Dýmky Angelo

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Dýmky Angelo

Příspěvekod Bečetka » 28 úno. 2013, 14:31

Hledal jsem, ale nenašel jsem tu nic moc o dýmkách Angelo. Napsal by mi někdo prosím své skutečné reálné zkušenosti s touto značkou? Vrtání, kazy, kresba,... Vím akorát to, že je to levnější italská produkce, ale nevím, kam si to zařadit. Prosím např. o srovnání s BPK nebo se Stanislavkami. Díky!
Uživatelský avatar
Bečetka
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 391
Věk: 38
Registrován: 16 úno. 2013, 10:07
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Dýmky Angelo

Příspěvekod Rog » 28 úno. 2013, 14:51

Nerobím si nárok na úplnosť, ani presnosť, len zhrniem svoje poznatky a dojmy.
Angelo je obchodná značna, pre ktorú robia viacerí výrobcovia. Jednotlivé fajky sa značne líšia v prevedení, kvalite dreva aj práce, čiže treba sa riadiť kus so kusu. Vo všeobecnosti ide o lacnejšie až stredne drahé fajky. Myslím, že celkom pekné kúsky mával Hingar V Království dýmek. Ja mám jednu, ktorú som dostal, bol to set aj s koženkovým púzdrom na dve faje. To púzdro používam, fajku už nie. Vnútro fajky bolo vymazané nejakým hnedým maglajzom, ktorý sa počas fajčenia rozpúšťal. Je to zatiaľ jediná fajka, ktorú som napálil a to v miestach ústia dymového kanálika do komory. Celkovo bola s nekvalitného riadkeho dreva.
Určite sú tu ale kolegovia, ktorí s touto značkou majú výborné skúsenosti a tak prenechám slovo im.. :wink:

Takže by som to zhrnul tak, že keď si dáš pozor pri výbere, tak možeš natrafiť na peknú a slušne fungujúcu fajku.
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Dýmky Angelo

Příspěvekod Bečetka » 28 úno. 2013, 15:05

:ok: díky.
Uživatelský avatar
Bečetka
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 391
Věk: 38
Registrován: 16 úno. 2013, 10:07
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Dýmky Angelo

Příspěvekod burdadom » 28 úno. 2013, 18:02

Jedna billiardka Angelo s malým kotlíkem byla má první vůbec a dlouho jediná dýmka co jsem měl. Kouřeno v ní bylo všelicos... jo.. snesla toho hodně moc... dnes v ní kouřím už jen lana. Máme spolu zážitků... a má vcelku i pěknou kresbu ale taky pár drobných zakytovaných kazů, který dřív vidět nebyly... časem zesvětlaly..Nevadí mi. Mám ji skoro 8 let a mám ji rád. Tenkrát mě stála asi jako dneska stojí stanislawka... pořídil jsem ji když jsem o dýmkách skoro nic nevěděl... A stále slouží. :puffy:
Uživatelský avatar
burdadom
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 265
Věk: 33
Registrován: 15 dub. 2012, 20:55
Bydliště: Čelákovice

Re: Dýmky Angelo

Příspěvekod Mack » 28 úno. 2013, 18:19

zajímavý je původ
cca před měsícem jsem v trafice kupoval tabák a líbila se mi tam jedna vystavená Angelo, dobré přírodní dřevo bez kazů a i jinak kvalita.... stála cca 1050 Kč, nápis Angelo, made in italy
na dotaz trafikance, kde to berou odpověděla : jo, pane to bereme od jednoho dealera, ale jmého neznám :lol:
image_id: 16087
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Dýmky Angelo

Příspěvekod Boodin » 12 dub. 2014, 10:31

Varuji předem: mé pohledy se neslučují s většinou ostatních dýmkařů a ti mne za to pravidelně napadají pokusy o dehonestaci. Přesto si dovolím svou poznámku:

Dýmky Angelo jsou výbornou, komerční modernou řešící jinak zavedené klišé, že dýmka má být z vysoce kvalitního, těžkého briaru. Jsou alternativou - cenově velmi přívětivou - pro konzumní, nikoli obřadní kuřáky a jejich největší výhoda není v té desetině ceny konvenčně prodávaných dýmek, ale právě v jejich materiálu, který je tak i nepoměrně lehčí. To je pro mne nejvyšší přednost těchto kusů a dýmku Angelo lze mít v čelistech nepřetržitě, což extrémně ocení právě lidé tvořící texty. A dokonce již i padá onen předsudek vytření vnitřku hlavy nějakým pochybným materiálem. Z těch současných lze kouřit relativně únosně už od čtvrtého, pátého vypálení. Takže:

Dýmky Angelo -
- cenově zcela dostupné a již od 400 Kč se prodávají designově velmi povedené modely
- lehké
- velmi často orientované na filtr (bohudík!)
- tedy si jimi lze dělat radost kdykoli, protože nákup nebolí, tvary často potěší a za měn platí, že dýmka Angelo, trojkombinace a papírové kapesníky se rovná neomezenou palbu mimo vlastní kuřárnu doma, kde je výběr z dýmek, protože trnem z trojkombinace a za pomoci papírového kapesníku stočeného do tenké ruličky vytřu ústí k hlavě, druhou stranou pak ústí akrylátové troubele a ta dýmka je po vykouření zcela suchá, připravená na další nálož. Dělat se to musí ale někde mimo dámy, protože vytřít dýmku rovná se vytáhnout bílý kapesník potřený černým dehtem a spalinami, což je hnusné na pohled a unesou to jen solidní muži.

Ale jinak platí zmíněné výš: dýmky Angelo mají chyby (čehož si já sám obzvlášť cením, protože to narušuje právě ten přežitek dokonalosti) a rozhodně neslouží jako poměřování se s jiným kuřákem, který oslňuje svým briárem za 10 tisíc. Ale již jsem zmínil: mám to jinak a nejdu na ruku dýmkařským konzervativcům. Kouřím i z anglické dýmky Falcon, která je celá ze vzácného plechu a jen hlavu má dřevěnou, ale na závit, možnou vyměnit za hlavu jinou. Mě dýmky prostě baví a to není podmíněno jejich cenou.

Hezkou Angelo dýmku koupit VŽDY! Nebát se toho, mají co poskytnout! Právě dnes ráno jsem narazil na jednu nádhernou, temnou straightku a už to kouří! :smoke5:
Uživatelský avatar
Boodin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 13
Věk: 48
Registrován: 20 led. 2014, 14:15
Bydliště: Čáslav

Re: Dýmky Angelo

Příspěvekod Gimli » 12 dub. 2014, 11:01

Mám dvě dýmky Angelo za cca 400,- Kč, jedna je evidentně prosečka s kity, namořenou komorou a ebonitovým,hrubě opracovaným náústkem. Druhá je naprosto dokonalý, světle mořený straith grain po celém obvodu hlavičky se stejným prstýnkem jako v Mackově odkazu a akrylovým náustkem. Kvalitou dřeva i zpracováním je úžasná a tak kvalitní dýmku jsem za cca 1000,- Kč nikde jinde neviděl. Byla v dřevěné krabičce s vysouvacím víkem. U Smradu ji Vorža viděl a jako zkušený trafikant se také podivil. Ovšem odkud tohle Angelo pochází trafikantka nevěděla, prý to šéf odněkud přivezl...
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Dýmky Angelo

Příspěvekod RottenFox » 12 dub. 2014, 14:06

Já mam Angelo za 400 kč a je to prasklá hruška. :twisted:

Jak píše Gimli - dýmky "Angelo" jsou dýmky od různých výrobců a zaleží, jakej kus máš zrovna v ruce, může to být jakékoliv kvality prakticky odkudkoliv, takže nějaká plošné doporučování je směšné, protože u vás v trafice mají třeba "Angela" dobré kvality odněkud z Itálie a u nás mají "Angela" z polský hrušky vydávaný za briár.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Dýmky Angelo

Příspěvekod Fanys » 12 dub. 2014, 14:24

Nakupovat podle značky a ještě takovéto neurčité je hloupost. Dýmku kupuji podle poměru kvalita/cena nebo jen podle kvality, když na to mám. :think:
P.S. Jednu dýmku s nápisem Angelo mám, ale netuším, kdo ji vyrobil.
Naposledy upravil Fanys dne 12 dub. 2014, 15:09, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Dýmky Angelo

Příspěvekod PoKlaT » 12 dub. 2014, 14:50

Angela mám dvě klasických tvarů, kvalitní briárové dýmky filtrovky, nikdy jsem z nich nekouřil tak kuřácké vlastnosti neznám, přišli mě kdysi z Old Rivery o které jsem stál, případnému zájemci rád věnuji.
RottenFox píše: u nás mají "Angela" z polský hrušky vydávaný za briár.

Hruška je to Irská jen dýmka je vyrobena v Polsku. :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 69
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Dýmky Angelo

Příspěvekod beda » 12 dub. 2014, 17:44

Mám jednu a nekecám, je to jedna z top three bestsmokerů který mám :smile: Když pominu lak, kterej působí jak akrylovej mat na nábytek Ikea a prasklej čep náústku, tak by snad byla top top. Je fakt lehounká, má konickej širokej kotel a všechny kyprý směsi v ní hořej uplně sami a chutnaj skvěle. Je to prostě taková pradoxka :mryellow: Jinak s tim ubrouskem bych to moc nehrotil, právě při tomhle šmudla rituálu mi ten čep prdnul :wink: Celkově náústek na prd, je křáplej i na skusu, nesnese moc stisk, takovej tvrdej křehkej akryl. Co mne udivuje, že to tak je už rok a pořád to drží. Mam v ní EMP, zakouřená Red Rapparee.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Dýmky Angelo

Příspěvekod Gimli » 12 dub. 2014, 18:22

Myslím, že už se tu někde probíralo, že Angelo razilo na dýmky x výrobců bo vlastník značky nechává dýmky děla všude možně. Od toho se taky odvíjí kvalita materiálu a zpracování.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Dýmky Angelo

Příspěvekod beda » 12 dub. 2014, 20:45

Však já vim, nikde netvrdim, že se to týká všech, jen sděluju svou zkušenost s tou značkou :wink:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Dýmky Angelo

Příspěvekod Boodin » 17 dub. 2014, 12:41

Beda potěšil svou zkušeností! :smoke5:
Uživatelský avatar
Boodin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 13
Věk: 48
Registrován: 20 led. 2014, 14:15
Bydliště: Čáslav


Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků