Churchwardenky a dlouhe dymky

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Příspěvekod bigdragon » 13 úno. 2005, 10:06

Tak jsem to vyřešil koupil jsem Captain Black Royal a okolí bylo spokojené. Mimochodem kdo je Dutch design?
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod LUBO » 14 úno. 2005, 09:47

vitsoft píše:Churchwardneka je typicka fajfka do kresla, takze pro nas "domaci svaby" jako delana. Mam dve prosecske jeste z doby, kdy se prodavaly za 35 Kc, pouzil jsem z nich jenom naustek, kdyz se mi u jine dymky zlomil a ted otacim obe churchwardenky jednou za 48 hodin.

Naustek se obtizne cisti, ja pouzivam smycku z dratu CuS 0.8, do ktere pro prostrceni naustkem vlozim kousek skladane vaty navlhcene lihem.

ja pouzivam cistice na churchwardenky, ktore je dostat a som s nimi spokojny. nepouzivas ich zamerne, alebo ich u vas nedostat?
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod vitsoft » 14 úno. 2005, 19:25

No vida, to jsem ani nevěděl, že už to existuje. Já jsem v trafice nebyl ani nepamatuju. Co začli kolkovat tabáky, nakupuji jenom po internetu a novou fajfku vyjímečně na nějakém srazu nebo soutěži.
Stejně jsem si už zvykl na to protahování drátku. Jednou za měsíc si sednu se všema fajfkama, něco si k tomu pustím a než film skončí, je vyčistěno a naleštěno. Kupovaných čističů by na to padlo jako sedláků u Chlumce.
Uživatelský avatar
vitsoft
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 227
Registrován: 10 led. 2005, 19:17
Bydliště: Vitkov

Příspěvekod Taurendil » 15 bře. 2005, 21:10

Jana píše:Já s čtenářskou od Brebie začínala, teď mám ještě Gimliho z Vauen kolekce LOTR a pár dálších kousků a vyhovujou mi. Mám pocit chladnějšího kouře a trochu jemnější chuti těch aromatiků a neutrálů, co v nich mám zakouřeno. Ale přišlo by mi to divný na latakie. Spíš pociťově, než že bych měla něco konkrétního proti.


Rozmyslam nad Lotrovskym Bilbom, ale nejako ma desi ten bukovy naustok. Ako sa cisti? Da sa vobec vycistit?
Uživatelský avatar
Taurendil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 382
Věk: 37
Registrován: 29 zář. 2004, 22:42
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod LUBO » 16 bře. 2005, 08:22

ja mam Aragorna, to je hodne dlhy masivny naustok z bukoveho dreva, ale nemam s tym problem. samozrejme pouzivam cistice na churchwardeny. po vyfajceni necham cistic hodinku v naustku a potom ho vytiahnem. on do seba nasaje vlhkost. potom uz len nechat dokonale vysusit.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Jana » 16 bře. 2005, 13:02

Taurendil píše:Rozmyslam nad Lotrovskym Bilbom, ale nejako ma desi ten bukovy naustok. Ako sa cisti? Da sa vobec vycistit?


Já to čistím dlouhejma čističema. Myslím, že na sáčku je označení Churchwarden a jsou asi o třetinu delší než náústek. Ty lotrovský se čistí pěkně, horší jsou ty zkroucený :roll: ale dá se, neboj.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Taurendil » 16 bře. 2005, 17:26

Jana píše:
Taurendil píše:Rozmyslam nad Lotrovskym Bilbom, ale nejako ma desi ten bukovy naustok. Ako sa cisti? Da sa vobec vycistit?


Já to čistím dlouhejma čističema. Myslím, že na sáčku je označení Churchwarden a jsou asi o třetinu delší než náústek. Ty lotrovský se čistí pěkně, horší jsou ty zkroucený :roll: ale dá se, neboj.



No ja som nevidel problem ani tak v tom, ze je dlhy, ako ze je z dreva. Ci nema sancu casom skysnut....
Ale Lubova metoda bude snad funkcna. :wink:
Uživatelský avatar
Taurendil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 382
Věk: 37
Registrován: 29 zář. 2004, 22:42
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod LUBO » 17 bře. 2005, 07:54

presne tie iste obavy som mal aj ja, ked som zistil, ze to je bukove drevo. tuto fajku fajcim zriedka a prave vcera vecer som si ju snad po dvoch mesiacoch zapalil a bola to neskutocne dobra aroma (Nappa Valley) bola dokonale vysusena a asi z nej isli aj aromy z predchadzajucich tabakov, hlavne Sunday_s Fantasy. velmi dobre mi padla. ziadne negativne vplyvy som zatial nezaregistroval.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Jana » 17 bře. 2005, 11:02

Taurendil píše:No ja som nevidel problem ani tak v tom, ze je dlhy, ako ze je z dreva. Ci nema sancu casom skysnut....
Ale Lubova metoda bude snad funkcna. :wink:


Sorry, to jsem nechytla :oops: Po minimálně ročním kouření nezkysla, ale je fakt, že tam nervu nic přehnaně močkujícího. Pro případ strachu bych jí nedávala na každodenní použití, ale odpočinout tak na týden.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Šimi » 20 bře. 2005, 10:52

vitsoft píše:Churchwardneka je typická fajfka do křesla.....


S tím souhlasím. Kouření je velmi příjemné, ale jen do chvíle kdy opravdu sedíš. Pokud chceš s dýmku bafat při nějaké pracovní činnosti, tak jsi v háji. Chodím často bafat do sklepa (pracovní záminka se najde často) a tam si musím vzít jednu ze svých krátkých dýmek. No a pokud jsem je obě vykouřil předešlý večer v hospodě tak mám smůlu. Zbývá mi už jen krakonošovka. Ta se mi ale při chůzi a pohybu houpe v hubě.

Co z toho vyplývá? Že potřebuju další 2 krátké dýmky. Ale nevím, jestli tohle vysvětlení pochopí i moje ženiška.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod LUBO » 21 bře. 2005, 08:09

vsetko presne tak, ako hovoris. ale pri urcitych cinnostiach to s tou historickou selskou dymkou ide.
ja sa teraz cez sviatky chystam orat moje zahrady rotavatorom a rozmyslam, ze si pri tom zavesim do huby tuto.
image_id: 355
Lubo - Orac :lol:
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Šimi » 21 bře. 2005, 15:47

Lubo - oráč

hm, móc pěkná krakonoška
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod POGO » 21 bře. 2005, 21:59

LUBO píše:vsetko presne tak, ako hovoris. ale pri urcitych cinnostiach to s tou historickou selskou dymkou ide.
ja sa teraz cez sviatky chystam orat moje zahrady rotavatorom a rozmyslam, ze si pri tom zavesim do huby tuto.
image_id: 355
Lubo - Orac :lol:


Dej si pozor Lubo,jak ti vypadne z huby a zaořeš ji tak ji najdeš až při dalším převracení brázdy. :twisted: :twisted: Smutný oráč LUBO :(
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Příspěvekod wudy » 14 dub. 2005, 13:04

Uživatelský avatar
wudy
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 97
Věk: 43
Registrován: 23 bře. 2005, 13:38
Bydliště: Lipník nad Bečvou

Příspěvekod bromden » 14 dub. 2005, 13:26

Zeman má rozhodně zajímavá jména dýmek... z LOTR "Elladan" (elfové snad nekouřili, a snad ani půlelfové...), jinak "Mary Celeste" (reálná loď, jakýsi bludný holaďan...) :shock:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 73 návštevníků