celekm velké (15cm) za velmi pěknou cenu 70Kč/ks a vypadá to, že jsou originál od Cob cornu, co myslíte mam to jako začátečník zkusit. Já se totiž hodně často pohybuju v terénu, a tak se mi nechce někde zasít, bo rozbít 1 500Kč, jestli mi rozumíte... Díky za rady :wink:
http://www.tabak-darky.cz/dymky/dymka-kukuricna-15cm-2



Jak jsi tady pochodil? Kamarád shání něco na ryby. Kdyby dýmku utopil a podobně.

Re: Kukuřičná dýmka

07 led. 2016, 13:48

RottenFox píše:Než čtyři stejný, tak bych raději vzal jen ten tři a místo té čtvrté Hucka:
http://www.smokingpipes.com/pipes/new/M ... _id=165298
Pro porovnání. Zas o tolik větší není, co se kotle týče, ale řekl bych, že kuřácký komfort bude vyšší. (delší náústek)

Navíc ani u velké dýmky nemusíš cpát plnej kotel. :think:


Díky za radu, ale nakonec jsem objednal jen ty maličké. Samozřejmě vím, že mohu cpát jen do půlky, ale musím říct, že to prostě "neumím". Ne z toho technického hlediska jakožto nacpat tabák jen do půlky, ale spíš z psychologického. Když jsem totiž tohle dělal, nacpal do půlky, věda že nebudu mít tolik času, a když jsem uvděil poloprázdný kotlík, tak se mi vždycky zželelo a řekl jsem si, ještě špetička tabáčku neuškodí´, no ještě trošičku atd. atd. no a stejně jsem skončil s téměř plnou dýmkou :smoke5:

Proto si si objednal tu malinkou, kterou můžu nacpat plnou. Další věc je, že já taky cpu celkem napevno, takže tahle malinká bude pro mě na pauzy ideální, pokud uvážím všechny předešlé skutečnosti. Tolik teorie a praxe ukase :D