Dusatka

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Kolik mate v soucasne dobe dusatek?

1-5
406
83%
6-15
66
14%
16-30
8
2%
vice nez 30
7
1%
 
Celkem hlasů : 487

Příspěvekod piter » 26 pro. 2004, 12:45

Twineryy píše:To já zase Pitera chápu. Sbírat se dá přece všechno.


treba zatky od lahvi :lol:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Todík » 26 pro. 2004, 15:12

archduke píše:
piter píše:to Twineryy: dost pekne


btw to se tu opravdu nenajde nikdo, kdo by na dusatku dokazal ocenit nejen jeho prakticnost ? :( :lol:


No, od dusatka kurak ceka JEN prakticnost! Kdyz chces mit JEN jeden nastroj, tak je zcela urcite nejlepsi hrebik s kulatou hlavickou a rozklepnutym koncem na vyskrabavani. Drevene treba neuhasi ohen, ale potrebujes dalsi nastroj k vyskrabavani, stejny problem s patronou........Krasna dusatka jsou neprakticka, ktera se musi ruzne sroubovat a menit ucel. Ale urcite na konec je to osobni pristup k veci.

Zatim nejhezci a nejpraktictejsi tampers jsem videl tady
http://catniphill.com/shop/page2.html
nektere ty sosky zen jsou dost dlouhe cca 3inch a muzou byt dobre i na vyskrabovani.


To dusátko (Sherlocka) mám ještě propracovanější a ve stříbře, ale moc ho nepoužívám. Jak píšeš, postrádám praktičnost. Je jenom pro parádu.
Jinak dusátek mám děsnou spoustu, ale neraději mám obyčejná dřevěná. Nejlépe se jimi přesouvá oheň v dýmce. To potvrdí každý, kdo se zúčastňuje soutěží.
Protože je občas někde nechám a při tom chci mít dusátko v úplně každé kapse mých oděvních součástek, pořídil jsem si nedavno na chalupu minisoustruh a dusátka si vyrábím sám. Je to príma zábava. :)
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod harel » 26 pro. 2004, 15:16

U mna je to podobne ako u Todika. Najradsej mam drevko. Dostal som jedno zo slivkového dreva a to som si oblubil. Teraz, mozno uz zajtra mi maju prist fajocky od p. Hápa a tomu som poslal rozmery mojho dusatka a vyrobil mi ho z briaru. Tak na to sa fakt tesim.
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod Twineryy » 26 pro. 2004, 17:26

harel píše:U mna je to podobne ako u Todika. Najradsej mam drevko. Dostal som jedno zo slivkového dreva a to som si oblubil. Teraz, mozno uz zajtra mi maju prist fajocky od p. Hápa a tomu som poslal rozmery mojho dusatka a vyrobil mi ho z briaru. Tak na to sa fakt tesim.


Člověče to není vůbec špatnej nápad, mám už dlouho v plánu si od pana Hápa pořídit dýmku, tak si nechám k tomu udělat i briarový dusátko :D . Holt dřevo je dřevo. Kdo jednou zkusí... :wink: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod archduke » 26 pro. 2004, 17:26

S drevenym nemam dost dobrou zkusenost. Vzdy na sobe zanecha plno popele a co pak s tim? Prsty cele zadelane od popele, to mi vadi :puffy:
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod Twineryy » 26 pro. 2004, 17:28

archduke píše:S drevenym nemam dost dobrou zkusenost. Vzdy na sobe zanecha plno popele a co pak s tim? Prsty cele zadelane od popele, to mi vadi :puffy:


Kroucením udusám, vyndám z dýmky, fouknu a je po popelu. Když máš dusátko navoskovaný, tak se na něm popel nedrží :wink: .

Nechci tě ale přesvědčovat. Ten hřeb je prima nápad. Sám jsem o tom uvažoval. Pak jsem si ale zvykl na dřevo a je jasno :lol: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod dix » 26 pro. 2004, 17:31

drevene dusatko je proti srsti aj mne...aj ked si to kovove utieram do vlastnych hadru,nezagebri sa tak ako drevene....zajimave by bolo dake klasicke ale aspon ze stribra...uslachtili nastroj uslachtili matroš.
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod archduke » 26 pro. 2004, 17:33

"Twineryy" napsal:
Kroucenim udusam, vyndam z dymky, fouknu a je po popelu. Kdyz mas dusatko navoskovany, tak se na nem popel nedrzi

aaa, ten vosk, to bude asi fungovat, to zkusim 8) specialne pro meer pipes
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod harel » 26 pro. 2004, 18:03

Twineryy píše:
harel píše:U mna je to podobne ako u Todika. Najradsej mam drevko. Dostal som jedno zo slivkového dreva a to som si oblubil. Teraz, mozno uz zajtra mi maju prist fajocky od p. Hápa a tomu som poslal rozmery mojho dusatka a vyrobil mi ho z briaru. Tak na to sa fakt tesim.


Člověče to není vůbec špatnej nápad, mám už dlouho v plánu si od pana Hápa pořídit dýmku, tak si nechám k tomu udělat i briarový dusátko :D . Holt dřevo je dřevo. Kdo jednou zkusí... :wink: .

... doporučujem rozmer 13mm priemer a 70mm dĺžka. Dobré je si dať na jeden koniec vysústružiť nejakú značku napr. krúžok aby si dusal vždy tou istou stranou, práve kvôli popolčeku, hlavne v tme hmatom zistíš tú dobrú stranu napr keď si v kine :lol:
Ja preferujem drevo hlavne kvôli tomu,že nie je chladné, a je to bližšie k fajke :)
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod meduard » 26 pro. 2004, 20:54

Twineryy píše:
harel píše:U mna je to podobne ako u Todika. Najradsej mam drevko. Dostal som jedno zo slivkového dreva a to som si oblubil. Teraz, mozno uz zajtra mi maju prist fajocky od p. Hápa a tomu som poslal rozmery mojho dusatka a vyrobil mi ho z briaru. Tak na to sa fakt tesim.


Člověče to není vůbec špatnej nápad, mám už dlouho v plánu si od pana Hápa pořídit dýmku, tak si nechám k tomu udělat i briarový dusátko :D . Holt dřevo je dřevo. Kdo jednou zkusí... :wink: .

twineryy ty starý kutil si hádam briarové dusátko vyrobíš... :lol:
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod meduard » 26 pro. 2004, 20:57

chlapi čo tu riešite...tá trocha popola čo má ušmudlá zo mňa ešte neubrala...popol nie je špina...špina je velmi relativní pojem, někdo je čistej i když třeba páchne hnojem ( plíhal )
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Twineryy » 26 pro. 2004, 22:22

meduard píše:twineryy ty starý kutil si hádam briarové dusátko vyrobíš... :lol:


Nemaje doma soustruhu, musim si nechat poslat vysoustruženej briarovej špalík a ten si trošku zintimnit :lol: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Twineryy » 26 pro. 2004, 22:25

harel píše:... doporučujem rozmer 13mm priemer a 70mm dĺžka.


Rozměry soutěžního jsou daný a to 15mm průměr a 100mm délka. Ale je samozřejmě každýho věc jak si to upraví 8) . Já ho mám taky trošku užší, aby se mi vešlo i do užších dýmek.
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod bromden » 27 pro. 2004, 09:23

Mám dvě klasický český, hlavně kvůli lžičce... jinak nejvíc se mi osvědčilo hliněný, ale strašně snadno se rozbíjí a tak ho mám jen na doma... Optimální varinta na ven je bukový špalík, který se zbrousí kónicky, akorát na konci se nechá rozšíření tak 3-5mm vysoké, a tím se dusá. A do "držátka" se zvrchu vyřízne škvíra a vloží se kousek plechu jako lžička, a provrtá se to a dá se tam čep. Kapsu to moc nešpiní, a máte optimální dřevěné dusátko s lžičkou. Měl jsem už dvě, ale vždycky si ho udělám a do měsíce ztratím, takže teď zrovna dusám československým originálem za Kčs 10 :?
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Todík » 29 pro. 2004, 02:43

Twineryy píše:
harel píše:... doporučujem rozmer 13mm priemer a 70mm dĺžka.


Rozměry soutěžního jsou daný a to 15mm průměr a 100mm délka. Ale je samozřejmě každýho věc jak si to upraví 8) . Já ho mám taky trošku užší, aby se mi vešlo i do užších dýmek.


Tak, tak - prvně jsem začal soustružit tu haldu soutěžních co se mi tu za ta léta nastřádala. :wink:
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


cron