Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit X.

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit X.

Příspěvekod OldaS » 21 led. 2013, 18:09

Zdravím fórum.
Udělal jsem si radost a pořídil buldočka (?) z řady varia od pana Jirsy. Mám na vás ale prosbu a snad neva, že se ptám zde. Je mi to docela hloupé ale řekli byste mi, kolik taková dýmka může v kamenném obchodě stát? Vyšší nežli internetovou cenu jsem samozřejmě předpokládal, za osobní přístup a možnost "sáhnout si" rád něco připlatím ale více než 2x tolik kolik stojí podobné na netu? Nebo je tato jiná? Abych se přiznal jsem z toho teď trochu "hořkej", protože jak říkám, připlatím si ale tohle mi přijde moc. Velmi děkuji za radu. Olda
(klidně sz)

Obrázek
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit X.

Příspěvekod klasik51 » 21 led. 2013, 20:47

No zeptám se, jestli se Ti zdá drahá, proč jsi ji kupoval? :think:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit X.

Příspěvekod OldaS » 21 led. 2013, 20:51

Tuhle otázku chápu, ale... Je to tak, že jsem z obchodu odcházel nadšen a až doma po zjištění její pravděpodobné ceny mi to začlo vrtat... Kdybych měl dýmky "najeté" víc, zřejmě bych to zjistil hned. To ale nemám.
Dýmka se mi samozřejmě stále líbí, jen bych byl zklamán zjištěním, že vybraný prodejce mne jaksi odrbal.
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit X.

Příspěvekod Přemek77 » 21 led. 2013, 21:02

Cena je přesně tak vysoká, jak ji lidi zaplatí. Když kupuješ od soukromých pipe makerů, je samozřejmé, že v ceně platíš také jejich know how.
Uživatelský avatar
Přemek77
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 831
Věk: 46
Registrován: 15 zář. 2010, 09:03
Bydliště: Brno

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit X.

Příspěvekod littlebull » 21 led. 2013, 21:06

No, asi to neřeš, v životě přijdeš o víc a tady jde o radost z nové fajfky. Příště si třeba koupíš ještě dražší, tak nemudruj, nikdo Tě neodrbal, on ten prodejce určitě mimo jiné taky musí platit nájem a další poplatky a jak sám píšeš, kouzlo vlastnoručního osahání a okouknutí Ti za to asi stál ne? Nacpi a bafej. :smoke1:
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit X.

Příspěvekod OldaS » 21 led. 2013, 21:15

Přemek77: To je jistá věc, s tím počítám a i proto, pokud můžu, dávám přednost 1) ruční práci a 2) české produkci.

Littlebull: Pán byl velmi vstřícný, informovaný, poradil, necpal mi nejdražší, předtím než vytáhl první dýmku jsme asi hodinu povídali, no paráda. Vše jak má být. Velmi rád mu za to vše zaplatím. Nicméně bych rád znal Váš názor na +- cenu. A děkuji za odpovědi.
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit X.

Příspěvekod Mack » 21 led. 2013, 21:25

mně tato dedata připadá jaksi zmatečná
"jsem z obchodu odcházel nadšen a až doma po zjištění její pravděpodobné ceny mi to začlo vrtat"
pak jinde zase
"vyšší nežli internetovou cenu jsem samozřejmě předpokládal"
a kdes to koupil ? za kolik, cena ? jenom poštovné z net obchodu stojí asi stovku pro tebe navíc
nebo chceš vědět, jakou má prodejce marži ? podle čeho ?, nebo myslíš, je tu nějaký soudní znalec dýmkových cen ? :shock:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit X.

Příspěvekod OldaS » 21 led. 2013, 21:38

Mě to zmatečné nepřijde. Předpokládám vyšší cenu, tzn. u dýmky, která je na netu za 1.200,- mi přijde fajn zaplatit dobrému obchodníkovi třeba 1.500 až 2.000,-. Já ale zaplatil 3.000,- Doufám, že už je jasnější o co mi jde. Zaplatit víc ANO ale ne tolik, že si můžu jinde koupit dvě a ještě mi zbyde. A to jsem zjistil až posléze. Tak asi tak o tom co tu řeším.
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit X.

Příspěvekod TomikN » 21 led. 2013, 21:46

inu odpovedel jsis vlastne uz sam... kdyz se podivas primo k Panu Jirsovi /http://jirsa.cz/ zjistis ze ji koupis kolem 1k2 penez...takze vice nez 2 tisice mi prijde trochu prestrelena cena... ale jak psali jini cena je vzdycky tak vysoka jak si sam pripustis a kolik jsi ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
TomikN
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 11
Věk: 35
Registrován: 20 led. 2013, 22:37
Bydliště: Praha 9

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit X.

Příspěvekod Mack » 21 led. 2013, 21:46

hmm, tak to je jiná, přijmi omluvu
snad se do této záležitosti, která tu ještě nebyla, zapojí i větší odborníci, než jsem já
každopádně by nebylo od věci říci fóru, že to bylo koupeno KDE
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit X.

Příspěvekod OldaS » 21 led. 2013, 21:57

Omluva netřeba, vše OK. Já bych nejdříve rád zjistil, jestli nejde o můj omyl abych neprávem neočerňoval dobrého obchodníka. Přes sz se mi už někteří vyjádřili konkrétněji a vypadá to, že si pán opravdu účtuje nehorázné, jestli se tomu ještě dá tak říct, marže. Až to nějak dořeším, dám Vám vědět, jestli jsem hňup já anebo se máte obloukem vyhnout jednomu obchodu...
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit X.

Příspěvekod šnek » 21 led. 2013, 22:17

jirsa varia, je nejlevnější řada Jirsových dýmek a pokud ji někdo prodal za 3.000,- je to zlodějina, bohužel po přečtení SZ od Oldy, jsem zjistil že toho pána prodejce znám a je mi to jasné. Pro Oldu poučení a motivace, nastudovat aspoň trochu ceny dýmek, nebo začít kupovat na etrafice. Dokážu si představit, že v kameném obchodě ta dýmka bude stát 1.500,-, ale víc bych za ni nedal.
PS. já tu špinavou práci udělám za Oldu, ten obchod je v ČB, na náměstí v galerii Dvořák. Prodávají se tam standartní Krškovky za 5.500,- a tabáky SG za 300,- a někdy i více korun :twisted: .
Naposledy upravil šnek dne 21 led. 2013, 22:22, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
šnek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1757
Věk: 52
Registrován: 29 dub. 2008, 16:24
Bydliště: České Budějovice/Veselí n. Luž.

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit X.

Příspěvekod basa333 » 21 led. 2013, 22:20

oldas: prostě jsi zaplatil školné. budiž ti to ponaučením.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit X.

Příspěvekod Dýmomil » 22 led. 2013, 00:05

:arrow: OldaS
myslim, že vim o co ti de, ani ne tak o ty prachy jako o ten pocit, že s tebe někdo udělal vola.
nevim jak se na takový obchodní praktiky dívá právo, ale z hlediska morálky je to hnus. :(
Uživatelský avatar
Dýmomil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 652
Věk: 63
Registrován: 17 led. 2012, 21:41
Bydliště: Praha 9

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit X.

Příspěvekod Dejmal » 22 led. 2013, 06:10

Bohužel,je sváté právo obchodníka prodávat za svoje ceny a sváté právo zákazníka,nekupovat,když nechce. Nicméně tohle je docela silná káva,je s podivem,že podobný obchod funguje,protože spálíš se jen jednou /v jednom obchodě/ Taková dýmka by mi asi nedělala radost,vždy když bych ji měl kouřit,tak bych myslel na to,že mě někdo zle natáhl.... Co to zkusit vrátit?
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5813
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 108 návštevníků