Dusatka

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Kolik mate v soucasne dobe dusatek?

1-5
406
83%
6-15
66
14%
16-30
8
2%
vice nez 30
7
1%
 
Celkem hlasů : 487

Dusatka

Příspěvekod piter » 23 pro. 2004, 23:21

Ted, kdyz kourim MB Vanilla pridusavaje ho jednim ze svych dusatek jsem si uvedomil, ze na toto tema se tady jeste nediskutovalo. Tak smele do toho - kolik, za kolik, proc apod. :wink:

Ja osobne mam zatim 5 dusatek, ale tento pocet rozhodne neni konecny. Mi osobne se dusatka velmi libi, je to skvela vec ke sbirani, ovsem ty pekna byvaji casto dost draha :?

Ja mam jedno klasicke Czech Tool :wink: , pak konsky hreb s kusem briaru (krasne), dale jedno pekne drevene, oranzove "pazneht" z prvniho srazu a nakonec jedno luxusnejsi dreveno-kovove ted jako darek k vanocum. Nekdy v budoucnu nafotim, prece jen je to dulezita soucast dymkareni (nezbytna :) )

Tak kdo tu ma nejkrasnejsi a nejvetsi sbirku? :D
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: Dusatka

Příspěvekod Fénix » 24 pro. 2004, 00:41

piter píše:Tak kdo tu ma nejkrasnejsi a nejvetsi sbirku? :D


Já určitě ne :)
Dusátko používám v určitém období jen jedno. To současné bylo jako dárek v MB vanilla loose cut a jde o vylepšený czech pipe tool. Pak mám klasický CPT a ještě jednou CPT, ale s reklamním "kolíkem" firmy Orlik. A čtvrté, poslední, je poměrně drahé (asi) černo-zlatá Corona, kterou jsem dostal jako dárek ale podvědomně se jí bojím sebou tahat po kapsách.

Btw chystám se koupit nebo stvořit klasické dřevěné dusátko, abych zjistil, jak moc ovlivňuje chladný kov hoření tabáku.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 24 pro. 2004, 11:19

Dudátko -- ťapťátko -- fajakošťouch -- to je skoro stejně důležitý nástroj jako dýmka sama. Bez něj si jeden ani pořádně nezakouří.
Navíc je to právě ta věc, kterou mi pořád někdo skovává. Já jsem jedou předléty z nouze použil vystřelenou revolverovou hilznu .38 speciál, a přišel jsem nato, že to je to pravé. Mám je po všech kapsách. vejde se do krabičky k sirkám, pistolová hilzna 6.35 se hodí k okování tužky, tak už je nemám opálené, a proto se nemůžu zúčastnit hlasování, bylo by to nefér, těch hilzen je moc a moc. Ne že bych meněl orig dusátka, ale ty se stále někam strácejí a znova nacházejí.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod archduke » 24 pro. 2004, 23:11

Dusatka?
Konskych hrebu mam nekolik od Brebbia a par jinych hrebu. ALE jsou z hliniku - kov, ktery rad nemam a rovnez prilis hranate pro kulatou komoru, jsou ale hezke, k nicemu. CO pouzivam je dusatko, ktere jsem si ukoval z zelezneho velkeho hrebiku. Mam nekolik z mahagonu, ale drevene nemam rad, obaly se popelem a nasvini. Zelezny hrebik je pro me idealni. :puffy:

Je mi jedno, jak vypada, tento nastroj musi byt PRAKTICKY, nic vic od nej nechci.
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod dix » 25 pro. 2004, 07:54

tu dostat archaicku trojkombinaciu made in Cechoslovakia....ja tez nic lepsie nepoznam a ani nechcem poznat.Idealny nastroj.
Raz som videl u jedneho typka dusatko co vypadalo jak stroj casu.
Dominantou nebola fajka ale to dusatko.
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Alferi » 25 pro. 2004, 17:18

Správně! Ať žije česká trojnožka :P (Ale zpracování by hohlo být i lepší. Nicméně plně vyhovuje)
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod Twineryy » 25 pro. 2004, 22:33

Používám jenom tohle, upravené soutěžní dusátko.
Obrázek
S jiným, než dřevěným už to ani neumím :D . Přežilo se mnou hodně, dokonce mi spadlo i z osmýho patra a našel jsem ho až když posekali trávu :lol: . Na příležitostné šťourání používám Czech pipe tool. Nic jinýho nechci a ani nepotřebuju :wink: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod piter » 25 pro. 2004, 22:42

to Twineryy: dost pekne


btw to se tu opravdu nenajde nikdo, kdo by na dusatku dokazal ocenit nejen jeho prakticnost ? :( :lol:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod meduard » 25 pro. 2004, 22:56

ja som na tom rovnako, praktično na prvom mieste, mám trojnožku made in czechoslovakia, a v poslednej dobe som si obžúbil drevené dusátko ktoré som urezal z kusu drevenej tyčky zakúpenej v hornbachu, mám pocit že z dreveným mi to fajčenie ide lepšie....
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod archduke » 25 pro. 2004, 23:15

piter píše:to Twineryy: dost pekne


btw to se tu opravdu nenajde nikdo, kdo by na dusatku dokazal ocenit nejen jeho prakticnost ? :( :lol:


No, od dusatka kurak ceka JEN prakticnost! Kdyz chces mit JEN jeden nastroj, tak je zcela urcite nejlepsi hrebik s kulatou hlavickou a rozklepnutym koncem na vyskrabavani. Drevene treba neuhasi ohen, ale potrebujes dalsi nastroj k vyskrabavani, stejny problem s patronou........Krasna dusatka jsou neprakticka, ktera se musi ruzne sroubovat a menit ucel. Ale urcite na konec je to osobni pristup k veci.

Zatim nejhezci a nejpraktictejsi tampers jsem videl tady
http://catniphill.com/shop/page2.html
nektere ty sosky zen jsou dost dlouhe cca 3inch a muzou byt dobre i na vyskrabovani.
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod piter » 25 pro. 2004, 23:28

archduke píše:
piter píše:to Twineryy: dost pekne


btw to se tu opravdu nenajde nikdo, kdo by na dusatku dokazal ocenit nejen jeho prakticnost ? :( :lol:


No, od dusatka kurak ceka JEN prakticnost! Kdyz chces mit JEN jeden nastroj, tak je zcela urcite nejlepsi hrebik s kulatou hlavickou a rozklepnutym koncem na vyskrabavani. Drevene treba neuhasi ohen, ale potrebujes dalsi nastroj k vyskrabavani, stejny problem s patronou........Krasna dusatka jsou neprakticka, ktera se musi ruzne sroubovat a menit ucel. Ale urcite na konec je to osobni pristup k veci.

Zatim nejhezci a nejpraktictejsi tampers jsem videl tady
http://catniphill.com/shop/page2.html
nektere ty sosky zen jsou dost dlouhe cca 3inch a muzou byt dobre i na vyskrabovani.


no ja si samozrejme na dusatku cenim take jeho prakticnosti, ale stejne tak i jeho pripadne krasy - je to jako u dymky kdybych nevnimal jeji krasu a staral se pouze o to jak se z ni kouri . . . je to dulezite, ale neni to vse :)
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod dix » 25 pro. 2004, 23:33

Ty archduke...to mozem rovno namisto dusatka nosit vo vacku sachovu figurku alebo brošnu starej mami.. :D
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod archduke » 25 pro. 2004, 23:45

dix píše:Ty archduke...to mozem rovno namisto dusatka nosit vo vacku sachovu figurku alebo brosnu starej mami.. :D
:lol:

:lol: :lol: :lol: no, to je urcite take mozne, ale ta "MUCHOVKA" a ta pod ni jsou pekny dusatka........a prakticky :puffy:
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod dix » 25 pro. 2004, 23:49

jj moze byt... :wink:
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Twineryy » 26 pro. 2004, 10:28

To já zase Pitera chápu. Sbírat se dá přece všechno.
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Další

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků