Dýmkové "drenáže"

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Dýmkové "drenáže"

Příspěvekod Fénix » 23 zář. 2012, 21:18

Člověk má zkusit všechno :smoke5: Z etrafiky jsem si koupil krystaly Denicool http://www.etrafika.cz/detail/8126/filt ... stal_12_gr
Zajímavá zkušenost :think:

Krystaly fungují jako filtr, ale již přímo v hlavičce. Dají se tedy ofiltrovat i bezfiltrové dýmky, a ve filtrovkách toto nijak neovlivňuje tah, jako když se něco nacpe do filtrové komory. Ve filtrové komoře se také obvykle kumuluje kondenzát a nejvíc zasmrádá, čemuž filtrace v hlavičce brání.
Ovšem i negativa jsou nezanedbatelná. Byť se na dno dávají jen 2-3 krystaly, není možno kouřit až do dna a tak může časem pro změnu zasmrádnout hlavička, navíc se asi nevytvoří na dně cake. Taky nejsem úplně klidný žhavit a vdechovat něco, co vypadá jako plastická hmota (byť věřím, že je to inertní).
Co může být plus i mínus je to, že krystaly filtrují fakt dobře a i z Condora jsem cítil 1/2 aroma. Na druhou stranu byl kouř fakt suchý a vůbec neštípal. Na třetí stranu, když už se kapacita naplní, není možno vytřít jako filtrovou komoru, a bublání si člověk užije do konce.

Takže jak se dalo čekat, není to žádný zázrak, ale věřím, že filtrařům (mezi které už dlouho nepatřím) to může v určitých situacích přijít velmi vhod. Hlavně tedy např. když se dostanou k bezfiltrové dýmce.

Máte vy nějaké zkušenosti s těmito krystaly, nebo jinou drenáží ? Někdy se do hlavičky dává meršánová drť, viděl jsem prodávat i drátěné sítko (to ale určitě nefiltruje nic). Názory :?:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Dýmkové "drenáže"

Příspěvekod Errol » 23 zář. 2012, 22:25

Tak mě napadlo, co kdyby se krystalky narvali do filtrové komory? Dýmka by se kouřila úplně normálně a mezitím by krystaly v komoře nasávaly vlhkost a neměly by jistě takový odpor jako jiné filtry.
Uživatelský avatar
Errol
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 85
Věk: 34
Registrován: 03 kvě. 2012, 14:07
Bydliště: Olomouc

Re: Dýmkové "drenáže"

Příspěvekod Sobpeta » 24 zář. 2012, 06:27

Když už se jedná o filtrovku, tak je daleko jednodušší a dostatečně účinné použít např. balzový filtr, popř. papírový. Nějak si nedovedu představit sypat krystaly do filtrové komory... :roll:

Jinak sítko do hlavičky to mi přijde úplně špatně, dno bude mokré a dýmka bude smrdět týdny. U těch krystalů bych měl při dlouhodobějším používání strach z podobné situace. :think:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Dýmkové "drenáže"

Příspěvekod pitrson » 24 zář. 2012, 14:34

Fénix píše:Člověk má zkusit všechno :smoke5: Z etrafiky jsem si koupil krystaly Denicool http://www.etrafika.cz/detail/8126/filt ... al_12_gr...

Imo. fuj, to uz daleko radsi sporic a nez sporic, to se na to rovnou uplne vykaslu... :palm:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Dýmkové "drenáže"

Příspěvekod jcp » 24 zář. 2012, 15:46

Fénix píše:Člověk má zkusit všechno :smoke5:
Máte vy nějaké zkušenosti s těmito krystaly, nebo jinou drenáží ?

Něco málo si můžeš přečíst tady: http://www.wesleys.co.za/denicotea.htm Fakt je ten, že krom vody to bere i nikotin, jelikož povrch silikagelu je slabě kyselý, takže váže zejména bázické látky. Co se zkušeností týče, ty já nemám, ale má je naše kočka neb je to hlavní součást steliva pro kočky .. takže :lol: :think: :wink: dobrou chuť ..
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Dýmkové "drenáže"

Příspěvekod Jakub » 24 zář. 2012, 16:42

:ot:
pokud by chtěl nekdo nějak výrazně experimentovat (že Fénixi) nemusíš utrácet na etrafice, rád ti za odnos přenechám 7 litrů silicagelu / 10 dní.......(samozřejmě použitýho) a abych nezapoměl neříkejte to našim kocourům nerad bych aby si začali dělat hajzlíky z našich fajek.....

:ot:
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Re: Dýmkové "drenáže"

Příspěvekod Nevill » 25 zář. 2012, 18:47

pitrson píše:Imo. fuj, to uz daleko radsi sporic a nez sporic, to se na to rovnou uplne vykaslu... :palm:


Přesně tohle mě taky napadlo jak jsem to četl! :ok:

Asi budu poněkud konzervativní, ale cpát si do dýmky stelivo pro kočky? To už mi připadá fakt ujetý... :smoke3:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Dýmkové "drenáže"

Příspěvekod Yetenek » 25 zář. 2012, 19:44

cituji z e-trafiky poslední větu: Doporučujeme nové krystaly umístit ihned po vykouření dýmky, urychlíte tím její vyschnutí.
Toto by se mohlo jevit jako možné použití, určitě se ale ozvou odpůrci takového urychlování. Navíc nejvíc vlhkosti se asi - alespoň mně- kumuluje v krčku. Takže tudy asi také ne.
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1739
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Dýmkové "drenáže"

Příspěvekod Fénix » 26 zář. 2012, 08:14

pitrson píše:Imo. fuj, to uz daleko radsi sporic a nez sporic, to se na to rovnou uplne vykaslu... :palm:


Jenže spořič ti zacpe a zavlhčí půlku dna, tohle jsou takové krystalky, jak když plivne (no viděls na muňce nakonec)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Dýmkové "drenáže"

Příspěvekod MBO » 26 zář. 2012, 08:25

Kdysi jsem si krystaly stejné značky koupil, vypotřeboval a potom už si další nekupoval. Asi to fungovalo, když jsem je všechny použil. Už si nepamatuju, v čem byl problém. Možná mi to při nešikovném nasypání ucpávalo kanálek. Filtr v náustku je podle mého lepší. Radši bych zkusil experimentovat s různými druhy filtrů. :think:
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Dýmkové "drenáže"

Příspěvekod Snoopy » 26 zář. 2012, 08:46

Mne sa ten Denicool nechce skúšať, ale tiež mi pripadá férové odsúdiť všelijaké vynálezy a "vynálezy" (filtre, chladiče, Dri-kulle, redukcie do filtrovej komory, Falcony) až po vyskúšaní.
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Dýmkové "drenáže"

Příspěvekod šnek » 26 zář. 2012, 09:07

Asi to už bez těch krystalů, co by letitý bezfiltrák, nějak doklepu. :think:
Uživatelský avatar
šnek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1757
Věk: 52
Registrován: 29 dub. 2008, 16:24
Bydliště: České Budějovice/Veselí n. Luž.

Re: Dýmkové "drenáže"

Příspěvekod Jakub » 27 zář. 2012, 13:52

Fénix píše:...... tohle jsou takové krystalky, jak když plivne (no viděls na muňce nakonec)

ty si plival na buňce krastalky?

:ot:
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Re: Dýmkové "drenáže"

Příspěvekod Breer » 27 zář. 2012, 13:59

:idea: takže už viem čo je v tej griotke image_id: 15123 :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT


Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


cron