Ohnutou, nebo rovnou?

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Ohnutou nebo rovnou?

Ohnutou
178
66%
Rovnou
92
34%
 
Celkem hlasů : 270

Ohnutou, nebo rovnou?

Příspěvekod archduke » 27 pro. 2004, 15:26

No, jiz o tom byla rec na starem foru pred casem, ale prece jenom casy se meni a zvyky treba taky.
Zacinal jsem s 1/4 bent a stale mam rad ohnute i moje nejrovnejsi je vlastne 1/8 ohnuta. Nejvice mam 1/2 bent. Samozrejme plne ohnuti je nejpohodlnejsi, kterych mam take par. Rovna dymka mi pripada tak nejak neuplna/jednoducha, ale tim je nesmirne elegantni, jako modni doplnek.
A jak vy to citite? :puffy:
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod Fénix » 27 pro. 2004, 15:35

Nejoblíbenější tvar mám 1/4 a těsně za tím 1/8 apod. Billiard je velmi elegantní ale s mou malou spodní čelistí :) se mi při chůzi kinklá, skáče z něj uhlí atd takže ho můžu kouřit jen v klidu nebo z ruky. 1/2 bent je krásně stabilní, ale zato vypadá trošku moc usedle a to se s přibývajícím zahnutím jen zvýrazňuje.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: ohnutou, nebo rovnou?

Příspěvekod Simon » 27 pro. 2004, 15:43

archduke píše:No, jiz o tom byla rec na starem foru pred casem, ale prece jenom casy se meni a zvyky treba taky.
Zacinal jsem s 1/4 bent a stale mam rad ohnute i moje nejrovnejsi je vlastne 1/8 ohnuta. Nejvice mam 1/2 bent. Samozrejme plne ohnuti je nejpohodlnejsi, kterych mam take par. Rovna dymka mi pripada tak nejak neuplna/jednoducha, ale tim je nesmirne elegantni, jako modni doplnek.
A jak vy to citite? :puffy:


pro me je nejpohodlnejsi full bent, to clovek kolikrat i musi premyslet nebo si sahnout jestli ma fajfku v hube nebo ne :) , to ze s ni clovek vypada hodne usedle souhlasim s fenixem .... na pohled u mne vede jednoznacne rovna, tahle mira ciste elegance se u bentu tezko pretezko hleda

... ale nijak se timhle pri koupi dymky neomezuju a beru co se mne libi
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod archduke » 27 pro. 2004, 15:54

Ja mam pocit, ze casem/starim clove vice sahne po ohnute. Takze tvar (generalne) ma co delat s vekem. Starsi kurak se asi vice diva na pohodlnost/prakticnost. Hmm, s rovnou se da jezdit na koni, jak je videt z icony :lol: . To jsem, ale nezkousel, takze tezko posoudim. Nic mene na chozeni/prochazky je bentka idealni.
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod bromden » 27 pro. 2004, 16:04

Já nejradši rovnou a 1/8, tak nastejno, podle tvaru a sklonu hlavičky.
Pak 1/4, a potom ty pokřivený :D
Souhlasím s Fénixem, právěže si s těma zahnutejma připadám tak dědkovitě, a to já nerad.
Ačkoli připouštím, že pokud při kouření něco dělám, třeba novou fajfku, nebo píšu, tak beru ohlou. Tak. Ale jakmile zešedivím tak se třeba k těm bentům dostanu. Ony jsou zase delší, a kouření je takový vláčnější. Ach jo. :roll:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Simon » 27 pro. 2004, 16:05

archduke píše:Ja mam pocit, ze casem/starim clove vice sahne po ohnute. Takze tvar (generalne) ma co delat s vekem. Starsi kurak se asi vice diva na pohodlnost/prakticnost. Hmm, s rovnou se da jezdit na koni, jak je videt z icony :lol: . To jsem, ale nezkousel, takze tezko posoudim. Nic mene na chozeni/prochazky je bentka idealni.


ja myslim, ze pohodlne je oboji stejne, jen rovna chce vyrazne vic cviku a umu, kdyz clovek obcas vidi co vse se da s rovnou delat tak se mu to bcas az nechce verit :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod dix » 27 pro. 2004, 16:40

aby tema nestala...tez inklinujem k bent.Pravdu povediac rovnu ani nevlastnim,zatim.Chystam coskoro kupit jednu biliard Amphoru,lacnu,pracovnu...daky klon Bigbenu to je ale zo zahranicnych diskusii mam info ze dymaj vynikajuco a nekup to za tu cenu.
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Fénix » 27 pro. 2004, 17:05

Simon píše:
archduke píše:Ja mam pocit, ze casem/starim clove vice sahne po ohnute. Takze tvar (generalne) ma co delat s vekem. Starsi kurak se asi vice diva na pohodlnost/prakticnost. Hmm, s rovnou se da jezdit na koni, jak je videt z icony :lol: . To jsem, ale nezkousel, takze tezko posoudim. Nic mene na chozeni/prochazky je bentka idealni.


ja myslim, ze pohodlne je oboji stejne, jen rovna chce vyrazne vic cviku a umu


a tohle platí jak pro manipulaci s dýmkou, tak pro samotné kouření . Podle mě se bentky lépe "zvládají".
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Simon » 27 pro. 2004, 17:22

dix píše:aby tema nestala...tez inklinujem k bent.Pravdu povediac rovnu ani nevlastnim,zatim.Chystam coskoro kupit jednu biliard Amphoru,lacnu,pracovnu...daky klon Bigbenu to je ale zo zahranicnych diskusii mam info ze dymaj vynikajuco a nekup to za tu cenu.


pokud na ne nejses extra dobre zvyklej, tak je rovna jako pracovni dymka dost na howno....mam rovny 4 a vetsinou je pri praci nekourim, ale delam si na ne cas....vyjimkou je jen charatan, pac je extra lehkej
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Simon » 27 pro. 2004, 17:24

Fénix píše:
Simon píše:
archduke píše:Ja mam pocit, ze casem/starim clove vice sahne po ohnute. Takze tvar (generalne) ma co delat s vekem. Starsi kurak se asi vice diva na pohodlnost/prakticnost. Hmm, s rovnou se da jezdit na koni, jak je videt z icony :lol: . To jsem, ale nezkousel, takze tezko posoudim. Nic mene na chozeni/prochazky je bentka idealni.


ja myslim, ze pohodlne je oboji stejne, jen rovna chce vyrazne vic cviku a umu


a tohle platí jak pro manipulaci s dýmkou, tak pro samotné kouření . Podle mě se bentky lépe "zvládají".


rovna se lip cisti :)
... a taky te diky lepsimu tahu mocky ke konci naustku nauci lip kourit :lol:
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod dix » 27 pro. 2004, 17:33

no simone...u mna pojem pracovni dymka je ta keru budem vlacit do hospod,rybacku a obdobne.Nemyslil jsem manualni praci/pri vsi ucte/.Uprimne se priznam ze tenhle typ prace mnou neni prave obliben. :oops:
Ta Amphora bude a pak se uvidi.

:pipe1:
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Simon » 27 pro. 2004, 17:45

dix píše:no simone...u mna pojem pracovni dymka je ta keru budem vlacit do hospod,rybacku a obdobne.Nemyslil jsem manualni praci/pri vsi ucte/.Uprimne se priznam ze tenhle typ prace mnou neni prave obliben. :oops:
Ta Amphora bude a pak se uvidi.

:pipe1:


ja sem taky nemyslel uplne manualni praci .... ale proste situaci, kdy nemas neustale volnou ruku .... a musis pak drzet v zubech
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Fénix » 27 pro. 2004, 17:54

Simon píše:
Fénix píše:
Simon píše:
archduke píše:Ja mam pocit, ze casem/starim clove vice sahne po ohnute. Takze tvar (generalne) ma co delat s vekem. Starsi kurak se asi vice diva na pohodlnost/prakticnost. Hmm, s rovnou se da jezdit na koni, jak je videt z icony :lol: . To jsem, ale nezkousel, takze tezko posoudim. Nic mene na chozeni/prochazky je bentka idealni.


ja myslim, ze pohodlne je oboji stejne, jen rovna chce vyrazne vic cviku a umu


a tohle platí jak pro manipulaci s dýmkou, tak pro samotné kouření . Podle mě se bentky lépe "zvládají".


rovna se lip cisti :)
... a taky te diky lepsimu tahu mocky ke konci naustku nauci lip kourit :lol:


Souhlas s obojím
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod dix » 27 pro. 2004, 18:13

no skor mam pri biliardoch strach,ja ako bezfiltrovy kurak,ze mi pojde do gagora horuci popol,casti tabaku,mocka :?
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Simon » 27 pro. 2004, 18:31

dix píše:no skor mam pri biliardoch strach,ja ako bezfiltrovy kurak,ze mi pojde do gagora horuci popol,casti tabaku,mocka :?

taky kourim bez filtru a problemy s tim nemam
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Další

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků