Ohnutou, nebo rovnou?

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Ohnutou nebo rovnou?

Ohnutou
178
66%
Rovnou
92
34%
 
Celkem hlasů : 270

Příspěvekod Qido » 07 led. 2005, 16:03

Prorok píše:
Fénix píše:Tohle je 1/4 bentka: http://www.volny.cz/dymka.tk/Dsc00075a.jpg


nene, to je 1/2 bent 8) , a 1/8 je vsechno, co zdalky vypada jako straight


V obou případech je to moje 1/8 :puffy:
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 52
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod Nevill » 10 čer. 2005, 07:18

Je fakt, že vzhledově tíhnu k zahnutým dýmkám, to je ostatně jasně vidět na mém webu. Nicméně včera mi přišla coby výhra ze soutěže od Mostexu moje první rovná dýmka - Stanwell billiard (má to další označení De Luxe 88 ) a musím uznat, že i ty rovné dýmky rozhodně mají něco do sebe... To si tak člověk může v hospodě pěkně opřít loket o stůl nebo barpult, držet si v ruce dýmku a spokojeně dýmat... :puffy:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Ohnutou, nebo rovnou?

Příspěvekod Darkstar » 10 čer. 2005, 07:36

archduke píše:No, jiz o tom byla rec na starem foru pred casem, ale prece jenom casy se meni a zvyky treba taky.
Zacinal jsem s 1/4 bent a stale mam rad ohnute i moje nejrovnejsi je vlastne 1/8 ohnuta. Nejvice mam 1/2 bent. Samozrejme plne ohnuti je nejpohodlnejsi, kterych mam take par. Rovna dymka mi pripada tak nejak neuplna/jednoducha, ale tim je nesmirne elegantni, jako modni doplnek.
A jak vy to citite? :puffy:


Tak zajimavy thread panove. Myslim, ze to skonci nerozhodne :) Priznam se, ze jsem ani nehlasoval, protoze zaskrtnout obe policka nejde a ja nemohu rict zda rovnou, nebo zahnutou. Rovna dymka mi dava pocit svobody a evokuje ve me humor Max Canon ( znate to urcite :D Viz Avatar Prorok ) Rovnou dymku mam strasne rad na prochazkach. Zahnuta dymka mi dava pocit zkuseneho a dlouholeteho kuraka dymky i kdyz nim nejsem, ale ten pocit za to stoji. Zahnutou dymku si spojuji prave s kourenim dymkoveho tabaku, spis ovoneneho, nez cisteho. Z technickeho hlediska je to asi jedno. Dulezite je pro me, aby meli filtr. Tak takto to citim ja.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1220
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod michal » 10 čer. 2005, 07:48

když tak na to koukám, tak to je u mě 12:3 ve prospěch ohnutých..
Uživatelský avatar
michal
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Věk: 73
Registrován: 30 kvě. 2005, 14:13
Bydliště: Teplice

Příspěvekod tuton » 10 čer. 2005, 07:57

Problem toho je, ze rovna je jen jedna (obecne - delsi troubel, kratsi naustek nebo naopak, ci ruzne tvary hlavicky neresime), a vsechno ostatni je uz ohnute. To je dost siroka skala. Hlasoval jsem pro ohnutou. Mam rad, kdyz je dymka aspon lehce prohnuta. Ovsem 1/1 bentky nemusim. Vyjimkou je ma Krakonosovka, ta se mi vylozene libi ;-)
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 10 čer. 2005, 07:58

A co se mne týče, tak preferuji také raději ohnuté dýmky. Líp s mi drží v ústech a nepáčí čelist.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Nuvolari » 10 čer. 2005, 08:06

Já když kupoval svoji první tak jsem měl víceméně jasnou představu že to bude straight. Nu ale ještě jasnější představa byla že to bude filtrovka a všechny straight v přijatelné ceně co tehdy v Ráji měly byly bez filtru a tak bylo rozhodnuto - skončil jsem u halfbent a už mám druhou takovou.

¨ědkovskej vzhled nežešim, sem tak trochu dědek - kouřim dýmku, jezidm autem z roku 80 (W123 - krásnej klasik. A možná bude W110 y roku 65 :), docela s chutí si poslechnu muziku takl někdy z let 70 - 80....:)

No každopádně třetí dýmka už bude straight, líbí se mi takový ty s jen velice mírně prohnutým náustkem a šikmo vpřed skloněnou hlavičkou, jsou takový dynamický, svižný nebo jak to popsat.
Uživatelský avatar
Nuvolari
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 384
Věk: 40
Registrován: 15 úno. 2005, 09:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Darkstar » 10 čer. 2005, 08:12

Nuvolari píše:No každopádně třetí dýmka už bude straight, líbí se mi takový ty s jen velice mírně prohnutým náustkem a šikmo vpřed skloněnou hlavičkou, jsou takový dynamický, svižný nebo jak to popsat.


Myslis tento typ ?
http://www.etrafika.cz/dymky/stanislaw/detail.php?items[itemid]=1192
Hmm..ta nema prohnuty naustek. Pokud mas link na nejakou tohoto typu, tak ho sem hod. nejak mi neni jasne, jakou jsi myslel :|
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1220
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod bromden » 10 čer. 2005, 08:20

Když to teď z hlavy počítám, tak mám straight 4kousky, 1/8bent 2kousky, 1/4bent 2 kousky a 1/2bent pro změnu 2kousky....
Ale 1/8bent je v podstatě ještě rovná dýmka... takže 6:4 ve prospěch rovných.
(statisticky je moje průměrná dýmky 0,175bent :lol:)
(a taky mám sklerózu protože jsem si vzpomněl jen na deset dýmek a mám pocit že jich je 12 :oops: )
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod country » 10 čer. 2005, 08:58

Mám rád straightky nebo halfbentky, v Tutonově šikovné stupnici bych se zarazil na stupni 6, zahnutější dýmku doma nemám. Líbí se mně, když je na náústku "schod" - ostré oddělení komůrky na filtr od dále už plochýho mundštyku - taková dýmka mi na pohled lahodí daleko víc, než klasika pozvolně se zužující. Moje nejoblíbenější dýmka je kratší masivní halfbentka, téměř už rovná. Osazení kovovým kroužkem pak mám rád spíš tenké. Takže třeba Peterseni (ještě jsem u nich nenakupoval!) by mně při vybírání za chvíli asi kopli do zadku :lol: - ale s prázdnou bych neodešel! Ta Tutonova je zrovna fajn, no ale už ji prodali Tutonovi... :lol: :wink:
Naposledy upravil country dne 10 čer. 2005, 09:01, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
country
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 735
Věk: 56
Registrován: 16 kvě. 2005, 19:53
Bydliště: Police nad Metují

Příspěvekod Šimi » 10 čer. 2005, 09:01

Donedávna bych byl ochotný tvrdit, že jedině zahnutou. Na soutěžích jsem přišel k prvním rovným. Nikdy bych si takovou asi nekoupil, kdybych si to na soutěži nezkusil, ale ono se z toho bafá taky dobře. Výborné je, když mají neobrovskou hlavičku, pak se dobře drží v zubech.
Kouření těch rovných mi připadá elegantnější. Stále však zůstávám nakloněn zahnutým dýmkám.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 10 čer. 2005, 09:02

Tak tomu říkám souhra.
Tyto 2 bych si určitě také koupil O ostatních to říct nemohu i když jsou také krásné. Jen mám rád ohnuté dýmky.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Milan Zabloudil » 10 čer. 2005, 10:37

Tady se nedá hlasovat :wink: já mám rád oboje :D
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Nuvolari » 10 čer. 2005, 11:20

Darkstar píše:Myslis tento typ ?
http://www.etrafika.cz/dymky/stanislaw/detail.php?items[itemid]=1192
Hmm..ta nema prohnuty naustek. Pokud mas link na nejakou tohoto typu, tak ho sem hod. nejak mi neni jasne, jakou jsi myslel :|


Myslím tím něco jako tvar 3C26 na http://www.jirsa.cz/galery2.htm , ale s toršku jinak tvarovanou hlavičkou. Já nevim, vzhledem k finanční situaci okukuju kousky za pár stovek tak možná že se takový tvary u "slušných" dýmek ani nenosí :)

Vlastně když jsem to psal tak jsem přitom myslel na jeden konkrétní kousek kterej jsem viděl když jsem si vybíral první dýmku (nakonec mě odradily příliš tenký stěny) - už ani nevím co to bylo zač, prostě párstovková řadovka.
Naposledy upravil Nuvolari dne 10 čer. 2005, 13:15, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Nuvolari
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 384
Věk: 40
Registrován: 15 úno. 2005, 09:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Darkstar » 10 čer. 2005, 11:24

Nuvolari píše:Myslím tím něco jako tvar 3C26 na http://www.jirsa.cz/galery2.htm, ale s toršku jinak tvarovanou hlavičkou. Já nevim, vzhledem k finanční situaci okukuju kousky za pár stovek tak možná že se takový tvary u "slušných" dýmek ani nenosí :)


Tak me se z tohoto tvaru libi tato. Uz nekolik dnu ji okukuju na etrafice :-)
http://www.etrafika.cz/dymky/butz_choqu ... .php?items[itemid]=1802
Ale problem je v tom, ze uz jsem si na srazu koupil dve dymky od pana Kloucka a jednu z nich jsem jeste ani nekouril. Takze nakup dalsi by byl vylozene blbosti ;)
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1220
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


cron