Dymky Savinelli

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Příspěvekod HOOK » 11 říj. 2005, 10:08

Dogtůrek píše:
krakonoš píše:...Dělá se Savinelli Roma ještě v jiné povrchové úpravě než mají na e-trafice?...

viz http://www.savinelli.it
Web je sice předpotopní, ale dá se tam něco najít.


Jen pro úplnost, dceřinná společnost je v USA pod názvem Savinelli Pipes Inc. a má stránky:

http://www.savinelliusa.com

Je zajímavé, že v USA jsou dýmky značeny jiným logem a celá produkce je trochu jiná.

HOOK
Uživatelský avatar
HOOK
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Registrován: 16 srp. 2004, 22:45
Bydliště: Zlin

Příspěvekod Rubenstein » 11 říj. 2005, 14:29

Uživatelský avatar
Rubenstein
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1130
Věk: 51
Registrován: 07 črc. 2005, 08:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod krakonoš » 11 říj. 2005, 15:23

Tak já jí asi fakticky zakoupim, asi jsem se zamiloval...
Uživatelský avatar
krakonoš
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 190
Věk: 34
Registrován: 27 črc. 2005, 08:40
Bydliště: Říčany u Prahy

Příspěvekod Breer » 14 lis. 2005, 22:49

ja som stastnym majitelom riviery 320 rustik, z etrafiky, tusim posledna :D
myslim, ze ten isty tvar ako ma roma, skvele sa mi z nej taha tabacik.. :pipe1:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6014
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod mirek » 15 lis. 2005, 07:41

Breer píše:ja som stastnym majitelom riviery 320 rustik, z etrafiky, tusim posledna :D
myslim, ze ten isty tvar ako ma roma, skvele sa mi z nej taha tabacik.. :pipe1:

Blahopřeji k přírůstku, Savinelli 320 je už skoro neoficiální klubovka :smoke5:
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod archduke » 18 lis. 2005, 15:43

Nektere serie od Savinelli jsou dobre, je jen skoda, ze do mnoha strkaji ty filtry, tim me vzdy odradi. Nemam rad dymky s vnitrnostma, ale je mi jasne, ze je to v Evrope popularni.
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod GtW » 20 lis. 2005, 08:35

Ono je to dokonce tak, ze se treba v Nemecku nemuzou dymky bez filtru prodavat - proto je jednu dobu vozili k nam a docela za levno prodavali...
Uživatelský avatar
GtW
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21 črc. 2004, 15:02
Bydliště: Val. Mezirici

Příspěvekod Nevill » 20 lis. 2005, 09:57

GtW píše:Ono je to dokonce tak, ze se treba v Nemecku nemuzou dymky bez filtru prodavat - proto je jednu dobu vozili k nam a docela za levno prodavali...


Škoda, že jsem v té době ještě nekouřil dýmku... :roll:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod archduke » 21 lis. 2005, 22:48

Tak jsem si poridil jeste jednu Antique Shell, nedraha neco, jako Baronet jenze "cerny" rustik a bez filtru, jen condenser, ktery se da vyhodit. A je z toho normalni fajfka! Jinak jde o to, ze ma delsi shank, coz se mi zacina libit a vlastne jsem se zacal zajimat o "canadian", ktere jsou jeste delsi. Nejak mi vlastne pripada, ze delsi "dreveny kourovod" dodava trochu lepsi chut a o to jde, ZE? Tahle ma klasicky Dunhill tvar a je 14cm.
(mala fotka jen pro predstavu)
Obrázek

zatim zakuruji a zdase, ze jsem se neplet :puffy:
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod archduke » 21 lis. 2005, 23:05

No a kdyz jsme u tech delsich shanku, tak bych rad podotk/upozornil na to, ze serie Long John ma nejak slepovany dlouhy shank z dvou kusu, coz mne osobne pripada podivne, i kdyz to nemusi bytna zavadu.

"SAVINELLI PIPE:

The Long John series by Savinelli offers pipes with extremely long shanks for a cooler smoke. As solid pieces of briar of these lengths would be extremely expensive, the shanks are made from two seperate pieces of briar precisely spliced together to offer the smoker a very long elegant pipe at an affordable price."
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod Fénix » 21 lis. 2005, 23:11

archduke píše:No a kdyz jsme u tech delsich shanku, tak bych rad podotk/upozornil na to, ze serie Long John ma nejak slepovany dlouhy shank z dvou kusu, coz mne osobne pripada podivne, i kdyz to nemusi bytna zavadu.


Já bych se toho asi nebál, je dost dýmek s nastavovanými troubelemi, a to i u světových mistrů, jen třeba použijí místo briaru bambus atd... IMHO.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Mervart » 29 lis. 2005, 14:16

Já mám dýmky Savinelli dvě. Jedna je s vložkou z Meerschaumu (628), druhá je Alligator 673. A k ní mám otázku: ve spodní části hlavičky se mi u kanálku vytvořila (asi vypálila) dost velká prohlubeň, teď už pokrytá karbonovou vrstvou. Nezdá se mi, že by to při kouření vadilo. Co si o tom myslíte?
Mervart
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 5
Věk: 56
Registrován: 28 lis. 2005, 14:34
Bydliště: Praha

Příspěvekod tuton » 29 lis. 2005, 14:25

Mervart píše:Já mám dýmky Savinelli dvě. Jedna je s vložkou z Meerschaumu (628), druhá je Alligator 673. A k ní mám otázku: ve spodní části hlavičky se mi u kanálku vytvořila (asi vypálila) dost velká prohlubeň, teď už pokrytá karbonovou vrstvou. Nezdá se mi, že by to při kouření vadilo. Co si o tom myslíte?


Pokud se napalenina skutecne potahla karbonem, je pravdepodobne nebezpeci zazehnano. Jen jde o to, jestli nedoslo (neni to prilis jasne) k prohloubeni hlavicky pod usti kouroveho kanalku. Pak by jsi si v podstate vypalil nadvrtanou dymku.
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 49
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Šimi » 29 lis. 2005, 15:21

Mervart píše:Já mám dýmky Savinelli dvě. Jedna je s vložkou z Meerschaumu (628), druhá je Alligator 673. A k ní mám otázku: ve spodní části hlavičky se mi u kanálku vytvořila (asi vypálila) dost velká prohlubeň, teď už pokrytá karbonovou vrstvou. Nezdá se mi, že by to při kouření vadilo. Co si o tom myslíte?


Pokud jde dýmky dokouřit do dna, jde o kosmetickou vadu.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod archduke » 01 pro. 2005, 22:33

Mervart píše:Ja mam dymky Savinelli dve. Jedna je s vlozkou z Meerschaumu (628), druha je Alligator 673. A k ni mam otazku: ve spodni casti hlavicky se mi u kanalku vytvorila (asi vypalila) dost velka prohluben, ted uz pokryta karbonovou vrstvou. Nezda se mi, ze by to pri koureni vadilo. Co si o tom myslite?


Hmm, ja bych nad tim moc nespekuloval. U kanalku je dost materialu. Karbon se vytvoril a to je dulezite, ten to misto protektuje. Stejne, jako si lidi mysli, ze nadvrtana dymka je problem. Mysli na to, ze se ti tam casem vytvori karbon a tim vylepsi kvalita celkoveho pocitu koureni.

Proste treba v tom miste nebylo drevo tak "huste" a trochu chytlo. :puffy:
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam [Bot] a 8 návštevníků


cron