Churchwardenky a dlouhe dymky

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Čtenářská dýmka

Příspěvekod klasik51 » 21 led. 2016, 12:15

BATRACHOS píše:A jsou dokonce tací, kteří se odvažují za fajfku považovat i - BRRRRRRRRRRRRR - falcony.


Fajfka, se kterou se žije, musí být kouřitelná za chůze, při nějaké činnosti, v hospodě, u šipek nebo biliardu, u karet, na rybách, na houbách, k notebooku ... a samozřejmě při čtení.

Ano souhlasim s Tebou Kryštofe, všechno tohle dokážu a k tomu mnoho dalšího, s dýmkou Falcon. :ok: :puffy:
Hezká, lehká, pohodlná dýmka i na kouření v puse. :wink:
Čtenářku nemám, dokonce ani ve své sbírce, ještě jsem do ní asi nedozrál. :think: Musím přiznat, že se mně ani moc nelíbí.
Zatim se mi líbila jedna a tu má Gimli od Dejmala s ručně kovaným prstýnkem. Držel jsem jí v ruce a :ok:
Ale že bych jí chtěl, to zase ne.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Churchwardenky a dlouhe dymky

Příspěvekod Dejmal » 21 led. 2016, 12:46

To mě těší, že se ti líbí, ale mám pocit, že trochu lžeš Zdendo. Pokud si pamatuji, tak máš jednu čtenářku...
http://rxpipes.blogspot.cz/2014/04/poke ... grain.html
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5813
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Churchwardenky a dlouhe dymky

Příspěvekod klasik51 » 22 led. 2016, 11:27

:naughty: To neni čtenářka. :wink:
Ta je rovná a já jí říkám maratónka, víš co se kolem ní naběhám. K hlavičce připálit, k náustku potáhnout, k hlavičce přidusat,
k náustku potáhnout, ....................................................... je to dost makačka.
A trochu mi trvalo, než jsem vychytal čištění té troubele, ale nakonec jsem to dal. To jsem takhle jednou seděl na zahradě, popíjim kávu
a dvojčičku červeného a lámal si hlavu s tim čištěnim. :think: A najednou jsem to měl. Koukal jsem totiž na taras a po něm
se šplhala krásná barevná housenka, a tak si řikám, co mě ta chlupatá potvora jenom připomíná, no jistě čistič do dýmky. A to už chyběl jenom krůček
k dotažení nápadu. Housenku jsem vzal a nasoukal jí do toho bambusu, z druhé strany bambusu jsem přiložil lístek čerstvého salátu a čekal.
Nedočkal se, tak jsem šel spát a druhý den ráno koukám, salát pryč a housenka nikde, kouknu do troubele, jako koukal můj děda do hlavně pušky,
když jí čistil, nádhera, kanálek se leskl jedna radost. Tak jsem si říkal, paráda, jenom škoda, že je ta housenka pouze na jedno použití, když mi zdrhne.
Kde je má člověk pořád brát, že.
Za čas jsem ale na něco přišel, to když jsem tu fajfku kouřil dopoledne a šoup tam zase housenku. To jsem vlastně netušil, za jak dlouho
to ta holka dá. Navečer sedim, pobafávám doutníček, když zavadim okem o ten bambus a lístek salátu. Housenka leze pomalu ven a začíná si pochutnávat na lístečku. Tak to tak z povzdálí pozoruju, když zjistim, že nejsem sám, na dříví sedí kosák a pozoruje housenku taky. Najednou šup,
sletí dolu, kouká z blízka, nakloní hlavu na jednu stranu, potom zase na druhou, jako by tomu nevěřil, takhle hnědou, původně duhovou housenku asi ještě neviděl.
Ale moc dlouho o tom nepřemýšlel a "zob" a měl jsem po čistítku. Hajzl. No a v Blanický je kluci taky neprodávaj, tak jsem zase na začátku.
Budu hledat housenky.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Churchwardenky a dlouhe dymky

Příspěvekod RottenFox » 22 led. 2016, 11:42

Zkus terarijní bursu.
A proces čištění bych urychlil tím, že po vložení housenky bych do toho bambusu silně fouknul. (hlavně se z toho nenadechnout)
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Churchwardenky a dlouhe dymky

Příspěvekod PoKlaT » 22 led. 2016, 12:00

Co jsi Zdendo tomu Radkovi vyved, že se ti tak mstí :wink: nemá slitování takhle tě honit :think: už nejsi nejmladší.
To je naštěstí jen letní dýmka, v zimě se ty housenky dost blbě shání, že jo :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 69
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Churchwardenky a dlouhe dymky

Příspěvekod baron.ja » 22 led. 2016, 14:27

Churchwardenka od BPK doma :)

A došel jsem k zajímavému zjištění, že to co mám doma, a původně jsem to považoval za churchwardenku, je vlastně dámská dýmka :D :D
baron.ja
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 17 led. 2016, 12:33

Re: Churchwardenky a dlouhe dymky

Příspěvekod jcp » 22 led. 2016, 20:16

:arrow: Arrand, PoKlaT
podobná zkušenost pánové, taky mám Stanweláckého HCA, poctivě jsem se snažil ten dlouhej náústek používat, ale prostě jsem se to nenaučil. Krátkej náústek naprostá pohoda, nacpu co chvíli a v pohodě pokuřuju, ale s dlouhým ne a ne .. jednou to zhasíná, podruhý to hicuje, pak zas močkuje :pray: . Zkoušel jsem i rozjet fajfku s krátkým a pak vyměnit za dlouhej a stejně to za chvíli jde do kopru ..
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Churchwardenky a dlouhe dymky

Příspěvekod littlebull » 22 led. 2016, 20:49

klasik51 píše:Budu hledat housenky.

Hlavně si dávej pozor, ať tu housenku jednou nevykouříš, to by byl aromatik, že bys ho nemusel rozdejchat.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Churchwardenky a dlouhe dymky

Příspěvekod Cmunda » 22 led. 2016, 22:23

Sim tě, když si nacpe Nappu, tak to ani nepozná :plaster: :offtopic1:
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Churchwardenky a dlouhe dymky

Příspěvekod Dejmal » 26 led. 2016, 10:35

Mu to blbě potáhne :mrgreen: :plaster:
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5813
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Churchwardenky a dlouhe dymky

Příspěvekod Gimli » 26 led. 2016, 17:18

jcp píše::arrow: Arrand, PoKlaT
podobná zkušenost pánové, taky mám Stanweláckého HCA, poctivě jsem se snažil ten dlouhej náústek používat, ale prostě jsem se to nenaučil. Krátkej náústek naprostá pohoda, nacpu co chvíli a v pohodě pokuřuju, ale s dlouhým ne a ne .. jednou to zhasíná, podruhý to hicuje, pak zas močkuje :pray: . Zkoušel jsem i rozjet fajfku s krátkým a pak vyměnit za dlouhej a stejně to za chvíli jde do kopru ..



Já to mám u HCA a Basovky se dvěma náústky přesně opačně :wink: , ale dlouhé dýmky kouřím často a jsem na ně zvyklej.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Churchwardenky a dlouhe dymky

Příspěvekod BATRACHOS » 27 led. 2016, 18:22

ttygr píše:dlouhý dýmky jsou imho bezva, na čtení, surfování po netu, nebo- jak se tu před lety ujal pojem- televizní dýmka. Do auta, nebo na zahradu (k lopatě ne na válení) ji samozřejmě nevyužiješ a chce to mít i jiné kousky, ale jsou to tak hezké dýmky že je asi většina dýmkařů chce velmi brzy, navzdory trochu vyšším nárokům na kuřáka... takže pokud se ti líbí a myslíš, že to bez ní nepůjde- jdi do ní


Tady to možná začíná, kdo ví? :think:
Mně se nikdy nelíbily ... :roll:

Ale jednu mám, koupil jsem si ji kdysi, protože jsem si říkal: když jsou tak hnusné (subjektivní názor), tak musí být nějaký praktický důvod, proč se s nimi někdo dělá a jiný za ně dává mnohem vyšší cenu. A předpokládal jsem lepší kuřácké vlastnosti.
No, chutná mi to z nich nic moc a nepraktické až běda. Kouřil jsem z ní lana, poněvadž dlouhý náústek poněkud zjemňuje tu drsnost, ale přestalo mne to bavit dost rychle.
Hezkých pár let už jsem ji nezapálil...
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Churchwardenky a dlouhe dymky

Příspěvekod ttygr » 27 led. 2016, 23:59

mě nejvíc irituje vyšší objem kondenzátu, na druhou stranu- u bambusu jsem ho nezaznamenal, netuším, zda se vstřebává nebo je to něčím jiným a nestěžuju si :-)
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Re: Churchwardenky a dlouhe dymky

Příspěvekod kovářskej » 28 led. 2016, 12:27

Možná má ten bambus trochu jiný vnitřní průměr než obvyklé troubele a tím to bude. Mám jednu fajfku dlouhou snad metr či metr deset, když sedím na židli tak je až k zemi a tam mě kondenzát také nezlobí . Troubel má tuším z bukovýho dřeva a dost dlouho jsme s Honzou Smrtipsem dumali jak ho vyčistit od letitejch nánosů, když mi k tý fajfce opravoval hlavičku, která byla po dávným úraze. Housenka nás nenapadla páč nejsme moc zahradníci :think: a takovej hmyz se u něj v dílně prostě nějak běžně nevyskytuje aby nás to kloblo do mozku. :D
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2920
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Čtenářská dýmka

Příspěvekod BATRACHOS » 28 led. 2016, 17:05

klasik51 píše:Ano souhlasim s Tebou Kryštofe, všechno tohle dokážu a k tomu mnoho dalšího, s dýmkou Falcon. :ok: :puffy:
Hezká, lehká, pohodlná dýmka i na kouření v puse. :wink:
Čtenářku nemám, dokonce ani ve své sbírce, ještě jsem do ní asi nedozrál. :think: Musím přiznat, že se mně ani moc nelíbí.
Zatim se mi líbila jedna a tu má Gimli od Dejmala s ručně kovaným prstýnkem. Držel jsem jí v ruce a :ok:
Ale že bych jí chtěl, to zase ne.


Můj milý Zdeňku, to se ale kardinálně a přímo tragicky mýlíš.
Pokud chodíš, něco děláš, sedíš v hospodě, kouříš u šipek nebo biliardu, u karet, na rybách, na houbách, k notebooku ... a samozřejmě při čtení, ...
... a kouříš Flakóna, tak ...
... se řadíš mezi terénní instalatéry nebo vložkující komeníky, šupsájda ... ale s fajfkou vše zmíněné holt neprovádíš.
Protože fajfka je věc ušlechtilá, krásná a ... bytostně přírodního původu.

Falcon je - s odpuštěním - někde na půl cesty mezi fajfkou a cigárem. :roll:
To si nemohu pomoct.

Je jasné, že je "terrainfähig", ale to jsou cigarety ještě víc. Bohužel ta snaha o praktičnost vedla k obětování něčeho, co u dýmek oceňuji takořka nejvíc: duše. :wink:

Čtenářka je pro mne opačný extrém - na půl cesty mezi dýmkou a vodnicí.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


cron