Náústky - obecná diskuse

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Náústky - obecná diskuse

Příspěvekod PoKlaT » 24 pro. 2012, 11:39

Neváhej je parádní, u Dunhillů bys za ni dal 20 000,- :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Náústky - obecná diskuse

Příspěvekod Fraug » 24 pro. 2012, 16:07

:arrow: Adamska: Tahle dýmka je opravdu nádherná, čisté linie, žádné zbytečné ozdoby a cena je slušná. Když se budeš dlouho rozmýšlet, někdo Ti jí vyfoukne...
Uživatelský avatar
Fraug
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 52
Věk: 38
Registrován: 27 pro. 2011, 11:23
Bydliště: Písek

Re: Náústky - obecná diskuse

Příspěvekod Adamska » 28 pro. 2012, 22:51

Tak už je na cestě, ten náústek je parádní... :) Krásně dokresluje celej tvar dýmky... I ta kresba dřeva je super :puffy:
Uživatelský avatar
Adamska
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 49
Věk: 34
Registrován: 04 kvě. 2012, 11:20
Bydliště: Praha

Náustek - tvrdost - akryl

Příspěvekod stewe_001 » 26 úno. 2024, 14:37

Zdravím milovníky dýmkových tabáků a dýmek. Mám tak trochu problém s tvrdostí akrylových náustků. Jsou na mě hodně tvrdé a v puse jsou mi nepříjemné. Připadám si jako bych kouřil z rozebrané propisky [znám Stanwell, Vauen, BPK]. Dýmky co hodně kouřím mají především ebonitové/vulkanitové náustky. Především Peterson, Brebbia, starý Krška a další staré dýmky. Dokonce mám jednu dýmku s náustkem z rohoviny a ten mi je taktéž příjemnější než akryl, akorát po kouření trochu smrdí. S náustky z cumbelandu zkušenost nemám, ale asi to bude identické jako ebonit. Zkoušel jsem i ten kousací "dudlík" na akrylový náustek a to bylo hodně divné.... .
Výběr dýmek je velký, vybrat si lze i bez akrylového náustku, ale zdá se mi, že ebonit je na ústupu. Kouřím především "v zubech", abych měl u práce, především na PC, volné ruce.

Existují nějaké akrylové náustky s nějakými příměsemi apod., které by nebyly v puse tak tvrdé? Jsou nějaké "tvrdostní" rozdíly v akrylových náustcích? Je případně rozdíl tvrdostí u různých výrobců, nebo se jedná pouze o akryl a ten je hold tvrdší než ebonit?


Děkuji a přeji pohodu u dobrého tabáku
SZ
stewe_001
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Věk: 38
Registrován: 11 dub. 2017, 20:42
Bydliště: Dobříš

Re: Náustek - tvrdost - akryl

Příspěvekod Coonan » 26 úno. 2024, 15:55

Ahoj,
Tohle se tu řešilo myslím že tady:
viewtopic.php?f=1&t=342
Zkus se podívat vlákno je starší ale nemyslím si že by se něco moc změnilo. Nicméně si myslím že to co hledáš úplně není, buď máš tvrdý a stálý akryl nebo měkčí ale oxidujicí ebonit. Ale samozřejmě mě tu možná někdo opraví neznám všechno a vše věd nejsem :joy:
Uživatelský avatar
Coonan
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 338
Věk: 36
Registrován: 01 úno. 2011, 16:32
Bydliště: Praha 4

Re: Náústky - obecná diskuse

Příspěvekod MBO » 28 úno. 2024, 07:19

Akrylové náustky mají výhodu, že vypadají stále dobře i bez údržby, takže i za deset-dvacet let bude dýmka pořád stejně pěkná. Skusy existují gumové nebo silikonové jako dětské dudlíky. Silikonové jsou méně cítit. Hledej, zkoušej - vždyť to k dýmkaření patří. Vyber si, co Ti vyhovuje nejvíc, a to používej. Za pár let se to možná stejně změní.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Předchozí

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 20 návštevníků