Ohnutou, nebo rovnou?

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Ohnutou nebo rovnou?

Ohnutou
178
66%
Rovnou
92
34%
 
Celkem hlasů : 270

Příspěvekod dix » 28 pro. 2004, 20:31

no mam taky pocit ze keby sa spravila statistika,vacsina by preferovala daky ciastkovy bent...nevim tak mi pripada.Kazdy mame vyvrcholenie aj vrchol elegancie niekde inde posunuty...
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod POGO » 28 pro. 2004, 20:55

Jaký tvar dýmky si vybrat záleží na vkusu každého z nás.Mně nejvíce vyhovuje 1/4 bent,ale mám i rovné.Když kouřím rovné,tak si musím na ně najít více času.Mám tendenci někam pořád spěchat a teprve až si zapálím tak nastává ten čas klidu a pohody.Těch prvních pár minut se musím krotit v rychlosti,jako bych chtěl dohnat nikotinový deficit,no a u rovných se mi stává že je dost zamočkuju. :? :oops:
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Příspěvekod millhi » 28 pro. 2004, 21:05

Samozrejme. Je to asi jako srovnavat trenyrky se slipama :D
Nekdo preferuej to, jiny zase ono. Ale mozna by stalo zato udelat na toto tema hlasovaci anketu (ted mam na mysli ty dymky, ne trenyrky)... :wink:
Uživatelský avatar
millhi
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 45
Věk: 38
Registrován: 08 pro. 2004, 19:05
Bydliště: Beroun

Příspěvekod piter » 28 pro. 2004, 21:23

millhi píše:Samozrejme. Je to asi jako srovnavat trenyrky se slipama :D
Nekdo preferuej to, jiny zase ono. Ale mozna by stalo zato udelat na toto tema hlasovaci anketu (ted mam na mysli ty dymky, ne trenyrky)... :wink:


anketa hotova, vyhovuji ty dve moznosti? :wink:

nebo mam pridat 1/8 bent apod. ? :)
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod millhi » 28 pro. 2004, 21:26

Rekl bych, ze takhle by to mohlo stacit :wink:
Uživatelský avatar
millhi
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 45
Věk: 38
Registrován: 08 pro. 2004, 19:05
Bydliště: Beroun

Příspěvekod harel » 29 pro. 2004, 12:03

...okrem ohnutých mám rád aj rovné :D :D :D
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod Alferi » 29 pro. 2004, 13:02

Já jsem zatím zkusil jenom rovné, jediná ohnutá je "skororovná" 1/8 bent Peterson Donegal Rocky. Ta je výborně vyvážená a díky nápaditému náustku se bez problémů drží v zubech (přestože je celkem masivní).
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod bigdragon » 06 led. 2005, 07:32

Pamatuji se že jako malé robě :D asi 16 let jsem měl jednu dýmku "úplně ohnutou" dokonce i s takovým poklopem na hlavičce a jednu "úplně rovnou". tenkrát to byla jen taková frajeřina kouřil jsem z nich asi 5x a tehdy se mi víc líbila ta rovná. Později jsem přemýšlel že bych si nějakou koupil, ale pořád mi to nějak nevycházelo (ale uvažoval jsem o half bent) a spíš se mi líbí dýmky s mohutnou hlavičkou a krátkou troubelí a náustkem typ buldog nebo rhodesian, podobnou jsem loni dostal k narozeninám. Zklamání z toho, že nemám buldoka ale jakýsi freehand už vyprchalo a o další dýmce kterou si určitě pořídím mám jasno bude to rhodesian. Možná si časem pořídím i něco rovnějšího abych to mohl v hospodě při šipkách položit na stůl ale myslím že pod 1/8 nepůjdu. Souhlasím že zahnuté se lépe kontrolují jsou pohodovější (v autě nekouřím) a že bych vypadal staře toho se ve svém věku nebojím :P
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Renno » 06 led. 2005, 11:16

Já jsem donedávna měl jen biliárdku. Několikrát se mi stalo, že mi různě vypadla z pusy nebo podobně. Je to dýmka s hliníkovým chladičem. Tím, že je rovná (a také svými kuřáckými schopnostmi :o)) jsem častokrát okusil močku až na jazyku. Má nová dýmka je bentka a to zahnutí je nyní pro mě velmi podstatný pozitivní rozdíl, také používáním filtrů. Myslím, že má další dýmka bude zase bentka :o).
Uživatelský avatar
Renno
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 797
Věk: 56
Registrován: 31 srp. 2004, 09:45
Bydliště: Krkonose -Trutnov

Příspěvekod imagoo » 06 led. 2005, 11:45

Mě právě k fajfkám přivedla krása bentek. Full bent je už na mě ale moc. Nevím proč, ale rovné pro mě byly dlouho naprosto nezajímavé až nepříjemné - přijdou mi pocitově jaksi neosobní, hloupě hrdé, nepraktické, nevyvážené; přísné = to je to slovo, které jsem hledal. Kór ty štíhlé a dlouhé. Není to tím, že bych neměl rád čisté jednoduché tvary. Docela bych to přirovnal k rozdílu přitažlivostí ženskými a mužskými tvary. Jednu rovnou (dýmku) jsem si zkusil koupit a bafám z ní nejmíň ze všech. Ale tenhle postoj se vyvíjí, u leckerých rovných už se přistihnu, že se mi líbí, ale ještě to asi bude zrát hodně dlouho.
Je to skvělé téma samo o sobě, jak různé tvary dýmek zrcadlí různé lidské naturely. Na ZDŠ jsme měli přísného ředitele - vysoký černý chlap podobný luciferovi a ten měl pořád v hubě nějakou rustic billardku nebo liverpoola - on by v žádném případě bentku mít nemohl. I u sebe si kladu otázku, jestli by se ke mě nehodilo něco rovného. K tělu možná, ale naturelem jsem bent (možná i vícenásobný), tak to nechávám první signální soustavě a nepletu se do toho.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Twineryy » 07 led. 2005, 08:28

Mě se sice líbí bentky taky víc, ale úplně klasický tvar už bych si nekoupil. Musí na tom být něco zvláštního (možná jsem se jich přejed). Oproti tomu biliárdky se mi začínají líbit i v té nejjednodušší formě. Nějak ta jednoduchost k rovné dýmce patří :wink: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Qido » 07 led. 2005, 11:45

imagoo píše:Mě právě k fajfkám přivedla krása bentek. Full bent je už na mě ale moc. Nevím proč, ale rovné pro mě byly dlouho naprosto nezajímavé až nepříjemné - přijdou mi pocitově jaksi neosobní, hloupě hrdé, nepraktické, nevyvážené; přísné = to je to slovo, které jsem hledal. Kór ty štíhlé a dlouhé. Není to tím, že bych neměl rád čisté jednoduché tvary. Docela bych to přirovnal k rozdílu přitažlivostí ženskými a mužskými tvary. Jednu rovnou (dýmku) jsem si zkusil koupit a bafám z ní nejmíň ze všech. Ale tenhle postoj se vyvíjí, u leckerých rovných už se přistihnu, že se mi líbí, ale ještě to asi bude zrát hodně dlouho.
Je to skvělé téma samo o sobě, jak různé tvary dýmek zrcadlí různé lidské naturely. Na ZDŠ jsme měli přísného ředitele - vysoký černý chlap podobný luciferovi a ten měl pořád v hubě nějakou rustic billardku nebo liverpoola - on by v žádném případě bentku mít nemohl. I u sebe si kladu otázku, jestli by se ke mě nehodilo něco rovného. K tělu možná, ale naturelem jsem bent (možná i vícenásobný), tak to nechávám první signální soustavě a nepletu se do toho.


Zlatá slova, člověče. Mně taky přišlo, že k bentkám patří taková nějaká uvolněnost, až rozkynutost, k rovnejm ta přísnost... rozvalenej v křesle u krbu bych kouřil rozhodně bentku, na poradě generálního štábu jedině billiard. A taky ze svejch dvou oblíbenejch tabáků kouřím ten míň aromatickej z billiardu, ten velearomatickej z bentky (1/8? nepoznám to). Obráceně by mi to přišlo divný.
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 52
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 07 led. 2005, 15:30

Qido píše: 1/8? nepoznám to


To máš fuk, jsou to jen přibližné údaje :) 1/8 je ale skoro rovná. Tohle je 1/4 bentka: http://www.volny.cz/dymka.tk/Dsc00075a.jpg Já říkám 1/8 bent všemu co je méně ohnuté než tohle, ale není rovné, obecně se to tak ale asi brát nedá :D
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Prorok » 07 led. 2005, 15:51

Fénix píše:Tohle je 1/4 bentka: http://www.volny.cz/dymka.tk/Dsc00075a.jpg


nene, to je 1/2 bent 8) , a 1/8 je vsechno, co zdalky vypada jako straight
Uživatelský avatar
Prorok
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 175
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 09:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod Fénix » 07 led. 2005, 15:58

Prorok píše:
Fénix píše:Tohle je 1/4 bentka: http://www.volny.cz/dymka.tk/Dsc00075a.jpg


nene, to je 1/2 bent 8) , a 1/8 je vsechno, co zdalky vypada jako straight


s tou druhou částí naprosto souhlasím, ale ten John bull není halfbentka (možná blbá fotka :D ).

No, nejlepší je kouknout sem (dolu): http://www.volny.cz/dymka.tk/anatomie.htm
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků